Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 15:21   #1
Gdje/kome pokloniti robu, stvari, igračke, knjige...?

Gdje i kome pokloniti robu, čistu i lijepu, svih veličina - m., ž., dječju, al ne na komad nego tko želi neka uzme sve, bar 4-5 jumbo vreća? Ono, samo da istovarim negdje? Ja to nemrem, neznam bacit, ima ljudi koji bi uživali u njoj!
Ni crkve više ne primaju osim probrano, i uglavnom ni neće primit, a Karitas mi se zbog one bivše direktorice zgadil, tam neču. One gadure koja si je na Karitasu kupila vilu na Tuškancu, apartmane, stanove, još je i prikrivala pedofile, kak se ono zvala? Bolje da neznam, uglavnom: Karitasu nedam niš.
...i uz to da poklonim stvari tipa stare vješalice, posteljinu, ukrasne predmete, igračke, slikovnice, knjige i šta mi još padne pod ruku?
Naime imam preeeviše stvari u kući, počinjemo patit zbog tog, a ja nemrem i neču bacat vredne stvari, stvari koje bi lako našle novog vlasnika. I tako to trpim(-o), kad mi netko dođe u goste ponudim, al nemre mi kuća bit izložba stvari za ponudu, k tome čistih i celih, zar ne?
Neda mi se prat i peglat, pa punit auto do vrha pa ić na Jakuševac, znam da bih to za par mjeseci sve udomila pa i nešto zaradila, ali zbilja nemam vremena. Imam vremena sve to potrpat u vreće(tine) i negdje iskrcat, al da znam da će to moć uzet tko hoće i treba, a ne da će se probrat pa bacit.

Uh, sad sam se olakšala, bar verbalno; rekla sam kaj me muči.
Molim vas pomozite mi, kažite mi adresu, ustanovu...! gdje mogu nazvat, dogovorit, parkat ispred i da sve uzmu. Al da uzmu na sebe, mislim na to da razdijele stvari kome trebaju i kog vesele.
Da bar imamo dvorišne rasprodaje kao Amerikanci, tak im zavidim kad to gledam u njihovim serijama. I da, gledala sam Opru. Oni to tak lako razdijele, a mi... ko da smo tolko bogati da nitko neće rabljene stvari.

Help needed
dovozim u Pisarovinu (tam nitko neče, ni crkva), Zagreb, može i nekoliko adresa
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:26   #2
Nazovi udrugu Zagrebački bokci, ne znam broj, ali sigurno ga imaš u imeniku. Mislim da oni čak i organiziraju prijevoz stvari!
džuvanasamting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:27   #3
To i mene interesira, imam brdo dobrih stvari koje bi htijela dati u dobre ruke!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:48   #4
A Crveni Križ - il najbolje tamo se raspitati za neku obitelj pa njima sve to odnijeti...
__________________
MOJ SUPER KUL DUĆAN
josie021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:03   #5
Udruga Zagrebački Bokci mi se čini kao dobra ideja. Oni daju onima kojima treba, i to daju odmah. Ne odbijaju ništa što je u dobrom stanju i s njima uvijek možeš biti siguran da si pomogao nekome.

Kad ću imati nešto viška, dajem tamo.
Minou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:04   #6
Hm, znam jednu familiju koja je pozvala Bokce, i oni su došli, probirali stvari do iznemoglosti, na kraju nisu uzeli stare ormare jer su bili malo oštećeni, od robe samo ono kaj su ljudi i sami mogli probrat i odnijet u second hand shop, većinu ostavili. I još, vele, bili bahati. Tak da neznam, neda mi se ponavljat njihovo iskustvo.
OK, Crveni križ. Da, bilo bi najljepše nać neku familiju koja nema baš niš pa njima sve odnijet...
Htjela sam istovarit Ciganima, al mi je rekla frendica da je ona njima nosila, da čistu robu jednom obuku i onda bace, i stvarno provezla sam se kroz Kozari bok i sve je bilo puno razbacane robe... neznam...
znam da ima cura i dečki koji bi se veselili našoj dobroj robi, eee da je meni netko dao takvu robu '80.-tih, a i deca bi se veselila kaj sve imam... ali gdje su?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:37   #7
Ma da? Ja baš znam ljude koji imaju super iskustva s njima pa sam ih i zato spomenula. Nevjerojatno, u ništa ne možeš bit siguran.
Davanje ciganima, bar ovakvima kakva ih je većina u Zagrebu je u najviše slučaja kao da si bacio u smeće. Onda niš, Crveni Križ ili kaj već. Imaju valjda ljude kojima treba.
Minou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:42   #8
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Gdje i kome pokloniti robu, čistu i lijepu, svih veličina - m., ž., dječju, al ne na komad nego tko želi neka uzme sve, bar 4-5 jumbo vreća? Ono, samo da istovarim negdje? Ja to nemrem, neznam bacit, ima ljudi koji bi uživali u njoj!
Ni crkve više ne primaju osim probrano, i uglavnom ni neće primit, a Karitas mi se zbog one bivše direktorice zgadil, tam neču. One gadure koja si je na Karitasu kupila vilu na Tuškancu, apartmane, stanove, još je i prikrivala pedofile, kak se ono zvala? Bolje da neznam, uglavnom: Karitasu nedam niš.
...i uz to da poklonim stvari tipa stare vješalice, posteljinu, ukrasne predmete, igračke, slikovnice, knjige i šta mi još padne pod ruku?
Naime imam preeeviše stvari u kući, počinjemo patit zbog tog, a ja nemrem i neču bacat vredne stvari, stvari koje bi lako našle novog vlasnika. I tako to trpim(-o), kad mi netko dođe u goste ponudim, al nemre mi kuća bit izložba stvari za ponudu, k tome čistih i celih, zar ne?
Neda mi se prat i peglat, pa punit auto do vrha pa ić na Jakuševac, znam da bih to za par mjeseci sve udomila pa i nešto zaradila, ali zbilja nemam vremena. Imam vremena sve to potrpat u vreće(tine) i negdje iskrcat, al da znam da će to moć uzet tko hoće i treba, a ne da će se probrat pa bacit.

Uh, sad sam se olakšala, bar verbalno; rekla sam kaj me muči.
Molim vas pomozite mi, kažite mi adresu, ustanovu...! gdje mogu nazvat, dogovorit, parkat ispred i da sve uzmu. Al da uzmu na sebe, mislim na to da razdijele stvari kome trebaju i kog vesele.
Da bar imamo dvorišne rasprodaje kao Amerikanci, tak im zavidim kad to gledam u njihovim serijama. I da, gledala sam Opru. Oni to tak lako razdijele, a mi... ko da smo tolko bogati da nitko neće rabljene stvari.

Help needed
dovozim u Pisarovinu (tam nitko neče, ni crkva), Zagreb, može i nekoliko adresa
najbližem gradskom/općinskom društvu crvenog kriza...
jedini uvjet je da odjeća nije uprljana i pokidana...
broj zagrebačkog ili tebi nekog bližeg CK-a ces dobit na informacijama...
ja broj neznam jer nisam u tom drustvu...
pozdrav
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 22:09   #9
ja dječju robicu koju mi je mali prerastao ponudin tu na forumu i uvik je neko zainteresiran da uzme sve u kompletu. htjela bi imat još djece, al svejedno neman mista u stanu za sve to, a ima stvarno lijepih stvari i uvik mi je žao da to samo stoji, da se ne nosi i ne iskoristi.
isto san par paketa odnila u nazorovu u dječji dom.
svoju staru odjeću me je sram ikom poklonit jer to sve bude dosta iznošeno, pa je bacan, al ne stavin u kontejner nego u kesu ili kutiju do kontejnera.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 09:01   #10
Ja sam prije neka dva mjeseca suočila s istim problemom - totalni višak svih stvari (Bože, zaista smo kao društvo razmaženi materijalisti), te sam odvezla doslovce pun auto odjeće za djecu i odrasle, ciplela i igračaka u Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb, Ilica 223. To vam je nakon Selske s lijeve strane, nešto prije okretišta tramvaja. Kazali su mi da su uvijek zahvalni na svemu. Imaju i kolni ulaz i parking, tako da ni s tim nije frka.

Moram samo kazat kako sam prije toga imala najbolju namjeru odvesti stvari u Caritas na Selskoj. Taman sam se sparkirala ispred dvorišta Caritasa - i na dvorištu vidjela hrpe robe, potrgane vreče, i Romkinje kako po njima prekopavaju, vade, bacaju, trgaju... I to me odvratilo od mog prvotnog nauma. Obzirom da znam neke ljude koji rade u CK, uvjerena sam da će moje stvari doći u prave ruke, onima kojima je to potrebno, a neće završiti kao roba koja se prodaje na Jakuševcu, ili nakon raskopavanja i vađenja iz vrečica - u kontejneru za smeće.

Dakle, preporučam vam CK.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 09:39   #11
knjige moš dati i u knjižnicu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:05   #12
kaj mislite da bi bokci primili obleku?
ono ne poderanu i to, savrseno nosljivu zensku obleku?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:07   #13
Naravno da bi. isto ko i Caritas, Crveni Križ, dječji domovi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:14   #14
za bokce sam i ja čula da su dosta bahati i probirljivi, a sa crkvenim zakladama i sl. također imam loša iskustva, kada sam htjela pokloniti skoro pa nov namještaj i robu, rekli su da oni nemaju gdje to staviti.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 00:00   #15
meni se domovi za nezbrinutu djecu cine kao najbolje rjesenje...

mozda nisi vjernica, ali uvijek mozes otici u zupni ured i pitati za neku siromasnu obitelj.

jedna zupa u novom zagrebu (mislim da je to ona nova crkva kad se ide prema gorici, ali nisam sigurna) ima neku udrugu koja pomaze mladim bracnim parovima. dobro, mozda ne samo njima uglavnom, znam jednu curu koja je htjela pobaciti dijete, ali ipak nije... pa je nasla neki letak od te zupe gdje nude svoju pomoc... tak da su se ona i njen decko (sadasnji muz) javili tamo i dobili su hrpu odjece i drugih stvarcica za bebice.
e sad... primaju li oni samo djecje stvari, ne bih znala...

malo sam lose objasnila jer vec napola spavam. nadam se da je netko shvatio sto zelim reci
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 18:48   #16
što se tiče igračaka i dječje robe,možeš donijeti u hirčevu dom zdravlja,pedijatrija,oni uzimaju sve,i poklanjaju onima koji stvarno nemaju nikakve mogučnosti-koji imaju više djece,tako sam ja rješavala višak stvari i dan danas odnesem kad imam višak
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 06:06   #17
Hvala vam,
iako vidim da neću proći bez sortiranja i pakiranja (čemu sam se nadala), imam više volje za to. Lijepo ću nazvati prvo dječje domove, neke cure su već velike pa njima ide ono finije, otkačenije robe, zatim dječju... da, naravno, sve je cijelo i speglano, praznila sam ormare (užasnuta količinom robe koju ne nosim-o), muških odijela je previše (stričevi ispoklanjali), još i kravate od pok.Tate (50-ak komada, sve posloženo, uz speglanih platnenih maramica isto toliko)
Sjetila sam se onih izliječenih narkomana koji prevoze namještaj i imaju dućan robe, kako se zovu... RETO mislim, ti bi mi došli doma po robu?
i u CK... a vidite, Caritas se baš osramotio. Glavno da je ex-direktorica još u svojoj vili na Tuškancu, kupljenoj od 1200kn mjesečne plaće. A sude je samo što nije plaćala porez na tih 1200 kn... sramota.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 09:48   #18
Remar se zovu, barem ovi koje ja znam. njima svaka pohvala
ovo su brojevi koje sam pronašla na netu, mogu dobiti i broj baš nekoga iz organizacije da se dogovorite.

REMAR ESPANA
Zaprešić, Aleja žrtava 1903. 3
Tel.: 01/3315-294

REMAR ESPANA
Prigorje Brdovečko, Zagrebačka 22
Tel.: 01/3398-056
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 09:40   #19
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Hvala vam,
iako vidim da neću proći bez sortiranja i pakiranja (čemu sam se nadala), imam više volje za to. Lijepo ću nazvati prvo dječje domove, neke cure su već velike pa njima ide ono finije, otkačenije robe, zatim dječju... da, naravno, sve je cijelo i speglano, praznila sam ormare (užasnuta količinom robe koju ne nosim-o), muških odijela je previše (stričevi ispoklanjali), još i kravate od pok.Tate (50-ak komada, sve posloženo, uz speglanih platnenih maramica isto toliko)
Sjetila sam se onih izliječenih narkomana koji prevoze namještaj i imaju dućan robe, kako se zovu... RETO mislim, ti bi mi došli doma po robu?
i u CK... a vidite, Caritas se baš osramotio. Glavno da je ex-direktorica još u svojoj vili na Tuškancu, kupljenoj od 1200kn mjesečne plaće. A sude je samo što nije plaćala porez na tih 1200 kn... sramota.
koliko su ti deca stara?ako nisu jako veliki,oono do 16g,možeš još uvijek pokloniti poznatima,u ddanašnje vrijeme je večina sretna ako nešto dobije za klinca-obleka,kad pogledaš da 1 tenisice koštaju oko 1000 kn,a dii je ostalo.igračke smo mi ostavljali po doktorima, a odjeću pokloniš nekom tko ima mlađe dijete od tvog.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:29   #20
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
...kad pogledaš da 1 tenisice koštaju oko 1000 kn...
zeno draga, di ti zivis? di ti kupujes? ja za tenisice nikad nisam dala vise od 300 kn, a i zbog tih me dusa boli...
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.