Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2015., 19:59   #1
Poziv na plaćanje nasljednuku - temeljem Ugovora o gotovinskom kreditu

Poštovanje,

Ukratko da vam samo objasnim svoju situaciju prije nego krenem na glavni problem - otac mi je preminuo prije osam mjeseci, čekalo se šest mjeseci na dobivanje obiteljske mirovine. Prihvatio nasljedstvo jesam, ali u njemu nije bilo nikakve imovine, samo pokretnine - a te pokretnine su se sastojale od mirovine i dva računa u Erste banci na kojima nije bilo nikakvih novaca. Osim minusa.

Nije mi bilo rečeno da pravo na obiteljsku mirovinu mogu ostvariti ako i ne prihvatim nasljedstvo, pa sam ga zato prihvatio.

I sad mi za sretan Božić stiže pismo od Erste banke:

"Poštovani,

temeljem Rješenja o nasljeđivanju x-xxxx/xxxx iza preminulog korisnika kredita PREZIME I IME OCA (krivo napisano), utvrđeno je da ste punopravni nasljednik, te da njegovu ostavinsku imovinu čine pokretnine.

U našoj evidenciji pok. PREZIME I IME OCA (i dalje krivo napisano) je imao Gotovinski kredit s ostatkom vrijednosti, broj xxxxxxxxx, odobren u iznosu od 20.000,00 EUR u korištenju od 10. 12. 2009. godine.

Dospjelo nenaplaćeno dugovanje kredita xxxxxxxxx na današnji dan iznosi 9.931,10 HRK, dok cjelokupno dugovanje iznosi 12.573,50 EUR.

Ovim putem Vas molimo da nas kontaktirate na broj 072 / 37 1253 radi dogovora o otplati duga u protivnom će Erste&Steirmarkische bank d.d. bit će prisiljena radi naplate svog cjelokupnog potraživanja pokrenuti prisilne naplate a što će Vam prouzročiti daljnje troškove."

Od riječi do riječi tako piše, skupa s gramatičkim pogreškama.

Sad, već su me prije zvali na mobitel nekoliko puta i pokušavali izvući iz mojih usta da kažem da prihvaćam vratiti dug, što ja NIKAD nisam izjavio, niti pomislio.

Što mi je sad raditi? Jel imaju oni ikakve zakonske osnove da mi to nabiju na leđa?

Hvala unaprijed,

LP
∞ Harmony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 23:23   #2
Već postoji tema za to i u njoj se navodi da nasljednik odgovara u visini nasljedstva. Ne znam kako to ide u slučaju kad nasljeđuješ mirovinu tj. da li u tom slučaju ratu kredita naplate iz mirovine.

Čl. 139. st. 3. Zakon o nasljeđivanju.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.