Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 13:05   #161
Ima li netko primjer odluke o povećanim stopama amortizacije?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:46   #162
Isplata dobiti

Doo - isplaćuje dobit, dio iz 2015. a dio iz 2016. godine.
Po kojim stopama se sad obračunava porez na dohodak?
Još uvijek 12% pošto je dobit iz ranijih godina, ili ne?
Hvala!
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:56   #163
Quote:
Infear kaže: Pogledaj post
Doo - isplaćuje dobit, dio iz 2015. a dio iz 2016. godine.
Po kojim stopama se sad obračunava porez na dohodak?
Još uvijek 12% pošto je dobit iz ranijih godina, ili ne?
Hvala!
12%+prirez
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:49   #164
Upit

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
12%+prirez
Znači 24% će tek biti u 2018 godini pri isplati dobiti iz 2017.godine?

A ako se do 2018. godine ne isplati sva dobit iz 216. godine po kojoj stopi ide?
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:12   #165
Quote:
Infear kaže: Pogledaj post
Znači 24% će tek biti u 2018 godini pri isplati dobiti iz 2017.godine?

A ako se do 2018. godine ne isplati sva dobit iz 216. godine po kojoj stopi ide?
Poziv na broj primatelja pri isplati dobiti (tj, dohotka od kapitala)?
40002-oib-?

Hvala
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 01:21   #166
Quote:
Infear kaže: Pogledaj post
Znači 24% će tek biti u 2018 godini pri isplati dobiti iz 2017.godine?

A ako se do 2018. godine ne isplati sva dobit iz 216. godine po kojoj stopi ide?
Neće biti 24% nikad...porez na dohodak od kapitala je 12%.

Quote:
Infear kaže: Pogledaj post
Poziv na broj primatelja pri isplati dobiti (tj, dohotka od kapitala)?
40002-oib-?

Hvala
150
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:02   #167
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Neće biti 24% nikad...porez na dohodak od kapitala je 12%.



150
Nije li 150 dividenda a 399 pod ostala primanja isplata dobiti?

Hvala
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:24   #168
molila bi pomoć: kontrolom porezne su neki računi izbačeni iz troška i tretirani kao izuzimanje. Dobio je rješenja koliko platiti porez na dobit i poreza na kapital te da se pošalje joppd obrazac. Brine me sad gdje knjižiti te uplate jer nemam zadržane dobiti ......
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:14   #169
molila bi pomoć: kontrolom porezne su neki računi izbačeni iz troška i tretirani kao izuzimanje. Dobio je rješenja koliko platiti porez na dobit i poreza na kapital te da se pošalje joppd obrazac. Brine me sad gdje knjižiti te uplate jer nemam zadržane dobiti ......
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:33   #170
Prema Zakonu o računovodstvu treba raditi Popis imovine i obveza, i to na početku poslovanja kao i u toku poslovne godine.

Da li to stvarno radite i na početku poslovanja i u toku poslovne godine, i da li u njemu iskazujete baš svu imovinu i sve obveze, od novca u blagajni i na žiro računima do uplaćenog temeljnog kapitala i zadržane dobiti u pasivi?

Kako bi taj popis trebao izgledati na početku poslovanja tj. nakon osnivanja društva, a kako ako se radi nakon početka poslovanja, što treba biti unutra?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:21   #171
Quote:
Infear kaže: Pogledaj post
Nije li 150 dividenda a 399 pod ostala primanja isplata dobiti?

Hvala
Dividenda i isplata dobiti idu pod 150

Udjel u dobitku je izjednačen s dividendom...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:06   #172
prvi puta se susrećem pa da provjerim da mi nešto ne promakne.

d.o.o. u sustavu PDV-a kupuje teretno vozilo od fizičke osobe iz HR. Vozilo će se prodati u treću zemlju

Prilikom kupnje plaća 5% posebno poreza?
Što kod izvoza?
O čemu treba voditi brigu?
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:07   #173
prvi puta se susrećem pa da provjerim da mi nešto ne promakne.

d.o.o. u sustavu PDV-a kupuje teretno vozilo od fizičke osobe iz HR. Vozilo će se prodati u treću zemlju

Prilikom kupnje plaća 5% posebno poreza?
Što kod izvoza?
O čemu treba voditi brigu?
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:13   #174
Prenos porezne obveze

Građevinski obrt izdaje račun na 17.000,00kn (nije u sustavu pdv-a) na kojem piše prenos porezne obveze, subjektu koji je d.o.o. - kupac koji je u sustavu Pdv-a. Kako to utječe na jednog i drugog, što to znači? Hvala
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:08   #175
I evo mi novoga problema, prvo jedna riješim grešku sa krivom blokadom računa jer nisam sam sebi isplatio dvije plače na bazi 1h dnevno (direktor, firma u mirovanju), i danas idem knjigovotkinji i ona meni kaže da ona nije predala moj PD za prošlu godinu, a rok je bio 2.5.2017.

Jednostavno starija gospođa, pogubila se, vidjela da mi firma u mirovanju a nije razmišljala da sam prije mirovanja imao 2 mjeseca prometa po računu.

I šta da sad ja radim? Doma nisam dobio od porezne nikakvu obavijest, ona ju nije dobila, očito porezna je propustila moj PD da li zbog mirovanja ili jednostavno nije došao na red.

Kako ga predati naknadni a da ne najebem? Uzeo sam papire od knjigovođe, jer više nije imao smisla.
Sad traži dalje riješenje.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:32   #176
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
I evo mi novoga problema, prvo jedna riješim grešku sa krivom blokadom računa jer nisam sam sebi isplatio dvije plače na bazi 1h dnevno (direktor, firma u mirovanju), i danas idem knjigovotkinji i ona meni kaže da ona nije predala moj PD za prošlu godinu, a rok je bio 2.5.2017.

Jednostavno starija gospođa, pogubila se, vidjela da mi firma u mirovanju a nije razmišljala da sam prije mirovanja imao 2 mjeseca prometa po računu.

I šta da sad ja radim? Doma nisam dobio od porezne nikakvu obavijest, ona ju nije dobila, očito porezna je propustila moj PD da li zbog mirovanja ili jednostavno nije došao na red.

Kako ga predati naknadni a da ne najebem? Uzeo sam papire od knjigovođe, jer više nije imao smisla.
Sad traži dalje riješenje.
Predati PD na poreznu što prije, i tu mislim da neće biti problema, ono što bi ti moglo biti problem je da nije predana statistika na Finu do 02.05.2017., imaš vremena predati javnu objavu na Finu do 30.06. pa požuri i s time, jer od ove godine Fina je ovlaštena za kažnjavanje onih koji nisu predali na vrijeme, navodno je posebni odjel formiran baš za to...a kazna minimalna je 10 tisuća kn za firmu + 5 tisuća kn za odgovornu osobu za to...tak da ne bih ti bila u koži...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 07:08   #177
Sta nije 2.5. rok za predaju na poreznu PD obrazac? Ovo za finu 2.5. rok,niti to mi knjigovotkinja nije rekla.
Mislim sranje bi moglo biti dok sa ovim datumom zaprine PD na poreznu.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:05   #178
1.8. sam poceo sa radom firme, dva mjeseca radio i od 1.10. je firma u stanju mirovanja na poreznu prijavljena, a ja na 1h dnevno jer nisam odmah posao nasao.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:34   #179
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Predati PD na poreznu što prije, i tu mislim da neće biti problema, ono što bi ti moglo biti problem je da nije predana statistika na Finu do 02.05.2017., imaš vremena predati javnu objavu na Finu do 30.06. pa požuri i s time, jer od ove godine Fina je ovlaštena za kažnjavanje onih koji nisu predali na vrijeme, navodno je posebni odjel formiran baš za to...a kazna minimalna je 10 tisuća kn za firmu + 5 tisuća kn za odgovornu osobu za to...tak da ne bih ti bila u koži...
PD ide u ponedjeljak na predaju,knjigovoda radi sutra.

Sta ovo sa finom? Ne kuzim koja je razlika to predati do 2.5. i 30.6.?
Meni sad kaze knjigovoda da PD budemo predali naknadno,a ovo na Finu da netrebam.

Mislim ne kuzim razlika u statistici i javnoj objavi za Finu? Znam da se nesto placa 250kn, ali skroz sam pogubljen.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:21   #180
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
PD ide u ponedjeljak na predaju,knjigovoda radi sutra.

Sta ovo sa finom? Ne kuzim koja je razlika to predati do 2.5. i 30.6.?
Meni sad kaze knjigovoda da PD budemo predali naknadno,a ovo na Finu da netrebam.

Mislim ne kuzim razlika u statistici i javnoj objavi za Finu? Znam da se nesto placa 250kn, ali skroz sam pogubljen.
Razlika između 02.05. i 30.06. je u tome što se do 02.05. trebalo Fini predati gfi-pod minimalno u statističke svrhe,a moglo se odmah istovremeno označiti i statistika i javna objava i to znači da onda nema mijenjanja,to je to. Ako se recimo predalo do 02.05. samo u statističke svrhe onda se još do 30.06. mora predati takav gfi-pod i pod javnu objavu u kojem je bilo moguće nešto dodati ili promijeniti u izvještaju. Onog trenutka kad se predaje u javnu objavu,bilo da se predaje do 02.05. ili do 30.06., mora se platiti tih 250 kuna (oni koji predaju elektronski ne trebaju ništa platiti,već se to odnosi na ručno predavanje).
Ne znam kako ti je rekla da se Fini ne treba predati gfi-pod jer treba. To je godišnji izvještaj,uz Pd je Gfi-pod najvažnija dokumentacija za predavanje,pa ne znam otkud joj ta ideja da to ne treba predati.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.