Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 14:08   #1
Ponuda za servis Lagune na 100.000 km

Dobio sam ponudu za servis lagune 1,9, na cca 100 000 km nakon obavljene dijagnostike. Zanima me mišljenje forumaša. Za sad vozim bez problema.
(Preporučeno mi je da ne turiram jako).
Dakle:Zamjena ulja, filtera ulja, zraka, klime, nosača motora, jednog grijača, potom nosač motora, te još skidanje kartetra sa zamjenom brtve, čišćenje pumpe ulja i uljnog korita, skidanje i pranje interkulera, cijevi usisa zraka, ventila reciklaže ispušnih plinova i popravak podizača prozora. (Škripi).
Što je podloška posude?
Djelovi cca 1600 kn, ruke još cca 1600 kn.
Štomislite, puno?, Malo? Previše? Besptrebno? Potrebno? Itd.
(Nije me dugo bilo, ispričavam se).
Znalci, javite se (Znate na koje mislim, da ne nabrajam).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:15   #2
remeni nisu spomenuti?? ventili?? hidraulicka ulja??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:32   #3
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
jednog grijača
Šta se ne mjenjaju svi kad se mjenja?
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:36   #4
Prije 10 000 promjenjeni remenovi (po knjižici servisa na 90 000) sa zatezačima., te filteri i vodena pumpa.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:34   #5
možda su neki radovi bili nepotrebni, no sigurno je da bi to trebao uskoro obaviti ili će ti ovako duže motor živjeti bez problema. ako su skidali karter i mijenjači dihtung, znači da je curilo i bilo potrebno. kad je već dole, dobro je očistiti karter (pogotovo njega), pumpu ulja i sito, naročito ako si se vozil na HC ulje 5W40.
čišćenje intercoolera nikad nemože biti loše kao ni cijevi usisa zraka. a imaš još i čišćenje EGR-a.

samo nosač motora ti vrijedi oko 700 kn, filter klime je sigurno preko 200, grijač, ostali filteri....
po meni, niti su dijelovi bili preskupi, niti su te oženili za ruke. pogotovo ako imaš garanciju na te dijelove i rad, a trebao bi imati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:28   #6
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
po meni, niti su dijelovi bili preskupi, niti su te oženili za ruke.
Nisi pažljivo čitao, nije bio na servisu nego je dobio ponudu, pa pita šta je od toga neophodno, i dal je cijena korektna.

yation-mogao si navesti i podatke s dijagnostike, pa će ti ljudi kvalitetnije odgovarat. Kako će znat što je potrebno a što nije s ovako malo podataka.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:38   #7
Povoljno, vrlo povoljno, pogotovo za Renault. Pa ja sam više platio servis na 100 000 na Cliu prije 5 godina.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:37   #8
Da, nisam sve naveo. Uglavnom, na dijagnostici su bili nosač motora i jedan grijač. U stvari, rekao je da se nosač sa svake strane sastoji od dva dijela, pa mi je zadnji put promjeno jedan i to je došlo cca oko 870 kn. Sad mi je pomalo čudno što opet mijenja nosač, ili je to sa druge strane možda. Kako je našao ulje na cijevima blizu turbine, (pokazao mi je jer je uslikao) tu mi je promijenio jednu gumicu usisa (85 kn) i tom prilikom je ustanovio da su cijevi prljave. Tako sam u stvari dobio ovu ponudu. A na dijagnostiku sam u stvari išao zbog senzora klime. Rekoh, probleme u vožnji nisam imao.
E da , sad kad bolje pogledam, vidim da u ponudi piše :"- servis, zamjena nosača, grijača . 2 sata" itd, a u spisku djelova : nosač motora 451 kn.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.