Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2016., 10:18   #61
Sutra mi mirovinsko radi, idem se prijaviti od 08.08.2016. pa ćemo vidjeti šta bude tip rekao.

Nadam se da nebude on inzistirao da se prijavljujem od 03.06., jer to mi stvarno smisla nema.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 11:04   #62
nemoj se zamarati sa prijavom....

kako vise nema tih uplatnica za direktora od hzza... poznajem nekoliko formi koje su i do pola godine poslovale sa ulaznim i izlaznim racunima bez prijavljenog radnika - bez ikakvih posljedica (male igrace ne diraju - osim ako neces sad raditi desetke tisuca kuna prometa mjesecno)

ne kazem da sam ja jedan od njih.. ali sve je moguce
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:53   #63
Ma sumnjam da bude na mirovinskom išta inzistirao. Samo mu nemoj previše ništa samoinicijativno objašnjavati, onda ni oni ništa ne čačkaju, true story
I ovo kaj HrGa kaže je istina, a pogotovo kod tebe gdje firma praktički nije imala nikakvu aktivnost do sada.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:23   #64
evo prijavili su me od 01.08.

Rekao je tip da sam trebao biti od dana osnivanja firme, ali me upisao ovako.

Čudo, čak nisam morao imati komplikacije kod prijave, to je čudo neviđeno da je sve proteklo glatko, bar nekaj kod nas
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:30   #65
Ajde super, nemoj coprat sad!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 07:21   #66
Ma ne copram haha

Lječnićki imam obavljen prije 3 mjeseca za bivšu firmu, pretpostavljam da mi to ne vrijedi?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:59   #67
Jel ti obavezan neki posebni lječnički za ono što radiš? Tipa sanitarna ili ne znam...
Ako nije, ne moraš na lječnički
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:56   #68
Pa ja sam direktor hahah..

Šalim se, da, direktor sam samo, i vodim trgovinu putem interneta i pošte.

To mi je glavno zanimanje.

Ostalo što ću za koji tjedan naplačivati budu usluge poliranja automobila.

A ostalo pak - ide bleki bleki
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:09   #69
I da, predam na poreznu ugovor o najmu prostora, tj da moja kuća ide kao središte poduzeća.

Stavim iznos od 100kn, tek toliko da ima, no kaže baba da se plača za moj kraj 10 kn po kvadratu, umanjeno za 30% i plus 7% poreza (ili 8, ne sječam se).

Znači, naveo sam malo manje kvadrata, točnije 60 m2, i to bi trebalo biti cca 450kn mjesečno.

Logično, kad bude para budem si platio, kad nebude nebude, iako znam da su to moji novci hahaha.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:56   #70
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
I da, predam na poreznu ugovor o najmu prostora, tj da moja kuća ide kao središte poduzeća.

Stavim iznos od 100kn, tek toliko da ima, no kaže baba da se plača za moj kraj 10 kn po kvadratu, umanjeno za 30% i plus 7% poreza (ili 8, ne sječam se).

Znači, naveo sam malo manje kvadrata, točnije 60 m2, i to bi trebalo biti cca 450kn mjesečno.

Logično, kad bude para budem si platio, kad nebude nebude, iako znam da su to moji novci hahaha.
tako je.. najam prostora ima svoj standarad... nemoras ga se drzati.. ali nemoze biti znacajno manji od standarda..

a sto se placanja tice, nisi duzan to platiti (tj. jesi, ali... ) ... pa valjda neces sam sebe na sud zbog neisplacenog najma
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 17:26   #71
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Pa ja sam direktor hahah..

Šalim se, da, direktor sam samo, i vodim trgovinu putem interneta i pošte.

To mi je glavno zanimanje.

Ostalo što ću za koji tjedan naplačivati budu usluge poliranja automobila.

A ostalo pak - ide bleki bleki
Direktori ne trebaju na liječnički

Ma ne trebaš onda, kad nije neko specifično radno mjesto, rad s opasnim tvarima, hranom i sl.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 18:17   #72
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
tako je.. najam prostora ima svoj standarad... nemoras ga se drzati.. ali nemoze biti znacajno manji od standarda..

a sto se placanja tice, nisi duzan to platiti (tj. jesi, ali... ) ... pa valjda neces sam sebe na sud zbog neisplacenog najma
U biti to je jedan od načina za izvuči pare, jer sam mogao prijaviti i 200m2 kuće, a nitko ne provjerava, tako kaže baba na poreznoj

Ma sudit ću se, što da ne

Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Direktori ne trebaju na liječnički

Ma ne trebaš onda, kad nije neko specifično radno mjesto, rad s opasnim tvarima, hranom i sl.
Ajde barem nešto
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 22:21   #73
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
evo nacin kako rjesiti registraciju po hitnom postupku..
kako su mi uletili neki poslovi morao sam u roku par dana sve obaviti da bi mogao realizirati te transakcije.

probati cu samo ukratko opisati kako i što.

*prvi dan: odmah ujutro otisao do javnog biljeznika koji provjereno radi registracije preko interneta. rekao mu da mi je hitno i da sam cuo da on je najbolji i da to rjesava po najbrzem sistemu i da moram ako je moguce bit sve u 2 dana gotov jer inaće cu isgubit klijenta i puno novaca (cista laž, samo sam našao na netu da radi preko interneta registraciju pa to ubrza postupak)..
malo papirologije.. bla bla.. pola sata.. pa me je poslao kod svog prijatelja na trgovacki sud da odma dogovorim naziv firme sa njim (covjek koji odobrava nazive i ne radi sa strankama ) ... nakon potvrde da mi je ime ok zovem JB i javljam mu koje ime... JB kaze da ce odmah uzet pripremit papire i javit mi se cim zavrsi da dodjem potpisati.
2 sata kasnije ( jos nije ni 12 ujutro) sam u JB i potpisujem papire, placam sto trebai idm dalje..
odlazim na hitro i predajem sve papire, dogovaram za pecat kod njih.. uplacujem sve sto treba i opet sa istom pricom da mi je hitno, klijent, bla bla... dobijam savjet od sluzbenice u hitro gdje i kod koga na trgovacki sud sutra ujutro da ubrzam postupak.

*drugi dan: ujutro na trgovacki sud ulazim u receni mi ured i provjeravam jesu li primili sve i kada ce poslati sutnjinji na potpis i odobrenje..
oko 9 ujutro je poslano i receno mi da cekam...
naravno da nisam cekao.. nego nabavim broj od sutkinje i uljudno je pocnem gnjaviti na telefon.. da skratim pricu.... narednih par sati sam obisao 4-5 ureda i nazvao 7-8 razlicitih tel. brojeva i sve je bilo potvrđeno... umjesto da kurur sa "hitro" pokupi te papire po rasporedu i odnese, ja sam se izborio da kao vlasnik/direktor/clan uprave uzmem te papire i osobno ih odnesem na hitro .... stizem na hitro sav znojan i dajem papire, taman prije 14.00 sluzbenica uspije sve protokolirat i kaze da vec ujutro mogu od 9.30 doc po rjesenje i pecat...

*treci dan... pokupim sve sto imam na hitro i idem u banku... sluzbenici dajem sve na hrpu i nakon pola sata sve rjeseno... odem sat vremena popit kavu dok oni to sve nesto odobre i protokoliraju... sat ipo kasnije me zove da je gotovo.. vracam se u banku i stavljam nekih 20 potpisa i pecata i racun je otvoren.
sada picim do knjigovođe i sve dogovaram sa njim.. odma mi salje na mail šrancu za izdavanje racuna.. a ostatak cemo laganini...


eto
tako lako
:klap:

može preporuka za javnog bilježnika u pp?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 08:43   #74
Moral bi napokon platiti i članarinu prema HGK-u, pretpostavljam da uplatnice ne šalju oni nego sam ispunjavam?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 16:01   #75
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Moral bi napokon platiti i članarinu prema HGK-u, pretpostavljam da uplatnice ne šalju oni nego sam ispunjavam?
Da, stanje duga imaš na e-poreznoj.... 42 kn/mj + kamata ako kasniš s plaćanjem...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:18   #76
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
:klap:

može preporuka za javnog bilježnika u pp?
moze
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 09:24   #77
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Da, stanje duga imaš na e-poreznoj.... 42 kn/mj + kamata ako kasniš s plaćanjem...
nema nigdje, odem na pregled podataka,i samo se izbace moji podatci.

I na pregled po ispostavama - nema ništa.

Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:34   #78
Usput, tabla sa nazivom firme, radnim vremenom itd - jel mi dovoljno isprintati na A3 ili A4 papir i staviti u foliju te ispred ulaza u kuću, ili moram davati raditi veliki natpis, i staviti negdje ispred ulaza u dvorište?

Mislim, napravit ću veliki natpis za van, ali za sada bih htio samo ovako ispred kuće koja je sjedište firme.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:52   #79
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
nema nigdje, odem na pregled podataka,i samo se izbace moji podatci.

I na pregled po ispostavama - nema ništa.

Onda si novi, pa te nisu još počeli dužiti, zadužit će te naknadno s kamatama ako ne platiš na vrijeme,

HR8510010051700052620

HR67 oib tvrtke-002-0816

zadnje 4 brojke označavaju mjesec i godinu ovo je za 08/2016.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:07   #80
E hvala ti puno, idem platiti zaostatke

Da, novi sam, 3 mjeseca, još niti jedan izlazni račun nemam
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.