Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 22:55   #2641
Vidiš,meni je tpa generalno dobar,ali nekad mi capella ima bolje arome. Da vidim koja mi je čista bolja,probam obje. Pa onda miksevi sa obje. I kao što je u videu rekao,dok ne dobiješ jednu složenu tekućinu,baciš dosta toga. Ili bude skroz odvratno,ili bude bland ili bude onak,ok,parljivo. I sad recimo unicorn milk. U njega idu 4 arome. Samo za složit si njega sa capella/tpa miksom,bez da ulaziš u omjere ima 16 kombinacija. Nije to jeftin sport,čak i da miksaš po 5 ml svake kombinacije,opet je to na kraju nekih 80 ml tekućine,bez da si taknuo omjere.

Naravno,jednom kad si posložiš miks po guštu i imaš ga zapisano,onda je puno lakše. Samo do tad si već potrošio novaca. Ne miksam toliko redovito složene tekućine od nule,ali kad sam baš krenuo u to,prolio sam barem par stotina kuna u wc. Radio sa provjerenim receptima i omjerima s neta. Na kraju imam ta dva miksa koja su mi super. Ali realno,jeftinije bi mi bilo da sam kupio gotove mikseve aroma.

Dobar dio proizvođača koji rade tekućine nude i arome svojih tekućina. Možda jesu malo skuplji,ali štede puno vremena i na kraju novca. Danas uzeo od big moutha npr aromu kokos,malina,banana. Smiksao jednu bočicu čisto,u drugu dodao malo sweet creama,u treću sweet cream i malo bavarian creama. Jedna je skroz light voćna verzija,druga je slatka i lagano kremasta,treća je više kao milkshake od voća. Vidit ćemo kaj će ispast. Znam da im je osnovni voćni miks dobar,a onda se na taj već složeni miks mogu dodati i druge arome po želji. Lakše nego da sam išao ubacivati svaku voćnu za sebe.
Grimko is offline  
Old 19.05.2017., 14:51   #2642
vjerovao ili ne, u skoro 2 godine mixanja nisam još ništa prolio u wc

nisam freak pa da stavljam 20 aroma u mix ko neki ameri i rusi sve mi je bilo parljivo do sad, ono što nije se naknadno izbalansiralo dodavanjem baze...

tko god se ide upuštat u samostalno mixanje bi prvo trebao jedno vrijeme skupljati informacije sa svih strana... što s čim paše, koliko čega itd... ostalo dođe samo od sebe kasnije...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 19.05.2017., 23:12   #2643
ja se držim jedne arome po flašici. iako sam zeznula 2dl baze s aromom espresso kave koja je ispala prejaka, pa sad razmatram opcije - kupiti neku drugu aromu koja bi malo ubila taj okus (tipa cream) ili je razdijeliti na dvije flašice pa doliti još baze. taman dok sazrije budem se valjda i odlučila što napraviti

imam i par duhanskih koje mi baš nisu sjele (soho i još neka) pa ću vjerojatno šibnuti unutra mentola. jbga znam da mi najbolje pašu voćne i mentolske arome ali ne da mi vrag mira i eto...
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 20.05.2017., 10:46   #2644
Joj,ja jesam isfulavao. Rijetko kad je nešto bilo skroz neparljivo osim kad sam radio sa mentolima i anisom. Od jednog miksa me nakon 3 pufa glava boljela. Sa njima stvarno treba pažljivo i uvijek manje od preporučenog staviti. I onda doljevanje baza,pa ubije druge okuse i na kraju sve bacim jer ne liči na ništa više.

Duba,pažlivo s mentolima,pogotovo ako radiš sa kristalima mentola. Ako voliš samo taj osjećaj hlađenja u grlu,radije umjesto mentola stavi cooladu. Isti efekt ima,ali bez onog mentolastog okusa. Od kad se prebacio na nju,preporodio se. Sad jedino ponekad u neki citrusni miks ubacim spearminta malo. Anis izbacio skroz. Ako ti je ovaj espresso prejak dodaj bazu unutra. A možeš i malo bavarian cream/whipped cream/vanilla swirl. Osobno bi možda išao na kombo malo whippeda i malo bavarskog pa će ti biti nešto a la espresso sa šlagom
Grimko is offline  
Old 20.05.2017., 12:40   #2645
koji crni kristali? nisam ni znala do sad da to postoji
pod "mentolske arome" mislim tipa Flavour artov menthol arctic ili spearmint koji si spomenuo. no sad gruntam da bi i cimet možda dobro išao
premda, možda je ipak najsigurnije razrijediti ju.
ma ne znam ni sama, frka me dalje sama mućkati da fakat ne završi down a drain.

no kad smo kod mentola, obožavam ga čistog. onaj osvježavajući udar u ustima, grlu i sinusima. uf
kako ovaj tu u recenziji reče: I like this, it allows for me to create my own Cooler Menthol. I love it. Try it when you have a cold. It works like a Halls....LOL! Good Stuff guys!

nego, e-tekućine su stvarno na održavanju ili...?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 20.05.2017., 13:20   #2646
Neki se igraju sa kristalima mentola. Zato pitao.

Cimet sa kavom? Bi. Ide. Espresso,malo bavarian creama,malo whipped crema i malooo cimeta i dobiješ melange coffe. Ako si ikad u Zagrebu pila istu u Milčecu,onda znaš na kaj mislim. Bez cimeta,dobiješ klasičnu bečku melange kavu Razjeđivanje je ipak najsigurnije,istina

Aha,ti voliš baš taj mentol štih. Ja sam davnih dana volio parit mentole. Double i triple menthol sam sa healthcabina naručivao. No to je bilo ok na starim cleroima. Na subohm tankovima me ubijaju,glavobolju dobim brzo. Coolada daje isti taj osvježavajući štih i hladni udar na usta i grlo,samo nema okus mentola,što je dobro za neke mikseve gdje želiš taj efekt,ali ne želiš da ti poremeti aromu.
Grimko is offline  
Old 20.05.2017., 19:37   #2647
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
nego, e-tekućine su stvarno na održavanju ili...?
trebalo bi te bacit na novi URL jer su mijenjali naziv domene, a i same stranice...

ako te ne baca, onda - http://juicedoctor.eu/hr/ (ako i dalje ne radi, počisti cache browsera)

što se mentola tiče - uglavnom mali postoci... ovaj jedan kojeg imam od TPA (creme de menthe) mi ide na max 1% (ako i toliko) - i to ako je cca 10-12% sveukupno sa svim aromama... a paše mi sa zelenom jabukom, lubenicom i kokosom (vjerojatno i s nekim citrusima, ali nisam još probao sve)

kave - s njima isto treba pripazit, imam TPA capuccino i ide mi na max 0,5% u mix... a paše s kokosima, vanilijom, nekim kremama ili čokoladom...

nekidan sam probao bočicu tekućine koju sam zamiješao prije godinu dana - nije za all day vape, ali super mi je za uz kavu ponekad (čisto da se vidi da ništa ne bacam )


ako nekome treba, skupljam kao hrčak opise raznih aroma sa youtube kanala "DIY E-juice University" - link na kanal imate u samom pdf-u, a čovjek fino opiše ukratko svaku aromu od više proizvođača...

https://www.dropbox.com/s/nektwqo52r...ns_v5.pdf?dl=0

kad bude nekih nadopuna - stavit ću novi fajl...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 20.05.2017., 20:45   #2648
hvala na linku, normalno se otvara
nije bilo preusmjeravanja, a učinilo mi se da malo predugo održavaju stranicu.

TPA arome su jako jeftine. budem za probu uzela koju čisto da usporedim s Flavourartom kojim sam prezadovoljna. i baš ta creme de menthe je rasprodana
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 20.05.2017., 20:47   #2649
TPA jesu jeftinije, ali ih zato i ide skoro 2-3 puta više u mix nego recimo iste od Flavor Art-a (tako su mi bar rekli oni koji koriste FA)
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 20.05.2017., 21:00   #2650
a onda i nisu isplative držim se provjerenog.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 21.05.2017., 12:28   #2651
isplativije su TPA - neke... ne idu sve TPA 2-3 puta više od FA kao što već rekoh na primjeru mentola (1% max) ili Cappucina (također 1-2%)...

od još nekih intenzivnijih TPA aroma:
- coconut (u mixevima također max 1-2%)
- pineapple
- banana ripe (užasno jak i zna preuzet cijeli mix ako se stavi na više od 0.5% od 10-12% sveukupne arome, i treba joj više od 3-4 tjedna da dođe sebi i izgubi onaj kemijski okus)
- watermelon (cijeli stan mi je mirisao na lubenicu kad mi se malo tekućine prolilo po bočici koja inače stoji u ormaru )
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 25.05.2017., 13:18   #2652
Mućkaroši dragi,neznam jeste li primjetili,ali ako ste nedavno bili u nekoj od trgovina,nema više baza. Naime baze po novome ne smiju bit u bočicama većim od 10ml. Isto tako,tekućine su sve u 10 ml bočicama. Nama sa subohm atijima,to je ništa. 10 ml poparim u danu osobno,a s obzirom na cijenu od 25 kn/10 ml,ispadne kao da opet dimim kutiju na dan. Dio nas je na ovo prešao jer je i djelomično isplativije.

Btw,dečki,tko god je od vas dvojice savjetovao ammita,hvala mu. Ati je zvijer. Stavio u njega fused clapton 0,45 ohma i aroma i para su predivni. Deck za slaganje milina. Nasjeda na picoa super. Airflow sam stavio 2/3 zatvoren i na 37-40 w radi odlično
Grimko is offline  
Old 25.05.2017., 15:04   #2653
glede baza - ne znam gdje si ti bio zadnjih par mjeseci to se znalo da će biti tako od 20.5. kad novi zakon stupa na snagu... zato se masa ljudi opskrbila unaprijed...

a baze i dalje možeš kupit s nula nikotina u količini kojoj želiš, samo si kupiš još jednu manju boćicu s 20mg pa pomiješaš da dobiješ željenu jačinu...

btw, koliko vidim na sajtu od parilice - 50x10ml Unchained baze (70/30) sa 3mg nikotina košta 89kn - isto je koštala prije pola litre u komadu...
10x10ml sa 3mg košta 23kn...

a vidim da juicedoctor ima i dalje veća pakiranja...

za gotove tekućine ne znam kakva je situacija...

edit:
kaj se ammita tiče - ja znam da sam nekome rekao da si rađe njega uzme nego Merlin RTA (iako nisam probao Ammita, al vjerujem ljudima koji jesu, a imam Merlina osobno)
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 25.05.2017., 22:06   #2654
Bio sam na istoku Rusije,konkretno u Vladivostoku Tako da nisam stockpileao baze.

Bio u fizičkom dućanu. Nema na policama. Pitao čovjeka,kaže da će i sa weba maknut,jer budući da smiju samo 10 ml prodavat,a cijena za to bi bila 16 kn,nikome to nije isplativo. Web im nije updatean još do kraja. I dalje imaju npr journey tekućine i campfire/bakesale koji su 30/60ml i koje više ne smiju prodavati. Kolko sam skužio,0 mg se isto klasificira kao i nikotinska po našem zakonu. Isto tako,pitanje je i kaj će prolaziti carinu sada. Jer i naručivanje preko neta iz trećih zemalja je po zakonu nedozvoljeno. Btw u dućanu u avenue mallu više nema niti jedne tekućine u bočici iznad 10ml. U ozaljskoj još ima nešto. Pa ako netko želi kupovati veće bočice gotove tekućine,nek požuri.

Samo prenosim kako primjetim za nove koji dođu na temu

Meni si rekao za ammita. I stvarno je dobar
Grimko is offline  
Old 25.05.2017., 23:03   #2655
o šit! nadam se da će polulitrena ponuda kod juicedoctora dočekati da mi se zaključi račun za amex, za nekih 10 dana. onda idu barem 2 litre u špajzu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 26.05.2017., 15:22   #2656
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Bio u fizičkom dućanu. Nema na policama. Pitao čovjeka,kaže da će i sa weba maknut,jer budući da smiju samo 10 ml prodavat,a cijena za to bi bila 16 kn,nikome to nije isplativo. Web im nije updatean još do kraja.
ak je o Parilici riječ, onda su napravili update na stranici jer si prije mogao odabrat samo Unchained baze od 100ml u komadu naviše, a sad ih imaš po 10x10ml ili 50x10ml u paketu, od 0 do 12mg nikotina...

cijena za 10x10ml, 3mg je 23kn, a cijena za 50x10ml 3mg je 89kn... cijena skače s većim postotkom nikotina naravno...

zakon kaže da se smije prodavat baza/tekućina u ambalaži od 10ml max, ali nigdje ne piše da ne smije biti 10, 20 ili 50 10ml boćica u kutiji odjednom
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 30.05.2017., 11:38   #2657
Quote:
60nine kaže: Pogledaj post
zakon kaže da se smije prodavat baza/tekućina u ambalaži od 10ml max, ali nigdje ne piše da ne smije biti 10, 20 ili 50 10ml boćica u kutiji odjednom
Mene su uvjeravali u jednom dućanu da će baze sa 0 % nikotina i dalje biti u prodaji u velikim pakovanjima, 100ml, 500ml...itd., što je i logično jer ako apoteke mogu prodavat glicerin u većim bočicama što ne bi i prodavači opreme za duvanje. Također, prema onom što sam čuo, bit će dostupan tekući nikotin u koncetracijama do 24mg, u bočicama od 10ml.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 30.05.2017., 14:37   #2658
@glembaj - da, tako nekako bi trebalo biti...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 31.05.2017., 01:18   #2659
Pozdrav!

Kupio sam arome i bazu od Infamousa (oboje), i to je sve zmixano sada, 5mg nikotinska baza, pa se nadam da to onda je 6mg kakve sam tekucine gotove uzimao do sada. Zanima me moram li jos na sto pripaziti osim da dopustim vocnoj tekucini 7-10 dana i ajmo reci desertnoj 14-21 dan? Neke sitnice ili nesto?

Skladistim to dvoje u ormaricu koji je logicno zamracen, u svojoj sobi, ovako na osjet mi se cini da je ormaric relativno podnosljive temperature preko dana..

hvala,

Edit: Sad sam pitao jednog poznanika, on kaze da bi trebao maknuti cep (100ml bocica je) i da bi svih XY dana cep trebao biti maknut. Pa kaze da tu i tamo promuckam.

Pa onda gledam video neke poznate Youtube face, on pak tvrdi da se moze maknuti cep (zatvarac) ali maksimalno do 12 sati. Plus, barem jednom dnevno par puta stisnuti bocicu da zrak izade i ude

I onda sam jos nesto pronasao gdje se preporuca 30min dnevno bez cepa/zatvaraca, povremeno stisnuti bocicu da zrak izade i ude i ostatak imati zatvorenu bocicu. (to mi se cini i najlogicniji)

Pa eto, zbunjen sam.. moiio bih pomoc/savjete.

Zadnje uređivanje Furious95 : 31.05.2017. at 01:56.
Furious95 is offline  
Old 31.05.2017., 06:54   #2660
To prozračivanje radiš ako imaš arome koje su topljene u alkoholu,tako da ti alkohol ispari ili ako imaš jakoooo parfumiranu aromu i želiš ju malo ublažit. S obzirom na to koju bazu i aromu koristiš,nema potrebe. Svakih dva dana samo dobro protresi,otvori čep da uđe sviježi zrak,zatvori ga i vrati natrag u ormar.
Grimko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.