Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 11:58   #1001
Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
Pardon, a kaj je ajziban ?
A klofštanga, jel to ona prečka di se tepih klofa?

Isuse, pa ništ ne znam
Niko ne zna sve...ajde ljudi, pisite i znacenje, pa cemo napraviti rjecnik.
Tj. decki ce ga napraviti, uz nasu pomoc.
Nema sto drugo biti nego ta stanga...mi smo to zvali gelender.
Kad ste zadnji put vidli da neko klofa tepih?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:03   #1002
Meni je gelender rukohvat kod štengi, a tam di se tepihi klofaju kod mene doma su zvali štanga ili prečka.

Jeee, sad znam i ajziban Al moram priznat da to nisam nikad čula.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 11.09.2012. at 12:21. Reason: Q
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:11   #1003
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nema sto drugo biti nego ta stanga...mi smo to zvali gelender.
Kad ste zadnji put vidli da neko klofa tepih?
glender je ograda na štengama (stubama, jelte ), direktni prijevod od geländer.

A kaj se tiče klofanja, videl sam prije nekih dva mjeseca jednu susjedu u kvartu kak klofa.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:23   #1004
i kod mene ispred zgrade je klofštanga. zadnje sam videl spremačicu od mojih kak klofa. prošle godine?

a cug se pri nama ponekad veli ipak malo manje iskrivleno, naime ajznban, ne...kakav ajziban, kaj da se ziba.. a i ziba se fakat, kad zemeš..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:32   #1005
Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
Meni je gelender rukohvat kod štengi, a tam di se tepihi klofaju kod mene doma su zvali štanga ili prečka.
I meni je to gelender.
Ali i ta stanga mi je isto gelender. Valjda zato jer je i to obicna stanga, bas kao i gelender na stengama.

Jesu bili brojevi? Npr. dvjast, triest (trist) i sl.?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:38   #1006
Kod mene su i dalje takvi brojevi, onak dvajspet i tak
E da, forcimer i šlafcimer Baka mi jako fali, ona je stalno tak govorila. I kad je se sjetim, bila je već napol slijepa, veli ona meni: "Dodaj mi feher". Ja ju gledam, nemam pojma kaj hoće A ona opet nek joj dam feher jer joj je vruće. Ja joj približim ventilator, a ona meni "ma feher, bedača jedna, si gluha??" I uzme lepezu sa stola
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 11.09.2012. at 13:25. Reason: Q
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:03   #1007
Normalno! Feher za fehranje! Kak ne znaš! Pa ne bu na durhcug stala?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 11.09.2012. at 14:20. Reason: Q
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:27   #1008
Samo bojim se da sam baš onaj čas kad ste nas slikali držala feher ovak, pa me se morti nije vidjelo, ne?

__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:46   #1009
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
A kaj se tiče klofanja, videl sam prije nekih dva mjeseca jednu susjedu u kvartu kak klofa.

U mojoj kuci je klofer vise sluzio za odgoj "nestasne" djece, tj. buraza i mene.

Ono kinderstube i tak ...

Baka je ZMAJ bila!
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:01   #1010
Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
Jeee, sad znam i ajziban Al moram priznat da to nisam nikad čula.
Eisenbahn = željeznica

Fächer > feher

(edit) lepeza je inače turcizam http://tr.wikipedia.org/wiki/Yelpaze
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:07   #1011
eee, a kinderbet.. :lajk:
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 18:31   #1012
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
U mojoj kuci je klofer vise sluzio za odgoj "nestasne" djece, tj. buraza i mene.

Ono kinderstube i tak ...

Baka je ZMAJ bila!
I mene su lemali čime su stigli pa i kloferom! "Starci" su imali sreću što u to vrijeme nije bilo dječjeg pravobranioca!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:13   #1013
Al su tada deca bila daleko kulturnija neg kaj su sad. Pogle na kaj liče škole otkad profesori ne smiju klince ni ružno pogledat.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:27   #1014
Joooj nemojmo o današnjim klincima, nedavno sam se vratila s ljetovanja sa sestričnom i njenom klinkom. Ljudi božji, od 24 sata u danu to dijete bukvalno VRIŠTI barem 18. Za svaki drek, ako joj muha zazuji oko glave, ako ne dobije slatkač ISTE SEKUNDE kad ga zaželi, ako joj čačkalica padne na pod. U odgovor, moja sestrična tvrdi kako se mala u stvari ponaša sasvim solidno, jer "znaš, ima tešku narav i voli zapovijedati". Subjekt ima 5 godina

Ispričavam se na off-u, ali još uvijek sam inspirirana
Caprice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:10   #1015
I ja se ispricavam, ali ne mogu odoljeti.
Nekakvi strucnjaci (tipa psiholog/psihijatar, nisam sigurna bas) na RiD-u pisu ovakve stvari:
"dijete od godinu dvije koje se baca po podu kada je frustrirano je najnormalnije i najzdravije dijete.
dijete koje u toj dobi (dakle izmedju 12-24-36 mjeseci) to nikada nije napravilo nije normalno dijete.ili roditelj laze da nije napravilo.
ja sam to na ovom forumu pisala, da moja to niej napravila, ja bih i sebe i nju odvela psihijatru, jer ocito ili ja nesto krivo radim, ili mi dijete nije normalno"
i od mame koja nije strucnjak:
"ako se tvoje dijete oduvijek zna super nositi sa frustracijom i ljutnom jer nešto ne može i ako se stvarno nikad nije bacila na pod ili imala tantrum kad si joj nešto zabranila - da, s tvojim djetetom nešto nije u redu."
Jos jednom se ispricavam na offu (necu vise), ali kad ovako danas razmisljaju i strucnjaci i mame, stvarno covjek ostane u soku. Skoro pa da bi se bacila na pod i vristala. Iako moje (po njihovom) nenormalno dijete to nikad nije cinilo.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.09.2012. at 10:32. Reason: Q
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:26   #1016
Niš više nije kak je negdar bilo! Kakvi sociolozi, psihijatri! Ko je na "traume" mislil. Opleli su nas s čim su stigli, od letve s plota, remen, kuhaće, šamar. I izrasli smo u normalne netraumatizirane (barem mislim) ljude. Znalo se prije kaj si smel ak ne onda je bil fasug na djelu!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:38   #1017
Kad smo vec kod toga...godinama je doma u forcimeru bil spigl bez jednog coska. Mama ga je skrsila kad me htjela dohvatiti s cokulom (drvena natikaca s jednim remencicem preko prstiju), ali je promasila. (nestala sam sa nekih 6-7 godina...trazili me cijeli dan, zvali i policiju, a ja se igrala na susjednom kvartu i malo zadzala ...to mi je bilo drugi put...prvi put sam na policiji zavrsila s 2,5 godina)
Nisam se nadobivala batina, ali nekih par puta je ipak bilo ...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.09.2012. at 10:35. Reason: Q
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 02:51   #1018
Kad se prije balavurdija probala hitit na pod zato kaj nekaj nisu dobili, mam bi ih starci sfliskali i bok.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 03:43   #1019
Ili po goloj riti šibom! A to pečeeee! I pamti se kaj je najbitnije! Jednostavno a efikasno!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.09.2012. at 10:33. Reason: Q
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:07   #1020
Kad se vec spomenuo ajznban, nije red da cipelcug zaboravimo.
ici s cipelcugom - ici pjeske
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.