Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 23:07   #1781
Mi smo u Veneciji fantasticno jeli, drzali se morske hrane , palente, paste i rizota (ako cete slucajno na Burano -Gato nero -zaista je rizoto bozanstven), i chiccetta (osteria al squero) nismo nigdje nista preplatili ni lose pojeli.Jeli smo i po "prcvarnicama"- tipa kod Marisse, Rampe sa sljakerima,i u palaci Franchetti (all you can eat za 15 eura)
Nisam bas pomogla jer nije strogi centar, u strogom centru ni nemam volje jesti od siline turista i vrtoglavih cijena, par metara dalje i eto super hrane

Vlakovi su nas posebno odusevili, brzi, jeftini, dolaze svakih par minuta,nikad vece guzve. Hotel nam je bio u Mestre, prdac do kolodvora.platili ga cetveroduplo manje nego da smo odsjeli tamo u zizi, ,sjeli bi u vlak i za 1,25 e bili za 10 minuta na Santa Luciji.Nikakav problem sa "zitnjak zonom", gdje smo samo prespavali.

Zadnje uređivanje ex nihilo : 20.04.2017. at 23:21.
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:02   #1782
Je li netko koristio autobus između Mestre i Venecije? Vidim da se uvijek piše o vlakovima, a postoji i bus, pa me zanima kako funkcionira ta veza. Koliko sam shvatila, dnevna karta koja se može kupiti vrijedi za bus i vaporetto, a za vlak ne.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:31   #1783
Sve si dobro skužila. Bus ide do P. Rome.
Veza funkcionira savršeno. U busu doduše bude gužva...no nama je bus stanica u mestre bila pod nosam pa smo preferirali bus

Zadnje uređivanje natha : 14.05.2017. at 19:42.
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:26   #1784
Hm, gužva, kolika gužva? Ljudi su natiskani kao sardine?

I ja pitam radi smještaja, da odaberem blizu busa ili vlaka.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:15   #1785
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Hm, gužva, kolika gužva? Ljudi su natiskani kao sardine?

I ja pitam radi smještaja, da odaberem blizu busa ili vlaka.
Guzva je podnosljiva.

Blizu busa jer imas veci izbor. Busom iz Campalta ili Mestrea si zacas u Veneciji.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:16   #1786
Quote:
GojkoVelicanstv kaže: Pogledaj post
Guzva je podnosljiva.

Blizu busa jer imas veci izbor. Busom iz Campalta ili Mestrea si zacas u Veneciji.
Potpisujem.
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:39   #1787
bok...biste li stavili te linkove za hotele u mestre.za nas koji planiramo put u veneciju....hvala
bubica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:52   #1788
Ja sam bila u hotelu Paris, mali hotel ali moderan, cist,super kupaona i ok dorucak. Bilo na akciji na bookingu, superpovoljno.
Osobno mi je bolji vlak nego bus, busem smo se jednom vozili, dan kad smo uzeli dnevnu kartu da oplovimo lagunu, bila je bas sardina guzva.
Ne volim buseve inace, vlak je udobniji i brzi, no svak ima svoje
Ps u Mestre su stanice od vlaka i busa jedna pored druge
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:31   #1789
@NN

Koliko je trajekt Venezia-Lido?
Gledam otići samo na Lido jer mi se ne da kupovati dnevnu kartu za vaporeto.
Hvala.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 02:28   #1790
Koliko vremenski traje voznja od Mestre do Venecije? Vozom? Tramvajem?
taksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 02:48   #1791
Ljudi,gledao sam neke aranzmane preko agencije,pa sam htio pitati koja je bolja kombinacija za putovanje.Milan,Djenova,jezero Lugano ili Trst,Verona,Venecija ? Ista je cijena aranzmana,isto se dana ostaje.Sto vi mislite ?
FaBregas33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 10:00   #1792
Jos jedno pitanje:
Koliko je potrebno za obilazak paviljona Bijenalea? Naravno da zavisi od vreena zadrzavanja, ali dali je za znamenosti i Bijenale dovoljno 3 dana?
taksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:28   #1793
Quote:
FaBregas33 kaže: Pogledaj post
Ljudi,gledao sam neke aranzmane preko agencije,pa sam htio pitati koja je bolja kombinacija za putovanje.Milan,Djenova,jezero Lugano ili Trst,Verona,Venecija ? Ista je cijena aranzmana,isto se dana ostaje.Sto vi mislite ?
druga opcija je po meni bolja, ako ti je stvarno svejedno i prvi ti je put - gradovi su bliži Hrvatskoj pa se manje vremena provede u autobusu, manji su i kompaktniji (bolje za obilazak ako imate slobodno vrijeme na raspolaganju), a i ljepši.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:27   #1794
Quote:
taksi kaže: Pogledaj post
Koliko vremenski traje voznja od Mestre do Venecije? Vozom? Tramvajem?
Začas, desetak minuta


Savjet svima koji idu agencijama-odite radije sami. Agencije su najčešće mrcvarenje i gubitak novaca.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:02   #1795
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
druga opcija je po meni bolja, ako ti je stvarno svejedno i prvi ti je put - gradovi su bliži Hrvatskoj pa se manje vremena provede u autobusu, manji su i kompaktniji (bolje za obilazak ako imate slobodno vrijeme na raspolaganju), a i ljepši.
Aha.hvala ,i meni izgleda kao bolja opcija i blize je nama.A i ovako nekako gledam Venecija je bolja od Milana.Verona i Djenova su tu negde,nisam nasao na netu gdje je bas bolje.
FaBregas33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:11   #1796
Jedino što mi se nije dopalo je bilo vrijeme do kad je zvonik bazilike sv. Marka bio otvoren. Nisam mogao vidjeti ni izlazak ni zalazak sunca
Mars700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:21   #1797
Planiramo jednodnevni izlet u Veneciju preko agencije jer nam najviše paše radi putovanja,a nemamo vrimena za više od jednog dana. NJihov plan je Murano, Burano i nakon toga brodićem do trga sv.Marka. Naša je ideja kada stignemo do trga odvojiti se i svojim putem posjetiti ove glavne stvari koje nas zanimaju (trg, zvonik, ponte Rialto, ponte dei Sospiri plus to područje prođirati), a zatim nas zanima knjižara Aqua Alta. Po kartama smo otprilike vidile na koju je stranu. Zanima me jel iko bio, koliko je teško doć do nje?
__________________
Perché saranno gli occhi a dirci tutto di noi...
smilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:19   #1798
Kako je najjeftinije doći s Mestre do Treviso aerodroma?
Pita MM.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:46   #1799
Je li itko išao letom Split-Venecija (Volotea)? Kupili smo karte još lani, ali čula sam neke price o kašnjenju letova itd pa se mislimo... prijevoz zr.luka Marco Polo - centar? Vožnja vaporettom ugodna za trudnicu? Situacija se malo promijenila pa se mislimo da uopće idemo ili preskočimo za sad
Lutka29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:55   #1800
Jučer došao po xy put.
Nikad niti jedan problem.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.