Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 13:18   #81
Nikad nije kasno za harryja!

I najdivnija, a nepoznata djecja knjiga je atomino najdivnija.
isadora w. is offline  
Old 01.03.2017., 13:18   #82
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Žao mi je što sam bila prestara za Harryja Pottera,

Za neke stvari nikad nisi prestar.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 01.03.2017., 13:19   #83
Ja sam bila negdje u osnovnoj kad je Potter izletio van, ali sam ga u srednjoj čitala i bio mi je super. LoTR isto tada.

Márquez mi je drag, ali Llosa mi je draži.
violent_violet is offline  
Old 01.03.2017., 13:22   #84
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno za harryja!

I najdivnija, a nepoznata djecja knjiga je atomino najdivnija.
Atomino strajkolomac. I meni se svidjela ta knjiga, ali ne sjecam se bas radnje, osim ovog sa strajkom.
Lady Guga is online now  
Old 01.03.2017., 13:23   #85
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Atomino strajkolomac. I meni se svidjela ta knjiga, ali ne sjecam se bas radnje, osim ovog sa strajkom.


Linkam ti poslije
isadora w. is offline  
Old 01.03.2017., 13:24   #86
Oču i ja. (prokrastinacija na najjače)
klonka is offline  
Old 01.03.2017., 13:26   #87
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Usred nekog Marquez ludila sam si kupila neku njegovu biografiju koju isto jos nisam procitala
Ogromna je! Muž je pročitao, kaže da mu je život bio još luđi od knjiga.

Da, i Llosa. Latinoamerikanci su mi favoriti.

Zapravo čitam sad Harryja, samo me bilo sram priznat.
Ay Carmela is offline  
Old 01.03.2017., 13:28   #88
team Potter. ja sam vodila nećake u kino pa su mi morali objašnjavati tko, što, zašto. onda su mi posudili knjige da se informiram.
doduše, nakon pete knjige je postalo preopširno i zamorno. a i klinci su odrasli pa su mogli sami u kino.
kem is offline  
Old 01.03.2017., 13:36   #89
Trenutno sam na pola Princa miješane krvi i tek sad je spicy.
Ay Carmela is offline  
Old 01.03.2017., 13:38   #90
Potter obrise guzicu Šenoom
Velo C. Raptor is offline  
Old 01.03.2017., 13:46   #91
Atomino
Published on 11/15,2009

'Kad sam bio dijete pročitao sam tu knjigu..”Atomino” se zvala..dječja knjižica,da..sf tipa..bilo je to jedno stvorenje,nastalo u laboratoriji nekog ludog fizičara..stvorenje je bilo nalik dječaku,ali je u stvari bilo neki ogroman atom..i onda su se svi počeli utrkivati da ga ugrabe,vojska pogotovo,jer su kapaciteti tako ogromnog atoma bili nevjerovatni..dakle,Atomino je mogao da hoda,govori,čak i jede..i tako,nekako je on nabasao na jednu porodicu,tačnije na još jednog (ovaj put dobrog,mada takodje ludog) naučnika i njegovu ćerku..priča je dalje standardna-Atomino je curicu doživljavao kao sestricu,a i ona njega kao brata..stvari su išle dobro,a onda je,zna se,došla književna peripetija..sve se,naravno,dobro završilo (tako mi nedostaju dječje knjige),ali jedan detalj mi se urezao u pamćenje..djevojčica (na “s” se nekako zvala,zaboravio sam ime) je jednom u srdžbi (bila je veoma kapriciozna) Atominu rekla da je on samo atom,stvar,da nema srce..Atomina je to zaboljelo..rekla mu je još mnogo stvari koje on nije shvatao..i on je onda zaista pomislio da je drugačiji od svih drugih, da je nastao slučajno sasvim, te da kao takva nezgoda u stvari nikome i nije potreban,da nema svrhu, da je, eto, višak na zemlji…Atomino nije shvatao šta je to loše učinio, i što je više razmišljao o tome kapirao je da je loše upravo to što ne kapira,jer je nesposoban da ukapira, i onda se zastidio tog svog nedostatka, grijeha zapravo…Atomino je ipak bio mali i nije razumjevao eshatologiju, te nije zapitao Boga,ni vraga zašto su ga tako opako zeznuli, čemu to šegačenje sa njim, jer im on ništa nije skrivio..da je tako mislio,možda bi iskoristio svoj nevjerovatni nuklearni kapacitet i jednom za svagda svršio i sa Zemljom,i sa Vaseljenom, i sa ovom dvojicom zezatora..ne,Atomino je samo znao da on smeta,i da mu je svrha u stvari da ne smeta više,da se ukloni..i pribavio je sebi jednu raketu,i zaputio se ravno ka suncu..znao je da će gore sagoriti (u knjizi nije rečeno da će tako nastupiti univerzalna kataklizma, već samo da će on iščeznuti bez bilo kakvih neugodnih poslijedica po bilo koga drugog), i poprilično smjerno je pristupio tom poduhvatu..
Elem,negdje baš pred samim suncem,neki aparat u raketi (nekakav ultrazvuk,šta li, i ko zna otkud tu) pokazao je zabezeknutom Atominu koji je vidio njegov monitor slučajno da…da Atomino ima srce..jer,dok je razmišljao o onoj djevojčici na “s”, Atomino je bio toliko tužan, i toliko mu je gorko bilo da…da mu je njegovo malo atomsko srce..pocrvenilo..

Da li je dječiji pisac htio da poruči i nešto većim i olinjalijim dječacima da bol,onaj najteži i najgorči,znači da makar još uvijek imaju srce..ne znam,iskreno,i ne zanima me posebno..znam samo da mi tako nedostaju dječije knjige..'

Djevojcica je serafina.

Harryja sam citala citav faks kad dodem kuci bez neke knjige, pa uzmem nekog pottera, otvorim na bilo kojoj stranici i citam do kraja vikenda.
isadora w. is offline  
Old 01.03.2017., 14:06   #92
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Pet prijatelja me uvelo u književnost. .
Pet prijatelja? Za tu knjigu nisam nikad čula. Nije je bilo u vrijeme mog djetinjstva. O čemu se radi?

Quote:
Meni su recimo kao likovi Petar Pan i Pipi Duga Čarapa bili užasno iritantni, te nikad nisam kužila kolektivno svršavanje nad Alisom i jebenom zemljom čudesa. Čarobnjak iz Oza je bio fora.
A ja sam Pipi obožavala, ne iz knjige (knjiga me se nije dojmila nakon serije), nego iz serije.
Pipi mi je bila idol. Uvijek sam se maskirala u Pipi.
I Winnetou mi je bio idol. Imam dojam da sad to više nitko ne čita.

Još jedna od najdražih dječjih knjiga mi je bila Čiča Tomina koliba.

Naše dječje pisce i razne kvartovske dječje dogodovštine baš nisam voljela.
mantisa is offline  
Old 01.03.2017., 14:11   #93
Mi smo imali nabrijanu profu iz hr. Svaka dva tjedna nova lektira. Imaš prvi vikend za pročitati, drugi za napisati. Dvije odrađene po mjesecu. Preko praznika veće lektire bi išle, Ana Karenjina je recimo bila uz Zločin i kaznu lektira za jedno ljeto. Vani +35, u sobi +40 i Tolstojevo 500-stranično romantičarsko drkanje po bezbrižnom i jednostavnom životu ruskog seljaka. Ko klinac sam ih gutao samo, danas se ne mogu pohvaliti takvim entuzijazmom više. Još uvijek se sjećam kako sam se smijuckao čitajući Godota. :štreber: Što me podjseća... Dostojevski mi je ostao kod bivše.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Old 01.03.2017., 14:11   #94
5 prijatelja je serija knjiga. I ja sam je čitala.
Lyanna Stark is offline  
Old 01.03.2017., 14:14   #95
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
5 prijatelja je serija knjiga. I ja sam je čitala.
O čemu se radi? Tko je napisao?
mantisa is offline  
Old 01.03.2017., 14:15   #96
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pet prijatelja? Za tu knjigu nisam nikad čula. Nije je bilo u vrijeme mog djetinjstva.

Prva knjiga je izdana 1942. godine. Koliko ti onda imaš godina?
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 01.03.2017., 14:18   #97
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
O čemu se radi? Tko je napisao?
Enid Blyton

To je za jedno 64 000 kuna


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 01.03.2017., 14:18   #98
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Prva knjiga je izdana 1942. godine. Koliko ti onda imaš godina?
pa vidiš da sam jako stara
mantisa is offline  
Old 01.03.2017., 14:22   #99
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
pa vidiš da sam jako stara
i ne zna guglati
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 01.03.2017., 14:23   #100
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
i ne zna guglati
Onda mora da je starija od Catsine tete
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.