Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 12:59   #61
ima li malo više iskustava s ovim? hoćemo se prijaviti na www.homeforexchange.com, pa me interesira ima li itko tko je već prijavljen, kako je sve prošlo itd...

vidim da ima 19 kuća iz hrvatske, pa ako ima netko od njih ovdje...
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:40   #62
Inra, na ovoj gore stranici nisam bila ali sam imala jednu razmjenu preko homeexcange i bili smo jako, jako zadovoljni. I nekoliko nasih prijatelja je razmjrnjivalo kuce/stanove i svi su bili zadovoljni.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:13   #63
Pozdrav svima!

Na Couchsurfingu sam oko godinu dana, do sada nisam koristio tuđi smještaj jer nisam stigao putovati zbog obveza, ali sam ugostio nekoliko ljudi.

Prvi je bio tip iz Italije koji je išao motorom od Italije do Istanbula pa je prespavao kod mene. Ugostili smo ga tako da je bio oduševljen i ostavio super reference.

Druga ekipa je bila također iz Italije, trebalo ih je biti 9, ali ih je došlo 6, išli su u Sarajevo na Taize skup pa su prespavali kod mene u okolici Slavonskog Broda.
Također su bili oduševljeni jer smo ih zasuli hranom (jer je to kod nas u Slavoniji normalno) tako da smo ostali u stalnom kontaktu, a iduće godine planiram sa suprugom ići kod svih njih u Italiju.

Meni je to super iskustvo jer se na taj način pronađu osobe koje isto misle, a uglavnom su to osobe dobra srca i željne novih prijateljstava. Usavršavanje stranog jezika je također bitna stvar u ovome.....

Obišao sam skoro cijelu Europu svirajući s bendom, ali nikada nisam išao privatno preko turističke agencije i nikada to neću niti učiniti. Gdjegod budem išao, koristiti ću Couchsurfing jer je to najbolji način za upoznati mjesto gdje ideš. Turističke agencije pokazuju ono što svi znaju, a lokalni ljudi ti pokažu hrpu mjesta koju su super zanimljiva....
Sudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:18   #64
Quote:
miroslavg kaže: Pogledaj post
Ja sam na dvomesečnom putovanju po USA imao 17 domaćina. Svi su bili super. Pogledaj više na ovim stranama
Ove godine sam bio u Indiji... i tamo sam imao tri domaćina u Bombaju, Ahmedabadu i Jaipuru.... fenomenalno iskustvo...to je najbolji način da vidiš kako ljudi žive... Lik kod koga sam bio u Jaipuru me je pozvao na svadbu njegovog brata...e to je doživljaj...
Naravno i ja sam ugostio 15ak ljudi....
svaka čast

tako nešto i mene zanima
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:30   #65
Joj taj CS. Najbolja stvar koja mi se dogodila u životu

Toliko pozitivne energije na jednom mjestu

I meni je u početku bilo čudno i scary, kako ću pustiti nekoga u svoj stan, a prvi put se vidimo, šta ako je neki manijak... ali to su toliko pozitivni ljudi, da jednostavno nema razloga strahu. Svi su tamo iz istog razloga - putovati i dobro se zabaviti

Naslušaš se super priča, doživljaja, svega...

I ja nikako da uhvatim vremena da obiđem Europu, ali zato hostam ili ih vodam po gradu ako već imaju smještaj i sa svima sam u kontaktu i svi su
unfinished is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 00:59   #66
Couchsurfing

Ja sam u koji mjesec ugostio dvije slovenke, pa onda francuza i francuskinju, par iz njemačke i jednog ludog amerikanca.

I šta reć, trebalo bi čitat profile ljudi da kojim slučajem ne naletiš na nekog tko ti ne paše, al u principu, čim si dovoljno otkačen da napraviš profil nemaš se čega bojat, super su to ljudi.

Meni su bila odlična iskustva, trenutno ne hostam jer nemam vremena al čim bude vremena se vraćam hostanju... nadam se i putovanju uskoro
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:13   #67
meni smeta sto ne mozes brisati reviewuve od idota koji dodu kod tebe i napisu nesto sto ih opcenito muci u njihovom zivotu.

ako tko zna kako se brisu review na cs nek mi kaze. predpostavljam moras se obradit cs sluzbi.

komjuniti je super. Istina muskarci obozavaju zene. blizi evropljani bi da ih se gosti... tako da ih pomalo izbjegavam...

znate da morate prijavu stranog gosta i ovom slucaju napraviti he he

lonelyplanet.com na forumu, sekcija swap isto mozete naci slicne oglase.... kao i na help exchange (ali tu morate radit, ako vam je to tesko... onda vam je sve tesko)
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:18   #68
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Preko 100 hostanja u godinu i pol ?
Tko zna što su susjedi mislili čime se baviš
Ali svaka čast

Meni osobno isto super zvuči CS i sviđa mi se cijeli koncept, ne samo zbog besplatnog smještaja nego i zbog druženja, upoznavanja i ljudi i grada, doduše tek spremam svoje prvo surfanje, ali zanimljivo je čitati iskustva
to rade oni koji imaju unamljen stan pa ih nista ne kosta. i ja bi to zabranio.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 12:18   #69
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Couchsurfing
...
Ja isto hostam.
Do sad sam ugostila par iz Francuske, portugalca, brazilca, poljake, kineskinju, ...
I svi su bili super.
Sa nekim sam ostala u kontaktu, a sa nekima nisam.

Osim hostanja/surfanja, meni je super CS jer mogu upoznati ljude u gradu u kojem sad živim. Tu nemam puno prijatelja, i CS-ovci su mi postali "ekipa".
Ako nemam s kime na kavu, ode s nekim s CS. Ako želim prakticirati neki drugi strani jezik, odem na CS conversation table...


Najvažnije je da pročitaš profil osobe koju ugošćuješ.
Ja uglavnom odbijam one koji nemaju popunjen profil, ili koji imaju negativ review.

Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
meni smeta sto ne mozes brisati reviewuve od idota koji dodu kod tebe i napisu nesto sto ih opcenito muci u njihovom zivotu.
Ne možeš.
I hvala bogu da ne možeš.
Vjerujem da osoba nije iz hira napisala negativ r. !
Sve negativ r. koje sam ja vidjela na CS (a ima ih malo!) su dobro opisani i obrazloženi.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:26   #70
Ne možeš.
I hvala bogu da ne možeš.
Vjerujem da osoba nije iz hira napisala negativ r. !
Sve negativ r. koje sam ja vidjela na CS (a ima ih malo!) su dobro opisani i obrazloženi.

nakon 20 dobrih, jedan los

super tebi ide citanje... a ja klosare ne bi vise primao

Zadnje uređivanje MillionMan : 15.05.2011. at 13:31.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 09:30   #71
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post

super tebi ide citanje... a ja klosare ne bi vise primao
Uvijek možeš odgovoriti svojim komentarom na njegov/njezin review. I trebao bi ako misliš da je nepravedno napisan.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:18   #72
Tvoji postovi su baš u duhu CS-a
Ako ti je ovakav profil i tamo ili ako se ovako ponašaš i u rl-u, nikad ne bi surfala kod tebe.

Inače, ja sam ugostila oko 30 ljudi u nešto manje od 30 ljudi i dosad nisam imala nijedno negativno iskustvo. Najgore što se dogodilo jer da nismo baš komunicirali.

Nisam još surfala, ali namjeravam popraviti to ovo ljeto.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:20   #73
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš odgovoriti svojim komentarom na njegov/njezin review. I trebao bi ako misliš da je nepravedno napisan.
jesam. ali ponavljam luzerski amateri koji se iskasljavaju s revjuvima... nek se lijece kod kuce. dobar ti je primjer foruma.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:29   #74
Quote:
oceanborn kaže: Pogledaj post
Tvoji postovi su baš u duhu CS-a
Ako ti je ovakav profil i tamo ili ako se ovako ponašaš i u rl-u, nikad ne bi surfala kod tebe.

Inače, ja sam ugostila oko 30 ljudi u nešto manje od 30 ljudi i dosad nisam imala nijedno negativno iskustvo. Najgore što se dogodilo jer da nismo baš komunicirali.

Nisam još surfala, ali namjeravam popraviti to ovo ljeto.
kad sam ja znao za CS, ti nisi znala jos sto je email. 30 ljudi u 30 dana se zove bit malo crazy - fine with me.

''Najgore što se dogodilo jer da nismo baš komunicirali.'' To ti je kad uzimas svaku blesu. Ja od sad samo amerikance, oni su moj nivo. ovo ostalo jada... hvala NO thx. go wipe your ass somwhere else

i po vasem netko ne smije imat karakter ili? Umjesto Cs, dobar bi naziv bi bio Hippy is back
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:38   #75
Ko zna kakva si ti to iskustva imao, ali prema ovim tvojim postovima, ja tebe nikad ne bi uzela na CS.
A komentar da su Amerikanci tvoj nivo?? Iznajmljujem apartman u Zagrebu i najgore iskustvo imala sam s jednim Amerikancima (bagrad neodgojena). Ali ne možeš generalizirati. Prosla sam pola Amerike, i ponešto ostalog svijeta, i činjenica je da ćeš svugdje jednako nabasati na idijote i na super ljude.

Ti očito nisi imao sreće. Ili, kako se da iščitat iz tvojih postova, imaš neke čudne kriterije i ne slažeš se baš s ljudima... uostalom, glupo je nagađati razlog kad nemam pojma ništa o tebi, osim dojma stečenog u ovim postovima.
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:53   #76
@MillionMan

Koliko ja kužim koncept CS ti možeš birati koga želiš ugostiti tj. druga strana bira tebe, a review služi jednako tebi kao i drugoj strani, prije nego ugostiš nekoga možeš o njemu nešto i saznati, dakle nikakve prisile nema

Već je Lollipop rekla puno toga rekla, a i istina je ne poznajemo se, ali preveć koristiš idioti i kreteni,ja sam 45-e,di si ti bila kad je grmilo, tvoj nivo... nekak imam dojam da bi možda trebao poraditi na sebi i dozvoliti da su ljudi različiti.

Niš zlonamjerno samo kažem, možda drugačiji način komunikacije i stava općenito te bi ti to onda bilo puno ugodnije isustvo ili jednostavno nemoj u tome sudjelovati ak te tolko smetaju svi izuzev amerikanaca.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:33   #77
slazem se.

ali da ne zalazim u sub razgovore...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 16:26   #78
Quote:
oceanborn kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam ugostila oko 30 ljudi u nešto manje od 30 ljudi i dosad nisam imala nijedno negativno iskustvo. Najgore što se dogodilo jer da nismo baš komunicirali.
Meni čak ni to. Stvarno su super ljudi. Čak su mi neki i psa prošetali kad ne bi stigla ja.
Najgore što se meni desilo je da mi je jedna cura ostavila kosu u kupaoni. Mislim, neš' ti problema.
Svi su mi bili za 5!
Ali, ja zbilja pročitam profil osobe koju hostam, i prema poruci koju mi pošalje odvažem da li je koliko toliko na istoj valnoj duljini.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:30   #79
Sorry, krivo sam napisala, mislila sam 30 ljudi u nešto manje od jedne godine.
Ali u svakom slučaju, to s nekomunikacijom se nije dogodilo u stilu da nismo uopće pričali jer su bili bahati i bezobrazni i samo tražili smještaj, nego spletom okolnosti nismo uspjeli provesti nešto više vremena skupa. I ne primam svakoga, ali jednako tako nemam predrasude zbog narodnosti ili nečeg stotog. Imala sam jednako pozitivna iskustva i s Amerikancima i s Japancima i s Talijanima...
Ajde molim te jel možeš dati konkretan primjer zašto su drugi ispod tvog nivoa? Što su tako loše napravili?
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 11:56   #80
Znam da su na tom CS pretezno mladi ljudi , ali mozda ima i starijih ?? Ako netko zna koliko su te godine bitne i dali mladji takodjer ugoscuju i starije i obrnuto ili je to rijetkost . Obicno mladi imaju predrasude prema nama starijima, pa iako volimo sve sto vole mladi mnogi nas vjerovatno nebi prihvatili ili dosli ili sam u krivu ??? Kako stoje stvari sa malom djecom ?? Molim vas sve koji znate odgovore na moja pitanja da mi odgovorite . Pozdrav iz Meksika.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.