Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 09:45   #1
Bojanje kose

Pozdrav dame,

Pošto imam u narednih dan-dva namjeru da bojam kosu ( u kućnoj radinosti, naravno ) negdje sam pročitala da se sa bojom može pomiješati maslinovo ulje, jer tako boja manje isušuje/oštećuje kosu, pa me zanima da li je neko od vas probao to, i da li je to stvarno istina ..

Ono ne bih željela da plačem poslije bojanja, jer sam ispala "šarena"

Hvalaaa..
__________________
Be happy :)
nanarella24 is offline  
Old 29.04.2017., 10:24   #2
Quote:
nanarella24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dame,

Pošto imam u narednih dan-dva namjeru da bojam kosu ( u kućnoj radinosti, naravno ) negdje sam pročitala da se sa bojom može pomiješati maslinovo ulje, jer tako boja manje isušuje/oštećuje kosu, pa me zanima da li je neko od vas probao to, i da li je to stvarno istina ..

Ono ne bih željela da plačem poslije bojanja, jer sam ispala "šarena"

Hvalaaa..
Ajde ipak bojanje prepusti profesionalcima

Napravit ces si cirkus na kosi pa ce te duplo kostat
betty boop 1 is offline  
Old 29.04.2017., 10:37   #3
Evo, ja se uvijek farbam sama, priznajem da je bilo svakakvih eksperimenta, i uzasnih boja, ali dok sam bila mladja, sad vec godinama koristim istu boju, i uvijek ispadne super, jer je ista kao moja prirodna, ali moram pokriti sjede, bijela sam kao djed Mraz. .. Moje iskustvo je, od nekih boja je kosa kao slama, a od nekih je predivna, mekana i svilenkasta. To je samo kosa, ofarbaj se, narast ce...
bela-12 is offline  
Old 29.04.2017., 10:38   #4
Ne bih stavljala maslinovo ulje u boju, ali nikako.

Napravi pakung poslije bojanja i ispiranja.

Ili, optimalnije, ako planiraš bojati kosu cijelom dužinom, odi u frizera i neka ti u boju stavi Olaplex, koji je izvrstan proizvod za očuvanje strukture dlake tijekom bojenja. A poslije si možeš izrast bojati sama i doma, a za to ti ne treba ništa stavljat u boju.

Sve te DIY stvari znaju često završit odlaskom na hitnu pomoć kod frizera, što je i dodatan trošak i patnja.
Alexa is offline  
Old 29.04.2017., 10:40   #5
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Ajde ipak bojanje prepusti profesionalcima

Napravit ces si cirkus na kosi pa ce te duplo kostat

Aa ne bih baš rekla, bojam se sama već godinama i nikada nisam ispala loše samo me zanima to miješanje boje i maslinovog ulja, da li je pametno

Samo maslinovo ulje sam nekad koristila i bila sam zadovoljna efektima, ali sa bojom za kosu nisam nikad
__________________
Be happy :)
nanarella24 is offline  
Old 29.04.2017., 10:42   #6
Alexa,Olaplex ti je stvarno dobar? Ja ne znam što bih mislila o njemu. Neki se kunu u njega,neki govore da je živa glupost i samo bacanje novaca i da kosa izgleda skureno bez obzira.
tirkizno is offline  
Old 29.04.2017., 10:43   #7
https://www.forum.hr/showthread.php?t=527992 Tu pitaj.
Afro Dita is offline  
Old 29.04.2017., 10:45   #8
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Hvala
__________________
Be happy :)
nanarella24 is offline  
Old 29.04.2017., 10:45   #9
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Alexa,Olaplex ti je stvarno dobar? Ja ne znam što bih mislila o njemu. Neki se kunu u njega,neki govore da je živa glupost i samo bacanje novaca i da kosa izgleda skureno bez obzira.
Mojoj kolegici je bio nocna mora, inace se farba u platinasto ali s ovim postala je zuta kao zutokljunac

Trebalo joj je dva, tri naknadna bojanja da se vrati na staro
betty boop 1 is offline  
Old 29.04.2017., 10:52   #10
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Alexa,Olaplex ti je stvarno dobar? Ja ne znam što bih mislila o njemu. Neki se kunu u njega,neki govore da je živa glupost i samo bacanje novaca i da kosa izgleda skureno bez obzira.
Meni je genijalan i vidim itekako rezultat (platinasto sam plava).
Imam odličnu frizerku koja ne samo da zna znanje, nego ispred mene stavlja emulziju.

Moja frendica je kupila preko Megajajeta (ili kako se već zove) olapleks tretman u nekom Žnj salonu (uz bojanje) i rezultat je bio bezveze, štoviše loš. Ispostavilo se na kraju da su muljatori i da ne stavljaju uopće olaplex iako ti ga naplate, a u bocama revlonovih i kevin murphy šampona nadosipaju neke jeftine šampone, maltene iz rinfuze (šamponi su manji problem, varanje za olaplex već je, al da skužiš koji su gadovi).

Eto, ljudi se bave i takvim varkama i čarkama. Rijede ga vodom i tko zna što sve ne.

Reći ću ti samo da uz Olaplex, pravilno apliciran, možeš 45 minuta držati blajh na kosi i ne samo da ti neće bit ništa, nego će ti bit još punija i sjajnija. Stvarno je čudo.

Da se bojam u neke ful tamne nijanse, ne bih ga stavljala uopće. On mi je za visoke postotke peroksida. Nije mi ni za izrast, samo kad boja ide na cijelu kosu. Za crnke i tamne brinete je odličan i ovaj milkshake za kosu koji je isto hit sezone. Jako je fina kosa nakon njega.

Vjerujem ja prirodi, ali kad su ti spojevi kuhinjskih ulja i kemijskih supstanci u pitanju, radije se oslanjam na znanost i gotove proizvode provjerenih laboratorija.

Betty - nije definitivno požutjela od olaplexa, već od nepravilnog omjera "hidrogena" i boje. Olaplex ne uzrokuje modifikacije boje, a ako joj je kosa ostala suha ili se dodatno sasušila, tu olaplexa nije ni bilo.
Alexa is offline  
Old 29.04.2017., 11:47   #11
Ja imam tamnu boju kose i planiram si radit balayage pramenove u nešto svijetlije a i s druge strane me malo strah da to ne ispadne loše.

A ovo za šampone,nisam nikad ni razmišljala o tome iako je glupo,šampon mi je ionak najmanje važna stvar u frizerskom salonu jer ionak nisu nikakva čuda.

A za olaplex ako i odem na pramenove,nadam se da neću doživjet takvo iskustvo.
tirkizno is offline  
Old 29.04.2017., 13:18   #12
Meni je sampon jako bitan, jer imam seboreju, i ako je neki uzasan sampon ( po mogucnosti od koprive ) trebaju mi tjedni da vratim vlasiste pod kontrolu. Zato nosim svoj sampon, kad idem frizeru, a to je rijetko...
bela-12 is offline  
Old 29.04.2017., 14:31   #13
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post

A ovo za šampone,nisam nikad ni razmišljala o tome iako je glupo,šampon mi je ionak najmanje važna stvar u frizerskom salonu jer ionak nisu nikakva čuda.

A za olaplex ako i odem na pramenove,nadam se da neću doživjet takvo iskustvo.
Ma ako ideš u provjeren salon kod osobe za koju znaš da je pouzdana i zna radit, bit će to super.

Kod ljudi sa osjetljivim vlasištem itekako je bitno koji je šampon.
A o tome da neki prodaju muda pod bubrege neću ni počinjat.
Alexa is offline  
Old 29.04.2017., 14:48   #14
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ja imam tamnu boju kose i planiram si radit balayage pramenove u nešto svijetlije a i s druge strane me malo strah da to ne ispadne loše.

A ovo za šampone,nisam nikad ni razmišljala o tome iako je glupo,šampon mi je ionak najmanje važna stvar u frizerskom salonu jer ionak nisu nikakva čuda.

A za olaplex ako i odem na pramenove,nadam se da neću doživjet takvo iskustvo.
imam tamnosmeđu kosu i radila sam balayage bez blajha, samo me žena pofarbala plavom farbom. normalno je ispalo, nekakav prirodan svjetliji prijelaz, nije nikakva dramatična razlika ni šaka u oko, točno tako sam i htjela. mogu ti staviti i sliku. jedino što je meni to za ljeto, čim zazimi si izgledam kao seljanka, pa se prefarbam.
prije toga su me otkantali u jednom fensi šmensi salonu da je to nemoguće.
isadora w. is offline  
Old 29.04.2017., 21:03   #15
Dobila si dovoljno odgovora i upućena si na pravi podforum i temu za ovo pitanje. Ključam.
Carla Marx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.