Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Pogledaj rezultate ankete: Kad putujem jedem:
samo ono što odlično poznajem i prepoznajem 3 4.62%
što i lokalni, to i ja, no ne idem u krajnosti 38 58.46%
sve, ali baš sve 14 21.54%
sve osim posebno dragih kreatura (npr. kućnih ljubimaca) 10 15.38%
Glasovatelji: 65. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 21:22   #21
uf kolko toga (nadam se)finoga ste stavili...

evo nesto iz susjedstva... Sarajevski cevapi(sa kajmakom)


Zadnje uređivanje Weah23 : 17.01.2011. at 21:37.
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 21:59   #22


Baš me izazivate...evo nešto iz centra Saigona - bosanski ćevapi! Gazda bosanac, a birtija se zove "Balkan Bistro".
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:30   #23
Šomloi galuška, Mađarska slastica od piškota, cokoladnog sirupa, oraha, ruma, kreme, šlaga...fino

Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:03   #24
americki(Las Vegas) Cheesecake, imaju ih preko 30 razlicitih, u svim kombinacijama(cokolada, karamela, mrkva, bundeva, razni preljevi...), ne sjecam se koji je tocno bio moj al mislim da je imao ljesnjake...uglavnom fino i jako zasitno

Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:12   #25
svjezi fini mixani sokovi na trznicama Barcelone

Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 07:24   #26
Joj, svjezi vocni sokovi...mmm, spas za dusu i tijelo, s trznice u Peruu, biraj voce koje zelis, dal s vodom ili frape s mlijekom, teta ce sve smiksati za tebe...



50 metara dalje, jugo de rana, sam odaberes zabicu, zena ju mlatne po stolu par puta, skuha ju, odere joj kozu jednim potezom, ubaci s vodom u mikser, doda zacine neke, svega i svasta i eto. Nije tako lose.



Ako trebate energije, ukazuje se spas na cesti u obliku osvjezavajuceg soka od narance i grejpa, Cile:

daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 07:47   #27
Zivio kukuruz, da li u jelu poput pastel de choclo (kolac od kukuruza), slatkasto jelo na bazi mase od mljevenog kukuruza, punjenog na razne nacine npr mljevenim mesom, lukom, piletinom (neki ljudi dodatno gore stavljaju secer), Cile


ili kao usputni "snack" na cesti, vruci, friski, serviran u listu kukuruza sa finim kozjim sirom (kako fine velike "bobe", ponekad su najjednostavnije stvari najfinije, divan spoj okusa, fiesta za nepce), Peru

daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 08:00   #28
Na ulici se mogu naci i pojesti razne stvari, jedna od njih je i sopaipilla, masa od brasna i tikve (bundeve) przena u ulju, Cile



Inace, tipicna cileanska stvar je pebre, veliki fan
Pebre je kao neka salsa od sitno nasjeckanog paradajza, luka, (ponekad cesnjaka i dumbira), aji (ljute papricice), cilantra (nesto kao persin ali intenzivnijeg okusa), sol, limunov sok. Npr. kad dodjete u neki restoran, dok cekate da vam posluze jelo, najvjerojatnije cete na stol dobit fini topli kruscic, maslac i tu salsu...ili ju kombinirate uz empanadu, sopaipillu itd...uglavnom, vrlo cesto kad dodjem do glavnog jela vise i nisam gladna, kako se udavim u tom:


Zadnje uređivanje daria25 : 18.01.2011. at 08:05.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 08:28   #29
Slatko u JA je stvarno slatko i preslatko.

Dulce de leche (Argentina Urugvaj), poznat kao manjar u Cileu je jednostavan karamelasti namaz na bazi mlijeka i secera, jako sladak, i stavljaju ga u sve zivo.

Alfajor, dva keksica spojena s dulce de leche i okupana u cokoladu tamnu ili bijelu, ili u kokos, razlicith verzija ima, preprefino, Argentina


cuchufli, vafel punjen s dulce de leche i okupan u cokoladi


Churros, gusta masa pohana u dubokom ulju, sa secerom u prahu, cokoladom ili punjen sa dluce de leche, naravno, toksicno, kaloricno ali prefino , u Spanjolskoj sam ih propustila


torta de mil hojas (tisucu listova), puno slojeva tankog finog tijesta premazanog s dulce de leche

daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 08:38   #30
Quinua ili quinoa, zitarica iz Bolivije, bogata vitaminima i hranjiva. U prirodnom stanju priprema se poput rize kao dodatak mesu ili s povrcem npr.


Isto tako jede se i kao corn-flakes, s mlijekom ili jogurtom.


Upotrebljava se u slasticama, a meni draga verzija je cokolada s quinuom. To je kao cokolada s rizom samo jos finija
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 09:58   #31
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Slatko u JA je stvarno slatko i preslatko.

Dulce de leche (Argentina Urugvaj), poznat kao manjar u Cileu je jednostavan karamelasti namaz na bazi mlijeka i secera, jako sladak, i stavljaju ga u sve zivo.

Alfajor, dva keksica spojena s dulce de leche i okupana u cokoladu tamnu ili bijelu, ili u kokos, razlicith verzija ima, preprefino, Argentina

Churros, gusta masa pohana u dubokom ulju, sa secerom u prahu, cokoladom ili punjen sa dluce de leche, naravno, toksicno, kaloricno ali prefino , u Spanjolskoj sam ih propustila

torta de mil hojas (tisucu listova), puno slojeva tankog finog tijesta premazanog s dulce de leche
Dulce de leche se koristi (i pravi) i u Boliviji. Jedan me je kolega Bolivijac učio kako se to radi: - uzme se kozerva kondenziranog mlijeka (leche condensado), stavi se u vruću vodu i kuha se mlijeko dodatno ne zgusne i posmeđi (čini mi se oko sat vremena). Dobije se gusta al još uvijek pokretna (mekana) karamela. Gusta otprilike kao Nutela ljeti. Dakle to je samo šećer i ukuhano mlijeko. Ja sam to jednom radio doma od običnog mlijeka (doma je skoro nemoguće naći kondenzirano mlijeko...), postupak je isti, samo trebaju sati i sati kuhanja (uz uvjet da ti mlijeko ne zagori). Prvi pokušaj je urodio tvrdim karamelama, drugi pokušaj je zagorio unatoč kuhanju u banjamariji
Ovaj je lik to jeo žlicom kao ja Kinder Ladu. A to je preslatko čak i za moj ukus.

Churros vidjeh u Španjolskoj i palo mi je na pamet da probam to i doma napravit, al evo godine su prošle a ništa od toga. A baš bi dobro sjelo za Božić, mi u Dalmaciji volimo prženo tijesto (fritule, kroštule...).

Edit: idem odmah popodne radit churros
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 18.01.2011. at 11:23.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:37   #32
fotke su vam sjajne.
Fascinira me kako slikate hranu po restoranima ,na stolu ,u tanjuru...
Meni to nikad nije niti palo na pamet.
Imam fotki sa tržnica,ribarnica,uličnih štandova,ali u restoranu mi nikad nije palo na pamet fotografirati serviranu hranu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:55   #33
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
fotke su vam sjajne.
Fascinira me kako slikate hranu po restoranima ,na stolu ,u tanjuru...
vec par godina nista ne pocinjem jest dok ne ovjekovjecim
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:10   #34
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
vec par godina nista ne pocinjem jest dok ne ovjekovjecim
TAKO JE!!!!

U slučaju da u lokalnoj bolnici moraš pokazivat doktoru od čega se tako loše osjećaš il kasnije tijekom sudskog procesa sucu...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:41   #35
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
TAKO JE!!!!

U slučaju da u lokalnoj bolnici moraš pokazivat doktoru od čega se tako loše osjećaš il kasnije tijekom sudskog procesa sucu...
vidis o toj primjeni nisam ni razmisljao
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 03:17   #36
Još uvijek Vijetnam. Al nać ću ja i drugih slika sa drugih strana svijeta.



Lau Mam - seafood hot pot. U temeljac koji se krčka na stolu dodaju se plodovi mora, vegetacija a na kraju i rižini rezanci. Jako ukusno. Najbolji od hot potova je Lau Thai (Thai hot pot). Vijetnamska kuhinja je blaga, a sve što je ljuto nosi oznaku - Thai.



Sjedimo u restoranu kad u neku uru velika gužva u kutu restorana. Već smo pomislili da je izbila tuča, kad ono konobari iznijeli zmiju a bledoliki narod u panici pobjegao a znatiželjni se okupili bliže. Jedan konobar drži zmiju nad čašom u kojoj je vino s ledom, a drugi joj otfikari glavu. Tada ovaj prvi izmuze zmiju u čašu s vinom. To vino se popije i to je dobro za sve žive bolesti a i za snagu. Zmiju onda spreme po želji (kuhana, parena, pržena, pečena...) i serviraju, a nakon tri dana se može doći po osušenu kožu od zmije. Skupo je kao i sve što ima auru afrodizijaka ili neka slična magična svojstva.
U istom restoranu se može naručiti juha od lastavičjih gnijezda (pio sam napitak od toga i nije baš nešto), te juha od peraje morskog psa. Al mi je bilo neugodno to naručivati da moje društvo ne bi pomislilo da imam problema sa potencijom pa mi se stanu rugati



Voćna plata. Obavezno ide uz naručenu bocu Chivasa. Mango, lubenica, pomello, rambutan i još neka voća kojima ne znam ime ni prezime. I moram priznat da nema boljeg sredstva za isprati iz usta grozan okus Chivasa od hladne lubenice. Vrhunski!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 03:57   #37
Za one koji imaju problema s kilogramima nek navrate malo do Indije. Možda će ih mučiti neki drugi problemi, ali ovih s kilogramima će se riješiti for sure.

smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:49   #38
Je, od Indijske hrane ćeš u rekordnom roku dobit masnoće, giht, kolesterol, dijabetes...u svu hranu ide 50% currya i 50% svega ostaloga tako da se oni sami balzamiraju iznutra.
U slatkiše im ide 50% šećera i 50% masla.
Jedino indijsko što sam jeo a da je jestivo su chappati i paratha....aj dobro, byriani je jestiv, al ovisi tko ga sprema.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:27   #39
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Je, od Indijske hrane ćeš u rekordnom roku dobit masnoće, giht, kolesterol, dijabetes...u svu hranu ide 50% currya i 50% svega ostaloga tako da se oni sami balzamiraju iznutra.
U slatkiše im ide 50% šećera i 50% masla.
Jedino indijsko što sam jeo a da je jestivo su chappati i paratha....aj dobro, byriani je jestiv, al ovisi tko ga sprema.
Od Indijske hrane ćeš u rekordnom roku požalit što uopće postoji fiziološka potreba za hranom.

Kazakstan, za prste polizat, šašlik od ovce ili svinje uz lavaš, demokracija u potpunosti, i ne samo u vezi izbora hrane.

smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:42   #40
E nemoj mi o indijskoj hrani, sve mi je poznato. Al jel ti poznato da je od indijske još gora, ljuća i smrdljivija burmanska?
Burmanci ti za indijsku hranu kažu - "probaj, nije ljuto, to je indijska hrana..."
Burmanska hrana ti spali papile na jeziku i prije nego je prineseš jeziku. A dok se sprema hrana kuhinja nevjerovatno smrdi. Mislio sam da je to izolirani slučaj al se razuvjerih kad sam u Singapuru prolazeći ispred burmanskih dućana u mallu zamalo kolabirao od smrada. Ko da te sarin il fozgen zapahnu...
Nisu slučajno burmanski dućani grupirani u jednoj zgradi a u drugima ih nema. Katastrofa...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.