Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 14:48   #301
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Nekako mi se zajednički činio okej jer ćemo relativno uskoro i hostati zajedno

Upravo se vratili od prve hostice i bilo je odlično iskustvo, da bar svako bude takvo

Kaže mi da većina hostova preferira da ih se kontaktira 3-5 dana prije, je li to istina? Ja sam pomalo štreberica pa radim planove za mjesec-dva unaprijed
Ovisi o domacinu. Ja volim da me se kontaktira puno prije(recimo mjesec dana) i obicno ja sam uvijek slal zahtjeve mjesec cak i dva ranije. Mada mi se dogodilo eto da sam zadnji put kad sam surfal poslal tjedan dana prije
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:12   #302
Smile Iskustva?

Razmišljam oglasit apartman za razmjenu kojeg imam u istri, imate neka iskustva?
Vidim da članstvo košta 150 $ pa gledam ako postoje neka novija iskustva, ja ciljam zamjenu po hrvatskoj. Najviše Zagreb .
shark8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 06:47   #303
A samo post iznad tvog, nudi se bas to sto tebi treba.....
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:35   #304
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
A samo post iznad tvog, nudi se bas to sto tebi treba.....
star dvije godine
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:01   #305
ups, moja greška, taj dio nisam snimila, priznajem..ali svejedno, ostavili mail, može kontaktirati...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 02:17   #306
Vi koji imate više iskustva s CS, koliko su obično fleksibilni domaćini što se tiče datuma dolaska i odlaska? Planiram sad jedno malo dulje putovanje kroz više gradova i nisam siguran koliko će mi trebati za svaki, pa onda ne znam bih li dobio odjeb da sad nekome pošaljem "e nisam siguran točno kad ću doći al mislio sam negdje 5. ili 6. srpnja, pa ti javim još kad vidim ovaj grad hoću li ga stići obići za jedan dan ili dva" , ili bih pak ispao đubre da nekome pošaljem poruku tipa "evo uspio sam vidjeti grad u dva dana umjesto tri pa bih onda došao sutra, a ne preksutra"?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:21   #307
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Nekako mi se zajednički činio okej jer ćemo relativno uskoro i hostati zajedno

Upravo se vratili od prve hostice i bilo je odlično iskustvo, da bar svako bude takvo

Kaže mi da većina hostova preferira da ih se kontaktira 3-5 dana prije, je li to istina? Ja sam pomalo štreberica pa radim planove za mjesec-dva unaprijed
Sve je individualno. Ja sve volim raditi u zadnji čas, pa ako mi netko pošalje zahtjev za dva mjeseca unaprijed ću mu samo odgovoriti da ne znam hoću li biti živ tada haha.

S obzirom da voliš sve unaprijed, pronađi si i ljude koji tako vole, imaš veće šanse da ćete si "klikuti".

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Vi koji imate više iskustva s CS, koliko su obično fleksibilni domaćini što se tiče datuma dolaska i odlaska? Planiram sad jedno malo dulje putovanje kroz više gradova i nisam siguran koliko će mi trebati za svaki, pa onda ne znam bih li dobio odjeb da sad nekome pošaljem "e nisam siguran točno kad ću doći al mislio sam negdje 5. ili 6. srpnja, pa ti javim još kad vidim ovaj grad hoću li ga stići obići za jedan dan ili dva" , ili bih pak ispao đubre da nekome pošaljem poruku tipa "evo uspio sam vidjeti grad u dva dana umjesto tri pa bih onda došao sutra, a ne preksutra"?
Sve ti ovisi od osobe do osobe... U pravilu je ljudima nebitno, iako imaš ih dosta sa hrpetinom gostiju pa će možda netko drugi biti na tvojem mjestu. Čitaj dobro reference, često iz toga možeš "iščitati" tko je kakav.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:41   #308
Quote:
fireball.cro kaže: Pogledaj post
Evo da javim svoja iskustva CS.

Moje iskustvo te stranice je jako pozitivno. Išao sam na putovanje u Kinu, sam.


U Shanghai kod jednog Kineza sam ostao skoro 6 dana, njegova me obitelj prihvatila kao pravog člana obitelji, svako jutro imao sam doručak osiguran, što nisam traži ni očekivao od svog domaćina. Također s njegovom obitelji imao zajednički ručak u nedjelju, pravi kineski ručak, a za hranu koju sam tada papao bila je odlična.

Primjerice upoznao jednog Indijca, koji zna za naš nogomet i bio zadivljen kako sam putujem po Kini...i odmah iduću godinu moraš doći u Indiju, moja kuća je tvoja kuće...što reći za takve dobre ljude koje sam upoznao na tim pratyima ali i Kineze preko te stranice. Imam samo dojmove naj, naj, naj...

Isto moj host u Shanghai čak dao mi je da zadnji dan vozim njegov novi auto koji je samo mjesec dana star...ono neznam što da kažem na to, ja ono u Kinu nisam ni ponesao svoju vozačku iz HR, ono mislio što će mi.

Kako je sve ovo super :klap: !!!

Par stranica sam procitala...

Mene samo zanima bezbednost stvari, da mi nesto ne nestane dok sam kod nekog ili dok je neko kod mne. Ne mislim samo na neke materijano vredne stvari.

Za sada jos nisam u fazonu da nekoga primimo na smestaj, iako imamo slobodnu sobu, ali razgledanje grada je moguce
Moracu jos da se informisem ;-)!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:55   #309
E da, još nešto - kužim da isto ovisi od osobe do osobe, al kako se uglavnom domaćini odnose prema prehrani gosta, tj. što je od ovoga najčešća situacija?
a) domaćin sve sprema za gosta, koji se ne mora ništa brinuti
b) domaćin sprema hranu za gosta, ali traži da i on sudjeluje u pripremi i/ili kupnji namirnica
c) domaćin dopušta gostu da kuha i jede kod njega, ali se gost sam mora pobrinuti za namirnice
d) domaćin samo dopušta gostu da spava kod njega, a ovaj je primoran jesti vani

Također, hoću ispast đubre ako više-manje budem samo spavao kod domaćina, tipa odem u grad u 8 ujutro i vratim se k domaćinu u 10 navečer, uz eventualan povratak za ručak?

Mislim, jest da su takva pitanja malo glupasta i neodređena, al čisto da znam što mogu očekivati.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:15   #310
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post

Sva iskustva su bila super, jedino mi se malo čini da ljudi očekuju da im se masu posvetiš kad dođu kod tebe, šta je ok, al nekad jednostavno nemaš vrimena ili volje.
Ja bih volela da ovo mogu da izbegnem, isto ako sto od domacina ne bih ocekivala nista drugo sem kreveta i desetak recenica.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:22   #311
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post

Također, hoću ispast đubre ako više-manje budem samo spavao kod domaćina, tipa odem u grad u 8 ujutro i vratim se k domaćinu u 10 navečer, uz eventualan povratak za ručak?
Da, ispast ćeš đubre.

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja bih volela da ovo mogu da izbegnem, isto ako sto od domacina ne bih ocekivala nista drugo sem kreveta i desetak recenica.
Ako ti je jedino potreban krevet, idi u hotel.

Nisu domaćini socijalne ustanove, niti je couchsurfing zajednica koja reklamira besplatna prenoćišta.

Svrha couchsurfinga je razmjena iskustva, stjecanje boljeg dojma o mjestu gdje se nalazite kroz razgovor s ljudima koji ondje žive, vaš doprinos njima u obliku neke kulturološke razmjene.

Ako ne mislite ništa ponuditi couchsurfing zajednici, nemojte se ni prijavljivati. Ljudi generalno ne vole osjećati se iskorišteno.

Hvala bogu, pa danas uz airbnb, booking, hostelworld, homestay (iako je i homestay stranica koja promovira druženje s domaćinima) nije teško naći jeftin smještaj.
bucka brzoprst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:29   #312
Quote:
bucka brzoprst kaže: Pogledaj post
Da, ispast ćeš đubre.



Ako ti je jedino potreban krevet, idi u hotel.

Nisu domaćini socijalne ustanove, niti je couchsurfing zajednica koja reklamira besplatna prenoćišta.

Svrha couchsurfinga je razmjena iskustva, stjecanje boljeg dojma o mjestu gdje se nalazite kroz razgovor s ljudima koji ondje žive, vaš doprinos njima u obliku neke kulturološke razmjene.

Ako ne mislite ništa ponuditi couchsurfing zajednici, nemojte se ni prijavljivati. Ljudi generalno ne vole osjećati se iskorišteno.

Hvala bogu, pa danas uz airbnb, booking, hostelworld, homestay (iako je i homestay stranica koja promovira druženje s domaćinima) nije teško naći jeftin smještaj.
To kaj velis jeje poanta cs,ali u praksi je drukcije. Puno puta mi se dogodilo da niti nisam upoznal svojeg domacina. Dosel sam popodne,cimer me pustil u kucu,sljedeci dan sam odlazil rano ujutro a domacina nije bilo doma do kasnih sati pa sam otisel spavati. Puno puta moji domacini nisu imali vremena provoditi vrijeme sa menom i bas je bilo tak cisto besplatni krevet. Al nije da bi mi previse to smetalo,nije mi problem sam provoditi vrijeme. Tak da sve ovisi o domacinu. Nije na odmet pitat prije-dal ima vremena s tobom provoditi dan ili je ok da si ti vani cijeli dan. Zakaj ne pitat
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:57   #313
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
To kaj velis jeje poanta cs,ali u praksi je drukcije. Puno puta mi se dogodilo da niti nisam upoznal svojeg domacina. Dosel sam popodne,cimer me pustil u kucu,sljedeci dan sam odlazil rano ujutro a domacina nije bilo doma do kasnih sati pa sam otisel spavati. Puno puta moji domacini nisu imali vremena provoditi vrijeme sa menom i bas je bilo tak cisto besplatni krevet. Al nije da bi mi previse to smetalo,nije mi problem sam provoditi vrijeme. Tak da sve ovisi o domacinu. Nije na odmet pitat prije-dal ima vremena s tobom provoditi dan ili je ok da si ti vani cijeli dan. Zakaj ne pitat
Nažalost u zadnje vrijeme CS se pretvorio u sve samo ne u ono što bi trebao biti u početku. Veliki broj CS-era zapravo traže cock-surfing. Isto tako dosta je ljudi koji imaju problema stvoriti socijalni krug prijatelja i iskorištavaju CS da smanje svoju usamljenost.

Ja ne volim previše družiti se sa svojim gostima, kad sam host. Osim ako si baš ne poklopimo da smo si ok i zanimljivi. Iz istog razloga, jako rijetko sam gost negdje, jer me toliko toga zanima, da mi se ne da provoditi cijeli dan sa nekim domaćinom

Samo ako tražiš isključivo jeftin smještaj i imaš imao obraza prema ljudima, vodi računa o tome da CS ne mora ispasti jeftiniji nego recimo najpovoljniji hosteli itd. Recimo da si obziran i pristojan, pa ćeš barem u znak pažnje gostu donijeti npr. kutiju keksi, još ako odabereš npr. domaćicu. Recimo da je cijena 15 kn za pakiranje. Dolaziš u centar grada, trebaš gradski prijevoz do domaćina, još 10-15 kn, pošto u pravilu ne žive u centru, dok hosteli su često nadohvat ruke pješice. Dakle minimalno 30 kn. Usporediš to sa cijenama hostela, koji se često mogu naći od 50 kn na dalje, pa ako ti se ne da previše družiti razmisliš, isplati li se ići kod nekoga da uštediš tih 20-30 kn?
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:59   #314
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Nažalost u zadnje vrijeme CS se pretvorio u sve samo ne u ono što bi trebao biti u početku. Veliki broj CS-era zapravo traže cock-surfing. Isto tako dosta je ljudi koji imaju problema stvoriti socijalni krug prijatelja i iskorištavaju CS da smanje svoju usamljenost.

Ja ne volim previše družiti se sa svojim gostima, kad sam host. Osim ako si baš ne poklopimo da smo si ok i zanimljivi. Iz istog razloga, jako rijetko sam gost negdje, jer me toliko toga zanima, da mi se ne da provoditi cijeli dan sa nekim domaćinom

Samo ako tražiš isključivo jeftin smještaj i imaš imao obraza prema ljudima, vodi računa o tome da CS ne mora ispasti jeftiniji nego recimo najpovoljniji hosteli itd. Recimo da si obziran i pristojan, pa ćeš barem u znak pažnje gostu donijeti npr. kutiju keksi, još ako odabereš npr. domaćicu. Recimo da je cijena 15 kn za pakiranje. Dolaziš u centar grada, trebaš gradski prijevoz do domaćina, još 10-15 kn, pošto u pravilu ne žive u centru, dok hosteli su često nadohvat ruke pješice. Dakle minimalno 30 kn. Usporediš to sa cijenama hostela, koji se često mogu naći od 50 kn na dalje, pa ako ti se ne da previše družiti razmisliš, isplati li se ići kod nekoga da uštediš tih 20-30 kn?
Ja sam clan cs jos od 2009. Onda je bilo moje prvo putovanje u belgiju. I kak velis cs se totalno promijenil. Ako si musko tesko je naci domacina jer svi prihvacaju samo cure sad. Ovo iskustvo o ne druzenju sa domacinom imam i jos sa pocetka tak da to se nije puno promjenilo. Potpuno se slazem ovo oko troskova. Ja sam bil gost u austriji u jednom malom mjestu. Hostel je bil super skup tam i sav sretan kaj sam nasel domacina. Ja sam bil prvi kojeg je ugostil. I odvel me u najskuplji restoran. Platil sam veceru skoro kolko i krevet u hostelu tak da i nije bila najbolja odluka. Al nekad ispadne dobro nekad ne. Uglavnom nemam ni jedno lose iskustvo sa gostom ili domacinom.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:48   #315
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja sam clan cs jos od 2009. Onda je bilo moje prvo putovanje u belgiju. I kak velis cs se totalno promijenil. Ako si musko tesko je naci domacina jer svi prihvacaju samo cure sad. Ovo iskustvo o ne druzenju sa domacinom imam i jos sa pocetka tak da to se nije puno promjenilo. Potpuno se slazem ovo oko troskova. Ja sam bil gost u austriji u jednom malom mjestu. Hostel je bil super skup tam i sav sretan kaj sam nasel domacina. Ja sam bil prvi kojeg je ugostil. I odvel me u najskuplji restoran. Platil sam veceru skoro kolko i krevet u hostelu tak da i nije bila najbolja odluka. Al nekad ispadne dobro nekad ne. Uglavnom nemam ni jedno lose iskustvo sa gostom ili domacinom.
otprilike jednako dugo onda imamo staž tamo. Ne mogu vjerovati da smo time veterani.

Mislim da je CS dobra ideja za neke egzotične destinacije, npr. probao bih ga u Iranu, odlično iskustvo sam imao u Bjelorusiji, Baltičkim zemljama, Poljskoj... Ali u top destinations... Meni osobno nije zanimljiv.

I da, ne volim općenito da se toliko promijenio i postao dating site. Ako hoću naći komada na putu, ne treba mi virtualna mreža.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:25   #316
zadnje vrime nisan aktivan na CSu, bar sta se tice hostanja/surfanja. ali kad san putova pregleda bi stotinjak profila (za vece gradove npr), skratija listu na 5 imena koja su mi bila interesantna (znaci pregledom profila i REFERENCI vidija da ljudi imaju zelje/vrimena provest s gostima, ili da mi odgovaraju/(ne)odgovaraju u nekim stvarima) i onda posla zahtjev s tim da bi zahtjev uvik bija duhovit i "privatan" znaci ne neki copy/paste i samo ubacis ime.
i svaki, ali bas svaki put je iskustvo bilo vrhunsko i gradove san vidija ocima domacina. ako ne bi nasa/nasli nekog ko nam je odgovara onda hotel ili hostel. ionako svim domacinima ili placas pice ili ih odvedes na veceru

isto i kod hostanja, automatski "odjeb" kad neko napise "dolazimo na sedam dana na ljetovanje" "eto nas na festivalu" ili slicnih.

gledajuci neke stare CSere koji su jos koliko toliko aktivni, dosta se toga prominilo i CS je posta mainstream pa se nakaci hrpa ekipe koja bi ili besplatno spavala ili sta je neko spomenija cock surfala (iako je toga bilo i prije, mozda ne u tolikim kolicinama)

problem toga je sta sami CSeri (i to ona old school generacija) tako reklamiraju CS - sam perko bi reka za smjestaj nisam trosija nista jer san bija na CS. i jbga, ljudia samo to ostane u usima.
slicno sinoc na festivalu putnika u sibeniku lik isto tako - spava san besplatno priko CSa i djaba je sta ti kasnije kazes "to je bolji nacin za upoznat grad bla bla" jer se svi zakace na besplatan.
i tako nebrojeno tribina, nema nikog da nije spomenija kako je to jeftin nacin putovanja i kako su tako smanjili troskove. to bi tribalo izbjegavat jer se zbog toga i javljaju oni kojima je samo do ustede od 10€
papundek1981 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:05   #317
Quote:
papundek1981 kaže: Pogledaj post
zadnje vrime nisan aktivan na CSu, bar sta se tice hostanja/surfanja. ali kad san putova pregleda bi stotinjak profila (za vece gradove npr), skratija listu na 5 imena koja su mi bila interesantna (znaci pregledom profila i REFERENCI vidija da ljudi imaju zelje/vrimena provest s gostima, ili da mi odgovaraju/(ne)odgovaraju u nekim stvarima) i onda posla zahtjev s tim da bi zahtjev uvik bija duhovit i "privatan" znaci ne neki copy/paste i samo ubacis ime.
i svaki, ali bas svaki put je iskustvo bilo vrhunsko i gradove san vidija ocima domacina. ako ne bi nasa/nasli nekog ko nam je odgovara onda hotel ili hostel. ionako svim domacinima ili placas pice ili ih odvedes na veceru

isto i kod hostanja, automatski "odjeb" kad neko napise "dolazimo na sedam dana na ljetovanje" "eto nas na festivalu" ili slicnih.

gledajuci neke stare CSere koji su jos koliko toliko aktivni, dosta se toga prominilo i CS je posta mainstream pa se nakaci hrpa ekipe koja bi ili besplatno spavala ili sta je neko spomenija cock surfala (iako je toga bilo i prije, mozda ne u tolikim kolicinama)

problem toga je sta sami CSeri (i to ona old school generacija) tako reklamiraju CS - sam perko bi reka za smjestaj nisam trosija nista jer san bija na CS. i jbga, ljudia samo to ostane u usima.
slicno sinoc na festivalu putnika u sibeniku lik isto tako - spava san besplatno priko CSa i djaba je sta ti kasnije kazes "to je bolji nacin za upoznat grad bla bla" jer se svi zakace na besplatan.
i tako nebrojeno tribina, nema nikog da nije spomenija kako je to jeftin nacin putovanja i kako su tako smanjili troskove. to bi tribalo izbjegavat jer se zbog toga i javljaju oni kojima je samo do ustede od 10€
Apsolutno se slazem. Cim je popularnije to postaje gore. Recimo ja vise ne koristim skoro uopce cs. Sad radim sezonski i imam puno vremena u zimi za putovanje. I odlucim se na volontiranje. Radim par sati na dan za smjestaj i hranu. Odlicno je jer se ostaje puno duze od samo par dana ko na cs,i puno bolje se upozna domacin,mjesto i drugi ljudi. Al isto popularizacija ce i to unistiti. Ja koristim workaway i zadnje dvije godine je postal ludo popularan. I odma clanarina skocila,vise nije dvije godine nego jednu itd...sad kad trazim hosta na cs,pol profila je prazno. Tocno vidis da su culi za cs i otvorili profil tek tolko da ga i tam imaju! Bez bilo kakve informacije. Cak znam neke moje frendove za koje znam da nikad ne putuju i dobim obavjest da su se pridruzili na cs...steta. Ideja je cudesna i super je funkcioniralo.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:10   #318
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
otprilike jednako dugo onda imamo staž tamo. Ne mogu vjerovati da smo time veterani.

Mislim da je CS dobra ideja za neke egzotične destinacije, npr. probao bih ga u Iranu, odlično iskustvo sam imao u Bjelorusiji, Baltičkim zemljama, Poljskoj... Ali u top destinations... Meni osobno nije zanimljiv.

I da, ne volim općenito da se toliko promijenio i postao dating site. Ako hoću naći komada na putu, ne treba mi virtualna mreža.
2012 sam bil u Londonu na cs. Stariji tip. Par mjeseci kasnije je poslal poruku svima koje je upoznal prek cs da brise profil jer se cs nepovratno promjenil i vise nece sudjelovati u tome. Znaci u mojim i vjerojatno tvojim ocima se promjenil tek prije par godina, al za nekog ko je bil stvarno kak velis pravi veteran se promjenil puno puno prije dok smo mi tek poceli sudjelovati u tome
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:58   #319
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
2012 sam bil u Londonu na cs. Stariji tip. Par mjeseci kasnije je poslal poruku svima koje je upoznal prek cs da brise profil jer se cs nepovratno promjenil i vise nece sudjelovati u tome. Znaci u mojim i vjerojatno tvojim ocima se promjenil tek prije par godina, al za nekog ko je bil stvarno kak velis pravi veteran se promjenil puno puno prije dok smo mi tek poceli sudjelovati u tome
da, slično iskustvo ima od cure starija sestra. Ona i tadašnji dečko su bili na CS-u barem jedno 5-6 godina prije nas. Možda i više. (koliko se sjećam, spominjala mi je da se prije čak i zvao drugačije )

U svakom slučaju, kad smo mi kretali, oni su odustajali. Valjda kriza srednjih godina, nedavno se vratila na CS.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 06:33   #320
Pozdrav, ako netko želi mijenjati iz Zadra, Splita ili obližnjih otoka za središnju Istru 7-8 dana u terminu od 14.7. - 15 -8. neka se javi.
Hvalaaa
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.