Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2006., 17:58   #1
Šarplaninac

Zna li netko kakve su naravi šarplaninci?Htjela bi nabaviti jednog za dvorište, al imam 2 klinca( nisu jako mali) pa se bojim da ih ne napadne.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 19:01   #2
pas nikada nece napasti dijete ako je normalno odgojen, pruzena mu je ljubav, paznja, osjeca se clanom "copora"
to bi ti bio prvi pas?nadam se da ga ne mislis drzati na lancu ili tako nesto s obzirom da ce biti u dvoristu?smatram da sarplaninac nije za pocetnike...treba puno rada...
kao i svi pastirski psi vrlo je nepovjerljiv prema strancima i stiti svoj copor...
evo tu je link s malo vise informacija: http://www.pasoddy.com/dog/sarplaninac_.htm
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 19:26   #3
Ne bi mi bio prvi pas. I sad imam jednu vrlo dragu i odgojenu pudlicu koja nažalost previše voli ljude da bi i pomišljala čuvati kuću. I ne , ne mislim ga držati na lancu. To mi je stravično. Bojim se da šarplaninac ne napadne djecu koja nam dođu na igranje ili nekog tko mi je došao u goste. razmišljam i o tornjaku kao alternativi.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 19:39   #4
mozda bolje tornjak?
iako...i to je pastirski pas...opcenito su takvi psi nepovjerljivi prema strancima...
pas nece biti agresivan prema tvojoj djeci,sigurno...
imas problem...zelis cuvara,a ne zelis da on bude agresivan prema strancima...to bas ne ide zajedno
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 20:01   #5
Fakat si u pravu. He-he. Ne znam kaj da velim. Volim dobroćudne ,mucaste pese koji ne bi mrava zgazili , al trebam i nekaj da mi čuva kuću. Možda bi trebala nabaviti robota ( ko iz crtića) ili ugraditi alarm. Ipak, ako je neko imao ili ima šarplaninca , zanima me u kojojh mjeri su agresivni.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 18:01   #6
Quote:
ANUŠKA kaže:
Ne bi mi bio prvi pas. I sad imam jednu vrlo dragu i odgojenu pudlicu koja nažalost previše voli ljude da bi i pomišljala čuvati kuću. I ne , ne mislim ga držati na lancu. To mi je stravično. Bojim se da šarplaninac ne napadne djecu koja nam dođu na igranje ili nekog tko mi je došao u goste. razmišljam i o tornjaku kao alternativi.
Ako uzmeš tako velikog psa, onda to može biti nezgodno za pudlu. Šarplaninci tornjaci su velikii teški, a pudle tako male i krhke. U igri može bez pol beda biti polomljenih kostiju, a i gorih stvari
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 20:09   #7
mozda ima kraljevskog pudla..kaj znas..
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 20:43   #8
Quote:
zlo kaže:
mozda ima kraljevskog pudla..kaj znas..
svejedno
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 09:37   #9
Ako zelis psa cuvara za dvoriste i sarplaninac i tornjak su odlican izbor.Ja vise volim sarplanince ali samo je stvar izbora jer su dvije pasmine dosta slicne i namjena im je ista.Ipak ako zivis u gradu i zelis iskljucivo cuvara kuce mozda bi ti boje bilo uzeti rotvajlera ili dobermana a ako si malo izvan grada ili na selu di ima dosta prirode toplo preporucam sarplaninca.Sta se dice tice ko pas normlno odrasta uz dicu nebi smilo biti problema ali ipak napominjem niti jedan se pas ne smi ostavljati nasamo sa malom dicom.
maestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 09:51   #10
sarplaninac ima specifican karakter, ne gleda gazdu kao gospodara vec kao ravnopravnog kompanjona.
ako on hoce lijevo a gazda desno, ici ce se lijevo ili ce sta stajati na mjetu
tvrdoglavi su.
midlim da bi tornjak bio bolji izbor, pogotovo zbog djece.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 14:38   #11
Quote:
Bocca della Verita kaže:
sarplaninac ima specifican karakter, ne gleda gazdu kao gospodara vec kao ravnopravnog kompanjona.
ako on hoce lijevo a gazda desno, ici ce se lijevo ili ce sta stajati na mjetu
tvrdoglavi su.
midlim da bi tornjak bio bolji izbor, pogotovo zbog djece.
Jel to govoriš iz osobnog iskustva ili si tako samo čuo od drugih? Do sada sam
čula puno sasvim oprečnih mišljenja. Od toga da su to krvoločne zvijeri koje
moraš hraniti sa štapom do toga da su preslatke ,medene maze. Inače ja baš
ne vjerujem u to da je sve u odgoju. Imala sam puno životinja koje su se
sasvim različitro ponašale iako sam ja bila prema svima OK. Osim toga imam dva sina koji su potpuno različite osobe iako primaju istu ljubav i pažnju.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:21   #12
uzmi svakako zenskog psa. zenke jace cuvaju dvoriste a pazljive su prema ukucanima.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:25   #13
Nabavi si labradora ili retrivora..lijepi,obiteljski psici a opet sluze svrsi
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:41   #14
Za ono sta njoj treba retriveri ne sluze svrsi.Sarplaninac nije maza i to moras shvatiti,to je ozbiljan pas koji strance nece tolerirati,osim naravno ako su svama.Ako ima puno dice oko kuce sigurno da postoji sansa da mu neko uleti u dvoriste jednog dana.Mozda je ipak tornjak bolji za tebe jer je dobar cuvar ali je blazi od sarca.
maestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:53   #15
Quote:
M3NT4L kaže:
Nabavi si labradora ili retrivora..lijepi,obiteljski psici a opet sluze svrsi
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 01:53   #16
imali smo doma dva sarplaninca dok smo brat i ja bili djeca. igrali se s njima, vukli nas sanjkama. dobrocudni su bili, nije bilo nikakvih problema s njima ali prema strancima su bili jako opasni.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 04:14   #17
A da nabaviš cucka koji je velik, ali ne i opasan? Pa vuk sit, a ofce na broju...Kolko-tolko
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 19:05   #18
Ja osobno sam vlasnik tornjaka i u sličnoj situaciji sam ko i ti imam djecu Ja bih iz vlastita iskustva preporučio TORNJAKA i to ženku jer su ženke puno opreznije i bolji su čuvari. Tornjaci u potpunosti toleriraju djecu ali su i dobri čuvari. pa stoga mirno moš odmorit

Još kada bi imala dvije ženke to ti je
tornjak2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:06   #19
Slažem se da su ženke privrženije svojim ljudima. Također bi preporučila da ne uzmete skroz malu bebu, već malo veću (od nekih 6 mj otprilike) tako da budete sigurni u karakterne osobine koje je do tad pas već razvio i pokazao, a opet je dovoljno beba da se brzo privikne na vas i prihvati vas kao gazde.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:56   #20
Mislim da bi ti Smartie forumašica bila najkompetentnija za odgovoriti. Koliko sam shvatio iz njenih postova zaista ima iskustva sa tom pasminom
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.