Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 07:43   #1
Punjenje (motanje) cigareta

Pošto je ova kriza i mene prilično stisnula razmišljam o tome da počnem sama motati cigarete ( u nadi da će me doći jeftinije).
No problemčić je što nemam apsolutno pojma o tome. Vidjela sam u obližnjoj trgovini da one prazne cigarete (su to rizle možda?) 200 il 300 kom dođu oko 12kn, duhan od 100g (zlatno bjeli neki) oko 50-60kn, a mašinicu za punjenje sam na netu našla za 30kn. Jel ok da to uzmem ili znate možda negdje nešto jeftinije?
I zanima me koliko cigareta se može dobiti od tih 100g duhana????

Paola0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:07   #2
Kupi si sve što si rekla. A mašinice imaš i kod nas većinom na kioscima, u Tisku i sličnim mjestima. Prazne cigarete su tubice za punjenje duhanom, dok s rizlama motaš. Znači rizle su samo papirići (pojedinačni ili u rolici).

Skužila budeš kak se puni, ispočetka malo i naživcirala jer ti se vjerojatno iz lijenosti i komocije da kupiš već gotove neće dati, ali ćeš puno uštedit. Ili motaj ručno s rizlama, što god će ti već sjesti bolje.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:30   #3
Mašinicu imaš na Tisku po 39 kn,filtere,to su ti prazne cigarete s kojima pomoću mašinice puniš duhan imaš po 200 i 250 kom,a duhana imaš po dućanima i kioscima 4 dag po 20 kn na više,a i na placu,35 dag po 50 kn ( slabiji,jači ). Meni se definitivno isplati ova zadnja varijanta,pošto kod mene ima više pušača
__________________
vita brevis ars longa ( život je kratak a nauka duga )
hekrima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 07:58   #4
A koliko otprilike za tih recimo 35 dag napravite cigareta?
Paola0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:38   #5
Quote:
Paola0510 kaže: Pogledaj post
A koliko otprilike za tih recimo 35 dag napravite cigareta?
..

Da li si uopće probala te cigarete s duhanom?

Preporučam ti da isprobaš ako nisi jer to je sasvim nešto drugo od cigareta. Ja nisam pušač, ali imala u kući pušača.
Isprobao isto to sve, ali mu se nije sviđalo. Duhan treba imati svoju suhoću, paziti na njega da ne bude na presuhom ili prevlažnom mjestu. I jak je.
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:03   #6
Primjećujem u mojem okruženju da sve više pušača kupuje duhan i mota ili puni cigarete. Pretpostavljam da je to financijski isplativije i da prvenstveno u tome treba tražiti razlog. Također sam opazio da je u mojem gradu najpopularniji nekakav britanski duhan yellownešto kojem aroma podsjeća na whiskey. Postoji i nekakav duhan u sivkastosmeđoj vrećici koji je navodno najprirodniji mogući na našem tržištu jer ne sadrži nikakve dodatke i kemijske prezervative, ne mogu se sjetiti ni njegovog točnog naziva, mogao bi biti jedan od vrste Balley Shaque(ako sam ovo uopće dobro napisao?). Navodno samo motanje duhana, tkzv. art of rolling predstavlja poseban ritual i dodatno zadovoljstvo kod pušenja. Iskusni motači kažu kako se ručno zarolana cigareta znatno duže može pušiti od obične jer količinu duhana reguliraš sam te da takav duhan iz vrećica ima vlažnost zbog koje sporije gori od običnih cigareta. Može li mi ove navode netko potvrditi, ispraviti moguće greške ili štogod dodati?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:05   #7
Probaj pronaći nekoga tko ti može prodati domaći duhan. Kila takvog duhana ti dođe cca 150 kuna ( barem po mojim saznanjima i dosadašnjem iskustvu kupovine duhana). S time možeš napraviti cca 30-33 kutije cigareta.
ejdisiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:47   #8
iz kile duhana napraviš do 800 cigara, možda malo manje, ovisi kako puniš tube, koliko ih jako nagaziš...

na kioscima imaš svakakvih duhana za motanje.

ako želiš laganiji, preporučam Bali Shag bijeli ili žuti, ako želiš jače probaj plavi.

između toga po jačini dođe Golden Virginia ali je iznad po kvaliteti i okusu (a i cijeni, 50g=38kn).

ovaj s mirisom konjaka koji spomijneš je George Karelias, jako dobar duhan ali za moj ukus ima preintenzivan miris...

ima još puno ostalih dobrih duhana, npr Sauvage, taj je potpuno prirodni za razliku od svih ostalih na tržištu (bez obzira šta neki tvrdili za njih)...


reci točno kakav duhan želiš pa ću ti preporučiti nešto da probaš i vidiš sviđa li ti se i da li ti odgovara...
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 02:19   #9
Quote:
Paola0510 kaže: Pogledaj post
Pošto je ova kriza i mene prilično stisnula razmišljam o tome da počnem sama motati cigarete ( u nadi da će me doći jeftinije).
No problemčić je što nemam apsolutno pojma o tome. Vidjela sam u obližnjoj trgovini da one prazne cigarete (su to rizle možda?) 200 il 300 kom dođu oko 12kn, duhan od 100g (zlatno bjeli neki) oko 50-60kn, a mašinicu za punjenje sam na netu našla za 30kn. Jel ok da to uzmem ili znate možda negdje nešto jeftinije?
I zanima me koliko cigareta se može dobiti od tih 100g duhana????

evo samo da ubacim...

već 12g. motam duhan, točnije, plavi Samson, krenuo sam s mašinicom i filterima ali sam brzo odustao (nepraktično) i počeo koristit ruke
uglavnom financijski to ovako izgleda: vrećica Samsona (40 grama) košta 31 kn, svako drugo uzimanje vrećice uzimam i dvoje rizle, motam tanke cigarete i u prosjeku potrošim 1ipo paketić rizle na 1 vrećicu duhana što je nekakvih 75 cigareta (paketić rizla=50 listića) i meni ta vrećica traje u prosjeku 4-5 dana
financijski to tako izgleda, ovaj duhan o kojem pričaš je još jeftiniji...
u svakom slučaju kako je netko od kolega i preporučio, probati nekoliko vrsta duhana i vidjeti što najviše odgovara...
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 05:21   #10
Quote:
ejdisiti kaže: Pogledaj post
Probaj pronaći nekoga tko ti može prodati domaći duhan. Kila takvog duhana ti dođe cca 150 kuna ( barem po mojim saznanjima i dosadašnjem iskustvu kupovine duhana). S time možeš napraviti cca 30-33 kutije cigareta.
I tu stvari znaju varirati. Hercegovci npr. na svojim tržnicama(Čapljina, a vjerojatni i u drugim mjestima) običavaju prodavati pravu domaću škiju u plavim plosnatim kutijama za košulje. Tu negdje stane štatigajaznam otprilike jedno koliko je količina šest standardnih pakiranja Samsunga ili Druma. Nijedan duhan na svijetu nema tako lijepu boju, okus kod pušenja je po mojem mišljenju ipak prilično neutralan. No vi ako prethodno ne zamotate jednu na licu mjesta i isprobate ne možete biti sigurni što vas u plavoj kutiji zapravo očekuje. Daleko od toga da vas vreba nekakva podvala, no jačina tog duhana nevjerojatno varira od kutije do kutije to jest od trgovca do trgovca. Iz neke kutije će vas škija doslovno pri jednom uvlačenju u pluća od jačine prepoloviti i shvatiti će te odmah da je to stvar za one najokorjelije. U drugom slučaju, škija iz potpuno iste plave kutije, iste zlatnožute boje, pa i na jednaki način rezana biti će sasvim blaga kao što bi to bio npr. Ronhill superlights...
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 16:02   #11
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
I tu stvari znaju varirati. Hercegovci npr. na svojim tržnicama(Čapljina, a vjerojatni i u drugim mjestima) običavaju prodavati pravu domaću škiju u plavim plosnatim kutijama za košulje. Tu negdje stane štatigajaznam otprilike jedno koliko je količina šest standardnih pakiranja Samsunga ili Druma. Nijedan duhan na svijetu nema tako lijepu boju, okus kod pušenja je po mojem mišljenju ipak prilično neutralan. No vi ako prethodno ne zamotate jednu na licu mjesta i isprobate ne možete biti sigurni što vas u plavoj kutiji zapravo očekuje. Daleko od toga da vas vreba nekakva podvala, no jačina tog duhana nevjerojatno varira od kutije do kutije to jest od trgovca do trgovca. Iz neke kutije će vas škija doslovno pri jednom uvlačenju u pluća od jačine prepoloviti i shvatiti će te odmah da je to stvar za one najokorjelije. U drugom slučaju, škija iz potpuno iste plave kutije, iste zlatnožute boje, pa i na jednaki način rezana biti će sasvim blaga kao što bi to bio npr. Ronhill superlights...
Slažem se.

Nabavljali smo nekakav domaći hercegovački duhan i nije uvijek bio isti. Jednom je bio presušen i blag, no često smo ga morali stavljat na balkon i sušit da bi valjao ( no to je valjda normalno ) . Češće je on jači, i nema onaj smrad kakav imaju kupljene cigarete a i okus mu je prihvatljiv. No svakako mi je uvijek bio jači od npr. Waltera ili običnog Ronhilla.
Dva puta je bio toliko grozan da ga se doslovce nije moglo uvlačit, nije bio za pušenje nikako.
Tako da, oviisi od koga uzmeš, ovisi o pošiljci definitivno, ali u principu sam imala pozitivno iskustvo s kupnjom duhana. Kilu i po duhana smo platili 15o kuna i od toga smo napravili 33 kutija. Gore sam napisala da smo toliko platili kilo duhana, pa da se ispravim, bila je kila i pol.
ejdisiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:34   #12
Gdje nabaviti kvalitetnu škiju, a povoljno?

Pozdrav! Moja mama je prije dvije godine prešla na motanje duhana. U početku je duhan u švercu bio dobar, kako kaže, a u zadnje vrijeme teško gori i ne može se povlačiti. Obično je ili presuh ili prevlažan. Stavim ga da se malo prosuši i miješam ga s vlažnijim, ali opet isto (ja joj motam na električnu mašinu). Ima li nekih kanala da se može u švercu (povoljnije nego u trafikama) nabaviti bolji duhan, možda hercegovačka škija? Ovdje u Splitu na pazaru prodaju taj koji se ne može povlačiti i bez okusa je, kako mama kaže.
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.