Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 15:39   #2161
na stranu ljepota, ali carcano je za svoje vrijeme bio jebena sprava
talijani kao ratnici su opet neka sasvim druga prica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:41   #2162
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Da ti postavim tu par slika tog "lijepog" talijanskog oružja iz vremena o kojem govoriš???

Biraj što je ljepše:
BREDA 30
Fiat-Revelli Modello 1914/35

Jedino što im liči na nešto je bila Beretta Model 38....


Od njih su ružnije i beskorisnije oružje radili samo Japanci....
Italijansko vojno oruzje iz WW2 je katastofa od funkcionalnosti do izgleda,ja sam se osvrnuo na civilnu industriju oruzja,posebno lovackog,gdje su Italijanske puske jako skupe i ono na sto lovci padaju lijepe a kladim se da po kvaliteti nisu nista posebno.



Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
na stranu ljepota, ali carcano je za svoje vrijeme bio jebena sprava
Mozda zato sto je navodno ubio Kenedija

Nastranu sala,meni je 6,5 Carcano jako interesantan metak,izduzen u odnosu na kalibar,trebao bi imati jako dobar B.C .Jedan od prvih intermediate metaka a 6,5 se u modernom streljastvu pokazao kao kalibar kojem po preciznosti do 300m nema premca.Ali ima druga tema za kalibre pa nebi u off.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.

Zadnje uređivanje Vatanen : 19.09.2014. at 15:48.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 21:27   #2163
Taj 6,5 je ima nadimak kostolomac, vjerovatno je bija nestabilan kad bi pogodija metu, izaziva je gadne rane. Baren su meni tako rekli ima 20-tak. god. Bila je jama poviše u koju se bacilo dosta vojne opreme, iz WWII, nisan siguran jel za vrime rata ili posli, bila je zabetonirana, al ljudi su znali di je. 91. su jamu otvorili i provali vidit šta ima, al bilo je sve šta san ja vidija neupotrebljivo , korodiralo. Tih 6,5 je bilo masu, pa bajuneta nekh, bezbroj onih izgledali su ka 12,7 al kratka čaura sa redenicima na članke. itd. Šta je još bilo neznan, ja san vidija izvađeno.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:52   #2164
Kostolomac je nadimak za 5,45x39 ,Kalsnjikov AK74 u Domovinskom ratu a Carcano pusaka i ovog 6,5 streljiva iz drugog svijetskog ima i danas po Dalmaciji dosta.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:42   #2165
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Kostolomac je nadimak za 5,45x39 ,Kalsnjikov AK74 u Domovinskom ratu a Carcano pusaka i ovog 6,5 streljiva iz drugog svijetskog ima i danas po Dalmaciji dosta.
Ima dugo i usko zrno i zaobljeno na vrhu, vjerovatno je i efekt slićan ka 5,45.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 02:18   #2166
Dobri stari gugl

6,5 Karkano
http://en.wikipedia.org/wiki/6.5%C3%...licher-Carcano


A ovo ti je kostolomac

http://en.wikipedia.org/wiki/5.45%C3%9739mm

Istina,oba metka imaju skolonost lutanju po mesu.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 03:29   #2167
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
socijalisticku traljavost mozda mozes vidjeti na tehnici za civile,autima itd,[...]
Ako poznajes oruzje ,jasno ce ti biti da osobine prvog AK 47 sa tjelom od glodanog celika(Nijemci prije tog vremena zbog jeftinoce rade jeftina tijela od presanog lima) ,tvrdo-kromiranom cijevi(Amerikanci uvidjaju prednost tek u Vijetnamu i kromiraju cijevi jurisnih pusaka sve do danas) itd......dakle te osobine sigurno nisu naglasavana teznja jeftinoci i poslijedica industriske nesposobnosti .
SSSR je prilicno obilovao kvalitetnim metalom, i metalne stvari su njima uglavnom bile jeftine, za razliku od bivse juge. Neki njihovi turisti su to znali iskoristavati, pa bi nakupovali pribora za jelo i raznih kuhinjskih alata, i to prodavali kad bi dosli kod nas, tako da u Dalmaciji npr. jos ima takvih starih stvari sa cijenom ustampanom u metal. Kod njih je to sve skupa stvarno bilo jeftinije.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:42   #2168
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Dobri stari gugl

6,5 Karkano
http://en.wikipedia.org/wiki/6.5%C3%...licher-Carcano


A ovo ti je kostolomac

http://en.wikipedia.org/wiki/5.45%C3%9739mm

Istina,oba metka imaju skolonost lutanju po mesu.
Kostolomac nije službeni naziv ni za 5,45, znan oba kako izgledaju, netriba mi wiki predavanje. Znan guglat i sam, a vidija san i drža oba u rukama bezbroj puta.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 22:28   #2169
Naravno da nije sluzbeni naziv isto kao sto nije Sarac za M53 itd,napisah ti samo da je to lokalni naziv,dakle mi smo u domovinskom ratu 5,45 zvali kostolomac,nije mi poznato da je neko tako zvao 6,5 Carcano.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 22:28   #2170
danas naletio na ovaj video pa rekoh da ga negdje okačim možd bude zanimljiv još nekom forumašu
zanimljivo riješenje brzog punjenja spremnika...
https://youtu.be/zG8o4JJ1IXM
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 23:36   #2171
..oće i kalaš zaštekat...oće,oće

https://youtu.be/rg3uo8YMlcE

...inače dobar kanal,mnoštvo dobrih video priloga...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 07:48   #2172
pa oče
izvlakač je u K kak je bio i kod mene na M70
pa svako malo raskapaj i izbijaj čahuru
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 01:36   #2173
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
pa oče
izvlakač je u K kak je bio i kod mene na M70
pa svako malo raskapaj i izbijaj čahuru
Dešava se ako se skupi prljavštine,pa čahura ne sjedne do kraja u ležište,da je izvlakač može dobro i pravilno zahvatit. Ima san taj problem. Samo kod mene je i izvlakač bija oštečen pa je trga utor čahure. A kako djelova baš i nije bilo,uzeh drugu. Ciganku,naravno. Čelične čahure (zeleni premaz sa crvenim lakomna spoju metka i čahure) nisu bile podložne ovim problemima. Mesing je ipak mekši.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 09:35   #2174
mesing je i njezniji prema izvlakacu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:32   #2175
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Dešava se ako se skupi prljavštine,pa čahura ne sjedne do kraja u ležište,da je izvlakač može dobro i pravilno zahvatit. .
problem je bio u samom izvlakacu a ne u prljavstini
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 21:55   #2176
Pozdrav svima,

trebam pomoć, kupujem pušku za airsoft i vjerojatno ću uzeti s linka ispod ali ne znam koliko su realne jer AK-74 u originalu dolaze sa metalnim crnim spremnikom koji podsjeća na 7,62 kalibar

pitanje za znalce, da li možda postoji u stvarnosti verzija AK-74 sa takvim spremnikom (na netu pronalazim slike samo sa užim smeđim spremnikom)

hvala

http://www.aps-concept.com/index.php...&path=20_79_86

http://www.aps-concept.com/index.php...&product_id=75
__________________
Fakultetski obrazovani krkan.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 23:14   #2177
Ako hoces realno za airsoft, onda gledaj da je od proizvodjaca E&L ili LCT, ovo ostalo sve im nije ni do koljena
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:31   #2178
Da li je bolje kod Kalaša M70 lijevanog glodanog sanduka bolja izvedba da je cijev prešana u sanduk ili da se cijev šarafi u navoje u sanduk. Po meni se čini da je bolje na navoje, lakša je demontaža, ali da čujem mišljenja i koje su serije kojih godina imale na navoje?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:02   #2179
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Da li je bolje kod Kalaša M70 lijevanog glodanog sanduka bolja izvedba da je cijev prešana u sanduk ili da se cijev šarafi u navoje u sanduk. Po meni se čini da je bolje na navoje, lakša je demontaža, ali da čujem mišljenja i koje su serije kojih godina imale na navoje?
M70A glodani blok i prihvat cijevi
M70B presani sanduk, limom fiksirana cijev
M70B1 sve lim
Navoje mislim imao samo M70A


Poslano sa mog m2 note koristeći Tapatalk
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:21   #2180
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Da li je bolje kod Kalaša M70 lijevanog glodanog sanduka bolja izvedba da je cijev prešana u sanduk ili da se cijev šarafi u navoje u sanduk. Po meni se čini da je bolje na navoje, lakša je demontaža, ali da čujem mišljenja i koje su serije kojih godina imale na navoje?
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
M70A glodani blok i prihvat cijevi
M70B presani sanduk, limom fiksirana cijev
M70B1 sve lim
Navoje mislim imao samo M70A


Poslano sa mog m2 note koristeći Tapatalk
RAZLIKE:




Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.