Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2020., 10:54   #1
Hot Hatch mlađi od 2010 do 15000e

Pozdrav ekipo, naime već se neko vrijeme dvoumim oko nekih auta. Htio bih kupiti neki od hot hatcha ne starijih od 2010. godine do 15.000e.

Pomno sam promatrao neke automobile kao što su Golf GTI 6, Honda Civic type R, Megan MK3 RS itd. Ima li netko od vas iskustva sa takvim automobilima, motorima istih, pouzdanosti te manama motora, a i samoga automobila.

Htio bih se raspitati što više o tome da ne bacim novac na 'glupost'. Hvala!
man00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 10:59   #2
pandorina kutija je otvorena...
fanovi i hejteri svih marki okupite se
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:03   #3
Quote:
man00 kaže: Pogledaj post
Htio bih se raspitati što više o tome da ne bacim novac na 'glupost'. Hvala!
Tocno ces to i napraviti. Kao i svi oni vozaci redom koji su kupili taj primjerak koji ces i ti kupiti a oni prodali.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:07   #4
ma naići će na neki ''vozila bakica subotom do placa'' ili ''vozio deda, desna noga mu kraća, nikad nije stiskao gas do kraja''
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:09   #5
Zašto je to glupost?

Od navedenih ja bih definitivno bez razmišljanja tražio Megane RS,najbolji ovjes i vjerujem jeftiniji

Golfa bi izbacio,50ks slabiji i za isti postotak lošiji bod meganea
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:11   #6
Sve ok, samo mu fali novaca da nađe uredan primjerak. Hondu može zaboraviti jer ih nema kod nas.
NorthBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:11   #7
ma vjerojatno je teško naći dobar primjerak, neudaran, na kom se nije iživljavalo...ali ako bude uporan i to se može potrefiti
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:14   #8
ako uspiješ naći nešto da nije chipano, i da je prvi vlasnik...po mogućnosti srednjih godina ili stariji, pretpostavka je da nije ubijao auto, da ima uredne servise..(recimo kod mene u dvorištu je golf 5 gti, vozi ga djed od 70 banki, dsg, on je prvi vlasnik)....ne vidim zašto ne bi bila dobra kupovina, a za bolji izbor pogledaj preko granice ako ulazi u buđet sa uvozom. Ja bi uzeo bilo koji model od navedenih samo ako mi ispuni navedene kriterije koje postavim, svi su užitak za voziti.
Mike Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:15   #9
Ima ljudi sa Meganom RS 250, odnosno Trophy koji ga čuvaju bolje nego ženu , samo je dosta kratak da nađe takav primjerak.
NorthBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:22   #10
Quote:
Mike Bro kaže: Pogledaj post
ako uspiješ naći nešto da nije chipano, i da je prvi vlasnik...po mogućnosti srednjih godina ili stariji, pretpostavka je da nije ubijao auto, da ima uredne servise..recimo kod mene u dvorištu je golf 5 gti, vozi ga djed od 70 banki, dsg, on je prvi vlasnik....ne vidim zašto ne bi bila dobra kupovina, a za bolji izbor pogledaj preko granice ako ulazi u buđet sa uvozom. Ja bi uzeo bilo koji model od navedenih samo ako mi ispuni navedene kriterije koje postavim, svi su užitak za voziti.
Znam, fali mi bar jos 3 tisuće da se nađe nešto stvarno uredno, no šta je tu je. I to mi je jedini strah, da se nije netko iživio i onda ga prodaje. Već neko vrijeme se vrti ovaj oglas na njuškalu https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf...oglas-30733271. Koliko vidim prodaje privatna osoba, servisiran u ovlaštenom servisu, svi računi, pretpostavljam prvi vlasnik, nije čovjek napisao. Nije hitno pa se može naći dobar primjerak.

Također hvala ostalima na odgovoru.
man00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:25   #11
Quote:
NorthBlue kaže: Pogledaj post
Ima ljudi sa Meganom RS 250, odnosno Trophy koji ga čuvaju bolje nego ženu , samo je dosta kratak da nađe takav primjerak.
nemam pojma koje su cijene , stvarno ne pratim, on spominje gore 2010 godina da igra, ako je hot hatch star 10 godina sa sigurno 150tkm, više od 15 000 eura....e jebiga onda. Ako mu cijena nije pala sa nekih početnih 35-40 tisuća E, na 15 ili manje sve te godine ni neće. Ali uvijek je bolje imati više novca, bolja solucija, veći izbor, novija godišta, manja kilometraža itd itd....
Mike Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:28   #12
Megane 3 RS, GTI-a sesticu bi zaobisao u sirokom luku.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:29   #13
Quote:
man00 kaže: Pogledaj post
Znam, fali mi bar jos 3 tisuće da se nađe nešto stvarno uredno, no šta je tu je. I to mi je jedini strah, da se nije netko iživio i onda ga prodaje. Već neko vrijeme se vrti ovaj oglas na njuškalu https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf...oglas-30733271. Koliko vidim prodaje privatna osoba, servisiran u ovlaštenom servisu, svi računi, pretpostavljam prvi vlasnik, nije čovjek napisao. Nije hitno pa se može naći dobar primjerak.

Također hvala ostalima na odgovoru.
meni ovo nije loše...moguće da je drugi vlasnik, što opet nije loše, sve račune ima čovjek, što bi meni bilo recimo JAKO bitno, garažiran što nije zanemarivo, ja bi ako ništa drugo ovo išao ozbiljnije pogledati. I nije dsg, opet je to jedna briga manje što se tiče održavanja i kvarova. I oglas je pogledan cca 9000 puta, traži 13 500, vjerujem minimalno 500-600 eura da skida...ostatak si ostavi za neki popravak eventualno...
Mike Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:37   #14
Ma tu je Megane no brainer.
Ili skupi još para ili odustani od te igre. Mnogi su zaplakali.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:43   #15
Quote:
man00 kaže: Pogledaj post
Znam, fali mi bar jos 3 tisuće da se nađe nešto stvarno uredno, no šta je tu je. I to mi je jedini strah, da se nije netko iživio i onda ga prodaje.
Nitko nikad nije kupio hot-hatch da se sa njime ne bi izivljavao. Ne velim da ga je lupao negdje itd. Ali kupio si hot-hatch da se malo sportski izivis sa tim autekom prije nego ta curica pored tebe na suvozackom dobije trbuscic i prodas hot-hatch i kupujes Octaviu karavan.

Znaci po defaultu - svi su ga brzo vozili.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:45   #16
Stvarno ne znam otkud tebi takve koncepcije u glavi?
Ti k'o da u životu iz kuće nisi izašao i družio se sa ljudima, a da nije preko ekrana.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:48   #17
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nitko nikad nije kupio hot-hatch da se sa njime ne bi izivljavao. Ne velim da ga je lupao negdje itd. Ali kupio si hot-hatch da se malo sportski izivis sa tim autekom prije nego ta curica pored tebe na suvozackom dobije trbuscic i prodas hot-hatch i kupujes Octaviu karavan.

Znaci po defaultu - svi su ga brzo vozili.
jedno je brzo, a drugo je klati ga... i ne možeš ni voziti uvijek ko budala, ima drugih sudionika u prometu, tako da ni uvjeti na cesti ne dozvoljavaju da hot hatch ili bilo koji drugi model svaki put kad sjedneš u njega gazi...jedno je voziti malo brže, življe, u datom trenutku, a jedno je gaziti prva druga blokada čim upališ. Ne vidim problem u tome što je polovni hot hatch vožen brže, tome i služi. Bitno je da je u nekim okvirima optimalnog za motor - tipa prvo malo lakše da se ulje zagrije, motor, lagano preko ležećih, servisirati sa kvalitetnim uljem i ne razvlačiti intervale itd...

ali ima ljudi...što nekto kaže....više paze ta auta od vlastite žene i matere...mjenja ulje svakih 5000 itd, ima freakova...
Mike Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:50   #18
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nitko nikad nije kupio hot-hatch da se sa njime ne bi izivljavao. Ne velim da ga je lupao negdje itd. Ali kupio si hot-hatch da se malo sportski izivis sa tim autekom prije nego ta curica pored tebe na suvozackom dobije trbuscic i prodas hot-hatch i kupujes Octaviu karavan.

Znaci po defaultu - svi su ga brzo vozili.
Istina

Znam ja to, to je sve normalno, no postoji neka granica. Bojim se da većina je prešla tu granicu i radila bog zna šta.
man00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:50   #19
Svi koji u mojem drustvu imaju hothatch ili slicno jako paze auto, doslovno kao oko u glavi, a niti ih gaze nesto posebno. To sto si ti rekao vise vrijede za ove seljacine u lose cipiranim golf 4/5 koji su umislili da su neki kurac na cesti.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 11:51   #20
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nitko nikad nije kupio hot-hatch da se sa njime ne bi izivljavao. Ne velim da ga je lupao negdje itd. Ali kupio si hot-hatch da se malo sportski izivis sa tim autekom prije nego ta curica pored tebe na suvozackom dobije trbuscic i prodas hot-hatch i kupujes Octaviu karavan.

Znaci po defaultu - svi su ga brzo vozili.

Ma da? Smiješne su ti izjave, pogotovo kad sam ih imao 3, odnosno još jedan imam.

Kladim se da su bili u boljem stanju od bilo kojeg tvojeg automobila.
NorthBlue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.