Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2013., 17:17   #61
inače zeus ni AD nisu lijek vec isto tako pomočna štaka koja smanjuje simptome i malo poboljšava stanje, jedini trajni lijek je intenzivna PT
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:09   #62
Quote:
ultraoptimizam kaže: Pogledaj post
inače zeus ni AD nisu lijek vec isto tako pomočna štaka koja smanjuje simptome i malo poboljšava stanje, jedini trajni lijek je intenzivna PT
sasvim si u pravu. svaki lijek je štaka i najbolje bi bilo da nitko ništa ne pije. no s obzirom da ne živimo u utopiji, ljudi ipak moraju uzimati lijekove i onda uzimaju ono što im se prepisalo. ne ono što su se sami sprdnuli, nego ono što je njihov liječnik odlučio kao najbolju opciju za njih.

ovdje se piše o "potrebama", pa neki ljudi, ajmo uzet agorafobičare za primjer, imaju potrebu više puta na dan. i onda su oni ovisnici
najbolje da agorafobičar sjedi doma i izlazi jednom tjedno (uz pomoć helexa ofc) i ne bude ovisan. jer da izlazi svaki dan ili više puta dnevno onda bi bio ovisnik. nevezano uz to što je svaki izlazak traumatičan i što je njemu potrebo popit nešto za smirenje prije svakog izlaska. ako ga pije jednom tjedno (i samo tada se izlaže stresnoj situaciji) nije ovisnik, a ako ga pije više puta dnevno (jer se toliko puta izlaže stresnoj situaciji) onda je. logike bez
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:20   #63
Nitko od nas nije počeo piti neki lijek s namjerom da postane ovisnik.
Naši liječnici, kao i mi, nastojimo pronaći odgovarajući lijek da bismo mogli normalno funkcionirati.
Ako to znači da više helaksa trebamo na dan, trebamo ih.
Ja ne mogu započeti dan prije nego što gutnem svoj velafax. Po tome sam ovisnik, bez njega sam divlja i nefunkcionalna.
o anksioliticima ne ovisim, njih uzmem stvarno samo kad me počne hvatati tjeskoba. Jedan, dva mjesečno.
I razumijem one koji uzimaju više na dan. Inače smatram da se uz kvalitetan ad može puno riješiti po pitanju anksioznosti, tako je bilo sa mnom.k
JayGee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:36   #64
zeus je u pravu

Dok mi naše probleme rješavamo sa anksioliticima, naš mozak nas same ne percipira kao zdrave osobe i simptomi anksioznosti se uvijek ponavljaju i nikad ne prestaju. Kada probleme rješavamo sami, bez pomoći kemije, onda anksioznost slabi i nestaje, jer stičemo sigurnost u vlastite snage
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:41   #65
i AD je kemija.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:44   #66
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
i AD je kemija.
AD kao i AP su kemija koja nije štaka, nego proteza.

Moji neuroni jednostavno ne mogu nikako funkcionirati bez AP, radio ja na sebi ili ne
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:11   #67
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
AD kao i AP su kemija koja nije štaka, nego proteza.

Moji neuroni jednostavno ne mogu nikako funkcionirati bez AP, radio ja na sebi ili ne
a ja ne mogu obuzdat fobije bez helexa.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:02   #68
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
a ja ne mogu obuzdat fobije bez helexa.
e stvar je upravo u tome da možeš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:15   #69
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
AD kao i AP su kemija koja nije štaka, nego proteza.

Moji neuroni jednostavno ne mogu nikako funkcionirati bez AP, radio ja na sebi ili ne
Ista stvar i kod mene. Sto godina psihoterapija ne može mi pomoći, koliko
mi pomognu lijekovi.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:37   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
e stvar je upravo u tome da možeš
pa naravno, mogu imati napadaje panike, nije da ću umrijet zbog toga. ali na isti taj način ti možeš imati svoje simptome i odbijati AP.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 08:39   #71
Thumbs up

Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
Nitko od nas nije počeo piti neki lijek s namjerom da postane ovisnik.
Naši liječnici, kao i mi, nastojimo pronaći odgovarajući lijek da bismo mogli normalno funkcionirati.
Ako to znači da više helaksa trebamo na dan, trebamo ih.
Ja ne mogu započeti dan prije nego što gutnem svoj velafax. Po tome sam ovisnik, bez njega sam divlja i nefunkcionalna.
o anksioliticima ne ovisim, njih uzmem stvarno samo kad me počne hvatati tjeskoba. Jedan, dva mjesečno.
I razumijem one koji uzimaju više na dan. Inače smatram da se uz kvalitetan ad može puno riješiti po pitanju anksioznosti, tako je bilo sa mnom.k
Potpisujem.
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:39   #72
imam anskiozno depresivni poremećaj, jedino kad popijem helex je kad baš ne mogu zaspat.

pati li ko od vas od nesanice zbog anksioznosti?

liječnik mi je dao sanval za nesanicu ali sam ga bacila jutro nakon šta sam ga popila i čitavu noć probdjela

ugglavnom, htjela sam reći da sam helex uzela možda 2-3 puta po danu u početku anksioznosti, jer sam se načitala i naslušala svega i svačega.

psihijatrica mi dosad nije preporućila AD jer sam pokazala dosta brz napredak.

zadnja dva tri dana mi se anks.opet malo javila ali ne dam se
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:42   #73
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
pa naravno, mogu imati napadaje panike, nije da ću umrijet zbog toga. ali na isti taj način ti možeš imati svoje simptome i odbijati AP.
Psihoza nije psihički, nego fiziološki poremećaj kemije na neurotransmiterima.
Bez lijekova se ne može ništa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:44   #74
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Psihoza nije psihički, nego fiziološki poremećaj kemije na neurotransmiterima.
Bez lijekova se ne može ništa
šta je anskioznost?

povećana aktivnost simpatikusa?
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:49   #75
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
šta je anskioznost?

povećana aktivnost simpatikusa?
anksioznost je neuroza, dakle nešto što se može riješiti psihičkim putem bez lijekova.

Lijekovi se uzimaju jedino kada su strahovi apsolutno neizdrživi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:56   #76
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
anksioznost je neuroza, dakle nešto što se može riješiti psihičkim putem bez lijekova.

Lijekovi se uzimaju jedino kada su strahovi apsolutno neizdrživi
prva rečenica je jako ohrabrujuća

ja svoje strahove uspijevam kontrolirat, osim ponekad navečer kad idem spavat pa me te glupe misli preplave dok sam u polusvjesnom stanju. onda mi se čini ko da se nemam snage borit

bilo bi super kad bi se mogla napravit nekakva blokada u mozgu, reć NE i da sve prođe

otkako imam ovaj problem, čitam o svemu mogućem i nemogućem, pa sam pitala liječnicu postoji li kakav operativni zahvat da se to odmah riješi

ona mi je odgovorila da bi bilo bolje prvo probat psihoterapiju nego prčkat po živcima
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:08   #77
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Psihoza nije psihički, nego fiziološki poremećaj kemije na neurotransmiterima.
Bez lijekova se ne može ništa
ja sam imala problema sa simptomima psihoze, pila sam jednako helexa kao i danas.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:36   #78
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
prva rečenica je jako ohrabrujuća

ja svoje strahove uspijevam kontrolirat, osim ponekad navečer kad idem spavat pa me te glupe misli preplave dok sam u polusvjesnom stanju. onda mi se čini ko da se nemam snage borit

bilo bi super kad bi se mogla napravit nekakva blokada u mozgu, reć NE i da sve prođe

otkako imam ovaj problem, čitam o svemu mogućem i nemogućem, pa sam pitala liječnicu postoji li kakav operativni zahvat da se to odmah riješi

ona mi je odgovorila da bi bilo bolje prvo probat psihoterapiju nego prčkat po živcima
Ista situacija. Po danu ok, navečer povremeno dolaze strahovi tipa da se neću probuditi i tak to... Meni je situaciju drastično poboljšala gospina trava i po potrebi normabel. Eliceu za sada držim još uvijek u ladici s lijekovima, vidim veliki napredak bez nje.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:26   #79
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ista situacija. Po danu ok, navečer povremeno dolaze strahovi tipa da se neću probuditi i tak to... Meni je situaciju drastično poboljšala gospina trava i po potrebi normabel. Eliceu za sada držim još uvijek u ladici s lijekovima, vidim veliki napredak bez nje.
znaš da ne smiješ kombinirat eliceu (ili bilo koji drugi AD) sa gospinom travom?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:30   #80
Majčina dušica je super čaj za smirenje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.