Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 22:14   #41
kupiti Hercules - totalni herbicid - naravno, u poljoapoteki!!!!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:40   #42
Ispod šljunka ste trebali staviti vreće za žito - popikati ih na zemlju -.
Trava koja bi se eventualno ukorijenila sa grabljama je možeš počupati a vjeruj mi da NE raste baš korov ispod tih vreća. Ovako samo truješ zemlju
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:56   #43
Kako izgledaju te vreće za žito? Gdje ih ima?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 13:42   #44
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako izgledaju te vreće za žito? Gdje ih ima?
Imaš u svim gradskim poljotekama....seoskim trgovinama i slično.

Koštaju kunu možda manje komad ...bijele su i od plastične folije onako pletene kao onekd one od jute za krumpir...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 07:57   #45
Ako vec imate volje za skidanje sloja sljunka i postavljanje podloge onda se svakako odlucite za geotekstil, materijal koji se inace koristi pri takvim radovima, cijena je cca 10kn/m2 i sigurni ste od proboja korova
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 08:39   #46
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Ako vec imate volje za skidanje sloja sljunka i postavljanje podloge onda se svakako odlucite za geotekstil, materijal koji se inace koristi pri takvim radovima, cijena je cca 10kn/m2 i sigurni ste od proboja korova
Sve ovisi kolika ti je površina za prekriti...vreće su jeftinije!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 09:14   #47
mi smo imali šljunak direktno na zemlji, pa je isto tako korov počeo rasti. Onda su nam preporučili taj neki vrag što se pršće (vjerojatno taj totalni herbicid, jer znam da je bilo otrovno). I s time nismo imali problema 3 mjeseca - i onda sve ispočetka...

Digli šljunak, pokrili zemlju bitumen trakama, zalili šljunkom - i sad je prva liga. Izraste koja travka, ali ne iz zemlje nego drito iz šljunka, ali to se ne može spriječiti...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:33   #48
rješenje bi mogla biti drljača za šljunak
http://www.hr.husqvarna.com/node1557.aspx?cid=146
ili nešto takvog iz majstrske radionice...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 21:00   #49
TRAVNJAK I KOROV - POMOĆ

Bok svima, evo vidim da ste pisali o sličnim temama pa ću vam ja reć svoj problem koji neznam kako da ga riješim.
Imam veće područje oko 14x9 m. Tu je prošle godine bio sađen kukuruz tako da je sada tu rasao sami korov. Ja sam se odlučio da ću posaditi travu, dakle prava trava za igrališta i parkove. Obradili smo jednom zemlju i u 5 mj. posijali travu po njoj. Trava je na početku donekle nicala, dok je na kraju ostao sami korov ! Tako da smo svu travu posijali bezveze...(a nije bila jeftina).

I sad me zanima jel postoji neko sredstvo pravo za špricanje, da taj korov prestane rast, ili nešto drugo. I kolike su mogućnosti da opet tu izraste trava na tom špricanom području? hvala
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:01   #50
korov između betonskih kocki

Radi se o okućnici popločenoj betonskim kockama (semmelrock) između kojih raste korov (očito je loše napravljena podloga).
Kako da se riješim tog korova nekim sredstvom (i kojim) koji neće ostaviti fleke po kockama?
Hvala na savjetima
xstrom is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.10.2008., 12:27   #51
Uzmi neki totalni herbicid (Cidrokor, Hercules...) i poprskaj u zadanoj koncentraciji, samo pazi da dan-dva nakon tretiranja ne bude kise
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:48   #52
možeš i skuriti sve s brenerom za varenje hidroizolacije
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 12:04   #53
Brzi rast trave?

vjerojatno će mi trava i ove godine rasti toliko brzro da svakih 5 dana moram kositi..a imam toga stvarno puno...

znam si sa otrovom pošpricati jarke i kutove, tako da tu nemam brige...

ali da li postoji kakvo sredstvo koje će usporiti rast trave?

travu kad pokosim pograbljam i zapalim otpad...

trava je ona obična, seoska,hehe...ili da kupim kakvu travu pa posadim?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:13   #54
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
vjerojatno će mi trava i ove godine rasti toliko brzro da svakih 5 dana moram kositi..a imam toga stvarno puno...

znam si sa otrovom pošpricati jarke i kutove, tako da tu nemam brige...

ali da li postoji kakvo sredstvo koje će usporiti rast trave?

travu kad pokosim pograbljam i zapalim otpad...

trava je ona obična, seoska,hehe...ili da kupim kakvu travu pa posadim?
Jedino što mi pada na pamet je da posiješ dihondru repens(tzv trava za lijenčine).

Ona je izrazito niska i ne traži košnju,ali zato košta

Evo link:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/in...1026/vrt02.asp

Pa ti vidi
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 22:30   #55
Hej bok,

ovako, imam problem...

cesta mi asfaltirana i uz parapet, pa jedno za sad 30-ak cm od njega mi iz asfalta izbija raznorazni korov
Ima svačega tu i baš je tvrdokordno, da se to pukat van, ali uništava asfalt i raste ko ludo...ne znam kak se zovu ti korovi ali mislim da znate na šta mislim, ima i preslice ali ona nije tak jaka.

Sad mi treba učinkovit način da se tog rješim, bar ono za ovu godinu
Šta preporučate? Neki herbicid? Koji? Kako se to nanosi, treba neka šprica ili? Nisam se time još bavio? Treba mi dakle nešto hardcore

Ne znam treba li napomenuti da je s druge strane ograde travnjak di ima cvijeća, niskih grmića, grmića... i to naravno ne smije stradat

Thx
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 21:03   #56
Ako trebaš nešto da ti na tom djelu uništi korov i da tamo neko vrijeme apsolutno ništa ne raste, postoje totalni translokacijski (putuju kroz biljku do korijena i unište ju cijelu...tipa slakovi ili nešto slično) herbicidi koji imaju perzistentnost (vrijeme djelovanja prije raspada u zemlji) cca 6mj. Apliciraju se lokalno špricom i apsorpcijom kroz listove putuju do korijena.
Znači sve ostalo ostaje sigurno i sretno raste dalje.
Isčupaj ih nekoliko najučestalijih na tom mjestu i odnesi u poljoapoteku, oni će znati što dalje
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 02:14   #57
Da, većina je tipa slak i to nešto preslice... Znači to onda špricam samo po tim biljkama?

Koliko vremena treba da to počne djelovat, tj. da uništi korov ?

Posjetit ću neku poljoapoteku tu u okolici sutra, valjda će imat hehe

Thx
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 20:01   #58
Trebat ce ti do 7 dana, samo pazi da je suho vrijeme
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:27   #59
Evo bio danas i dali mi ovo, pa da pitam jel to to, ne razumijem se pa...

COSMIC
Translokaciono-sistemični herbicid formuniran kao tekući koncentrat za otopinu SL

COSMIC je neselektivni sistemični herbicid za suzbijanje višegodišnjih korova sa dubokim korijenom-rizomima-gomoljima te jednogodišnjih travnih i širokolisnih korova...

Proizvođač: Arysta LifeScience S.A.S., Francuska

Šta kažete?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:38   #60
Ubojica djecjeg lica, hehehe..
Neselektivni znaci totalni herbicid- mete sve sto mu se nadje na putu, a translokacioni (sistemicni) znaci da djeluje preko biljnog organa, najcesce preko lista.

Kako rekoh, samo pazi da kroz par dana nakon tretiranja ne bude kise.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.