Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2022., 14:54   #1
Zabraniti teambuilding?

Treba li zakonom o radu zabraniti teambuildinge?
Valbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 14:56   #2
Quote:
Valbas kaže: Pogledaj post
Treba li zakonom o radu zabraniti teambuildinge?
Ne, pa neću valjda iz svog džepa plaćati put na Mallorcu?
Gisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 16:02   #3
Quote:
Valbas kaže: Pogledaj post
Treba li zakonom o radu zabraniti teambuildinge?
Zašto braniti nešto što nije obavezno.
Ako ne želiš ići na teambuilding, uvijek se može pametno izvući.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 17:01   #4
Treba. Poznajem ženu koja ima 1 dan u tjednu slobodan, ali nekoliko puta godišnje taj dan mora ići na tu glupost. Tražila je drugi posao, nije ga mogla naći, ali kad su djeca malo odrasla, odselila se s njima u Njemačku. Odvratno nešto.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 20:13   #5
Nemoj ic, nemoze te nitko natjerat van radnog vremena da ides negdje gdje ne zelis.
Velen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 20:17   #6
Ako ne odeš, odlučit će da ti neće produžiti ugovor.
Može te natjerati, treba ti novac da preživiš. Zato to treba zabraniti.
Jesenska Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 22:39   #7
Najbolje su mi ove priče "nemoj ići, nije obavezno".

Da, da da. Nije "obavezno" kako gdje. Ako tvog šefa nije briga za teambuilding onda i možeš ne otići.

Ako imaš šefa koji brije na teambuilding ili koji ima zadane kvote za teambuilding od HR-a, onda ne možeš samo tako birati. Ako kažeš da ne želiš ići, oni će na to ružno gledati. Nećeš proći probni rok, neće ti produžiti ugovor ili će gledati kako da ti smjeste jer ne prihvaćaš korporativnu kulturu.

Ništa nikad na poslu nije dobrovoljno.
Zašto uopće postoje teambuildinzi?
Zato što su to izmisli u Americi, a naše budale to kopiraju. Ili kako bi Predrag Raos rekla: "Naši domaći idioti misle da će kopiranjem svjetskih idiota postati manji idioti, ali s time ne postaju manji idioti, nego samo još veći idioti.
Dakle HR te njihovi poslušnici i sljedbenici misle da će se tako pojačati zajedništvo među radnicima.
Koje budale, neće se ništa pojačati. Ljudima je muka ići tamo jer znaju da ih se na nešto tjera.

Upravo zato treba na radnom mjestu zabraniti sve što nema veze s radnim zadatcima. Dakle teambuilding, darivanje krvi i tome slične stvari.

Inače, čuo sam da će se mijenjati Zakon o radu pa mislim da bi bilo dobro da se založimo da se to riješi.
Valbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 23:01   #8
Quote:
Valbas kaže: Pogledaj post
Najbolje su mi ove priče "nemoj ići, nije obavezno".

Da, da da. Nije "obavezno" kako gdje. Ako tvog šefa nije briga za teambuilding onda i možeš ne otići.

Ako imaš šefa koji brije na teambuilding ili koji ima zadane kvote za teambuilding od HR-a, onda ne možeš samo tako birati. Ako kažeš da ne želiš ići, oni će na to ružno gledati. Nećeš proći probni rok, neće ti produžiti ugovor ili će gledati kako da ti smjeste jer ne prihvaćaš korporativnu kulturu.

Ništa nikad na poslu nije dobrovoljno.
Zašto uopće postoje teambuildinzi?
Zato što su to izmisli u Americi, a naše budale to kopiraju. Ili kako bi Predrag Raos rekla: "Naši domaći idioti misle da će kopiranjem svjetskih idiota postati manji idioti, ali s time ne postaju manji idioti, nego samo još veći idioti.
Dakle HR te njihovi poslušnici i sljedbenici misle da će se tako pojačati zajedništvo među radnicima.
Koje budale, neće se ništa pojačati. Ljudima je muka ići tamo jer znaju da ih se na nešto tjera.

Upravo zato treba na radnom mjestu zabraniti sve što nema veze s radnim zadatcima. Dakle teambuilding, darivanje krvi i tome slične stvari.

Inače, čuo sam da će se mijenjati Zakon o radu pa mislim da bi bilo dobro da se založimo da se to riješi.
Malo si frustriran zbog nečeg? Znaš da možeš dati otkaz i tražit si bolji posao?

Samo zato što ti imaš groznog šefa i što si asocijalan ne znači da je drugima tako, u firmama u kojima sam ja radio je team building uvijek bio optional, i nikad nisu loše prošli ljudi koji nisu dolazili na to.
Gisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 23:18   #9
Quote:
Gisho kaže: Pogledaj post
Malo si frustriran zbog nečeg? Znaš da možeš dati otkaz i tražit si bolji posao?

Samo zato što ti imaš groznog šefa i što si asocijalan ne znači da je drugima tako, u firmama u kojima sam ja radio je team building uvijek bio optional, i nikad nisu loše prošli ljudi koji nisu dolazili na to.
Ništa na poslu nije "optional".
Nisam ja ništa asocijalan, ja se volim družiti s ljudima s posla i s ljudima izvan posla. Nisam ja protiv druženja. Ja sam protiv toga da se radnike na nešto tjera. Nekad izravno, nekad suptilno.
Stvar je principa.

"ne znači da je drugima tako"

Nije me briga paše li teambuilding drugima. Tome nije mjesto na radnom mjestu i to je to.
Valbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 02:54   #10
Quote:
Gisho kaže: Pogledaj post
Malo si frustriran zbog nečeg? Znaš da možeš dati otkaz i tražit si bolji posao?

Samo zato što ti imaš groznog šefa i što si asocijalan ne znači da je drugima tako, u firmama u kojima sam ja radio je team building uvijek bio optional, i nikad nisu loše prošli ljudi koji nisu dolazili na to.
Ne, nije "frustriran", nego poznaje prirodu poslovnog svijeta u Hrvatskoj. Za razliku od tebe.

Žene koje doma ostavljaju malu djecu zbog te gadosti nisu "asocijalne"; ljudi koji si doma postavljaju laminat i moraju odlaziti od kuće na neki rukomet također nisu asocijalni,

Ti nisi mjerilo ničega.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 10:37   #11
Dobro si mu rekao.
Taj lik misli kako je on full-cool i teambuildinzi su mu full-cool, a tko neće u tome sudjelovati je partybreaker za njega.

Takav način razmišljanja (teambuilderski) je na razini party-teenagera, a ne odraslih ljudi koji su na posao došli raditi. Radno mjesto nije mjesto zabave, nego mjesto rada. Došlo je do srozavanja opće razine ozbiljnosti na radnom mjestu. Zamislite si da je netko prije rekao kako bi on za vrijeme radnog vremena htio na paintball ili tako nešto. Pa proglasili bi ga luđakom.

Teambuildinzi su nastrani i kršenje dostojanstva radnika. Od radnika se radi budale i cirkuske majmune.
Za teambuildinge bi poslodavac trebao kazneno odgovarati. Nisu radnici nikakvi laboratorijski štakori koje će sad netko zbližavati. Teambuilderski odnos prema radnicima je nehuman.

Tko su uopće ljudi koji su za teambuilding?
To su neozbiljne i nikad-odraske osobe koje nemaju zreo odnos prema profesionalnom životu.
Problem je u tome što se danas ljude potiče da budu nezreli kako bi se njima moglo lakše upravljati.
Valbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 10:46   #12
I da vam još nešto kažem.
To što šefovi i organiziraju teambuildinge, nije zato što oni to žele, nego zato što ih je to od HR-a naređeno.

Ima još jedna stvar o kojoj nitko ne priča.
Kad se ljudi druže s kime se oni to druže?
Pa druže se s ljudima svojih godina, često i svog spola te s ljudima sličnih interesa i stavova.

I sad ti imaš teambuilding gdje se nađu ljudi različitih mišljenja, različitih stavova, različite dobi i spola te se oni sada trebaju "ugodno družiti".
Pa kako tako nešto smiješno može imati smisla.
Pa jasno je da to nema šanse da bude uspješno.
Valbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 17:52   #13
Tko iole normalan želi ljude sa posla gledat još i van radnog vremena ?
D.Fence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 22:19   #14
Quote:
D.Fence kaže: Pogledaj post
Tko iole normalan želi ljude sa posla gledat još i van radnog vremena ?

U 16:00 letim van sa posla brzinom svjetlosti i ne pada mi na pamet trošiti vikend na takve budalaštine.
Potpuno je u redu da se ljudi s posla druže, idu na pivo itd. Međutim to mora biti na dobrovoljnoj osnovi, a družit će se oni koji imaju slične interese i koji si međusobno pašu. Teambuilding čini potpuno suprotno: pokušava na silu spojiti ljude koji se međusobno ne podnose.
Uhljeb. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 23:16   #15
Quote:
Uhljeb. kaže: Pogledaj post
Teambuilding čini potpuno suprotno: pokušava na silu spojiti ljude koji se međusobno ne podnose.
Ljudi koji se ne podnose baš i nisu nekav tim niti u poslovnom smislu koliko god mi šutjeli o tome.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2022., 23:32   #16
Treba.
Zmijonosac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2022., 08:17   #17
Bila sam na samo jednom teambuildingu dok sam tek počela raditi. I nikad više. 70% teambuildinga je izgovor za lokanje, žderanje, kurvanje i drogiranje.
Pa kome pravo, kome krivo.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2022., 08:25   #18
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Bila sam na samo jednom teambuildingu dok sam tek počela raditi. I nikad više. 70% teambuildinga je izgovor za lokanje, žderanje, kurvanje i drogiranje.
Pa kome pravo, kome krivo.
Zašto nikad nisam bio na takvom teambuildingu?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2022., 18:10   #19
Quote:
Valbas kaže: Pogledaj post
Dobro si mu rekao.
Taj lik misli kako je on full-cool i teambuildinzi su mu full-cool, a tko neće u tome sudjelovati je partybreaker za njega.

Takav način razmišljanja (teambuilderski) je na razini party-teenagera, a ne odraslih ljudi koji su na posao došli raditi. Radno mjesto nije mjesto zabave, nego mjesto rada. Došlo je do srozavanja opće razine ozbiljnosti na radnom mjestu. Zamislite si da je netko prije rekao kako bi on za vrijeme radnog vremena htio na paintball ili tako nešto. Pa proglasili bi ga luđakom.

Teambuildinzi su nastrani i kršenje dostojanstva radnika. Od radnika se radi budale i cirkuske majmune.
Za teambuildinge bi poslodavac trebao kazneno odgovarati. Nisu radnici nikakvi laboratorijski štakori koje će sad netko zbližavati. Teambuilderski odnos prema radnicima je nehuman.

Tko su uopće ljudi koji su za teambuilding?
To su neozbiljne i nikad-odraske osobe koje nemaju zreo odnos prema profesionalnom životu.
Problem je u tome što se danas ljude potiče da budu nezreli kako bi se njima moglo lakše upravljati.
Kao prvo imam 34 godine i imam dvoje djece, kako bi mogao provoditi više vremena sa djecom sam odlučio da ću raditi samo full remote posao i samo od 8 do 15. Takav posao u hrvatskoj nisam uspio naći, pa sam si ga sam stvorio, naučio sam neke stvari koje su jako tražene na globalnom tržištu, otvorio obrt i našao firmu koja mi nudi te uvjete, iako sam im cooperant uvijek me zovu na team building i team events, radimo takav posao da radimo u teamu, jer da radimo svako pojedinacno na projektima ne bi moglu ponuditi ovakvu kvalitetu koju sad nudimo. Imam 4 moja projekta i jos 10 na kojima po potrebi nekad uskacem.

Ni u zadnje 2 firme u kojima sam radio, a ni sa ovom sa kojom sad radim team building nisu bili obavezni. Možda ja stvarno imam luksuz da radim samo sa normalnim ljudima kojima je privatni život > poslovni život pa imaju razumjevanja za to.

Ali evo imam još jedan nedavni primjer, ja, firma sa kojom suradujem, jos jedna partnerska firma i klijent smo nedavno imali workshop, kod klijenta se radi o firmi koja ima 500k+ zaposlenika, poceli smo u 9 u 10 jednom od njih zvoni telefon i zena kaze da je dijete bolesno, lik se samo ispricao i otisao a u sastanku su bila čak 3 njegova nadređena, i to ja, i svi sa kojim radimo smatramo normalno, osim ovakvih postova na forumu i ponekad na redditu nikad nisam doživio da je neki prijateljt, kolega ili bivši kolega imao neke posljedice zato što ne dolazi na events. A znam ljude koji dolaze na sve događaje od firme jer vole to, a neki koji rade i po 8 godina u istoj firmi i nikad nisu bili na jednom eventu.
Gisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2022., 18:34   #20
Ne vidim razlog zasto bi se to zabranilo. Kod mene u firmi su godinama organizirali Bozicne domjenke (i svega nekoliko teambulidinga). Isao je onaj tko je htio. Ja sam preskocio vecinu jer su ljudi mahom dosadni (ne svi, naravno) i znaju pricat samo o poslu. Kad nisam na poslu, ne zelim razmisljat o njemu. Ne midlim se direktorima uvlacit u supak tako sto cu ici tamo gdje ne zelim biti. Radije odem negdje drugdje.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.