Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 22:43   #1181
na tim svim teflonskim tavicama piše da nisu za pranje u perilicama.
zato sam i pitala.planiram kupiti keramičke zdjele i tave na njima baš piše
da su za pranje u perilicama.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 18:15   #1182
bok!!!
imam perilicu posuđa gorenje stara 2god, i prije je upalim da pere predpranje mi normalno odradi a nakon toga se uključi zvuk da nešto ne radi kako treba (lampica za kraj programa neprekidno radi dok je ne isključim). molim za pomoć!!!
hvala!!
meka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:59   #1183
Pozz, zna li netko kolika je tvrdoća vode ne knežiji, jer moram ručno namjestiti na mašini. Uglavnon mašina je nova electrolux i zasada mi je onaj regulator za količinu soli na sredini (u upustvima je to položaj za 22-45 dH), ali mi na posuđu tu i tamo ostaju bijele fleke nakon šta se suđe opere (naročito na plastici). Btw, koristim onaj finish prašak, a ne tablete. I također, ako neko zna na koji nivo staviti sjajilo? Ima ih 6, zasada je na 3, ali nakon pranja mi na vratima ostaje trag od sjajila.
Necromonger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:59   #1184
Neki best buy prijedlog za perilice posuđa?

Ono, do 4 tisuće max.

Prihvaćam i osobne preporuke nemajstora
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:19   #1185
http://www.centar-tehnike.com/artikl...erilice-posuda

provjereno u vlastitom stanu i moja preporuka svima za dobru perilicu suđa. jako je tiha, ne troši puno, jednostavna za upravljanje, velik izbor programa za svaku situaciju pogotovo onaj od 1h na 70° s time da ima tipku za pola punjenja koja je odlična jer ne moraš stavit suđe samo u jednu košaru kao kod nekih nego sloziš kak got i ona samo skrati vrijeme... idealna stvar kad imaš hrpu ljudi doma i brdo suđa, prog od 1h + tipka pola punjenja i suđe oprano za 40min na max temp
i ono kaj je meni osobno najbolje kod ove perilice... gornja košara je ogromna, a u donjoj nema onih mutavih šiljaka za tanjure nego je košara onak s valovitim tim zicama (ak me kuzite ) tak da kad pereš samo lonce nemaš beda oko slaganja istih, a stane u nju 15 kompleta
nemam nikakvih zamjerki na ovaj model. nadam se da bude nekom pomoglo u odabiru
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:06   #1186
Best Buy?....

.... teško je reći. Ljudi različito vrednuju različite karakteristike.
Kada bih osobno birao za sličan novac, definitivno bih odabrao jedan od slijedećih modela;
http://www.tehnopolis.hr/product.asp...eu&code=664226

ili ovaj
http://www.tehnopolis.hr/product.asp...eu&code=618429

Možda čak i neki treći model sličnih karakteristika i novaca, ali definitivno BOSCH. Zašto, pročitajte na ranijim stranicama. I osobno mislim da se radi o dobrom omjeru cijene i kvalitete. Poštena kvaliteta za dobar novac.
Naravno nemorate kupiti kod ovog trgovca, možda nađete i povoljnije..
Sretno
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:15   #1187
Ja sam prije pola godine kupovao sudericu i odlucio se sa Bosch SGV43E93EU. Do sada absolutno prezadovoljan. Kada sam se raspitivao sam i ja cuo s raznih strana da se preporucuje Bosch, kvaliteta odlicna, odlicna tehnika (ima veliki broj patenta) itd. Ovaj model je od prije pola godine jos i pojeftinijo za nekih 500-600kn.
__________________
Never try to argue with an idiot, he will lower you to his level and beat you with experience
silentBOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:16   #1188
Thx ekipa, Bosch it iz

Ima nekaj na kaj moram pazit? Osim naravno veličine.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:17   #1189
Question

Perilica za suđe Candy (stara 8 godina) curi na sve strane, trebam dobrog servisera po preporuci. Pomozite!

Hvala unaprijed.
Steinbeck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:10   #1190
Quote:
Necromonger kaže: Pogledaj post
Pozz, zna li netko kolika je tvrdoća vode ne knežiji, jer moram ručno namjestiti na mašini. Uglavnon mašina je nova electrolux i zasada mi je onaj regulator za količinu soli na sredini (u upustvima je to položaj za 22-45 dH), ali mi na posuđu tu i tamo ostaju bijele fleke nakon šta se suđe opere (naročito na plastici). Btw, koristim onaj finish prašak, a ne tablete. I također, ako neko zna na koji nivo staviti sjajilo? Ima ih 6, zasada je na 3, ali nakon pranja mi na vratima ostaje trag od sjajila.
ako ti je podesena sol za vodu od 22 do 45 dH to bi trebalo biti okej, voda u zagrebu je na oko 22-24, za sjajilo smanji nivo na 2.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 13:42   #1191
Ako imate mogućnost....

.... recite svojoj prilici, Hvala za učinjeno i potražite si novog kuhinjskog ljubimca . Bar bih ja tako napravio. Današnje perilice nisu napravljene za rad na duge staze, a da si uštedite troškove dolaska servisera potražite si nešto iz ranijih postova...



Quote:
Steinbeck kaže: Pogledaj post
Perilica za suđe Candy (stara 8 godina) curi na sve strane, trebam dobrog servisera po preporuci. Pomozite!

Hvala unaprijed.
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:30   #1192
Imam nedoumicu. Kupujem ugradbenu perilicu pa me zanima je li bolje kupiti onu potpuno ugradbenu gdje su komande nevidljive ili onu gdje su komande sa prednje strane?
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:37   #1193
Quote:
dmarijan kaže: Pogledaj post
Imam nedoumicu. Kupujem ugradbenu perilicu pa me zanima je li bolje kupiti onu potpuno ugradbenu gdje su komande nevidljive ili onu gdje su komande sa prednje strane?
definitivno kada već kupuješ,kupi onu di su sakrivene komande,ja isto imam takvu i odlična je.prvenstveno izgleda estetski lipše,a drugi razlog,ako imaš djecu puno je bolja ta opcija,jer neće dirat komande

tako da,ugradbena di se ne vide komande
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:13   #1194
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post
definitivno kada već kupuješ,kupi onu di su sakrivene komande,ja isto imam takvu i odlična je.prvenstveno izgleda estetski lipše,a drugi razlog,ako imaš djecu puno je bolja ta opcija,jer neće dirat komande

tako da,ugradbena di se ne vide komande
Izgleda ljepše, to da. Malo nisam načisto sa tim jer mi je kuhinja mala i odgovara mi samo perilica širine 45 cm. Ovakve perilice su dosta skupe, pa ne bih da bacim pare. Koja je kod tebe perilica? Ja nešto tipujem na Bosch.
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:43   #1195
Quote:
dmarijan kaže: Pogledaj post
Izgleda ljepše, to da. Malo nisam načisto sa tim jer mi je kuhinja mala i odgovara mi samo perilica širine 45 cm. Ovakve perilice su dosta skupe, pa ne bih da bacim pare. Koja je kod tebe perilica? Ja nešto tipujem na Bosch.
ja imam whirlpool,60 cm i te komande unutra,sad ne znam koji je model točno,ali sam jako zadovoljna
Bosch je odličan,ako to odabereš nećeš falit sigurno,moji imaju bosch i radi kao sat
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:04   #1196
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Thx ekipa, Bosch it iz

Ima nekaj na kaj moram pazit? Osim naravno veličine.
Ništa posebno,osim na to da je nađete tamo gdje je najpovoljnija cijena..
I čitajte uputstva za korisnike i servisirajte je sa soli i sjajilom,kad joj se upali lampica.A za ostalo će se ona pobrinuti.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:18   #1197
Quote:
dmarijan kaže: Pogledaj post
Izgleda ljepše, to da. Malo nisam načisto sa tim jer mi je kuhinja mala i odgovara mi samo perilica širine 45 cm. Ovakve perilice su dosta skupe, pa ne bih da bacim pare. Koja je kod tebe perilica? Ja nešto tipujem na Bosch.
Glede suđerica,Bosch je najsigurnija i najisplativija kupnja i u tom su segmentu bez premca.Tvornica BSH,čiji su brendovi Bosch i Siemens,proda daleko najviše suđerica u EU.Ja imam ugradbenu 45cm,ali sam uzeo model sa vidljivim komandama jer želim vidjeti koliko je vremena ostalo do kraja,ako i kad mi zasvijetle lampice i jave da su sol ili sjajilo pri kraju i treba ih dopuniti.
Nema potrebe kupovati skupe Bosch modele jer kod suđerica ionako ,najviše ćete koristiti dva ,eventualno tri programa.Ono što je odlika kod Bosch suđerica je da je kvalitet i kod jeftinijih serija neosporan,odnosno oni vitalni dijelovi su vrhunske kvalitete kao i kod skupljih modela.Inače,serviseri ih ne ljube baš jer se rijetko kvare pa tu onda nema posla za njih.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:12   #1198
Pre nekoliko dana smo kupili Bosch masinu, SMS58M98EU. radi se o skupom modelu, 60cm, radi se u Nemackoj, ima variospeed, 1/2 punjenja, turbo20 program... Sve super, ali nakon prvih nekoliko pranja, utisci nisu bas tako sjajni:

Najjaci program intensive 70 stepeni nije potpuno oprao pleh u kome smo pekli lisnato testo, iako je isti bio 1 dan potpopljen u vodu i deterdzent, kako bi nakvasili zakorele delove.
Serpa za supu nije idealno cista na delu gde se napravio venac od zacina.
Solja za kafu, sa nekim natpisima je izbledela, farba sve ostaje na rukama.

Inace, mi smo totalni pocetnici, ovo nam je prva masina za sudove.
Za pranje smo koristili Finish prasak, sjaj i so, verovatno dobro sve podeseno i dozirano, cim se case blistaju i tanjiri besprekorni.
Siguran sam da cemo nauciti sta je pravi program za odgovarajuce posudje i sta se sa cim moze prati, ali za mene je ovo razocaranje, ako pre pranja zaprljanih serpi, tavi, lonaca, moramo prethodno prati na ruke.
Cemu onda ovaj program sluzi??? I sta ce mi masina???
Ili mi gresimo u necemu, ili su drugi neiskreni, ili mi mnogo ocekujemo, ali ako ovo ne mogu oprati, a "pukao" sam 650 eur za masinu, onda sam ispao budala.

Pre kupovine mnogo sam citao o svemu, ali nigde nisam nasao da li se slicno desava jos nekome, vec se svi hvale da im sudovi blistaju, da su im sudomasine najbolji prijatelji u kuci, a imaju Midea-e ili neke druge jevtine modele
Citajuci razne forume, nailazio sam na clanove koji su postavljali ova pitanja, ali se ne secam da je iko dobijao odgovor.

Ima li neko ljubazan da me moze utesiti?

Unapred hvala!!!
Batanhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:10   #1199
Postoji niz teških mrlja kojima današnja generacija suđerica i deterdženata ništa ne može...

Zagoreno ulje, ostaci nakon kuhanja tjestenine na dnu lonca (plavičasti tragovi!), niz začina ili teških umaka, legendarna riža sa špinatom i još nekoliko takvih taloga biljnog ili životinjskog podrijetla...

Pranje u suđerici je zapravo tuširanje u trajanju cca 70-75 minuta gdje se intenzitet mlaza ne smije povećati jer bi došlo do prevrtanja. To držite na umu i shvatit ćete zašto niz mrlja "odolijeva" strojnom pranju jer ih se može otkloniti jedino abrazivnim metodama (Cif ili Vim pa na spužvicu i idemo ručnom armstrong metodom).

Tako da vam jedino mogu preporučiti da umjesto praška koristite Powerball tablete Finish i u većini slučajeva dostaje pola tablete. Onu kuglicu, kad je manje uprljano suđe, ostavite negdje pa kad naiđe jako zagoreno ili teške mrlje, napunite vodom, ubacite kuglicu i ugrijte na cca 50 C pa ostavite preko noći. U kuglici su enzimatski omekšivači - ali ni od toga ne očekujte čuda kad su teške mrlje u pitanju nego samo da će ublažiti problematičnu mrlju..

Što se tiče izbjeljivanja natpisa na keramici - nekad su bili popularni deterdženti bez izbjeljivača, ali onda ostaju ružne fleke na šalicama od biljnih čajeva i slično. Danas svi proizvođači imaju deterdžente s izbjeljivačima, ali posljedično izbjeljuju i keramičke šare...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:52   #1200
Mali Grizzly,
Molim objašnjenje sljedećeg problema.
Unazad par dana kupio sam perilicu Bosch SMV48E10eu, a problem koji imam je taj da dijelovi na kojim ostane voda nakon pranja su pod prstima još uvijek lagano klizavi, tj. sjajilo nije dobro isprano. Po tvorničim postavkama sol je postavljena na 4, a sjajilo na 5 i sa takvim postavkama na čašama su ostajale crte (štrike), tj. previše se doziralo sjajilo. Kako je voda kod nas u Rijeci meka u prelasku na srednju, sol sam stavio na 2, a da bi riješio problem sa ostatkom sjajila na suđu (klizavost po prstima), sjajilo sam stavio na 1. Bez obzira što je stavljeno na 1, još uvijek na djelovima gdje ostane voda (rubovi čaša, zdjelica) pod prstima se osjeća klizavost kao da nije dobro isprano. Kada stavim pranje bez suđa i deterđenta, nakon završetka, na dnu perilice ostane pjena od sjajila??? Kako sam na netu tražio, došao sam do zaključka da se sjajilo uopće ne ispire, nego se samo dozira u zadnju vodu za ispiranje i u biti ono ostaje na suđu. Da li je to zbilja princip rada perilica?
Inače suđe mi je perfektno oprano, bez ikakvih tragova od kada je sjajilo stavljeno na 1, samo me jako smeta taj osjećaj klizavosti na mokrim djelovima, odnosno ostatka sjajila. Koristim Somat sol i tablete, a sjalilo od DM-a, koje možda ima previše sapuna u sebi pa zato i ostaje i pjeni kod zadnjeg ispiranja. Problem je što sada ne mogu isprazniti pretinac za sjajilo, pa da probam sa FInish sjajilom da li je situacija bolja. Za probu, kod zadnjeg ispiranja (perilica bez suđa i deterđenta) otvorio sam vrata za vrijeme rada, i u perilici je dosta vode koja je zapjenjena, tako da nije problem da nema dosta vode.
Da li se može koristiti alkoholni ocat umjesto sjajila?
ski1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.