Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2006., 06:19   #61
Quote:
Nanusha kaže:
ja sam jučer kupila diacneal od avenea, sa 6% glikolne kiseline; mislila sam stavljat samo na bradu (koju su u zadnjih tjedan dana napale akne ) i na ožiljke od akni, a sad si mislim, možda bi bilo dobro na cijelo lice? uglavnom, na kutiji piše da se mora koristiti dva mjeseca (po noći) da bi se vidjeli rezultati; ništa nhe spominju da se koristi samo zimi; ako sam sad počela, znači za dva mjeseca bit će već četvrti mjesec, jel to neki bed?

Ne, nije uopće. Nije to visok postotak glikolne. Samo po danu koristi zaštitni faktor. I u koz. salonu se rade još uvijek u to vrijeme tretmani sa puno većim postocima glikolne. Na nekim nekim dnevnim kremama koje sadrže glikolnu a imaju zaštitni faktor piše da se mogu koristiti stalno ali ja to ne volim prakticirati.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:55   #62
Quote:
*RE* kaže:
ak se ne varam eterična ulja ne smiju direktno na kožu, to je opasno
zaboravih zašto, možda jer su to koncentrati u biti
ona je rekla da su i proizvodi koji ih sadrže loši za kožu,na što sam se ja zabezeknula jer ih koristi dosta renomiranih firmi tipa darphin,decleor etc.

tu na forumu sam pročitala da dosta cura koristi eterično ulje čajevca koje nanose direktno na lice...pa sad,neznam tko je u pravu..
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:44   #63
nisam sve čitala...samo da uletim s tim da se većina et. ulja ne smije stavljati direktno na kožu, (osim kod odr. terapijskih tehnika), iznimke su lavanda i čajevac-no i to se preporučuje samo na manje površine poput prištića. Također i klinčić koji se kapne izravno na bolni zub.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 06:48   #64
Quote:
wardancer kaže:
nisam sve čitala...samo da uletim s tim da se većina et. ulja ne smije stavljati direktno na kožu, (osim kod odr. terapijskih tehnika), iznimke su lavanda i čajevac-no i to se preporučuje samo na manje površine poput prištića. Također i klinčić koji se kapne izravno na bolni zub.
Već sam napisala da eterična ulja moraju biti 100% organska i imati certifikat kao potvrdu. Onda su neškodljiva za kožu. Tako sam bar pročitala a i iskustva s tim nemam pa ne mogu potvrditi.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 07:44   #65
Quote:
anya kaže:
Već sam napisala da eterična ulja moraju biti 100% organska i imati certifikat kao potvrdu. Onda su neškodljiva za kožu. Tako sam bar pročitala a i iskustva s tim nemam pa ne mogu potvrditi.
ma to je samo trik dr. hauške i sličnih firmi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 09:15   #66
možda sam se krivo izrazila...hm...dakle, većinu ulja, (osim ovih iznimki), ne smije se čista nanositi na kožu, već razblažena u nosivom ulju. Dakle, kada sam rekla izravnonanositi, mislila sam bez prethodnog miješanja s nosivim uljem.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:38   #67
da, i ja mislim da razrijeđena u nekom bazičnom ulju nikako ne mogu bit štetna,pa tako ni u kremama koje ih sadrže.neznam odakle onoj ženskoj takvi podaci da su štetna u bilokakvom obliku.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:40   #68
o pa meni je dermatologica zabranila korištenje ulja za moju kožu. ni eterična ulja, ni decleor kozmetika, ni darphin ne ide na me.
nisam je drvila zašto.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 19:08   #69
etericna ulja su alergeni,pa i razrijedjeni.

nedavno me masirala maserka uljem od ruzmarina da mi poboljsa cirkulaciju....mjesec dana sam na tabletama,sva sam se ostrugala od svraba.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:40   #70
Quote:
Patagonija kaže:
Osim obične kreme, koristim jedino još Body Shopov Vitamin C Boost serum i Holyplantov koncentrat E vitamina. Nekad ih stavim same, a nekad pomiješam s kremom. To je to od mojih 'sam svoj majstor', malih kućnih čarolija
ovaj vitamin c serum i svi ostali slicni C proizvodi,koriste li se samo nocu,kako reaguju na sunce?
kakav je ovaj body shopov boost?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:47   #71
za kreme s vit C nema problema sa suncem.

od poznatijih jako fale dermatolozi environ, lancome i niveu s vit. C.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:48   #72
Quote:
res publica kaže:
neznam odakle onoj ženskoj takvi podaci da su štetna u bilokakvom obliku.
Navodno su jako alergeni i mnogo zena ih ne trpi, osobito ove s osjetljivim tipovima koza.
Samo zato sto su dosli iz "prirode" ne znaci da su bogomdani za sve. Znas li koliko je koncentracija ulja kamilice u jednom cvijetu kamilice? I koliko kg ili stotina kg cvijeca treba da istisnu 100 ml ulja? Tako koncentrirano ne postoji u prirodi. A jos kad se dodaju aditivi i antikoagulatori, vrijeme transporta, sjedenja na skladistima, atmosferske prilike, nepodobna ambalaza....
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:47   #73
Quote:
tilla kaže:
za kreme s vit C nema problema sa suncem.
a serumi?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:24   #74
Quote:
Samantha kaže:
a serumi?
ne bi znala
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:36   #75
Vitamin C

Neko vrijeme je bio poularan neki serum na bazi vitamina C od natural wealtha. E pa ja sam smrvila tableticu 500mg plivitC i pomiješala ga s malo ulja od decleora (ylang-ylang) i s tim masirala lice . Imalo je učinak peelinga + osjetila sam kak me pecka vit. C i koža mij ebila fenomenalno ružičasta i zdrava nekak.


Probajte obavezno
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:51   #76
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme je bio poularan neki serum na bazi vitamina C od natural wealtha. E pa ja sam smrvila tableticu 500mg plivitC i pomiješala ga s malo ulja od decleora (ylang-ylang) i s tim masirala lice . Imalo je učinak peelinga + osjetila sam kak me pecka vit. C i koža mij ebila fenomenalno ružičasta i zdrava nekak.


Probajte obavezno
Nemojte to nipošto probati!Vitamin C se ne otapa u ulju i ti si zapravo činila grubi piling svome licu.A peckalo te zato što je vitamin C jaka kiselina!Nikako to više nemoj radit jer možeš doslovce opeći kožu!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:56   #77
Hm....pa je, da, ne otapa se ulju al ipak sam na lice nanijela vit. C što valjda može bit samo dobro. Al jako sam fino to usitnila. Pa kaj nek se malo skuri kad neće bit savršena
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:58   #78
Quote:
because the night kaže: Pogledaj post
Hm....pa je, da, ne otapa se ulju al ipak sam na lice nanijela vit. C što valjda može bit samo dobro. Al jako sam fino to usitnila. Pa kaj nek se malo skuri kad neće bit savršena
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:34   #79
A koliko je sigurno i korisno stavljati sok od limuna pomijesan sa vodom/ limunadu na lice nekoliko minuta i isprati.
Da li je to stetno za kozu?
__________________
Dobro došli...
anibaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:17   #80
Ma kaj bi bilo štetno...

nemre ti limun naštetit, pa ja sam znala trljat krišku limuna po licu
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.