Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2016., 21:24   #21
Mi smo obisli brodom cijeli Olib , i jedna uvala ( neznam ime , valjda je ta Slatnica) mi je bila predivna , Na Istu je marina i hrpa brodica , ali nije mi nesto taj otok , Olib je puno ljepsi , Silba je isto jako lijepa , uglavnom taj dio Jadrana mi je najljepsi za oplovit i trazit plaze koje nemaju sto pozavidjeti karipskim plazama . Evo kratki video sa tog putovanja i izvinjavam se zbog lose kvalitete ( prije 10g , sa 15g starom video kamerom) .
https://www.youtube.com/watch?v=oV-ABs7TAfA
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:37   #22
Da, to je Slatinica. Mi smo ga više puta obišli kajakom tako da mu znam svaku uvalicu. Slatinica je top, i super je za podić šator, ali se u njoj skupljaju nautičari zbog raspoloživog veza, tako da češće odem u uvalu Banjve.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 08:28   #23
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Gdje se na Olibu može naći ova plaža?

Daj neku širu perspektivu, iz ovog malog isječka teško je reć di je to.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 08:46   #24
To je sve sto imam.. Al prema slikama uvale slatinice rekla bi da je to to...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:22   #25
Ovo na slici od shelby-eleanor nije Slatinica jer tamo stabla ne dolaze skroz do mora. Na dijelu bližem plaži su borovi a dalje su ovakva stabla hrasta crnike ali iza visokog suhozida.

Ja bih rekla da je to možda lijevi krak uvale Široki bok.




Mada, kao što već rekoh, skoro sve plaže na Olibu su takve.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:27   #26
Siroki bok je na kojem dijelu otoka?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:43   #27
prva plaža ispod ove punte dole lijevo, iako se loše vidi, piše Široki bok (2,8km hoda od sela, čak ima i par putokaza)


__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:49   #28
Super, tnx!
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 12:38   #29
Da, ako je Široki bok, onda je to najlijeviji dio, iza kojeg je kao mali "bazen" mora, a dalje desno kućica za prihvat strujnog kabla i trošni drveni mul.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:28   #30
Ima li tko iskustava s Molatom? Planira se mala posjeta na 2-3 dana, ali zbog troškova trajekta izbjegli bi dolazak autom. Ima li se šta vidjet? Može li se rentat kakav bicikl po nekoj cijeni koja bi ispala nižom od trajekta?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 11:02   #31
zanima me vi koji kampirate na divljaka kako rješavate wc/tuš, struju?
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 12:54   #32
Pa kako se prije zivjelo? Wc obavis u prirodi, lisce (najbolje od vinove loze) ti je tariguz, kupanje u moru. A struja? Hm, punis mobitel u kaficu. Poneses bateriju za osvjetljavanje. A jedes u trgovini: jogurt, kruh, pastetu. Tog ima i u najmanjem ducancicu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 21:56   #33
Dobro kaže nasmijana . Mi obično ne kampiramo na divlje duže od 3-5 dana. Uvijek uzmemo paket vlažnih maramica, ostali komfor u vidu struje i tuša ne trebamo. Inače smo i planinari pa nam sva oprema i hrana stanu u 2 planinarska ruksaka. Mobitele palimo kad ih trebamo, punjenje ili u kafiću ili na power bank. U cijeloj priči, najbitnije je dobro isplanirati zalihe vode (da li nosiš za sve dane odjednom ili postoji neki dućan u blizini)


Sent ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:03   #34
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
zanima me vi koji kampirate na divljaka kako rješavate wc/tuš, struju?
Prolaznica i Nasmijano nebo su ti super odgovorile.

Najbitnije je ograničiti si na neko razumno vrijeme boravak, 3 dana je po meni optimum, ako je baš super mjesto ili se dobro snađeš sa logistikom može se i duže izdržati.

Par bitnih stvari:

- uvijek nosi sa sobom svjetlo i dodatne baterije za isto. Čeona lampa je tu kralj.

- WC ili u prirodi kako nasmijana kaže ili malo duže ostati na kavi, ionako moraš sačekati da se mobitel napuni.

- mnoga mjesta imaju tuševe na plaži ili dostupnu vodu za jedrilice u marinama. Odlično za popuniti zalihe. Npr. Cres ima tuševe skoro posvuda (oko grada Cresa), čak i dosta daleko od mjesta. Ilovik ima punilište vode, 30 litara za 2 kn kraj luke. Imaš u Decathlonu dobrih mobilnih tuševa, do 12 L, za jedno dnevno tuširanje super.

- powerbank ili punjač na solarnu energiju, puno pomaže. Ali rezervne baterije su i dalje najbolji izbor.

- mala prijenosna plinska kuhala stanu u backpack i svašta se na njih može skuhati.

- vlažne maramice puno pomažu.

Trebaš imati na umu da divlje kampiranje znači ostavljanje dosta luksuza kod kuće i privikavanje na pomalo asketske uvjete. Nije to za svakoga. Ali onome tko se navikne, kad se jednom probudi uz prve jutarnje zrake preko uvalice gdje je sasvim sam, sa pogledom na planinske vrhove ili neki slap usred divljine, biti će iskustvo koje će jedva čekati ponoviti.

NAJVAŽNIJE! GDJE GOD JESMO, PRAVIMO SMEĆE... SVO SMEĆE NOSI NATRAG SA SOBOM. TAMO GDJE JE BIO ŠATOR NEKA IZGLEDA ISTO PRIJE NEGO DOĐEŠ KAO I KAD ODEŠ.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:22   #35
Olib je raj na zemlji. Nekad davno sam kampirala, super iskustvo. Voljela bih se opet zaletiti na par dana al kampiranje nije opcija a ni apartmani po 60€.ima li netko kakvu preporuku za najam sobe?


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 05:58   #36
Nađi si na netu broj od restorana Amfora na Olibu. Na ulazu u restoran stoji i mala pločica da iznajmljuju sobe.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 10:23   #37
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Nađi si na netu broj od restorana Amfora na Olibu. Na ulazu u restoran stoji i mala pločica da iznajmljuju sobe.

Hvala, nasli opciju i sad jedva cekam


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:24   #38
Sutra idem na olib, pa bi mi trebala brza info gdje u blizini gazenice ima besplatan parking za auto? Hvala unaprijed
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:21   #39
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Sutra idem na olib, pa bi mi trebala brza info gdje u blizini gazenice ima besplatan parking za auto? Hvala unaprijed
Parkiraj u gradu i busom do Gaženice. Daleko najjednostavnije rješenje za 10kn.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:41   #40
Razmišljam da idem ovo ljeto na Olib.
Pretragom nisam našla nijedan kamp, dakle ostaje na divlje.

E sad, to me malo strah da ne bih dobila kaznu.
Vidim da je na temi puno savjeta o mjestima gdje se može kampirati na divlje, mislite li da nema opasnosti od kažnjavanja?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.