Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2005., 14:35   #21
Quote:
Billi kaže:
jel se moze klizat na bledu?
Da, ima veliko klizalište u samom centru. Kad je oštra zima i jezero se zaledi, bude klizanja i na jezeru.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:20   #22
Gdje je bolje uzeti smještaj: Bled, blizu Bohinjskog jezera ili negdje u sredini... i zašto?
I kako biste vi potrošili 4 dana tamo?

Ne zanima me nikakav ludi provod, samo relaks i uživanje u prirodi od jutra do mraka
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:31   #23
Ja bih se u četiri dana (uz ono što sam napisao prije) ubio od penjanja na Vogel i okolne vrhove, a još bi vlakom iz Bohinjske Bistrice skočio preko tunela, pa se tamo popeo na Lajnar i okolna brda.
Smještaj - na sredini, između. Kažu mi da je malo jeftinije.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:03   #24
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Gdje je bolje uzeti smještaj: Bled, blizu Bohinjskog jezera ili negdje u sredini... i zašto?
I kako biste vi potrošili 4 dana tamo?

Ne zanima me nikakav ludi provod, samo relaks i uživanje u prirodi od jutra do mraka
Ludog provoda tamo ni nemaš. To je kraj za mirnije ljude. Apsolutno moraš otići pogledati kanjon Vintgar ako je lijepo vrijeme. Penjanje na Vogel je OK, ali za nekoga tko nije zadrti planinar možda je bolje popeti se od izvora Save Bohinjke na kraju Bohinja pa do Doline triglavskih jezera (predivan kraj). Rafting s Bleda je simpatičan (iako dosta pitomiji nego na Soči). Ako je vrijeme lijepo, panoramski let s aerodroma Lesce je za svaku preporuku.

Što se smještaja tiče, ja preferiram smještaj na Bledu jer je izbor golem a cijene su još uvijek pristojne, a lijepo je prošetati se predvečer i otići nekamo na piće. Uzmi privatni apartman. Evo ti jedan tipičan gdje sam ja bio -- izvan mjesta (10 min. pješice do jezera, vrlo lijepo i udobno, po pristojnoj cijeni): *******

Na Bohinju bih možda potražio mjesto negdje na kraju jezera, oko Hotela Zlatorog. To mi je najljepše mjesto.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:25   #25
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ludog provoda tamo ni nemaš. To je kraj za mirnije ljude. Apsolutno moraš otići pogledati kanjon Vintgar ako je lijepo vrijeme. Penjanje na Vogel je OK, ali za nekoga tko nije zadrti planinar možda je bolje popeti se od izvora Save Bohinjke na kraju Bohinja pa do Doline triglavskih jezera (predivan kraj). Rafting s Bleda je simpatičan (iako dosta pitomiji nego na Soči). Ako je vrijeme lijepo, panoramski let s aerodroma Lesce je za svaku preporuku.

Što se smještaja tiče, ja preferiram smještaj na Bledu jer je izbor golem a cijene su još uvijek pristojne, a lijepo je prošetati se predvečer i otići nekamo na piće. Uzmi privatni apartman. Evo ti jedan tipičan gdje sam ja bio -- izvan mjesta (10 min. pješice do jezera, vrlo lijepo i udobno, po pristojnoj cijeni): *******
Na Bohinju bih možda potražio mjesto negdje na kraju jezera, oko Hotela Zlatorog. To mi je najljepše mjesto.

I ja sam si tako razmišljao za smještaj u Bled. Samo ne ovo šta preporučuješ jer su ipak dosta skluplji od ostalih. 56 vs 35 eura po danu
(btw. link sam maknuo u skladu sa pravilima ovog podforuma )

Da li još vrijede preporuke za restorane od pretprošle godine?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:28   #26
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Ja bih se u četiri dana (uz ono što sam napisao prije) ubio od penjanja na Vogel i okolne vrhove, a još bi vlakom iz Bohinjske Bistrice skočio preko tunela, pa se tamo popeo na Lajnar i okolna brda.
Smještaj - na sredini, između. Kažu mi da je malo jeftinije.
Mislim da ću na Vogel ipak žičarom a noge čuvati za neke druge vrhove, npr. ovo šta Emericzy savjetuje
Kondicija kancelarijskog štakora
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:37   #27
Naravno na Vogel žičarom, ali od tamo ti se otvara dosta putova, od laganini do hard-core.
Podržavam inače Dolinu triglavskih jezera i let sa Lesce.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:44   #28
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
I ja sam si tako razmišljao za smještaj u Bled. Samo ne ovo šta preporučuješ jer su ipak dosta skluplji od ostalih. 56 vs 35 eura po danu
(btw. link sam maknuo u skladu sa pravilima ovog podforuma )

Da li još vrijede preporuke za restorane od pretprošle godine?
Pa gle, cijena je to ipak za 3 osobe, a stvarno je jako dobar! Što se preporuka tiče, od onda nisam bio, pa preporuke ostaju u nedostatku svježijih.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:03   #29
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pa gle, cijena je to ipak za 3 osobe, a stvarno je jako dobar!
Ups, tražio sam za dvije osobe pa sam automatski najnižu cijenu protumačio da se odnosi upravo na dvije osobe.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:49   #30
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ups, tražio sam za dvije osobe pa sam automatski najnižu cijenu protumačio da se odnosi upravo na dvije osobe.
E, pa to je tako -- apartman je za tri, a to je cijena za apartman. Tebi je to onda preveliko. Bolje da potražiš neki manji ili sobu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 21:26   #31
Nađeno
Većina daje cijene za apartman s obzirom na broj ljudi koji će unutra boraviti neovisno o broju kreveta. Tako da isti apartman ima jednu cijenu za 2, drugu za 3 a treću za 4 osobe.

Zato sam ja automatski protumačio da je to za dvije osobe.
A sobe s obzirom na samo nekoliko eura uštede se baš i ne isplate.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:45   #32
Mi smo dvaput zamijenili ljetovanje na moru za ljetovanje na Bohinju. Bio je to pun pogodak. Bez gužve, savršen zrak, odlična voda u jezeru. Odatle smo radili izlete koji su ovdje već spomenuti. Najviše nas je oduševio kanjon Mostnice. Jedan smo dan proveli se kroz obližnji tunel (auto se ukrca na vlak) na drugu stranu - u kanjon Soče. Obišli vrlo zanimljiv muzej I. svetovne vojne u Tolminu.
Preporučujem smještaj u apartmanima Triglav. Uvjerljivo najljepši pogled na Bohinjsko jezero. Inače, Bohinj nam se uvijek više svidio od Bleda. Manje šminkeraja, a ljepša priroda.
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:41   #33
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
odlična voda u jezeru
kupali ste se u jezeru?
iako nisam bas ljubitelj kupanja u slatkim vodama, bila sam nedavno na Bohinju i u setnji uz jezero totalno su me odusevile one plazice , stvarno su prekrasne.
a gdje je taj tunel, tj. gdje se ukrcavas na vlak? u Boh.Bistrici? Zanimljivo, pojma nisam imala, mi smo se proslo ljeto vozili iz Bleda skroz okolo preko Kranjske gore do Bovca; pretpostavljam da je ovo s vlakom puno brzi i isplativiji put.
A kad vec spominjes Soču, mi smo prosli njen gornji dio, onaj prije Bovca, jest da je skroz s druge strane od Bohinja, al stvarno se isplati vidjet, ona tirkizna boja vode, viseci mostovi... prekrasno. Preporucam jos i Vrsic, a osobito planinu Mangart - sve dostupno autom - planinska cesta koja vodi na preko 2000m/nv u totalnu divljinu. Ok, sad sam malo zabrijala na skroz drugu stranu, al sve je to tu negdje.

Obozavam Bohinj a stvarno ste vec toliko toga preporucili da se samo mogu pridruziti preporukama
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 01:00   #34
nije mi se dalo citati no sretno na jedinom slovenskom otoku, ja bio
__________________
Što su 2 borga u prostoriji?-TUBORG
WE ARE BORG,TUBORG,hehe
182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:06   #35
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
kupali ste se u jezeru?
iako nisam bas ljubitelj kupanja u slatkim vodama, bila sam nedavno na Bohinju i u setnji uz jezero totalno su me odusevile one plazice , stvarno su prekrasne.
Najljepše su one male, sakrivene na sjeveroistočnoj strani, koja je manje popularna. Ja obično odšećem 15-20 minuta u z jezero od Zlatoroga i nađem nešto takvo. Zna biti prekrasno.

Quote:
mi smo se proslo ljeto vozili iz Bleda skroz okolo preko Kranjske gore do Bovca; pretpostavljam da je ovo s vlakom puno brzi i isplativiji put.
A kad vec spominjes Soču, mi smo prosli njen gornji dio, onaj prije Bovca, jest da je skroz s druge strane od Bohinja, al stvarno se isplati vidjet, ona tirkizna boja vode, viseci mostovi... prekrasno. Preporucam jos i Vrsic, a osobito planinu Mangart - sve dostupno autom - planinska cesta koja vodi na preko 2000m/nv u totalnu divljinu. Ok, sad sam malo zabrijala na skroz drugu stranu, al sve je to tu negdje.
Mislim da je puno ljepši i spektakularniji put preko Kranjske Gore i Vršiča nego vlakom od Boh. Bistrice (iako puno dulji). To je baš pravi doživljaj. Tim više što je gornja polovica doline Soče (uzvodno od Bovca) meni ljepša od donje polovice.

Preporučio bih još i put od Kranjske Gore na Tarvisio i po talijanskoj strani do Tolmina (ili Kobarida) -- još jedan vrlo lijep i na trenutke spektakularan put.

Inače, tko je na Bohinju u kolovozu ili rujnu, a osjeća se avanturistički, može se popeti na Triglav. Od Bohinja idu relativno lagani putovi do gore. Planirajte dva dana dio vrha, sa spavanjem u nekom planinarskom domu pod vrhom -- za one nevične planinarenju put u jednom 'cugu' je pretjerano težak. I ovako nije baš najlakše, hehehee, ali se može. Toplo se obucite -- tamo usred ljeta ima snijega i leda. I ponesite dosta tekućine.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 17:26   #36
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
...

Preporučio bih još i put od Kranjske Gore na Tarvisio i po talijanskoj strani do Tolmina (ili Kobarida) -- još jedan vrlo lijep i na trenutke spektakularan put.
...
Kranjska Gora na Tarvisio po ljepoti mi je ipak sekundarna od puta na Vršič i dolje prema Bovcu, jednako kao i put Bovec-Predil (iako tamo vrijedi pogled na već spomenuti Mangrt), ili serpentine koje se spuštaju od Predila prema dolje.
Jest da je cijelo to područje za mene wet dream zbog razloga koji su većini normalnih ljudi čudni, ali po ljepoti Julijskih Alpi slovenski je dio ljepši od onog malog dijela što je Italija uspjela zadržati za sebe.
...
Tu je par sljikica, ima ponešto i iz predmetnog područja...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 18:52   #37
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Kranjska Gora na Tarvisio po ljepoti mi je ipak sekundarna od puta na Vršič i dolje prema Bovcu, jednako kao i put Bovec-Predil (iako tamo vrijedi pogled na već spomenuti Mangrt), ili serpentine koje se spuštaju od Predila prema dolje.
Jest da je cijelo to područje za mene wet dream zbog razloga koji su većini normalnih ljudi čudni, ali po ljepoti Julijskih Alpi slovenski je dio ljepši od onog malog dijela što je Italija uspjela zadržati za sebe.
...
Tu je par sljikica, ima ponešto i iz predmetnog područja...
Meni je od sveg tog područja namiliji Krn. Pomalo 'zanemarena' planina u Slovenaca, nikad ni na kakvoj top listi, a meni od sveg slovenskog gorja (a bio sam, mislim, baš svagdje) najdraža i najviše sam uz nju nekako sentimentalno vezan.

Cijela ta priča s luđačkim prvim svjetskim ratom na alpskim obroncima mi je suluda kad ju gledam odozgo, s vrha. Ne mogu vjerovati da je tamo netko išao ratovati. A dan-danas su ti prostori prepuni ustataka -- gelera granata, komada zahrđanih kaciga, ispaljenih čahura, zahrđale bodljikave žice...

Kad ju gledam iz doline, iz Tolmina, Krn mi liči na Fujijamu -- nestvarno čisti, pravilni stožac, najčistiji 'dizajn' od svih slovenskih planina.


EDIT: Lappino, hvala na linku; pogubio sam sat vremena lutajući po tim slikama. Joooooooj, kako dobre uspomene...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 23:33   #38
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
kupali ste se u jezeru?
iako nisam bas ljubitelj kupanja u slatkim vodama, bila sam nedavno na Bohinju i u setnji uz jezero totalno su me odusevile one plazice , stvarno su prekrasne.
a gdje je taj tunel, tj. gdje se ukrcavas na vlak? u Boh.Bistrici? Zanimljivo, pojma nisam imala, mi smo se proslo ljeto vozili iz Bleda skroz okolo preko Kranjske gore do Bovca; pretpostavljam da je ovo s vlakom puno brzi i isplativiji put.
A kad vec spominjes Soču, mi smo prosli njen gornji dio, onaj prije Bovca, jest da je skroz s druge strane od Bohinja, al stvarno se isplati vidjet, ona tirkizna boja vode, viseci mostovi... prekrasno. Preporucam jos i Vrsic, a osobito planinu Mangart - sve dostupno autom - planinska cesta koja vodi na preko 2000m/nv u totalnu divljinu. Ok, sad sam malo zabrijala na skroz drugu stranu, al sve je to tu negdje.

Obozavam Bohinj a stvarno ste vec toliko toga preporucili da se samo mogu pridruziti preporukama

Jes, kupali smo se u jezeru, zajedno s klincima (2 g. i 5 mj). Voda je bila zericu hladnija, ali skroz prijateljska. Bilo je podosta ljudi, ali sve nekako vrlo kultivirano (bez agresivnih paradajz turista sviju fela)... Definitivno najbolje ljetovanje koje smo ikad proveli. Jesam li već spominjao kanjon mostnice, domaću skutu koja se može naći kod seljaka? Da, zaboravih, slovenska tj. gorenjska klopa jako nam je pasala. Koliko se sjećam, želj. stanica je bila upravo u Boh. Bistrici, i - super je bio taj put - kad autom prolaziš vlakom, i kad se iskrcavaš nadomak Soče. Joooj, išao bih opet..
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:33   #39
2-dnevni izlet

Hej, budući da su ove informacije tu već duže vrijeme, zanima me da li je netko možda nedavno bio tamo...mi bi sad za produženi vikend na Bled i Bohinj pa trebam savjet kaj se smještaja tiče za 1 noć...gledala sam cijene preko neta i nisam pametna da li da rezerviram sobu (2 osobe) ili da dođem tamo pa kaj se nađe - nađe...
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:52   #40
Imaš na www.sloveniaholidays.com (možda sam fulao neko slovo) hrpu smještaja. Preko njih sam ga i ja našao. Pola iznajmljivača se uopće na javlja na mail, vodi računa i o tome.

Cijene ulaznica i drugih stvari od prije mjesec dana:
Vintgar - 3eura
izvor Savice - 2eura parking + 2eura/osobi
Vogel žičara - 10eura
stari grad Bled - 6eura
iznajmljivajne čamca na Bledu - 12,5e prvi sat, svaki idući 6e
iznajmljivajne čamca na Bohinju - 5eura/sat
vožnja do otoka na Bledu i pola sata boravka - 10eura
ulaz u crkvu na otoku - 3eura
spust na nekoj stazi u Bledu - 5eura/spuštanje
bicikl - 10e/sat

Moguće da sam koju cifru krivo zapamtio pa me ispravite ako sam kiksnuo.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.