Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2005., 13:31   #1
Sijanje

ekipo pomagajte..izgleda da sam napravila veliku glupost
naime, piše u jednom vodiču za sijanje da nikako
se ne sije u zemlju koja ima u sebi nekih gnojiva i slično
a ja sam,biser, posijala većinu ovog novog sjemenja u jedan supstrat za sobne biljke koji,naravno,ima gnojiva :-(
što sada da radim? sjeme nije baš vidljivo pa na mogu izvaditi vani. nešto mogu,ali..
što da radim? :-(
joj,biser sam
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 13:53   #2
za početak se opusti i duboko diši narast će cvijeće
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 00:06   #3
baci taj vodić, ili ponovo pažljivo pročitaj
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 13:31   #4
super ste mi pomogli :-(
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:40   #5
Sijanje

imam luk vlasac,artičoku,poriluk, i kelj pupčar u vrećicama u sjemenju! da li se to sadi ravno u vrt ili prvo u sanduke...kada što da posijem?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:16   #6
Budući je već dugo toplo vrijeme ja bih to direktno u vrt. Možda malo rijeđe da posiješ (sve to sjemenje što je nabrojeno), tak da ne moraš puno prorijeđivati kasnije. Prije nego staviš sjeme u zemlju, zemlju dobro zalij i gore pokrij suhom zemljom. Za koji dan sve dobro zalij bez obzira što nije još niklo.

No, tako ja radim. Možda netko zna više i bolje. Sačekaj još koji savjet!
Puno izniklih biljčica ti želim.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:52   #7
hvala, hvala, probat cu, iloi sacekati jos koji svajet. tnx
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:44   #8
Ja sve odmah sijem vani. Imam jednu gredicu "svaštaru" i tu sijem ugusto sve, pa onda rasađujem gdje treba!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 07:08   #9
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Ja sve odmah sijem vani. Imam jednu gredicu "svaštaru" i tu sijem ugusto sve, pa onda rasađujem gdje treba!

Također.
Dok je još hladno,gredicu prekrijem najlonom ( napravim mali plastenik ) da bi biljke lakše proklijale.
S obzirom da imam relativno veliki vrt i da mi treba dosta presadnica,uštedi se relativno veliki novac za njih.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 19:47   #10
Sve 5.
Mozda samo da dodam da razmislite o sadnji u redove.Sve je preglednije.Mozete i moticicom izmedju redova.Nije tako gusto, ima vise zraka i sunca.
Kada izniknu protiv lukove muhe dobro se pokazao mamac od sredstva za pranje sudja Likvi od limuna koji se u malim posudicama rasporedi tamo gdje je luk.Muha ide u to i utopi se.Isprobano!
Caj od pelina i preslice je jako dobra stvar za one koji ih mogu pronaci.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:37   #11
Ja bi ovako:
vlasac u kontejner i normalno koristiš šišanjem do jeseni u jesen iz kontejnera u zemlju i onda će ostat trajno, tj. kod mene u praksi 5-6 godina.
artičoku nisam mjerodavna jer imamo različite klimatske zone, ja ju sijem na 3 kralja pa premještam, pa presađujem pa imam svega za 2-3 puta skuhat.
poriluk u red u sitnu zemlju s dosta pijeska u red, morat ćeš puzat nad njim i presađivat ga (ja koristim kontejner sa rupicama ali živi vani u polusjeni), dugo mu treba da nikne i da se zdeblja na debljinu olovke, onda ga vadiš i škarama prikratiš korjen za 1/3 i listove isto sve odrežeš na visinu najkraćeg, presađuješ u dobro nagnojenu zemlju.
kelj pupčar nikad nije dobar iz presadnica, sij u kućice odmah na pravi razmak više zrna onda ostavi najboljeg (ja koristim ovaj trik - iskopam rupe cca 20x30 cm i naspem kompost u to posijem pupčar i poklopim sa odrezanom, odčepljenom pet bocom od 2,5l tako da flance imaju u startu mini plastenik)- možeš i presađivat ali taj će bit kasniji i puno slabijeg roda.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:39   #12
puuno hvala
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:07   #13
Smile sijem žito raste grahorica

Hy! Imam pitanjce. Točnije 2. Već sam ih postavila ali nema odgovora pa da probam ovako.
1. Bila sam na moru i našla plod passiflore. Pa sam odlučila probati osušiti sjemenke i posijati. Hoće li biti šta od tog i na šta moram paziti? Ako je netko probao neka kaže svoja iskustva.
2.Mogu li se rododendroni razmnožavati sjemenom, i kako to sjeme uopće izgleda? Koliko im treba da narastu? Također na moru, našla sam neku biljku za koju bi po izgledu lišća rekla da je rododendron i na kojoj se počelo formirat sjemenje (pokušat ću poslati sliku sjemena kad shvatim kako se to radi). S obzirom da nisam vidjela cvijet te biljke nisam ni sigurna jel to to. Pa, ako tko ima kakvu fotku sjemena bila bih zahvalna.

Znam, izgleda da škrtarim, ali ovak su mi preskupu za kupiti s obzirom da nigdje ne radim pa bih probala sjemenjem.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:30   #14
Najvjerovatnije ti nece izrasti nista od toga. jednostavnije i ucinkoviti je reznicama
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:33   #15
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:37   #16
To su slike tog sjemena što sam našla a ne znam jel je uopće rododendron. Jel to je to ili???

lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:42   #17
Quote:
vragolast kaže: Pogledaj post
Najvjerovatnije ti nece izrasti nista od toga. jednostavnije i ucinkoviti je reznicama
HY! Hvala na odgovoru. Jel mi to savjetuješ za obje biljke ili...znaš iz iskustva?
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:17   #18
Quote:
lanci kaže: Pogledaj post
To su slike tog sjemena što sam našla a ne znam jel je uopće rododendron. Jel to je to ili???

To su plodovi pitosporuma.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:37   #19
Quote:
lanci kaže: Pogledaj post
Hy! Imam pitanjce. Točnije 2. Već sam ih postavila ali nema odgovora pa da probam ovako.
1. Bila sam na moru i našla plod passiflore. Pa sam odlučila probati osušiti sjemenke i posijati. Hoće li biti šta od tog i na šta moram paziti? Ako je netko probao neka kaže svoja iskustva.
Mozes slobodno posijati, ja sam posijala sjeme iz proslogodisnjeg ploda i niknulo mi je. Namoci sjemenkice u malo vode na 24 sata i onda posij, prskaj sa vodom i niknut ce nakon par dana!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:07   #20
Imaš ti pravo Jagore! Hvala na informaciji. Upravo sam pogledala tu biljku na netu i stvarno je to to. Eto, sad sam nešto naučila. Hvaaalaaa! Kad sad već imam te sjemenke jel mi se tu isplati sijati kad se posuši?

Joj baš mi je žao što to nisu sjemenke rododendrona.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.