Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 15:04   #1
Kuhinje - rustikalne

Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Fronte su im bilo od iverala bilo od mediapana, kroje se po mjeri i to je to.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:17   #2
slagalice
ja isto volim rustikalne kuhinje i to baš te boje koje si ti navela i još bih dodala svjetloplavu

nisam se još ozbiljnije bacila u potragu - tek sam našla stan - ali sam slučajno vidjela ajednu u lesnini koja mi se jako svidjela, radna ploča je od onih malih pločica

inače, trenutno imam bijelu lineu sa modrim od marlesa, ali znala sam da ću iz ovog stana brzo seliti, pa mi je bilo šteta utući veliku lovu u kuhinju, ali zato sad, hehe, jedva čekam!
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:44   #3
Ja sam jučer montirala svoju kuhinju, upravo takvu kakvu opisujete. Prljavo bijele je boje, od punog drveta su fronte (hrast, bajcani u bijelo), a bočne stranice i unutrašnjost su od oplemenjene iverice. Planiram ovih dana, kada je dovedem malo u red, fotografirati i staviti ovdje na forum. Možda pomogne nekome u ideji. Inaće, riječ je o kuhinji Sanja, firma A. G. Dinas iz Đurđenovca. Umjesto zelene radne plohe koju oni predlažu, ja sam stavila isto bijelu, a pećnica, napa, sudoper i špina su mi također rustik. Riječ je o 560 cm kuhinje. Drvo me izašlo 18. 800 kn sa transportom i montažom. Preporučam!!!
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:06   #4
Super angelin

ajd reci postoji li negdje izložbeni salon a. g. dinasa u zagrebu?

i svakako stavi slikice
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:29   #5
pogledaj scavolini kuhinje
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:24   #6
Ima ag dinas na velesajmu dosta veliki salon. A inace mislim da nisu tak skupe jednostavno zato sto nekak nisu u modi al meni su isto super. Moja teta si je kupila u Zana stilu u Solidumu neku talijansku ali imaju i na velesajmu salon ja mislim. Bas neku krem boju ali u Solidumu imaju izlozenu zelenu i crvenu i ne znas koja je ljepsa. For some reason ova krem je bila dosta jeftinija jedno 20%valjda im nejde ta boja. Sad jos amo da se sjetim firme....DiOrio tako nesto.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 01:50   #7
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
Super angelin

ajd reci postoji li negdje izložbeni salon a. g. dinasa u zagrebu?

i svakako stavi slikice
Ne znam gdje imaju u Zg prodajna mjesta!!! U Splitu je bilo na dva tri mjesta (doma & nutjak, dalmadom...) Sutra ću napraviti fotkice pa stavim..
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 07:27   #8
Pogledala sam njihovu stranicu

http://www.a-g-dinas.hr/index.html

i izgleda odlicno!

Jel bilo skupo? Jesi li preko njih kupovala i bijelu tehniku?
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:07   #9
Ovo je jedna od kuhinja kakve možete naručiti u KLM interijerima
kosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 13:30   #10
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Pogledala sam njihovu stranicu

http://www.a-g-dinas.hr/index.html

i izgleda odlicno!

Jel bilo skupo? Jesi li preko njih kupovala i bijelu tehniku?
Dakle: donji elementi: 60 (sa dvije ladice), kut od 110, ormarić na izvlačenje 15 cm za boce, 60 cm za ugradnu pećnicu, 40 cm (za plinsku bocu, poviše je ladica), 50 cm za sudoper, 60 cm za perilicu suđa, 80 cm sa tri duboke ladice, 80 cm, obični sa policama
Gornji elementi: 40 cm sa staklom, napa (rustikalna, kaminska), 40 cm staklo, 30 cm obična, visoki el. 80 cm obična visoki el., 80 cm visoki staklo, 80 kratki obični
Na to sve skupa vijenac, ukrasna lajsna, ploča i cokl iznosilo je 18, 900 kn. Bijelu tehniku nisam kupovala preko njih
Uzela sam preko www.ambient.hr bijelu pećnicu NArdi (rustikalna), 2,400 kn, ugradnu ploču (3 plin i jedna struja) 999 kn. Frižider bijeli BEKO samostojeći 190 x 70 x 70 total no frost (4,000 kn) u Elipsa, ugradnu perilicu sa bijelim vidljivim komandama 3, 500 kn u Elipsa, sudoper ugradbeni od TEKE, neki što glumi granit, 1,400 kn (jedno korito i ocjeđivač), i u emmezeti našla rustikalnu špinu (mesing) 550 kn
Sve skupa izuzetno zadovoljna izgleda točno onako kako sam htjela!!!
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 17:19   #11
Dakle evo i fotkica. Napominjem da nedostaju još neki detalji, primjerice kutije koje skrivaju odvod od nape i vratnice na vitrini (krajnje desno).


angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:35   #12
angelin kuhinja ti je prekrasna
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 14:12   #13
Hvala ti na informacijama! Kuhinja je krasna!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:55   #14
Quote:
Ivson kaže: Pogledaj post
Ima ag dinas na velesajmu dosta veliki salon. A inace mislim da nisu tak skupe jednostavno zato sto nekak nisu u modi al meni su isto super. Moja teta si je kupila u Zana stilu u Solidumu neku talijansku ali imaju i na velesajmu salon ja mislim. Bas neku krem boju ali u Solidumu imaju izlozenu zelenu i crvenu i ne znas koja je ljepsa. For some reason ova krem je bila dosta jeftinija jedno 20%valjda im nejde ta boja. Sad jos amo da se sjetim firme....DiOrio tako nesto.

ta prljavobijela o kojoj pričaš se lakira strojno, a zelena i crvena ručno-otud razlika u cijeni...
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 13:28   #15
Prekrasna je ova kuhinja na sličkama. Obožavam rustikalne, tople, domestic kuhinje
__________________
"You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else." (F.C.)
adrijanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:47   #16
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Fronte su im bilo od iverala bilo od mediapana, kroje se po mjeri i to je to.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?

Pazi sada ovo, savršenu rustikalnu kuhinju od punog drva(hrast) možeš naći u studijima Končara. Jedan je studio u Ilici (kod Frankopanske), jedan u Splitu, a jedan u Osijeku. U ilici je čak izložena. Najbolja stvar je u tome što ta kuhinja dolazi u nekoliko odličnih boja: vanilija, milano plava i nešto tipa prirodno svjetlo drvo... Šaljem ti i slikicu!!!
A možeš ih kontaktirati i mailom na [email protected]
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:52   #17
Quote:
zeva_uk kaže: Pogledaj post
Šaljem ti i slikicu!!!
A možeš ih kontaktirati i mailom na [email protected]


Končar prodaje namještaj? koliko košta ova kužina?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 20:54   #18
DA, DA Končar prodaje kuhinje!!! Bili su ove godine na Ambijenti sa nekoliko modela, od rustike do modernih, upravo je ova na slici bila izložena, mislim na model ne na postavu kuhinje!!!
Cijena koliko se ja sjećam je bila daleko povoljnija od ostalih kod kojih sam se raspitivao!!!
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 01:11   #19
zeva, puno hvala
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 10:10   #20
Quote:
zeva_uk kaže: Pogledaj post
Pazi sada ovo, savršenu rustikalnu kuhinju od punog drva(hrast) možeš naći u studijima Končara. Jedan je studio u Ilici (kod Frankopanske), jedan u Splitu, a jedan u Osijeku. U ilici je čak izložena. Najbolja stvar je u tome što ta kuhinja dolazi u nekoliko odličnih boja: vanilija, milano plava i nešto tipa prirodno svjetlo drvo... Šaljem ti i slikicu!!!
A možeš ih kontaktirati i mailom na [email protected]
ako imaju tako lijepe kuhinje, zašto ih nemaju na svojim internet stranicama?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.