Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2004., 18:33   #1
bratislava-new year

idem za novu godinu i bratislavu pa pomagajte malo savjetima. u bratislavi sam doduše već bio prije nešto više od 3 godine ali samo na dan ipo i sve se svodilo na zabavu tj. opijanje...što će uglavnom i sada .......znam da je bratislava prejeftina što se tiče piva i hrane,imate li preporučit neko posebno mjesto.....?

p.s ide li još neko za ng u bratislavu?
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 14:08   #2
Ja sam u zadnja 4 mjeseca bio 4 puta. Sve vikendi, a jedini razlog odlazaka- zezanje i provod. Imam tamo jako dobre prijatelje pa budem kod njih.
Što se noćnih klubova tiče meni je najdraži La Verna, u samom centru, pored tržnice. U podrumu, uređeno poput katakombi, ni prevelik ni premali. Svira uglavnom r`n`b.
Vrlo popularan je Cirkus Barok, brod na Dunavu. Za mlađe najpopularniji Mejdan, malo izvan centra, 10-ak minuta taxijem(koji je nevjerojatno jeftin).
Što se barova tiče, za kavicu meni najjači Antik, na ulazu u strogi centar(Staro Mesto) ili Steam Coffee, u sklopu hotela Hilton. Za navečer Coctail Bar i pored njega Karaoke bar(previše slovačkih pjesama), El Diablo, pub i jedan jako dobar bar na španjolsku foru(mislim da se zove Korida). Svi su u Starom Mestu.

Nadam se da će ovo pomoći, ako treba još nešto pitaj.
BTW. Bratislava je fenomenalna! Ja mogu reći da sam se zaista zaljubio u taj grad (a posebno u njegove stanovnice).
I siguran sam da ćeš se za Novu godinu vrhunski provest.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "

Zadnje uređivanje Ed Wood : 09.12.2004. at 15:35.
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 17:16   #3
Quote:
Ed Wood kaže:
Ja sam u zadnja 4 mjeseca bio 4 puta. Sve vikendi, a jedini razlog odlazaka- zezanje i provod. Imam tamo jako dobre prijatelje pa budem kod njih..
e super, ajde daj savjet gdje odsjesti na jednu noc a da bude blizu dogadjanja tj neke pivnice i da nije skupo. grad ne poznajemo uopce. isli bi poslije nove na jednu noc.
cak ne treba bit strogi centar.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 09:24   #4
Nažalost, oko smještaja ti ne mogu pomoći, jer kao što sam rekao ja budem kod prijatelja pa mi hotel ne treba.
Znam da su hoteli Danube, Hilton i Forum u centru jer sam ih vidio ali mislim da su dosta skupi. Za ostale ne znam.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 14:23   #5
Najbolji hotel Devin (isto na Dunavu).
Najbolji noćni klub Oaza, malo izvan grada
Taksistu najprije pitaj za cijenu, pa mu skini cijenu na pola i tek onda uđi u taksi, jer će te oguliti.

Za 100 eura moraš dobiti najmanje 3.700 kruna.
Kad u restoranu naručiš ***** dobit ćeš puretinu.

Pivo Zlaty Bažant ( zlatni fazan) je odlično i jeftino pivo. Možeš ga piti cijelu večer bez straha. Pola litre 30 kruna (5-6 kuna).
__________________
ode ivo prvi
slavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 18:36   #6
puno hvala na informacijama...kako sam rekao u bratislavi sam već bio pred 3 god i nekih nabrojanih stvari se sjećam..recimo taj klub laverna i meni je odličan,ima super cura,piće je jeftino samo što je završilo tako da smo se tamo potukli pa mi nije ostala u najljepšem sjećanju....što našom krivicom što njihovom
sjećam se također da je bratislava skupa što s tiče nekakvog šopinga i to me iznenadilo
gledam tu na netu svi preporučuju nekakav slovakia pub,dali je zaista tako dobar?
zatim pitanje koje je najbolje slo. pivo? ima tamo gomila čeških odličnih..kozel.velvet,pilsner..
ako se ko sjeti neka kaže još koju informaciju dobro će doći
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 22:36   #7
Exclamation Bratislava - travel tips, pomagajte!

Uglavnom idem u Bratislavu početkom ožujka na par dana, službeno. Sad - budući da nema direktnog leta iz Zagreba - zanima me koja mi je najbrža solucija.
Znači, pare nisu upitne, samo me zanima da se puno ne tramakajem iliti bagajišem.

Koliko sam uspjela skužit, najbrže mi je avionom do Beča i onda tamo ima transfer (autom dođu fino po tebe iz Bratislave i otfuraju te pred hotel) za nekakvih 50-tak eura, što mi se čini posve okej.

Ima li tko kakva iskustva s putovanjem Zagreb - Bratislava, al' ponavljam - ne osobnim prijevozom?

I kada sam već otvorila topic, može li odmah kakav tip & tricks glede klope, cuge i tako to...

Zahvaljujem.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 23:26   #8
Bio ja ove zime gore par dana. Ono cega se sjecam da je taksi puno jeftiniji nego kod nas ali moras pazit da te ne zajebu. Kad vide da odlazis odmah ti spuste cijenu za pola. Hrana i cuga su takoder jeftini i u solidnom restoranu se mozes ljepo nauzivat od hrane i cuge za nekih 150 kruna. 38 kruna=1 euro. To su onako normalne cijene. Mozda je naravno moguce da uletis negdje jos jeftinije. Ovaj podatak ti mozda nece bit bitan ,ali u ducanu im je pol litre pive u limenki 15 kruna ili nekih 3 kune.
ako se jos cega sjetim ti javim. I da pogledaj ako bi ti se ovo mozda vise isplatilo. Vidim da si rekla da bi dosla do beca autom pa taksijem . pogledaj ako ti se ispalti narucit taksi iz bratislave da dode po tebe.

aj pozdrav
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 00:10   #9
Quote:
river_city kaže:
Vidim da si rekla da bi dosla do beca autom pa taksijem . pogledaj ako ti se ispalti narucit taksi iz bratislave da dode po tebe.

Thx! Ovo sam našla na netu pod pod nekakav Travel to Bratislava. Vele da hoteli u Bratislavi imaju organizirani transfer ljudi od aerodroma u Beču ravno do hotela. Samo na netu ispuniš formular, valjda imaju ugovor s nekakvom rent-a-car firmom, jer ti i nude mogućnost (ako vas je više) da po vas dođe mini-van, a cijena je po autu, a ne po broju osoba. Auto srednje klase (ofkors s vozačem) te prebaci ravno u hotel za cijenu od 45 - 60 eura.

Ali, da budem sigurna još ću nazvat hotel. U svakom slučaju rečeno mi je da i dnevno idu busevi baš sa bečkog aerodroma za Bratislavu, al' kad mi već firma plaća - mislim da ću iskoristit ovu mogućnost sa transferom.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 18:27   #10
a pa to je onda ok cijena. nek vas je 2-3 u autu ili malo vise u mini kombicu dode nekih 15-20 evra po osobi. to i nije tako puno za bec-bratislava. kad sam ja iso gore isto sam citao po tom sajtu di i ti. Fali tu dosta stvari koje te mogu zanimati. barem je meni falilo.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 19:18   #11
Re: Bratislava - travel tips, pomagajte!

Quote:
te@ kaže:
Uglavnom idem u Bratislavu početkom ožujka na par dana, službeno. Sad - budući da nema direktnog leta iz Zagreba - zanima me koja mi je najbrža solucija.
Znači, pare nisu upitne, samo me zanima da se puno ne tramakajem iliti bagajišem.

Koliko sam uspjela skužit, najbrže mi je avionom do Beča i onda tamo ima transfer (autom dođu fino po tebe iz Bratislave i otfuraju te pred hotel) za nekakvih 50-tak eura, što mi se čini posve okej.

Ima li tko kakva iskustva s putovanjem Zagreb - Bratislava, al' ponavljam - ne osobnim prijevozom?

I kada sam već otvorila topic, može li odmah kakav tip & tricks glede klope, cuge i tako to...

Zahvaljujem.


mozes i vlakom iz Beca,put ti traje nekih sat vremena,a karta je povratna ak se dobro sjecam nekih 20-30 eura
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 11:45   #12
Fala lipa - a ako imate još koji zgodan link, ono: piće, iće, zajebancija i sport u Bratislavi, samo ga stavite.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 23:10   #13
Bratislava u 5.mj.

Pozdrav ljudi, eto namjeravam na par dana u Bratislavu oko 1.05. s ekipom s faksa pa me zanimaju neke osnovne informacije, gdje se treba ic, sto treba vidjet, gdje izac, hrana, ljudi i to...pa eto ak nes zna bio bih mu zahvalan.
 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:58   #14
Bratislava je mali slatki gradić - ne očekuj puno i oduševit ćeš se.
Sve se vrti oko centra - imaju puno restorana i klubova. U lijepom mi je sjećanju ostao rock klub Aligator, atmosfera je bila dobra i svi smo se dobro izludirali - ovisi što očekuješ od provoda?
Svakako se popnite na stari grad iznad Bratislave, i svratite do Devina, to je prigradskim autobusom cca. 20 minuta vožnje od Bratislave - nekakva je stara tvrđava tamo i ušće dviju (ili triju???) rijeka.
Javit ću ti ovih dana u kojem restoranu da klopate (barem jednom) nama je tamo bilo super.
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 19:41   #15
Pa tak nes i pretpostavljam, al se bas veselim. Nego kakve su cijene, cuge, hrane.. javni prijevoz? ima nes sto te posebno dojmilo?
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 12:05   #16
Wink Slovačka

Ajmo, tko je sve bio u Bratislavi.... imate kakve preporuke za smještaj? Odgovarao bi mi hostel ili jeftiniji hotel, da je čist (čitaj: bez žohara) i koliko toliko siguran... Čitala sam dosta po stranim forumima i sve su živo popljuvali... svaki hostel, od početka do kraja. Ne znam da li su zapadnjaci navikli na luksuz, ili je stvarno tako grozno...
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 12:47   #17
www.patiohostel.com

u samom centru je 5 min pješke od glavnog trga,sigurno,čisto,cijena ok,nemaš što dalje tražit,rezerviraj na vrijeme jer je teško dobit slobodnu sobu
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:29   #18
hotel kijev - ogromni neboder (izgleda dosta socijalistički ) odmah do užeg centra. ne sjećam se cijene ali bilo je povoljno jer ja ne idem po fensi hotelima. ako si na višim katovima pogled je vrhunski. unutrašnjost je niš specijalno ali čisto. pješke možeš svuda kao i vraćat se noću iz klubova bez raznoraznih taksija. u prizemlju je ogroman jeftin tesco(robna kuća, supermarket).
to je tako bilo prije cca. 2 god, prije EU. ne znam kolko su se cijene promijenile al onda je bilo jeftino, i klopa vani i cuga i sve...
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:50   #19
patio hostel je odmah preko puta kijeva (samo treba preć cestu) i nije baš jeftin,makar nije bio lani u 12.mjesecu,a sumnjam da se od tad nešto bitno promijenilo
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:08   #20
evo pogledala na njihovu stranicu,
kijev jest nešto skuplji od hostela, oko 35 eura po osobi u 2krev.sobi. pa ti prošnjufaj šta ti najbolje paše cjenovno i općenito...
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.