Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 15:03   #61
Ako ne ide van, pa mu kandže ne trebaju za obranu i pentranje, podšišaj mu ih malo. One oštre vrhiće, samo oprezno, ono rozo je živac do toga ne smiješ doći.

Mene bi malene znale tako pljusnuti ako bi treptala pred san. Onako zumiraju oko i, kao, ćope ga, jer se miče. Blesavci.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:40   #62
ah, ma ja sam mu naravno već oprostila i uvjerila sebe da se jednostavno htio igrati (mada moram priznat da ima tešku šapu). ali u sobu ga više neću puštati, ionako smo ga na to namjeravali naviknuti kad dođe beba, ovo je samo ubrzalo stvar. al mi fali njegovo predenje i grickanje ruku kojim me budi ujutro
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:22   #63
Tebe tvoj bar lagano i nježno budi ujutro. Moja počne skakat po meni ili sjedne na prsa ili blizu glave i onda me sa šapicama dira po licu, a kad to ne upali, ugrize za nos. I onda kad se ja probudim, onda je sve okej, jer eto, ja sam budna i sad se možemo maziti.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:27   #64
ja sam svog naučila da ne koristi kandže tako što sam ga kad bi ih u igri pustio tapkala po njima i govorila mu nokti i nježno i sad zna da ne smije sa panžama nikad, jedino kad skrivam ruku ispod pokrivača a on lovi onda ih upotrijebi jer ne vidi da je to moja ruka pa u naletu lova pusti nokte i pokušava me uloviti. a kad se svađa pa hoće noktima da me ogrebe onako maše šapama sa ispruženim kandžama samo kažem nokti i on ih uvuče i onda samo šapom me pokušava upecati. čak ni kad se tuče sa drugom mačkom nikad ne koristi noktiće.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 00:33   #65
Imam i ja problem s ljubomorom. Nedavno sam udomila jednu (do nedavno) umiljatu macu, svom dečku. 2 tjedna sam ju mazila i pazila i sve je bilo 5. Kad smo se igrale, nije nikada pustila kandže na mene. Niti glizla.
Od kad je kod stalnog udomitelja-mog dečka, podivljala je. Prvo me uopce ne šljivi.
I svaki put kada dodjem me gleda podmuklim pogledom i ne da mi se pomaziti. A da ne pričam o tome kako se njemu ne da uloviti i grebe ga i par dana nakon što sam bila kod njega. I
nace ga obožava. Liže ga svako jutro i večer. Opičena ženska. Rekao mi je čak da kad joj ne da da ga liže da mu s kanđama ščepa ruku i nastavi lizati.
Osim problema s očitim spolnim ispadima postoji također i problem fetiša na kožu. On naime ima bijeli kožni kauč. Na kojeg se na bacila već prvi dan. Nije veliku štetu napravila ali točno tamo gdje je najvidljivije. Zna da ne smije na kauč i ne ide ali je sad počela grebati sa strane kauča.
Također su ju ulovili da grize-oštri kanđe na kožnim čizmama mame od mog dečka.
Ima li itko iskustva s mačjim fetišima na kožu? Može li mi tko preporučiti kakav učinkoviti dugotrajniji sprej za odbijanje maca od željenih površina?
__________________
Seal, poruka za tebe:
"Svi ste vi stari punksi, svi ste vi anarhisti!
Svi ste vi, svi ste vi ste kurac na batini!"
devotchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:49   #66
To nije fetiš, nego endostatak grebalice i odgoj što smije. SVE mačke rado grebu kauč, pogotovo stranu. Nek stavi neki prekrivač, nabavi grebalicu ako nema i pumpicu s vodom, pa kad krene, onda ju poprskaš.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:18   #67
podižem topic samo da javim novonastalu situaciju. prije osam mjeseci se rodio bebač. moji strahovi da će micek napadati bebu bio je neopravdan, ali zato sam ja gadno nagrabusila. ljubomoran je na pažnju koju pridajem djetetu i svakodnevno me grize, grebe, zabada kandže iz iznenadnih napada s leđa. na žalost mogu mu posvetit vrlo malo vremena, a tad mi ne da da ga mazim već mi se osvećuje za ignoriranje. u zadnje vrijeme ga ne doživljavam svojim micekom nego mačketinom . prošli smo fazu 'pubertetskog' napadanja o kojoj sam pisala prije, zatim fazu koju prolaze valjda sve trudnice, da nas nagovaraju i uvjeravaju da ga se riješimo, uvijek sam ga branila i nije mi padalo na pamet da ga ikom dam... ali sad... povremeno pomislim da bi mi život bio lakši kad bi....
uh, nadam se da će i ta faza proći...
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:23   #68
Poigraj se sa svojim mucanom. Nemoj mi reći da nemaš vremena, toliko vremena imaš. Nabavi onaj dječji laser ili običnu baterijsku svjetiljku sa koncentriranom lećom ili veži lopticu od alu-folije na vunu ili konac, i 10tak minuta se poigraj s mačkom.

Nek to bude nakon što staviš bebu na spavanje, prije omiljene TV emisije ili takvog čega. Potom mirno sjedni i pomazi mačka, trebao bi biti malo izmoren i ne baš spreman na napad...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:15   #69
ma posvetim ja njemu i nekoliko puta u danu tih desetak minuta, ali to uglavnom nije dovoljno, a bome i mene iscrpljuje povlačit mu konope i bacat loptice po stanu (razmaženi gospodin, rijetko se sam zaigra). ali za ovaj savjet o laseru hvala do neba . davno sam ga kupila i koristila samo jednom jer mi se činilo da uživa u lovu ali i da ga frustrira (gle mene, psihoanaliziram si mačku ) to što nema konkretnog ulova. ali definitivno je bolje da je isfrustriran on nego ja. eno ga sad tamo pored kauča, gleda ispod i čeka da se crvena točkica vrati, tamo je naime nestala . a što se tiče toga da će bit premoren za napad, moš mislit. išla sam ga pomazit pa me ugrizao. ali bar je ostao tamo čekat točkicu, a nije mi se zaletio na noge čim sam mu okrenula leđa. napredak
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:17   #70
Samo hrabro!!
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 10:12   #71
Ovo sam i ja prošla, znam kako ti je. Mogu samo reći da mi je to jedan od težih perioda. Polako sam pratila i učila što mu smeta, što ne, kako se s njim igrati, jer dovoljna je bila sitnica da popizdi. Kada bi me napao, dobio je mokrom kuhinjskom krpicom po njuškici, lagano, ali dovoljno da mu smeta. Također moj mačak je bio maltretiran od strane raznoraznih maloumnika prije nego sam ga uzela sebi, tako da sam u tome nalazila razlog što je takav. Također mačke prerano odvojene od mame vrlo često su problematične. Isto tako moguće je da ga nešto boli, smeta, gliste, buhe, zub? A moje mišljenje je da mu je najprije od svega toga dosadno. Takve "mačke sa posebnim potrebama" traže dosta pažnje, svakako bi trebala posvetiti mu barem pola sata do sat vremena igre dnevno (bolje jedna duža igra, nego nekoliko kratkih, jer on se tek zaigra, a već je gotovo). Moje iskustvo govori da definitivno izbaciš laser iz igre jer takve opičene mačke na tu frustraciju zbog nemogućnosti ulova ispizde do kraja. Moj je generalno nezainteresiran za ove kupovne igračkice, tako da tu moram svašta izmišljati, plesti i ne znam šta , isto se ne igra sam, nego baš voli interaktivne igre, jer na obično povlačenje špagice ne mrdne ni milimetar. Što se tiče maženja, ako to ne voli, jednostavno ga nemoj maziti, to je bar lako rješiv problem. Znam da nije jednostavno nametnuti se mački kao autoritet, ali može se, jer ovako ne bude dobro
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:43   #72
Nabavi jos jednu macu pa da se ima s kim igrati, tako sam ja rijesila problem.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:45   #73
druga maca nikako nija opcija. zbog niza razloga. o tome smo razmišljali još prije nego smo dijete imali uopće u planu, ali jednostavno je previše prepreka, da sad ne ulazim u to. slažem se s jjadrom da mu je dosadno i da je zahtjevan mačak sličan njenom. mada, prije nego sam rodila, zadovoljavala ga je ova količina pažnje koju sad dobiva tako da ipak mislim da je osim dosade i ljubomora u pitanju. vidio je da nekom drugom posvećujem gotovo svo svoje vrijeme. u svakom slučaju hvala na savjetima
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:08   #74
Sve to ivisi u kom je uzrastnom periodu. Možda je strefio pubertet :P
Šalim se malo naravno, možda bi ti bilo najbolje da odeš kod veterinara i pitaš ga, nikako ne bi bilo dobro i ljepo za nju da je pustiš na ulicu da luta
cicamaca07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 20:48   #75
nemoj da se plasis da ti je macka podivljala. tako macke uvek rade. i moja macka kada je vodim kod veterinara ona pocne da mi grize i grebe prste. (nesto na tebi joj je zanimljivo)
hagrid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.