Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 18:22   #41
Hidroavion na Hvaru...



1938.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 03:27   #42
Ako putujem s bebom (11 mjeseci), da li u avion (navjerojatnije croatia airlines) mogu unjeti kolica s autosjedalicom ili samo autosjedalicu odnosno kišobran kolica? Mala se već vozi u sportskom dijelu (koji se sklapa s kolicima), ali bi umjesto toga ponio autosjedalicu tako da je ne moram rentat ako uzmem rent-a-car (skuplje dođe rentat sjedalicu nego auto). Da li su labilni ili paze na te detalje?

Za security vjerujem da vrijede uobičajena pravila, iako npr. za napraviti zamjensko mlijeko treba topla (prokuhana) voda, a ne znam gdje bi je mogao kupiti nakon security check-a. :/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:00   #43
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ako putujem s bebom (11 mjeseci), da li u avion (navjerojatnije croatia airlines) mogu unjeti kolica s autosjedalicom ili samo autosjedalicu odnosno kišobran kolica? Mala se već vozi u sportskom dijelu (koji se sklapa s kolicima), ali bi umjesto toga ponio autosjedalicu tako da je ne moram rentat ako uzmem rent-a-car (skuplje dođe rentat sjedalicu nego auto). Da li su labilni ili paze na te detalje?

Za security vjerujem da vrijede uobičajena pravila, iako npr. za napraviti zamjensko mlijeko treba topla (prokuhana) voda, a ne znam gdje bi je mogao kupiti nakon security check-a. :/
Što se kolica i sjedalice tiće tu nemaš problema. Što se "hrane" za bebe tiće to će ti netko točnije odgovoriti ,ali ako se dobro sijećam mi smo nosili hrpu toga i nismo imali nikakvih problema.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:00   #44
Znači kolica mogu u avion? u kabinu ?
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:34   #45
Quote:
titty kaže: Pogledaj post
Znači kolica mogu u avion? u kabinu ?
Idu u avion, ali ne u kabinu. S kolicima dođeš do gatea.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:54   #46
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Što se kolica i sjedalice tiće tu nemaš problema. Što se "hrane" za bebe tiće to će ti netko točnije odgovoriti ,ali ako se dobro sijećam mi smo nosili hrpu toga i nismo imali nikakvih problema.
vrucu vodu moze dobiti u kaficu ispred gatea

mi smo imali problema samo na heathrowu (sve je proslo ok, ali je dugo trajalo)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:19   #47
Thnx!

Negdje sam pročitao da autosjedalica ide u kabinu, mislim ryan, nisam siguran. Ja ću najvjerojatnije s Croatiom jer ionako moram vući kofere, a kad na lcc nadodam kofere razlika u cijeni mi nije tolika da se isplati čekati.

Probat ću provuć i vodu u termosici, ako kaže da ne može (vjerojatno hoće) kupit ću običnu na gate-u. U tim pravilima koje sam pročitao piše da idu ili kolica, ili autosjedalica, ne oboje. Zato me zanimalo da li to prolazi u praksi.

Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:51   #48
E ovako, ja imam jedan problem
Naime, ja, cura i još jedan par idemo u Pariz, krećemo Ryanairom iz Trevisa i ovo nam je prvi puta da putujemo avionom pa imam nekih nedoumica.
Želio bih u Parizu zaprositi curu i već sam kupio prsten ali sad mi je briga kako da sa tim prstenom prođem sve one kontrolne točke na aerodromima, a da mi cura koja će stalno biti uz mene ne skuži da skrivam prsten.
Da li da ga nosim sa sobom u jakni, da li da ga stavim u ručnu prtljagu, da li da ga sakrijem negdje u prtljagu za prijavu...?
Pretpostavljam da kad budem prolazio kroz detektor metala da ću mrati skinuti sve što sadrži metal i što bi moglo uzrokovati sviranje aparata, tako da mi skrivanje u jakni vjerojatno neće pomoći jer kad budem vadio stvari i stavljao sa strane na pregled cura će naravno vidjeti kutijicu i skužiti. Pretpostavljam da je ista stvar i sa ručnom prtljagom, a sa onom prtljagom za prijavu koja ne ide samnom u kabinu mi je nekako rizik, šta ako se izgubi?
Dajte neki savjet kako da to izvedem
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:00   #49
Stavi kutijicu u ručnu prtljagu. Sretno
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:33   #50
A jel kontrolori otvaraju ručnu prtljagu i pregledavaju šta je u kutijicama i slično?
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:31   #51
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
A jel kontrolori otvaraju ručnu prtljagu i pregledavaju šta je u kutijicama i slično?
Ne, osim ako mu ne bude sumnjivo zbog drugih stvari. Prsten mu sigurno neće biti sumnjiv, jedino ako staviš tekućine veće od 100ml ili ih ne staviš u zip vrečicu. Ali i tad će otvoriti kofer, pogledati/pitati/upozoriti na to, ali vrlo je mala šansa da će gledati ili otvarati i tu kutijicu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:50   #52
Ne moraš prazniti džepove jakne, ostavi ga u jakni i jaknu odloži u košaru koja ide kroz skener...
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:25   #53
eh, imao sam iste probleme kao i ti
Ja sam odlučio da 200-300 kuna za prtljagu vrijedi više od toga da mi djevojka sazna na aerodromu da ju namjeravam zaprositi. Sretno!
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:51   #54
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
E ovako, ja imam jedan problem
Naime, ja, cura i još jedan par idemo u Pariz, krećemo Ryanairom iz Trevisa i ovo nam je prvi puta da putujemo avionom pa imam nekih nedoumica.
Želio bih u Parizu zaprositi curu i već sam kupio prsten ali sad mi je briga kako da sa tim prstenom prođem sve one kontrolne točke na aerodromima, a da mi cura koja će stalno biti uz mene ne skuži da skrivam prsten.
Da li da ga nosim sa sobom u jakni, da li da ga stavim u ručnu prtljagu, da li da ga sakrijem negdje u prtljagu za prijavu...?
Pretpostavljam da kad budem prolazio kroz detektor metala da ću mrati skinuti sve što sadrži metal i što bi moglo uzrokovati sviranje aparata, tako da mi skrivanje u jakni vjerojatno neće pomoći jer kad budem vadio stvari i stavljao sa strane na pregled cura će naravno vidjeti kutijicu i skužiti. Pretpostavljam da je ista stvar i sa ručnom prtljagom, a sa onom prtljagom za prijavu koja ne ide samnom u kabinu mi je nekako rizik, šta ako se izgubi?
Dajte neki savjet kako da to izvedem

Imao sam identične brige prije koji mjesec

Ja sam ga stavio na dno kufera koji je išao u ručnu prtljagu. On prolazi kroz rengden i nisu ništa posebno otvarali i provjeravali.

Sretno!
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:52   #55
Jaknu i tako moraš skinuti pa, kao što kaže spic, možeš prsten ostaviti u džepu. Samo drži jaknu na oku ako prođe na drugu stranu prije tebe. Za svaki slučaj.

Što se ručne prtljage tiče, ja sam je morala otvarati samo jednom. Tip me pitao jel imam baterije, ja rekoh imam. Pa sam ih morala pokazati. Inače prolazi bez otvaranja. Nemaju oni potrebu to otvarati kad i tako vide sve što je unutra.

U predanu prtljagu nemoj stavljati ništa skupo. Najvjerojatnije ne bi nestalo, ali čemu riskirati.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 01:33   #56
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
A jel kontrolori otvaraju ručnu prtljagu i pregledavaju šta je u kutijicama i slično?

Ma jok - kad bi stigli a i vide sve na rontgenu.

By the way, gdje se planira TO obavit u Parizu?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:19   #57
Quote:
Eliann kaže: Pogledaj post
Jaknu i tako moraš skinuti pa, kao što kaže spic, možeš prsten ostaviti u džepu. Samo drži jaknu na oku ako prođe na drugu stranu prije tebe. Za svaki slučaj.

Što se ručne prtljage tiče, ja sam je morala otvarati samo jednom. Tip me pitao jel imam baterije, ja rekoh imam. Pa sam ih morala pokazati. Inače prolazi bez otvaranja. Nemaju oni potrebu to otvarati kad i tako vide sve što je unutra.

U predanu prtljagu nemoj stavljati ništa skupo. Najvjerojatnije ne bi nestalo, ali čemu riskirati.
Mislim da je ovo definitivan odgovor, s naglaskom na boldano.

Sreno!
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 12:41   #58
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ma jok - kad bi stigli a i vide sve na rontgenu.

By the way, gdje se planira TO obavit u Parizu?
Hvala vam puno na odgovorima i savjetima, mislim da cu na kraju staviti u rucnu prtljagu.
Mislim to obaviti na vrhu Eiffelovog tornja, ako skupim muda za otici skroz na vrh.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:56   #59
Ako ne... Odeš na Trocadero - zemljana varijanta za vas agorafobičare...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 17:38   #60
Putujem avionom za 2 dana i pronašla sam info da fotić mogu normalno nositi sa sobom u ručnoj prtljazi, ali što je sa punjačem za bateriju fotoaparata? Mogu li njega isto imati pored sebe ili ga moram staviti u predanu prtljagu?
ancilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.