Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 02:06   #1081
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
..to nije sotonizam nego ateizam,ali vam je vjerojatno bilo glupo deklarirat se kao ateisti(jer je stvarno kretenski ne vjerovat u nista osim samoga sebe) pa ste izmislili to...
Sada će ispasti da i ateisti ovdje regrutiraju svoje članove.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 02:30   #1082
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
Nitko nije Lucifera spominjao, eh?
ma zovite ga kako god i mačak u čizmama pročitala sam o toj religiji i tvrdim to što kažem ista je kao i druge
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 02:51   #1083
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
Prvo,vi sta se nazivate sotonistima,jeste li svjesni kako je u paklu vruce???Mislim cisto informativno nema van tamo klime.
Drugo,zagovarate neku slobodu covjeka,a sta je meni tj. nama svima Dragi Bog dao nego slobodu.Slobodu da na ovozemaljskom zivotu radis sto god hoces,ali da za sve svoje postupke jednom odgovaras.Dakle sve po zaslugama,ali i da napravis dosta losih stvari Bozja milost nema granice,pa ce ti ako se pokajes sve bit oprosteno.Po cemu to te Bog sputava u tvojoj slobodi.Bog je SLOBODA i ISTINA.Vidim dosta se spominjalo 10 Bozjih zapovijedi,to nisu zapovijedi(ko poznaje teologiju zna to),to su Bozje UPUTE,dakle 10 Bozjih UPUTA kako vodit sretan i ispunjen zivot(na ovom svijetu i poslije).Sta to vama smeta kod krscanstva,da ne mozete bit slobodni,osim vase prepotencije i bahatosti.Ovaj svijet ti je prilika da zasluzis vjecnu radost,a sta ti je ovih 60-80 god. u usporedbi s cijelom vjecnoscu???
ZASTO SE PRAVITE SLIJEPI KAD VAM JE BOG DAO ZDRAVE OCI???

Dalje,ne razumijem jednu stvar,otvorili ste ovaj topic da predstavite sotonizam i kazete dobrodosle su konstruktivne rasprave,a kad god vam je neko napisao nesto argumentirano vi ste skrenili s teme i pisali nesto deseto.Kako imate obraza pricat o nekoj toleranciji i slobodi,kad na vecini linkova koje ste ostavili se zagovaraju crne mise,zrtvovanja ljudi,ismijavanja krscana,silovanja,bacanja kletvi,dozivanje vraga...???Prije svega bih zamolio odgovor na to pitanje.

Sotonizam je stovanje vraga i nista drugo.A to sta vi nazivate modernim sotonizmom u kojem se ne spominje vrag nego sloboda i tolerancija,to nije sotonizam nego ateizam,ali vam je vjerojatno bilo glupo deklarirat se kao ateisti(jer je stvarno kretenski ne vjerovat u nista osim samoga sebe) pa ste izmislili to.Kako se moze vjera zvat sotonizam a da se ne stuje sotona,to bi bilo isto kao krscanstvo bez Krista.Dajte malo razmislite administratori koji pustate ove kvazi-sotoniste da regrutiraju ovdje po forumima.
A vi sotonisti shvatite da te spike kako vi ne stujete vraga,nego toleranciju i slobodu,ne pusi vise niko.Ovo sve vam nisam pisao u nikakvoj zloj namjeri,nego jednostavno da vam kazem da nije kasno,da imate vremena vratit se na pravi put.I ne nisam vjerski fanatik,nwego covijek koji grijesi isto ko i svi,od krvi i mesa.Bog vas voli.
p.s.skuzajte na duzini posta

VASA VIRA,VAS SPAS
Th 1950
Evo ja ću ti odgovoriti koji vjerujem u BOGA koji je SAVRŠENA LJUBAV.
Nije tebi još kasno da se vratiš BOGU i da prestaneš suditi i da konačno shvatiš da BOG ne sudi,već ljudi sami sebi.
welcome is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 03:09   #1084
ja ne sudim nikome
st-ultra1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 03:15   #1085
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
ja ne sudim nikome
Osim što imaš mišljenje o ateistima. Nimalo dobro.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:00   #1086
Ova tema i jest ovdje da bi educirala, no dosad je evidentno da su najnetolerantniji upravo uskogrudni katolici, naučeni na dogmu svoje vjere, te se kao takvi zaletavaju na ovu temu i drže propovijedi o vragu, Luciferu, paklu i sličnim glupostima, koje ne bi pas sa maslom pojeo....ajde ljudi svih vjera, prije nego što napišete ovdje post pun nebuloza (kao što je ovaj gore od st-ultra 1950), barem pročitajte uvodne postove ove teme.....argumenti tipa "moj tata je jači od tvog tate" su neozbiljni, tako možemo zaspamat i zatrolat cijeli forum-ali religija nije mjesto za to, imate, neznam, LJES, DIK, OFF....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:13   #1087
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
Ova tema i jest ovdje da bi educirala, no dosad je evidentno da su najnetolerantniji upravo uskogrudni katolici, naučeni na dogmu svoje vjere, te se kao takvi zaletavaju na ovu temu i drže propovijedi o vragu, Luciferu, paklu i sličnim glupostima, koje ne bi pas sa maslom pojeo....ajde ljudi svih vjera, prije nego što napišete ovdje post pun nebuloza (kao što je ovaj gore od st-ultra 1950), barem pročitajte uvodne postove ove teme.....argumenti tipa "moj tata je jači od tvog tate" su neozbiljni, tako možemo zaspamat i zatrolat cijeli forum-ali religija nije mjesto za to, imate, neznam, LJES, DIK, OFF....
edukacija je sama po sebi dobra. evo ja sam se izjasnila na račun te religije jer sam čitala o njoj buduči da nisam po sebi poklonik ni jedne religije smatram da mi je sa nekog stajališta lakše sagledati neke nepravilnosti.
inače je ideologija puno bolja od mnogih o kojim sam čitala
nepravilnosti koje sam primjetila je veličanje jednog boga, i umajenje važnosti drugog i još neke sitnice koje bi trebale biti ispravljene da bi se ta religija temeljila na tome što tvrdi,
što se tiče pripadnika drugih religija očekivano je je da reagiraju kako reagiraju jer imaju potrebu braniti to što vijeruju makar i ne baš najboljim načinom
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:24   #1088
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
Prvo,vi sta se nazivate sotonistima,jeste li svjesni kako je u paklu vruce???Mislim cisto informativno nema van tamo klime.
Drugo,zagovarate neku slobodu covjeka,a sta je meni tj. nama svima Dragi Bog dao nego slobodu.Slobodu da na ovozemaljskom zivotu radis sto god hoces,ali da za sve svoje postupke jednom odgovaras.Dakle sve po zaslugama,ali i da napravis dosta losih stvari Bozja milost nema granice,pa ce ti ako se pokajes sve bit oprosteno.Po cemu to te Bog sputava u tvojoj slobodi.Bog je SLOBODA i ISTINA.Vidim dosta se spominjalo 10 Bozjih zapovijedi,to nisu zapovijedi(ko poznaje teologiju zna to),to su Bozje UPUTE,dakle 10 Bozjih UPUTA kako vodit sretan i ispunjen zivot(na ovom svijetu i poslije).Sta to vama smeta kod krscanstva,da ne mozete bit slobodni,osim vase prepotencije i bahatosti.Ovaj svijet ti je prilika da zasluzis vjecnu radost,a sta ti je ovih 60-80 god. u usporedbi s cijelom vjecnoscu???
ZASTO SE PRAVITE SLIJEPI KAD VAM JE BOG DAO ZDRAVE OCI???

Dalje,ne razumijem jednu stvar,otvorili ste ovaj topic da predstavite sotonizam i kazete dobrodosle su konstruktivne rasprave,a kad god vam je neko napisao nesto argumentirano vi ste skrenili s teme i pisali nesto deseto.Kako imate obraza pricat o nekoj toleranciji i slobodi,kad na vecini linkova koje ste ostavili se zagovaraju crne mise,zrtvovanja ljudi,ismijavanja krscana,silovanja,bacanja kletvi,dozivanje vraga...???Prije svega bih zamolio odgovor na to pitanje.

Sotonizam je stovanje vraga i nista drugo.A to sta vi nazivate modernim sotonizmom u kojem se ne spominje vrag nego sloboda i tolerancija,to nije sotonizam nego ateizam,ali vam je vjerojatno bilo glupo deklarirat se kao ateisti(jer je stvarno kretenski ne vjerovat u nista osim samoga sebe) pa ste izmislili to.Kako se moze vjera zvat sotonizam a da se ne stuje sotona,to bi bilo isto kao krscanstvo bez Krista.Dajte malo razmislite administratori koji pustate ove kvazi-sotoniste da regrutiraju ovdje po forumima.
A vi sotonisti shvatite da te spike kako vi ne stujete vraga,nego toleranciju i slobodu,ne pusi vise niko.Ovo sve vam nisam pisao u nikakvoj zloj namjeri,nego jednostavno da vam kazem da nije kasno,da imate vremena vratit se na pravi put.I ne nisam vjerski fanatik,nwego covijek koji grijesi isto ko i svi,od krvi i mesa.Bog vas voli.
p.s.skuzajte na duzini posta

VASA VIRA,VAS SPAS
Th 1950
Pa ako si sam kako kažeš griješnik, onda ne vidim niti jednog razloga da sada uzmemo ove tvoje izjave u obzir, jer su pogrešne.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:18   #1089
Quote:
derište kaže: Pogledaj post
edukacija je sama po sebi dobra. evo ja sam se izjasnila na račun te religije jer sam čitala o njoj buduči da nisam po sebi poklonik ni jedne religije smatram da mi je sa nekog stajališta lakše sagledati neke nepravilnosti.
inače je ideologija puno bolja od mnogih o kojim sam čitala
nepravilnosti koje sam primjetila je veličanje jednog boga, i umajenje važnosti drugog i još neke sitnice koje bi trebale biti ispravljene da bi se ta religija temeljila na tome što tvrdi,
što se tiče pripadnika drugih religija očekivano je je da reagiraju kako reagiraju jer imaju potrebu braniti to što vijeruju makar i ne baš najboljim načinom
Slažem se s tobom, samo bih htio dodati da sotonizam ne veliča jednog boga,
(neki sotonisti ne vjeruju uopće u božanstva, neki ih imaju više, nekima nisu božanstva nego entiteti, demoni itd..., a ni njih se često ne veliča, nego poštuje ili koristi. Ili oboje.) a što se tiče umanjenje važnosti drugog, opet je sve individualno.
Da ne nabrajam sad tu različite stavove...
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:44   #1090
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, samo bih htio dodati da sotonizam ne veliča jednog boga,
(neki sotonisti ne vjeruju uopće u božanstva, neki ih imaju više, nekima nisu božanstva nego entiteti, demoni itd..., a ni njih se često ne veliča, nego poštuje ili koristi. Ili oboje.) a što se tiče umanjenje važnosti drugog, opet je sve individualno.
Da ne nabrajam sad tu različite stavove...
istina no eto moji se odgovori temelje na onome što sam pročitala o toj religiji a došlo je od onih koji se i sami nazivaju sotonistima, a pri tome ne mislim na one koji rade crne mise i kolju životine u ime nekih obreda, dobro je da poštuje svačiju individualnost, primjerke koje iznosim izvučene su iz sotonističke biblije gdije piše da je isus izmišljotina crkve s kojom isiti brane napretak naše svijesti i znanja, te da samo arkandjeli izgledaju kao što ih se opisuje a ostali ne te da su to entiteti koji se hrane nama putem naših molitva
te kaže kako dimoni su preljepa bića koja nam nude pomoć,
možeš i sam/a uočiti nepravilnosti...molila bi krščane da se odmah ne zapale jer nisu bolji, njihov pogled na demone je zna se kakav
i kako čitam sve mi više lići na ideologiju masonerije koji su imali sličan pogled na svijet samo ovdije nema zajednice i dozvoljeno je i ženama
da se izjasnim nemam ništa protiv masonerije samo diskriminaciju žena al šta češ im kolko smo žena vidili da zida
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.

Zadnje uređivanje derište : 10.03.2009. at 19:59.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:14   #1091
Quote:
derište kaže: Pogledaj post
i nemam ništa protiv masonerije samo diskriminaciju žena al šta češ im kolko smo žena vidili da zida
Hahaha! Dobro rečeno

Nego, ne vjerujem da u sotonističkoj bibliji piše ovo o arkanđelima i entitetima koji sišu energiju?
Ili sam te krivo shvatio?

Koliko znam, sotonistička je bibilija ateističko djelo.

Osim u slučaju da si čitala nešto od Joy of Satan.
Oni su spiritualisti.

Uglavnom, ni jedni ni drugi mi nisu nešto, ali, eto, svakome njegova sarma.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:43   #1092
Naravno svi se pozivate na uvodne postove,a niko nece da odgovori,na prvih 7 stranica ovog topica svaki link koji ste ostavili objasnjava kako se prave crne mise(neki u te crne mise ukljucuju i silovanje malodobnih djevojcica i krada hostija),kako se doziva vrag itd.Pa eto samo mi to objasnite.ja ne sudim ono u sta vi vjerujete,al ako vjerujete u slobodu i toleranciju to nije sotonizam,sotonizam je vjera u kojoj se stuje vrag.Ja to osudujem,i ne sramim se toga.

P.S.Pozdrav metalcima koji su dosli u st na iron maiden,i kurcili se s tim svojim sotonizmom,nadam se da ste uzivali u prisilnom kupanju u nasem prelijepom moru.
st-ultra1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:47   #1093
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
Naravno svi se pozivate na uvodne postove,a niko nece da odgovori,na prvih 7 stranica ovog topica svaki link koji ste ostavili objasnjava kako se prave crne mise(neki u te crne mise ukljucuju i silovanje malodobnih djevojcica i krada hostija),kako se doziva vrag itd.Pa eto samo mi to objasnite.ja ne sudim ono u sta vi vjerujete,al ako vjerujete u slobodu i toleranciju to nije sotonizam,sotonizam je vjera u kojoj se stuje vrag.Ja to osudujem,i ne sramim se toga.

P.S.Pozdrav metalcima koji su dosli u st na iron maiden,i kurcili se s tim svojim sotonizmom,nadam se da ste uzivali u prisilnom kupanju u nasem prelijepom moru.
Sotonisti ne kradu hostije i nesiluju nikoga, posebno ne malodobne djevojčice.
Zamjenio si nas s katoličkim svećenicima.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:48   #1094
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Hahaha! Dobro rečeno

Nego, ne vjerujem da u sotonističkoj bibliji piše ovo o arkanđelima i entitetima koji sišu energiju?
Ili sam te krivo shvatio?

Koliko znam, sotonistička je bibilija ateističko djelo.

Osim u slučaju da si čitala nešto od Joy of Satan.
Oni su spiritualisti.

Uglavnom, ni jedni ni drugi mi nisu nešto, ali, eto, svakome njegova sarma.
e jes o ovima sam čitala
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:49   #1095
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post

P.S.Pozdrav metalcima koji su dosli u st na iron maiden,i kurcili se s tim svojim sotonizmom,nadam se da ste uzivali u prisilnom kupanju u nasem prelijepom moru.
Kakve veze metalci koji su došli na Iron Maiden imaju sa sotonizmom?!

A ti i ekipa ste ih pobacali s rive?

Krasno...
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:56   #1096
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
Naravno svi se pozivate na uvodne postove,a niko nece da odgovori,na prvih 7 stranica ovog topica svaki link koji ste ostavili objasnjava kako se prave crne mise(neki u te crne mise ukljucuju i silovanje malodobnih djevojcica i krada hostija),kako se doziva vrag itd.Pa eto samo mi to objasnite.ja ne sudim ono u sta vi vjerujete,al ako vjerujete u slobodu i toleranciju to nije sotonizam,sotonizam je vjera u kojoj se stuje vrag.Ja to osudujem,i ne sramim se toga.

P.S.Pozdrav metalcima koji su dosli u st na iron maiden,i kurcili se s tim svojim sotonizmom,nadam se da ste uzivali u prisilnom kupanju u nasem prelijepom moru.
mislim da si krivo shatio/la smisao ove religije,
inače u crne mise i u tu vrstu "štovanja vraga" ulaze pubertetlije koje mrze pazi mrze boga i sve što ga okružuje oni vijeruju u bibliskog vraga i koje su često iz krščanskih obitelji te poznaju samo tu jednu religiju, njima je cilj nanositi zlo i bol, dijeca koja tumače krivo sve što ih se uči
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:56   #1097
Imaju veze sta su provocilrali,i derali se neke gluposti o luciferu,i jos mi bahato upadne i pita me di je prokleto more u ovom prokletom gradu,pa eto saznali su.Na krive su naletili,taman smo isli na gostovanje.Uglavnom pozdravljam ih cuo sam da su aktivni na ovom forumu.

Quote:
Sotonisti ne kradu hostije i nesiluju nikoga, posebno ne malodobne djevojčice.
Zamjenio si nas s katoličkim svećenicima.
Naravno,opet nema odgovora.Ako to sotonisti ne rade,kako sam ja to procitao na linkovima koje ste vi ostavili upravo u ovoj temi.
st-ultra1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:47   #1098
upravo u ovoj temi hoćemo maknuti taj negativni predznak sa sebe, ali badave nam kad ovakav zadrti troll poput tebe tupi svoje....prijavljujem te modovima....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.03.2009., 23:32   #1099
Quote:
st-ultra1950 kaže: Pogledaj post
Imaju veze sta su provocilrali,i derali se neke gluposti o luciferu,i jos mi bahato upadne i pita me di je prokleto more u ovom prokletom gradu,pa eto saznali su.Na krive su naletili,taman smo isli na gostovanje.Uglavnom pozdravljam ih cuo sam da su aktivni na ovom forumu.



Naravno,opet nema odgovora.Ako to sotonisti ne rade,kako sam ja to procitao na linkovima koje ste vi ostavili upravo u ovoj temi.
neznam čemu takav stav lijepo sam ti ja obijasnila koji su to "sototnisti" oni štuji vraga... ali ne onog o kojem se priča na ovoj temi več onog kojeg opisuje biblija. takvima je cilj napakostiti ljudskom rodu inače a pogotovo krščanima... dok oblik satanizma koji se ovdije pojašnjava je sasvim druga priča. žao mi je što te na razgovor potiće sama riječ sotonizam bez da shvatiš da jedna riječ može imati različita značenja....
nadalje sotonisti o kojima pričaš nisu ništa drugo nego krščani i rimokatolici koji vijeruju u bibliu samo što su orijentirani ka zlome a ne dobrom.
prihvati riječ jedne cure koja nije na strani ni jedne religije.
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:52   #1100
A Bog vas dragi pomoga,vi stvarno ne zelite odgovorit na pitanje.Dakle ako zelite maknit taj negativni predznak sa sebe zasto vam je uvodni tekst prepisan s bloga ciji clanovi stuju upravo tog biblijskog vraga,zasto ste ostavili linkove sotonskih stranica bas tih koji stuju biblijskog vraga???
Sta me pravite budalon,zasto van je tesko odgovorit samo na to pitanje,u vezi uvodnog teksta,i u vezi tih linkova.
st-ultra1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.