Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 18:56   #1161
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Boracay molit cu. pjhangan je 2nd best. a u Indoneziji je kurimunjava dobra bar tako izgleda
Ko ce doć do Kurimunjave, to je bogu iza ledja.:

A i taj Boracay bi tribalo vidit, ali prije toga i Phu Quoc.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:36   #1162
Da provjerim još tu u vezi vize, budući da informacije na stranicama indonezijskog veleposlanstva nisu baš najjasnije prezentirane.
Dakle, ako uđem u zemlju kroz Ngurah Rai aerodrom, i ako ostajem manje od mjesec dana, da li sam onda u kategoriji Free visa ili Visa on Arrival? Ako je ta Visa on Arrival u pitanju, da li se ona plaća i kako izgleda procedura?
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:20   #1163
Ne treba nikakva viza. Jedino se može dogoditi (kao meni) da te malo čudno gledaju pa se krenu raspitivati međusobno radi provjere. Ali nema nikakvih problema.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:40   #1164
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Da provjerim još tu u vezi vize, budući da informacije na stranicama indonezijskog veleposlanstva nisu baš najjasnije prezentirane.
Dakle, ako uđem u zemlju kroz Ngurah Rai aerodrom, i ako ostajem manje od mjesec dana, da li sam onda u kategoriji Free visa ili Visa on Arrival? Ako je ta Visa on Arrival u pitanju, da li se ona plaća i kako izgleda procedura?


Koliko sam ja shvatio visa exemption ili što ti kažeš free visa je logično free za ostanak do 30 dana i ne mpže se produživati.
Visa on arrival traje isto 30 dana, ali košta 25$ i nju možeš produžiti ako želiš ostati duže


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:27   #1165
Hvala zgduste i ajvane
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:31   #1166
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio visa exemption ili što ti kažeš free visa je logično free za ostanak do 30 dana i ne mpže se produživati.
Visa on arrival traje isto 30 dana, ali košta 25$ i nju možeš produžiti ako želiš ostati duže


Sent from my iPhone using Tapatalk
A di ces je produzit? U Zagrebu?
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:52   #1167
Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
A di ces je produzit? U Zagrebu?
na istom mjestu gdje se produžuju tajlandska, filipinska, kambodžanska etc viza. u imigration officu te države, a njih imaš posvuda.
https://www.google.com/maps/d/viewer...2-oX_uSaRA&ll=
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:43   #1168
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
na istom mjestu gdje se produžuju tajlandska, filipinska, kambodžanska etc viza. u imigration officu te države, a njih imaš posvuda.
https://www.google.com/maps/d/viewer...2-oX_uSaRA&ll=
He, he, aj probaj ih uvatit ako mozeš, baš me zanima očeš uspit. Tajland je mila majka za njih.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:19   #1169
Pa u slucaju da vec znas da bi bio duze od 30 dana uzmes odmah vizu prije puta


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:59   #1170
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Pa u slucaju da vec znas da bi bio duze od 30 dana uzmes odmah vizu prije puta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa to sam bio i uradio prošle godine jer sam u medjuvremenu cuo da su tamo komplicirani.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:47   #1171
Bok svima,
podijelit ću s vama moje Bali iskustvo, možda nekom pomogne.
Mi smo išli krajem rujna 2016. godine, ali preko agencije (greška br.1.) jer nam je bilo prvo takvo daleko putovanje, sad vidim da smo mogli uštedjeti i preko 2000 kn da smo išli o svom angažmanu. S druge strane, agencija nam je sve organizirala, letove, smještaj, transfere, dobili smo kartu otoka, vodiče, i tako te zgodne sitnice.
Bili smo smješteni u Kuti, odmah na plaži, a na izlete smo išli 1x preko agencije (noćni uspon na Mount Batur), a ostalo smo našli vozača koji nas je vozikao po cijele dane za nekih 200njak kn (znači ne 8 h, nego doslovno cijeli dan od 9 ujutro do ponoći). Zvao se Made (kao i 90% Balinežana) i bio je drag i simpa lik.
Od plaža smo vidjeli Kuta, tu smo uglavnom surfali, našli smo na plaži za neke sitne novce "školu surfa", te Nusa Dua, gdje smo ronili i to je vjerovatno najskuplja stvar koju smo tamo platili (40 dolara po osobi za neka 2-3 h), ali vrijedilo je svake lipe tj centa. Kasnije smo sjeli u ležaljke u nekom resortu, čovjek koje je bio za šankom je reako da slobodno budmeo koliko želimo te da se možemo i okupati i vanjskom bazenu ili istuširati besplatno. Obe plaže su bile prelijepe, čiste, nije bilo puno ljudi i cjenkali smo se za kokose (10-20 kn)
Uspon na planinu po noći nam je bilo najbolje iskustvo, organizacija puta je bila takva da nas je čekao kombi s bočicama vode, vodič koji nam je podijelio baterije a gore nas je čekala kava i doručak (neka peciva, banane i jaja), a kad smo se spustili vozač nas je čekao s još vode, vlažnim ručnicima i krpicama za pobrisat vulkansku prašinu.
Plantaže kave i Talalalalllaaaa...polja riže su must see, ali na poljima riže pazite, na svakom koraku žicaju "donaciju", a na kraju kod izlaza tip nas nije pustio van bez da mu platimo, zatvorio je prolaz nekom drvenom konstrukcijom i mahao rukama. Sreća bili su tu neki krasni mladi kinezi koji su mogli vikati više od njega pa su mu tutnuli neki sitniš onako bjesno i nas poštedili svađe. Ugl pazite. Na plantaži kave smo degustirali one kavice/čajeve i kupili par sitnica, međutim ako imate priliku kupite čokoladu koja je odlična.
Jeli smo po waronzima ali najviše voće sa štandova i kokose, jedva preživljavam bez guave.
Od hramova nam se najviše svidio Besahik, osim činjenice da na svakom koraku vuku za rukav- daj za sarong, daj za cvijeće, kupi šibice za upaliti štapić, daj za ovo, daj za ono,...ugl treba ih samo ignorirati pa odustanu
jedino negativno bih istaknula (ali naša je greška) što smo htjeli previše toga u jedan dan , a Bali ima loše ceste i više auta i skutera nego ljudi, gubili smo puno vremena na prijevoz.
Kiša nam je pljusnula par puta, pada po pola sata-sat i onda se sve osuši kao da je nije ni bilo.
kad smo bili u rujnu mrak je padao rano, već oko 17.00 h ali tamo to nema veze jer sve radi do cca 22.00 h. Samo nema na plaži nikog.
Svi prilično dobro govore engleski, jeftinije je nego smo mislili, a Bintang majice koje smo kupili za kikiriki se super drže nakon 10ak pranja.

Što se tiče mog pitanja za period, da, zaista je zabranjeno na dosta mjesta ženama s periodom, trudnicama, i cijeli niz osoba je nabrojan ......u hramovima ima svako malo upozorenje, ali više u obliku zamolbe "molimo vas štujte našu tradiciju", isto kao i pravilo kako se obući. Sve stvar osobnog odnosa, i mi smo sve ispoštovali.

Eto

Sretan put tko god ide!
Boyana-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:31   #1172
Ne znam zašto još nitko nije objavio, a oni koji idu na Bali ovo trebaju znati.


UZNEMIRUJUĆA SNIMKA Na poznatom otoku brutalno kolju pse i otrovno meso prodaju turistima

Na internetu su objavljene potresne snimke zlostavljanja i ubijanja pasa u jednom od najpoznatijih turističkih odredišta na svijetu.

Otok Bali je omiljeno odredište turista diljem svijeta te najrazvijeniji indonezijski otok. Istraživanje organizacije za zaštitu životinja Animals Australia otkrilo je užasavajuću činjenicu da na otoku masovno i brutalno ubijaju pse, a zatim turistima prodaju meso tvrdeći da se radi o piletini.

"Svakodnevno hvataju pse, zatvaraju ih u kaveze i vežu im noge i njuške, a zatim ih brutalno kolju", objavila je Animals Australia.



"Pse prvo danima drže ovako zatočene, bez hrane i vode, a posao im cvjeta. U Baliju je svake godine ubijeno sedam puta više pasa nego na zloglasnom festivalu Yulin u Kini", objavila je organizacija.

Najviše psećeg mesa kao piletinu nude ulični prodavači, a čak oko 70 posto restorana također prodaje pseće meso. Označavaju ga nazivom "satay" i turistima govore da to znači "piletina".

"Obučen sam za ovaj posao, ali ništa me nije moglo pripremiti na ovakvu brutalnost"

Animals Australia poslala je na Bali tajnog istražitelja koji je izjavio: "Počeo sam istragu u potpuno nereguliranoj industriji psećeg mesa. Uskoro su me pozvali da se pridružim bandi koja krade, lovi, truje i ubija pse".

"Kao istražitelj okrutnosti prema životinjama, obučen sam tako da se mogu s njome nositi, ali ništa me nije moglo pripremiti na ovakvu brutalnost", rekao je.

Oni koji jedu ovo meso također su u ozbiljnoj opasnosti jer je ono u mnogim slučajevima otrovano te može izazvati oštećenja organa i živaca, upozorio je doktor Andrew Dawson.

Procjenjuje se da svake godine zbog trgovine mesom na Baliju bude brutalno ubijeno oko 70 000 pasa.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ma/977896.aspx


__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:29   #1173
Neću reći da nema takvih grozota, ali dvije stvari u ovom članku bodu oči: 1. Nitko na Baliju ne govori da je satay piletina (ayam je valjda prva riječ koju tamo naučiš). Da je autor prismrdio Baliju, znao bi što je satay. 2. Autor se nije potpisao.

Senzacionalističko žutilo. Ima li istine? Možda. Nadam se da ne.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:36   #1174
To je vec bilo objavljeno, al vise ne znam jel na ovom ili drugom forumu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:25   #1175
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Neću reći da nema takvih grozota, ali dvije stvari u ovom članku bodu oči: 1. Nitko na Baliju ne govori da je satay piletina (ayam je valjda prva riječ koju tamo naučiš). Da je autor prismrdio Baliju, znao bi što je satay. 2. Autor se nije potpisao.

Senzacionalističko žutilo. Ima li istine? Možda. Nadam se da ne.
Vijest je prenesena od australskih aktivista. Očito da nisi pogledao video, niti da si istraživao tu temu.
Ne bi se uopće čudio da je vijest istinita....nažalost.

Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
To je vec bilo objavljeno, al vise ne znam jel na ovom ili drugom forumu
Na ovom topicu nije bilo sigurno.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:29   #1176
Dakle, ovako. Posto imam prijatelje po Baliju i posto sam mnogo puta bio u njihovim domovima, pricao sa njima, jeo kod njih, moram se osvrnuti na ovu temu.

Da, Balinezani jedu pse. Nije to njihova svakodnevna hrana. Tesko je to shvatiti ako gledamo "pogledom" zapadnjaka. Naime, njima je to stvar tradicije, dio njihovih kulturuloskih vrijednosti. Vecinom pse jedu kad imaju neke ceremonijalne svecanosti, ali ih pomjesaju i sa ostalim mesom tipa svinjetina... Ako prisustvujes jednoj takvoj ceremoniji kao zapadnjak (vrlo rijetko primaju zapadnjake, moras to nekako zasluziti ili im se svidjeti), uljudno ce te upozoriti da odaberes neko drugo meso, jer znaju da to mi naravno ne jedemo. Na neki nacin, pokusat ce izbjeci temu sta je bilo na jelovniku i uopce da je na tanjuru pas.

Nemam namjeru da ih branim. I sam imam psa u kuci te sama pomisao na ubijanje te tako lijepe domace zivotinje izaziva mi mucninu, ali kulturoloske vrijednosti tog naroda nisu iste kao i nase i to moramo razgraniciti.
To sto prodaju pse kao piletinu turistima ja nisam nikad vidio, a i svaka budala bi primjetila da to nema veze sa piletinom. Tako da me to naprosto cudi. Ne ikljucujem mogucnost da ima budala da i to rade, ali opet ja to nisam ni vidio ni okusio.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:32   #1177
Kulturološke razlike, drugačiji način života, tradicija,....sve je to ok, ali...

dajte ljudi kada pišete o nečemu....provjerite, pročitajte, istražite malo prije nego prozborite-dvije tri.
Krajnje okrutno "skupljaju" te pse, vežu, zlostavljaju, ubijaju. Skupljaju ih po selu, nije da je to neka kontrolirana "proizvodnja". Drugo, tu piletinu prodaju na ražnjićima, premazanu s začinima, tako da nemaš pojma što je. Uostalom u videu se vidi da čovjek pita jel pseće meso prodaje, na što ovaj naravno negira.
Treće, te pse ubijaju i cijanidom koje jednom kada uđe u meso, više se nikakvom termičkom obradom ne može uništiti te automatski ulazi i u tijelo onoga tko ga je jeo.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:30   #1178
Ja sam samo pisao o ljudima koji tamo zive i kakav je njihov zivot. Lokalna mafije koje ima nesumnjivo gdje god oces, to je druga prica. Maltretiranje zivotinja na taj nacin je ako ne tuzno, onda je sigurno tragicno i jezivo.

Medjutim, balinezanska kulturoloska tradicija je nesto sto je samo njima poznato i svakako se ne radi o mucenju zivotinja na taj nacin. To spada izvan kruga nasih kulturoloskih shvacanja. Nesto slicno si doduse imao i jos imas ponegdje u Italiji. Osim toga i kod nas imas ubijacine zivotinja svih vrsta.

Ukazati na mucenje zivotinja o kojem ti pricas bilo gdje je svakako ok. Ako toga i ima tamo, siguran sam da nije masovno, jer jeo sam tamo sve i svasta, ali iskreno moze mi stavit sta oces u pijat, ali razliku kokose i psa osjetio bi da mi je stavio ne znam koji curry unutra.

Ja sam samo htio ukazati na jedan sasvim drugi pristup tj. na gledanje svega toga u kulturoloskom smislu, na jedinstvenost toga naroda koji zaista gotovo u svemu imaju svoju posebnost.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:37   #1179
Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Ako toga i ima tamo, siguran sam da nije masovno, jer jeo sam tamo sve i svasta, ali iskreno moze mi stavit sta oces u pijat, ali razliku kokose i psa osjetio bi da mi je stavio ne znam koji curry unutra.
Kako si tako siguran? Probao si ili jeo pseće meso pa znaš koja je razlika? Ja nemam pojma kakvo je pseće meso i nije mi nimalo ugodno kad se sjetim što sam sve i gdje jela po Baliju.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:15   #1180
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Kako si tako siguran? Probao si ili jeo pseće meso pa znaš koja je razlika? Ja nemam pojma kakvo je pseće meso i nije mi nimalo ugodno kad se sjetim što sam sve i gdje jela po Baliju.
Pa, ja ga nisam jeo, ali neko ga je jeo od mojih poznanika jer mu je to bio dio hajde nazovimo to posla iliti strucnog rada ( dio njegovog antropoloskog istrazivanja ). Dakle, naglasavam, jedenje pasa nije bio cilj antropoloskog istrazivanja vec njegov pristup zajednici o kojoj je pisao podrazumjevao je i to iskustvo kao izraz postovanja i prihvacanja njihovih lokalnih obicaja i dio vjerskih rituala.

Ali, da bi rijesila dilemu, preporucam ti da vise ne ides na Bali pa ces bit sigurna da jedes piletinu, a ne psa.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.