Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 12:07   #81
ja sam gledala i vidjela da ima i starijih ljudi
ne znam kako je to kad se ide s djecom, obicno primaju max 2 ljudi..iako ima i onih koji primaju i puno vise..treba puno gledati tko prima koga itd..
ja sam naisla na primjer da neki par u turskoj prima parove s djecom jer i oni tako putuju sa svojim djetetom po svijetu (neki prosvjetni radnici su bili)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 17:20   #82
Volim CS, al su ljudi samo bili kod mene, ja nisak nisam spava na nečijem "kauču". Jednostavno volim komod tih 3-4 tjedna koliko godišnjeg ima.

Ljude sa CS-a koristim za upute di otić, odemo na večere u njihovu omiljenom restoranu, ili mi kao npr. u Bangkoku koji ima jaku CS zajednicu, jednom tjedno kuhavju tradicionalnu večeru za sve CS ljude koji se tog dana nađu tamo.

Sva iskustva su bila super, jedino mi se malo čini da ljudi očekuju da im se masu posvetiš kad dođu kod tebe, šta je ok, al nekad jednostavno nemaš vrimena ili volje.
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 17:31   #83
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Znam da su na tom CS pretezno mladi ljudi , ali mozda ima i starijih ?? Ako netko zna koliko su te godine bitne i dali mladji takodjer ugoscuju i starije i obrnuto ili je to rijetkost . Obicno mladi imaju predrasude prema nama starijima, pa iako volimo sve sto vole mladi mnogi nas vjerovatno nebi prihvatili ili dosli ili sam u krivu ??? Kako stoje stvari sa malom djecom ?? Molim vas sve koji znate odgovore na moja pitanja da mi odgovorite . Pozdrav iz Meksika.
statistika kaže sljedeće:

Average Age 28

Ages 18 to 24 37.5%
Ages 25 to 29 32.4%
Ages 30 to 34 14.9%
Ages 35 to 39 6.3%
Ages 40 to 49 5.3%
Ages 50 to 59 2.2%
Ages 60 to 69 0.8%
Ages 70 to 79 0.1%
Ages 80 to 89 0.0%

znači, velika većina je ispod 35 godina (njih 85%), ali defintivno ima fenomenalnih starijih CSera. na mojim putovanjima sam nekoliko puta bio ugošćen od strane starijih članova.

Rolf u Pragu (63), Thorsten u Hamburgu (40), Tom u Zurichu (41), Michael u Glasgowu (53), Isabel u Alhaurin el Grande-u (54) - i svi su bili

realno je da će mladi ljudi željni zabave htjeti odsjesti kod istomišljenika, ali kad imate vremena i ne tulumari vam se, definitivno treba razmisliti o staroj gardi - često vam ponude puuuuuuuuuuno više nego vaši vršnjaci

što se tiče djece, upoznao sam jedan par iz Moskve koji putuju sa svojim djetetom i nemaju nikakvih problema s CSom, a nedavno su kod mene bili prijatelji iz Sofije koji su prije pola godine dobili bebu, s njom su išli prema Španjolskoj i također surfali pa kaučima

kako je na CSu skoro 3.000.000 članova, siguran sam da svatko može pronaći gosta/hosta koji mu odgovara
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 18:24   #84
Neznan jel neko već napisa... al puno je lakše nać nekog u malih gradovima nego u metropolama (u Londonu i Parizu, skoro zaboravite). Također, puno lakše "kauč" dobiju cure
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:12   #85
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
ali mozda ima i starijih ?? Ako netko zna koliko su te godine bitne i dali mladji takodjer ugoscuju i starije i obrnuto .
Ima, kako ne. Meni se javio jedan stariji (63) i primila sam ga na 3 dana. Skroz Ok. Je da nije mojih godina, ali imamo puno toga zajedničkog: planinarenje, extreme putovanja...
Samo nemoj da te obeshrabri ako te netko odbije. Ni mladima nije uvijek lako naći kauč. Osim toga, ako nemaš reference i prijatelja potraga će ti biti još teža ili čak nemoguća. Najbolje ti je da se povežeš s CS-ovcima iz svog grada i počneš ugošćivati, i tako počneš stjecati iskustvo i reference.

Quote:
Thorsten u Hamburgu (40), Tom u Zurichu (41)

reći da su ovo stari zaslužuje jedan spank po guzici!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:18   #86
vikica, broketraveleru sve sto je starije od 3 banki je staro
vidjet ce on kad prodje 30-tu pa 40-tu pa 50-tu...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:19   #87
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post

reći da su ovo stari zaslužuje jedan spank po guzici!
zato i stavih nakošenu riješ stari
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 09:07   #88
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
vikica, broketraveleru sve sto je starije od 3 banki je staro
vidjet ce on kad prodje 30-tu pa 40-tu pa 50-tu...

Mislim ja da se on opasno bliži tom broju, pa ga peru strahovi i fobije...
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:14   #89
vraga se blizi tom broju..ima 26/27 godina
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:30   #90
Hvala svima na konkretnim i zañimljivim odgovorima .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:19   #91
kakve veze imaju godine. Moji prvi surferi su bili dvajs godina stariji, drugi neki studosi, deset godina mladji. Doduse moram priznat da sam sa "starcima" imao bolju komunikaciju i zajednicki jezik al jebemumisa pa nije da se zenimo. Tu si da ljudima das krov nad glavom i to je to vise manje, nije da se ljeti bas i ima vremena za neko druzenje.

Uostalom raznolikost je zanimljiva
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 13:44   #92
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
vraga se blizi tom broju..ima 26/27 godina
Close to 3 banki

Quote:
nije da se ljeti bas i ima vremena za neko druzenje.
druženje po doma nije neka ljetna opcija, ali ići van na koncerte, tulume, šetnje o gradu..ljeto je zakon
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:42   #93
Bona jes ti na moru il imas dvajst? Kome je do zajebancije kad se ima posla preko glave
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 17:03   #94
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bona jes ti na moru

Ne mogu si pomoći...sva sam dobre volje...
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 07:38   #95
Evo imam jos po koje pitanje jer ozbiljno razmisljam poceti ugoscavati i povezati se sa CS iz mog grada jer citajuci profile stvarno mi se cini da ima predivnih ljudi .
Prvo pitanje je sto se tice doceka - vidim da ima domacina koji te cekaju na aerodromu - koliki postotak ??? dali je to uobicajeno, ocekivano ili cast izuzetcima ??
Drugo - ujutro kad se probudite kod domacina on vas ponudi doruckom ili bas i ne i u kojem postotku i dali se to ocekuje ?? Slobodan pristup frizideru i kuhunji uz nadopunu frizidera od strane domacina ili gosta ?? Sto se posteljine tice kakva su iskustva ??
Dali prije ugoscavanja ili putovanja kontaktirate sa gostom/ domacinom putem skype ili messingera ili mislite da je dovoljno pisanim porukama ??
Kad vam se ne svidja ideja da ugostite nekog, na koji pristojan nacin ga odbiti, ili uopce ne odgovoriti ??
Svidjaju mi se profili nekoliko familia iz grada u kojem zivim - javim im se porukom i pozovem na pice ili cekam da se upoznamo na nekom organiziranom CS druzenju ???
Unaprijed hvala na sto opsirnijim i preciznijim odgovorima cak i na ona pitanja koja vam se cine pomalo smijesnima , ali koliko ljudi toliko cudi pa mi se cini jako interesantno kako je tako veliki postotak zadovoljnih i pozitivnih komentara u odnosu na one negativne jer citajuci neke profile vidim da bas i nisu previse gostoljubivi barem po mom shvacanju gostoljubivosti , a komentari su ipak pozitivni , ili je to zato sto mnogi koji nisu bili tako zadovoljni smatraju da ipak nije lijepo napisati nesto lose o onom ko te ugostio ??
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:53   #96
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Prvo pitanje je sto se tice doceka - vidim da ima domacina koji te cekaju na aerodromu - koliki postotak ??? dali je to uobicajeno, ocekivano ili cast izuzetcima ??
u mom iskustvu takve situacije su jako rijetke, ali znam za par slučajeva da je netko nekoga dočekao na aerodromu. ja sam svoje goste u principu dočekivao na kolodvorima ili negdje u centru grada.

Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Drugo - ujutro kad se probudite kod domacina on vas ponudi doruckom ili bas i ne i u kojem postotku i dali se to ocekuje ?? Slobodan pristup frizideru i kuhunji uz nadopunu frizidera od strane domacina ili gosta ?? Sto se posteljine tice kakva su iskustva ??
tu stvarno ovisi o situaciji, ali se definitivno ne očekuje. jedino što gosti očekuju od svojih domaćina je da im daju mjesto za spavati, a sve ostalo je bonus

što se tiče frižidera, u principu nemaš pristup ako ti to domaćin ne kaže, ali možeš kupiti svoje stvari u dućanu i odložiti ih u taj friđ. što se posteljine tiče, u profilu bi svatko trebao imati po couch description podatke o tome gdje ćeš spavati i imaju li posteljinu za tebe. ali, najsigurnije je nosit vreću za spavanje

Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Dali prije ugoscavanja ili putovanja kontaktirate sa gostom/ domacinom putem skype ili messingera ili mislite da je dovoljno pisanim porukama ??
Kad vam se ne svidja ideja da ugostite nekog, na koji pristojan nacin ga odbiti, ili uopce ne odgovoriti ??
kao i sve dosad, ovisi o situaciji. ako imaš vremena, možete kontaktirati na bilo koji način, ali mislim da je u većini slučajeva komunikacija preko CS requestova.
a što se odbijanja tiče, to je sastavan dio CSa, nitko ne očekuje od tebe da ugostiš svakog tko ti se javi...na kraju krajeva, sigurno se nećeš sa svakim jednako dobro slagati. moja preporuka je da se UVIJEK odgovori na request (ako zbog ničeg drugog onda zbog % odgovorenih requestova koji ti se prikazuje na profilu), a kao dobar razlog možeš navesti bilo šta, od neimanja vremena do obiteljskih razloga.

Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Svidjaju mi se profili nekoliko familia iz grada u kojem zivim - javim im se porukom i pozovem na pice ili cekam da se upoznamo na nekom organiziranom CS druzenju ???
ako ti se čeka, čekaj, ako ne, nemoj

zbilja, nema nikakvog razloga da ih ne pozoveš, ali ako su CS druženja učestala (što čisto sumnjam) možeš pričekati, čisto da ne misle da si neki manijak

Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
kako je tako veliki postotak zadovoljnih i pozitivnih komentara u odnosu na one negativne jer citajuci neke profile vidim da bas i nisu previse gostoljubivi barem po mom shvacanju gostoljubivosti , a komentari su ipak pozitivni , ili je to zato sto mnogi koji nisu bili tako zadovoljni smatraju da ipak nije lijepo napisati nesto lose o onom ko te ugostio ??
u tome i je fora, CSera ima gotovo 3.000.000 i svaki od njih ima različito shvaćanje gostoljubivosti. zato se i mora pronaći gost/domaćin za kojeg mislimo da će nam odgovarati. dosta ljudi se suzdržava od negativnih komentara ako iskustvo nije bilo jako negativno, čisto iz straha da im ta osoba ne bi napisala nazad isto negativnu referencu. to bi se u svakom slučaju trebalo izbjegavati jer čitav CS sustav ovisi o referencama

ako imaš vremena baci oko na FB album u kojem sam probao detaljno opisati moja iskustva s CSom - CouchSurfing, od A-Ž
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:04   #97
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Prvo pitanje je sto se tice doceka - vidim da ima domacina koji te cekaju na aerodromu - koliki postotak ??? dali je to uobicajeno, ocekivano ili cast izuzetcima ??
Ako želiš i ako ti se da čekati goste na aerodromu/kolodvoru, svaka čast!
Mislim da CS-ovci to ne očekuju, ali sigurno se lijpo iznenade ako se netko ponudi dočekati ih.

Ja osobno ne dočekujem. Eventualno pokupim nekog u gradu ili kolodvoru, ako znam da ćemo biti u slično vrijeme na tom mjestu.
Ponekad gost kasni (i po više sati), pa može biti frustrirajuće čekati ih.

Meni se najbolje pokazalo da im dam točnu adresu i upute kako doći (koji bus/tram) i dogovorimo se okvirno oko kojeg vremena će doći.

Quote:
Drugo - ujutro kad se probudite kod domacina on vas ponudi doruckom ili bas i ne i u kojem postotku i dali se to ocekuje ?? Slobodan pristup frizideru i kuhunji uz nadopunu frizidera od strane domacina ili gosta ??
Moji gosti mogu slobodno koristiti friđ (ako ima u njemu nešto )
Ali im kažem da očekujem da zajedno snosimo trošak za hranu. Tako uglavnom oni kupe nešto, nešto ja...i zajedno se dogovorimo što ćemo kuhati za ručak/večeru.

Quote:
Sto se posteljine tice kakva su iskustva ??
Ako imaš viška posteljine, super.
Recimo ja nemam, pa ako nemaju svoje vreće za spavanje, onda im kažem da ne mogu kod mene na kauč (npr. neki putuju preko low-cost kompanija i ne smiju ponjeti više od 1 ručne prljage, pa im ne stane vreća za spavanje).

Quote:
Dali prije ugoscavanja ili putovanja kontaktirate sa gostom/ domacinom putem skype ili messingera ili mislite da je dovoljno pisanim porukama ??
Kad vam se ne svidja ideja da ugostite nekog, na koji pristojan nacin ga odbiti, ili uopce ne odgovoriti ??
Obično su poruke dovoljne. I razmjena moba (za slučaj da se nešto nepredviđeno desi, a osoba nema net).

Naravno da ćeš odbiti puno gostiju!
Po meni je najbolje reći stvarno zašto ne primaš tu osobu.
Ili da nisi slobodan taj dan koji bi gost došao.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:57   #98
Razlika yes i mayby mi bas nije jasna jer vidim da ovi sa mayby opsirno opisuju kako imaju gdje primiti na spavanje. I mozda savjet kako da na engleskom sto lakse i brze ispunim profil, a neznam pisati engleski i nemam nikog poznatog ko zna pisati engleski .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:30   #99
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Razlika yes i mayby mi bas nije jasna jer vidim da ovi sa mayby opsirno opisuju kako imaju gdje primiti na spavanje. I mozda savjet kako da na engleskom sto lakse i brze ispunim profil, a neznam pisati engleski i nemam nikog poznatog ko zna pisati engleski .
razlika između yes i mayby je jednostavna, yes znači da imaju kauč na raspolaganju i da su spremni ugostiti nekoga, a maybe znači da imaju kauč i da su spremni ugostiti nekoga, ali nisu baš sigurni

ako ne znaš engleski, ne vidim smisao da ispunjavaš profil na engleskom jer nećeš uspjeti odgovarati na zahtjeve na engleskom niti pričati s ljudima koji dođu kod tebe, a pričaju engleski. znaš li neki drugi strani jezik?
__________________
tomislavperko.com
broke traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 11:20   #100
Quote:
broke traveler kaže: Pogledaj post
razlika između yes i mayby je jednostavna, yes znači da imaju kauč na raspolaganju i da su spremni ugostiti nekoga, a maybe znači da imaju kauč i da su spremni ugostiti nekoga, ali nisu baš sigurni

ako ne znaš engleski, ne vidim smisao da ispunjavaš profil na engleskom jer nećeš uspjeti odgovarati na zahtjeve na engleskom niti pričati s ljudima koji dođu kod tebe, a pričaju engleski. znaš li neki drugi strani jezik?
Ma znam ja pricati engleski i voditi visesatne razgovore na engleskom,i citati engleski, ali neznam pisati , pa imas pravo da cu im tesko odgovarati na zahtjeve pismenim porukama . Nista , za pocetak cu napisati profil na Spanjolskom jer tu sam car , a ionako su mi najdrazi ljudi upravo sa spanjolskog govornog podrucja pa koga interesira nek si ukljuci google translate . Njemacki isto mogu razgovarati pomalo ,ali pisati bas i ne .Tako ti je to kad se markira iz skole od malih nogu .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.