Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 22:46   #1321
da, pao je na pomalo glupom i trivijalnom pitanju koje je još vezano za lokalnu sredinu.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:58   #1322
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
vezano za lokalnu sredinu.
Možda su mu time željeli pomoći
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:59   #1323
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Aj da vidimo Bojlera.
Odmah sam pomislio, ali sve skoro do kraja nisam bio uvjeren
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:25   #1324
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Eto, život je pun iznenađenja pa tako Bojlera nije dopalo pitanje iz filma, televizije, umjetnosti, informatike, glazbe, STEM-a… već, slučajno, iz nogometa. I tako, sretnim spletom okolnosti (doista treba biti talentiran za fulati 3 od 4 moguća), riješiše ga se za sitnu lovu.
Hm, možda su zaključili da su ga se dosad rješavali za krupnu te čisto radi promjene...Pogledah dio pa mi se učinilo dosta simpaticnijim od dosadašnjih Bojlerovih nastupa.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:15   #1325
Još malo o posljednjoj epizodi koju bi opisao kao debakl igrača.

Uhvatismo se samo dr. Bojlera koji nam je upečatljivo dokazao kako je sreća ključni element uspjeha u kvizu.

S druge strane, Sandra, iskusna kvizašica (i bivša forumašica) u čije znanje ne sumnjam, prezentirala nam je drugu (najčešću) klopku koja vreba svakog - nervozu pretočenu u nesigurnost koja ju je, iz situacije sigurnog poentiranja, dovela do toga da zbrlja i ode doma "sa sićom" neprimjerenom njenom znanju.

Ah, "stari kvizaši" navikli na nekakve džokere ili nekakve druge oblike spasa kojih ovdje jednostavno nema, brzo ispadaju iz igre. Ili imaš točan odgovor ili je priča gotova. Sve u svemu, očekujem kako ćemo u Šifri vidjeti još puno toga.


I za kraj, Mateo, kao debitant, pokazuje prilično šupljikavo znanje (Trafalgar, šnelfotograf, Šopen) i jednostavno nije imao šanse izvući se iz takve kombinacije pitanja. Za nekakav uspjeh ipak moraš pokazati malo više.

Usput, koliko god mi matematika nije "strano tijelo", matematičku zagonetku postavljenu Mateu doživljavam neprimjerenom, posebice za prvi krug. Je, dao je točan odgovor jednostavnim zbrajanjem koje nije ni blizu logike koju je koristio sastavljač pitanja i koju (ni u jednom trenutku) nisam skužio.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 21.10.2017. at 10:33.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:13   #1326
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Usput, koliko god mi matematika nije "strano tijelo", matematičku zagonetku postavljenu Mateu doživljavam neprimjerenom, posebice za prvi krug. Je, dao je točan odgovor jednostavnim zbrajanjem koje nije ni blizu logike koju je koristio sastavljač pitanja i koju (ni u jednom trenutku) nisam skužio.
Možeš li napisati to pitanje pls?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:33   #1327
Pitanje je bilo ako 8 i 4 daju 48, a 9 i 4 65, što daju 9 i 8? Možda ne baš takav tekst, ali taj je smisao i ti brojevi.

Ja sam ga riješila u pola minute, ali to nije baš neko mjerilo. I mislim da je bilo u drugom krugu, ne prvom. Po meni, primjereno je, u analizi se ima vremena koliko god treba, a malo razmišljanja nije nikome naštetilo.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:45   #1328
Naravno, da je redakcija upoznata s kvizaškim pedigreom, čak vjerojatno i pregledavaju snimke prošlih nastupa igrača koji bi mogli odnijeti veće novce da uoče određene slabosti i vode svoje bilješke.

znam neke koji namjerno iz tog razloga ne pohode kvizaške turnire, a neki čak čujem koriste pseudonime jer ako se netko nađe na listi top 20 igrača, onda taj ekšli nešto i zna. Jer su ta natjecanjima kao svjetstko, europsko prvenstvo reprezentativniji pregled znanja nego tv kviz gdje dobijete određeni broj pitanja, pet sedam ili deset kao na šifri i to je to. na WQC, EQC postoje stotine pitanja iz svih kategorija - pa je to puno bolji pregled znanja.

Ali opet, zadnji kvizovi gdje se mogla uzeti veća lova je 1 protiv 100, mada je i taj kviz bio brutalno izazovan jer si igrao protiv galerije od 100 kvizaša, i uopće da dođeš odgovarati treba ti sreće i puno znanja. Sjetimo se Sveu 7 - gdje su svi jači igrači išli sa sitnišem.
prema tome, za fgzcvijetica, bojlera i oslala forumska lica koji misle da TV kuća čeka njih s novcem - nažalost nije tako. uzeli ste već podosta novca, više nego mnogi tu. Ja da sam uzeo 15% toga bih odma potpisao tu.

Novi lovac Mladen Vukorepa, čovjek ima znanja sigurno inače ne bi bio novi lovac. Neka mi kaže neko koliko je on osvojio love na kvizovima, sigurno ništa preveliko tipa sto, dvjesto, tristo hiljada kuna. Napomenuo je da u Potjeri nije bio - nisu ga (namjerno) zvali ili ?! Recimo Međarala isto nisu zvali iako se čovjek prijavljivao.

Nažalost, za vas koji ste se okitili perjem, ali i za sve one mladce i nove igrače koji dolaze, prošla su vremena milijunaša. Osvojiti par desetaka tisuća kuna smatra se velikim uspjehom danas. Upravo zato što su kvizovi postali nemilosrdni. Recimo mnoga pitanja koja danas dolaze na potjeru i šifru ne bi se nikad pojavila na Izazovu ili Milijuneru, poput izjava nogometaša, grafita splitskih glazbenih grupa, bračnih drugova. Zašto je to tako? ne nužno zato što TV kuće nemaju novca, jer sigurno imaju, već jer su kvizovi postali sastavni dio tv programa recimo HRT-a, imaju svoju publiku i gledanost. I nema potrebe više honorirati natjecatelje za 10 odgovorenih pitanja s 125.000 kn.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:50   #1329
Quote:
lyra777 kaže: Pogledaj post
Pitanje je bilo ako 8 i 4 daju 48, a 9 i 4 65, što daju 9 i 8? Možda ne baš takav tekst, ali taj je smisao i ti brojevi.

Ja sam ga riješila u pola minute, ali to nije baš neko mjerilo. I mislim da je bilo u drugom krugu, ne prvom. Po meni, primjereno je, u analizi se ima vremena koliko god treba, a malo razmišljanja nije nikome naštetilo.
Je, u pravu si..., u drugom krugu, drugo pitanje.

Dakle, glasi točno ovako:

Ako su 9 i 4 = 65, a 8 i 4 = 48, koliko su 9 i 8?

Ponuđeni odgovori: 11; 13; 15; 17, on je odabrao 17.


Eto, sad je i meni jasno 9^2-4^2=81-16=65 i 8^2-4^2=64-16=48

Dakle, 9^2-8^2=81-64=17, što je slučajno (ili namjerno) isto što i 9+8.


Ukratko, po meni, suludo pitanje za kviz a kamo li za drugi krug Šifre.

Što je slijedeće? Koji je binarni oblik broja Pi sa prvih 6 decimala?



Quote:
Serengeti kaže: Pogledaj post
Naravno, da je redakcija upoznata s kvizaškim pedigreom, čak vjerojatno i pregledavaju snimke prošlih nastupa igrača koji bi mogli odnijeti veće novce da uoče određene slabosti i vode svoje bilješke.
Malo zvuči kao teorija zavjere : ali sam već čuo tu priču kako "stalne mušterije" imaju svoj "dosje". Uostalom, svako tko je nastupao na Sve u 7 i Potjeri morao je ispuniti i anketne listiće u kojima je ocjenjivao vlastito znanje iz raznih područja.

Pitanje je koliko to daleko može ići, jednako kao i koliko je isplativo (učinkovito sigurno je) krojiti setove pitanja po mjeri igrača.... Sjetimo se samo filma Quiz Show... ako se to radilo 50-tih, danas, u doba moderne elektronike, to nije nikakav problem.

Dakle, koliko god bilo zanimljivo za raspravu, nešto kao izgledna mogućnost, volio bi to nekako gurnuti pod tepih i nastupiti slijepo vjerujući kako su u pitanju samo moje znanje, sreća i prisebnost.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 21.10.2017. at 15:18.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:18   #1330
Htjeli su cool matematičko pitanje za oštrenje moždanih vijuga, ali promašili gol. Ovo pitanje je sasvim nezgodno za kviz, ne mislim uopće na težinu. Ali netko bi mogao pomisliti radi li se on nizovima, pa ga to na krivi trag navede. da li su 9 i 4 = 65 komutativne operacije gdje je poredak bitan ili nije što s matematičkog stajališta igra ulogu.

Što se ne uhvate malo kombinatorike. Recimo Koliko ima naparnih troznamenkastih brojeva? (Prvu znamenku možemo odabrati na 9 načina jer ona može biti od 1 do 9, druga 0 - 9, a zadnja 1,3,5,7 ili 9 Ukupan broj je 9*10*5 = 450)
To je sasvim ok zadatak koji zahtjeva malo razmišljanja, ali itekako primjeren za kviz jer svojom pojavom ne zbunjuje.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:46   #1331
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Je, u pravu si..., u drugom krugu, drugo pitanje.

Dakle, glasi točno ovako:

Ako su 9 i 4 = 65, a 8 i 4 = 48, koliko su 9 i 8?

Ponuđeni odgovori: 11; 13; 15; 17, on je odabrao 17.

Eto, sad je i meni jasno 9^2-4^2=81-16=65 i 8^2-4^2=64-16=48

Dakle, 9^2-8^2=81-64=17, što je slučajno (ili namjerno) isto što i 9+8.


Ukratko, po meni, suludo pitanje za kviz a kamo li za drugi krug Šifre.

Što je slijedeće? Koji je binarni oblik broja Pi sa prvih 6 decimala?
Slažem se sa Serengetijem, potrebno je više fact pitanja tipa nešto sa postotcima ili vjerojatnosti a ne ovakve gluposti.
Što se tiče pitanja meni je odmah palo na pamet ovo:

(9+4)*(9-4)=65
(8+4)*(8-4)=48
(9+8)*(9-8)=17

što je ustvari isto što si i ti zapisao (razlika kvadrata), samo što je moj zapis u obliku umnoška puno lakši za računanje, tj. treba manje vremena da se izbaci odgovor.
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 08:00   #1332
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa Serengetijem, potrebno je više fact pitanja tipa nešto sa postotcima ili vjerojatnosti a ne ovakve gluposti.
Što se tiče pitanja meni je odmah palo na pamet ovo:

(9+4)*(9-4)=65
(8+4)*(8-4)=48
(9+8)*(9-8)=17

što je ustvari isto što si i ti zapisao (razlika kvadrata), samo što je moj zapis u obliku umnoška puno lakši za računanje, tj. treba manje vremena da se izbaci odgovor.
Je li stvarno pitanje glasilo: "Ako su 9 i 4 = 65, a 8 i 4 = 48, koliko su 9 i 8?"? Već to bi bilo zbunjujuće! Možda je bilo: "Ako 9 i 4 daju 65, a 8 i 4 daju 48 ..."? Inače, nedopustivo za ovakav format kviza. Tiče se naravno toga što je vrijeme za odgovor ograničeno, kako na početku, tako i na Hot spotu. Dobro, postoji analiza, ali što bi se desilo da je natjecatelj zaista analizirao recimo 15 minuta? To bi u snimci izrezali?!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:43   #1333
istina, potpuno nepotrebno za ovakav format. pitanje bez ikakvog konteksta i znacaja
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:01   #1334
Što nije Chingachgook posljednji Mohikanac?
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:12   #1335
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Što nije Chingachgook posljednji Mohikanac?
Ako se ne varam, po rođenju nije
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:14   #1336
Kako jedna zanimljiva igračica može "dići" emisiju!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:43   #1337
Volim jako Mirjanu, i poznajem je, ali ono je bila preeevelika pomoć s Lokasove strane ( kafići/serije ); i gotovo da joj nije rekao: odi dalje na treći krug u analizu. Nefer prema ostalim natjecateljima; da je bila hrabrija, mogla je zahvaljujući isključivo njegovoj pomoći odnijeti 100 tisuća.
Anton, s druge strane, ne znam, ne mogu shvatiti što mu se dogodilo, ovo je bila jedna od najglupljih grešaka u Šifri uopće, nakon onog isticanja vremena..ne znati prvo, pa ga uopće ne mijenjati..ne razumijem nikako. 75 ili možda čak 125 tisuća kuna bačenih u vjetar, samo tako, treptajem oka. ah...no dobro, ne dao Bog većeg zla. valjda.
G. Chance is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 02:55   #1338
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
istina, potpuno nepotrebno za ovakav format. pitanje bez ikakvog konteksta i znacaja
Još samo kad bi konačno priznao da isto vrijedi i za mitološka, celebrity, ali i mnoga opskurna sportska pitanja među kojima je izjava nekog sportiste. Svi današnji formati kvizova su preplavljeni takvim pitanjima. Na žaolost publike i natjecatelja koji upravo pokleknu na tim pitanjima. A režiji obično dođu kao naručena da doziraju uspjeh takmičara kroz kviz.


svako matematičko pitanje, koliko god je teško i nejasno barem možeš logikom razriješiti i izvući se tom vještinom. Ali ako ne znaš što je rekao tamo neki nogometaš, koji ti neće nikad u životu značiti....
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:23   #1339
iritantna prva natjecateljica... žao mi drugog natjecatelja...
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:37   #1340
Netko je sve epizode Šifre digao na Youtube.

Dakle, samo u tražilicu upišete KVIZ ŠIFRA i željeni datum (22.10.2017) i...
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.