Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 18:55   #1
Upoznavanje dečkove male sestre

Odmah na početku, ispričavam se ako je već bila slična ili ista tema, stvarno nisam pronašla ništa.

Dakle, u subotu upoznajem dečkovu obitelj. Ne brinu me majka i brat, ali ima mlađu sestricu od 4,5 godine. Iskreno, nisam bas najbolja s djecom, točnije, ne znam kako da se ponašam, što da pitam i slično...
Ako je bitno, imam 18 godina, a nadam se da nitko neće to uzeti kao predmet ismijavanja
Molim vas, dajte mi neki savjettt
Sandidarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:19   #2
Pa ponasaj se normalno, to je malo djete, promotri ju, kazes svoje ime, pitas kako se zove, pa koliko godina ima, ak ima majicu ili haljinicu s nekim likom iz crtica kazes, o pa to imas majicu sa xx volis xx, onda malo okrenes spiku na taj crtic. Ak je nes obicno haljinica, majica na srceka, cvjetice kazes bas tije lijepa majica, jesi ju sama odabrala. Neka djeca su brbljava, druga nisu, ako vidis da je fjete sturo na odgovorima ne forsaj, okreni se drugim clanovima i pusti djete da te promotri. Ak je brbljava i kominikativna razgovor ce ic sam, moj necak je ko mali bio brbljav, stranac na cesti ga nes pita, a on cijeli roman, kasnije je postao sramezljiv i njemu ne poznstk nisu mogli izvuc jednu recenicu. Provaj pitati deckakaj curica voli ismije pa kupis neki slatkis ili neku igracku manju.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:34   #3
Placebo je sve rekla

Kinder jaje svi vole, tak da slobodno i samo to doneseš
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:08   #4
Hvala vam puno!
Sandidarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:33   #5
Ja pojma o crtićima nemam pa se ne bih u to upuštala. Bitno je da ne forsiraš ni sebe ni nju. Klinci prepoznaju pravu emociju. Pokušaj biti opuštena i otvori joj se i približi koliko ona želi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 01:13   #6
Dugo sam volontirala u igraonici za hendikepiranu djecu pa sam naucila neke cake. Kasnije ako ces cesce dolazit mozes pokazat interes za igracke, sobu, crteze, pomoc u izradi maske islicno. Ak je dijete komunikativno mozda te i sama uzme za ruku pa odvede.
Ne bi ti preporucila slatkise prije provjere sa roditeljima, iz cistog razloga sto neki ne prakticiraju to, dijete moze biti alergicno na neki sastaclv ili pak imati dijabetes. Kad prvi put ides kod tak nekoga s malim dijetetom bolje ti prvo provjeriti, nego da bude placa i neugode da roditelji to oduzmu.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.