Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 13:56   #41
upravo sam tražila ponudu za chiaru
samo sam im faxirala tlocrt i do večeras ću dobiti okvirnu cijenu!
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:38   #42
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
i ja želim kuhinju do plafona - da iskoristim prostor i da imam manje za čistiti
Ja na primjer ne želim kuhinju do plafona, budući da sam visoka nešto malo iznad 160. I ovako moram imati klupicu u kuhinji (osim kad je i muž prisutan, onda mi on doda kaj mi treba ). Gornji elementi se ionako standardno postavljaju na oko 140 cm (donji rub), a viši gornji elementi su standardno oko 96 cm, pa ti je to 236 cm + vijenac. Sad ovisi kolika ti je visina plafona. Inače za održavanje staviš gore debele papire (od kalendara npr, ili nekih boljih časopisa), pa ih sporadično promijeniš. Naravno, ako imaš gornji vijenac da se ne vide.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:56   #43
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
upravo sam tražila ponudu za chiaru
samo sam im faxirala tlocrt i do večeras ću dobiti okvirnu cijenu!
koje su ti dimenzije kuhije? ajd javi cijenu na PM
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:44   #44
Ja sam isto bila u Končaru i tip mi je rekao da su kuhinje iz Poljske - no ipak mi se ne sviđa

No, s obzirom da sam pregledala manje-više sve rustikalne kuhinje u gradu Zagrebu , a nisam imala vremena za svaku koja mi se sviđa raditi detaljnu kalkulaciju prema dimenzijama, već bih odokativnom metodom procijenila koja mi je ipak preskupa (naime, kuhinja mi je mala, ali sa tri strane ispada 6 m donjih i 4,5 m gornjih elemenata) ipak mi se nametnuo AG Dinas kao optimum.
Odlučili smo se za Oliviju, koja pak izgleda bolje uživo nego na slici

Sviđa mi se jer je kombinacija bijelo obojanog drva, sa prirodnim drvom



Netko je pitao mogu li rustikalne kuhinje biti od medijapana.
Mogu, evo jedne krasne Gorenje kuhinje od medijapana - inače, ovo je najskuplja Gorenje kuhinja



Ajde, i meni na pp kolika je Chiara ispala za tvoje dimenzije
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:59   #45
ja sam genije samo takav: pitam ponudu za kuhinju (suosjećajno kažem osobi s druge strane telefona: ma nije mi hitno, može i sutra, ne morate zbog mene ostajati duže na poslu ) i ONDA ODLUČIM PROMIJENITI TLOCRT KUHINJE!!!

no, kako je duljina slična, samo će novi tlocrt uključivati i jedan L elemet, mislim da cijena može odstupati za nešto sitno

elem, javim vam cijenu sutra

@ slagalica: dinas mi je jako jako lijepa, a gorenje mi nema lijepe ručkice (a jesam picajzla )

dinas je drvena?
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 00:00   #46
i da li dinas kuhinja ima gornje elemente visine 90 cm?

hvalaaaaa
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 00:10   #47
dinasove fronte su drvene, ovo unutar polica naravno ne (zapravo, ne znam postoji li ijedna sasvim drvena kuhinja, no nebitno)

i da, ima gornje elemente 90 cm, što se mene tiče, visina strapa u kuhinji mi je 4 m, pa mog staviti i dva reda po 90 cm

a ni ja nisam sitna
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 08:47   #48
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
dinasove fronte su drvene, ovo unutar polica naravno ne (zapravo, ne znam postoji li ijedna sasvim drvena kuhinja, no nebitno)

i da, ima gornje elemente 90 cm, što se mene tiče, visina strapa u kuhinji mi je 4 m, pa mog staviti i dva reda po 90 cm

a ni ja nisam sitna
hm ok, sad će se već reći da em sam neodlučna, em sam picajzla, em bi da je uvijek sve po mom, em sam bolno kreativna (sa često vrlo teško do nemoguće ostvarivim idejama ... pogotovo u okviru financijskih mogućnosti), ali od svega što sam pogledala ... a jesam ... čini mi se chiara najbliže mom idealu. Dat ću si još truda sa dinasom kad dobijam chiara ponudu (sve si mislim da će mi trebati kad tu cijenu vidim), pa da vidim da li se što izvesti slično chiari ili ovoj Gorenje varijanti (jest da su ručkice grde (lako riješiv problem), ali mi se svidja kombinacija tri boje) ... btw. slovence neću plaćat, čist principjelno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:01   #49
Ajde cure, kad ste već "picajzle" (vi rekle!) što ja nisam, molim vas za vaše "picajzlasto" mišljenje... Dakle, kako rekoh, meni se stan još gradi, kuhinja je zasebna prostorija, ali nema vrata prema boravku, nego veliki otvor, dakle vidi se praktički cijela. Pločice su na podu nekakve crne u biti antracit, na zidu bijele (predefinirano, mi nismo mijenjali). U boravku s blagovaonicom namještaj koji već imam, neću kupovat novi. Previše para. Dakle, svijetli hrastov stol (Gaj-Slatina)... Regal nebitno, ali boje trešnje. E pa sad, kakvu bi si kuhinju stavile vi na mom mjestu uzimajući u obzir pločice i namještaj u boravku??? Ja se nekako dvoumim između bijele i svijetlog hrasta. Iako je do useljenja još dosta, želim si sve prije posložiti u glavi. Molim mišljenje i savjet.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:52   #50
@ elegant: pa da - mogu se ručkice promijeniti - mislim da bi dobro pasale od kovanog željeza, istog oblika kao ove na slici - treba to sve vidjeti u živo.

@ dubac: ja glasam za bijelu kuhinju sa radnom pločom u boji trešnje

cure, koliko ste vi visoke?
ja sam 1,70 m i razmišljam (ako budem radila kuhinju po mjeri) da povisim radnu ploču sa 85 cm na 1 m.

a propos visine gornjih elemenata: stavljam ja i sad papire na vrh i ne vide se od lajsne, ali... mislila sam da ipak sve do plafona stavim (a ne'š ti plafon, na 2,40 m ) blago tebi slagalice, imaš super visoki plafon, baš ti zavidim
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:23   #51
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
@ elegant: pa da - mogu se ručkice promijeniti - mislim da bi dobro pasale od kovanog željeza, istog oblika kao ove na slici - treba to sve vidjeti u živo.

@ dubac: ja glasam za bijelu kuhinju sa radnom pločom u boji trešnje

cure, koliko ste vi visoke?
ja sam 1,70 m i razmišljam (ako budem radila kuhinju po mjeri) da povisim radnu ploču sa 85 cm na 1 m.

a propos visine gornjih elemenata: stavljam ja i sad papire na vrh i ne vide se od lajsne, ali... mislila sam da ipak sve do plafona stavim (a ne'š ti plafon, na 2,40 m ) blago tebi slagalice, imaš super visoki plafon, baš ti zavidim
175 cm sam visoka, ali mislim da ću poslušati savjet pa staviti visinu kuhinje na max 245 cm (od 260)
... visina elemenata donjih ... mislim ima standardna na 96 cm, ja ću to uzeti ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:31   #52
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Ajde cure, kad ste već "picajzle" (vi rekle!) što ja nisam, molim vas za vaše "picajzlasto" mišljenje... Dakle, kako rekoh, meni se stan još gradi, kuhinja je zasebna prostorija, ali nema vrata prema boravku, nego veliki otvor, dakle vidi se praktički cijela. Pločice su na podu nekakve crne u biti antracit, na zidu bijele (predefinirano, mi nismo mijenjali). U boravku s blagovaonicom namještaj koji već imam, neću kupovat novi. Previše para. Dakle, svijetli hrastov stol (Gaj-Slatina)... Regal nebitno, ali boje trešnje. E pa sad, kakvu bi si kuhinju stavile vi na mom mjestu uzimajući u obzir pločice i namještaj u boravku??? Ja se nekako dvoumim između bijele i svijetlog hrasta. Iako je do useljenja još dosta, želim si sve prije posložiti u glavi. Molim mišljenje i savjet.
ah, mislim da ti nije izbor baš mali .... dakle, zidovi/pod manje-više crno/bijelo
to podnosi skoro sve ... od crvene, maslinaste, svj. plave ... sve svjetle boje
ako uzmeš bijelu kuhinju, ne čini mi se baš neka kombinacija s bijelim pločicama; meni se trešnja čini sasvim ok, ali ako kuhinja nema prozora, moglo bi se pokazati pretamno (vjerovala ili ne) ... taj bijeli hrast je bolja varijanta od čisto bijele, ako se mene pita.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 19:37   #53
dakle, tiha patnja chiara košta 23 000 kn, dimenzije 5,35 x 2,35 m, samo drvo, bez el. aparata, samo napa uključena u cijenu.
najskuplja stavka je ona rustikalna dekorativna napa jer aparat plus taj dekor koštaju 5 000 kn.
ne znam točno što mi je sve žena stavila u ponudu jer imam gužvu na poslu i oko kredita pa ne stignem ići u rigo, ali budem... drugi tjedan tek
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:27   #54
Jooooj, cure, kak ste vi visoke! Ja sam k'o što rekoh 1,62. A muž mi je 1,92. Tko bi za nas naštimao kuhinju?! Trebala bi imati ugrađene električne nogice koje se po potrebi, ovisno o tome tko se koristi kuhinjom, podižu ili spuštaju...
Hvala na savjetima glede boja. Ma ja sam si isto mislila i crvenu (ima u Zana stilu jedna... hrast...Naravno ta je najskuplja).
Što se tiče cijene za Chiaru, meni se to ne čini puno s obzirom na dimenzije kuhinje. Jel to puno drvo? U Zana stilu je metar oko 4,5 tisuće, a i puno drvo od Svee.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:40   #55
kod chiare je samo okvir od punog drva u koje je umetnuto "nešto prešano pod nekim tlakom, bla bla" objasnila mi žena, ali nisam hvatala bilješke, budem kad odem u salon po ponudu

pa i meni se ne čini previše, ajmo to tako reći.
još da izbacim napu

s druge strane, ta napa baš daje jedan šarmantni touch
o jooooj, koje slatke muke
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 08:55   #56
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
kod chiare je samo okvir od punog drva u koje je umetnuto "nešto prešano pod nekim tlakom, bla bla" objasnila mi žena, ali nisam hvatala bilješke, budem kad odem u salon po ponudu

pa i meni se ne čini previše, ajmo to tako reći.
još da izbacim napu

s druge strane, ta napa baš daje jedan šarmantni touch
o jooooj, koje slatke muke

ja bi najkasnije sutra trebala dobiti ponudu za svoju chirau ona je moj definitivan izbor .... btw boja je nešto između vanile i boje pijeska ... najtaman
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 08:57   #57
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Jooooj, cure, kak ste vi visoke! Ja sam k'o što rekoh 1,62. A muž mi je 1,92. Tko bi za nas naštimao kuhinju?! Trebala bi imati ugrađene električne nogice koje se po potrebi, ovisno o tome tko se koristi kuhinjom, podižu ili spuštaju...
Hvala na savjetima glede boja. Ma ja sam si isto mislila i crvenu (ima u Zana stilu jedna... hrast...Naravno ta je najskuplja).
Što se tiče cijene za Chiaru, meni se to ne čini puno s obzirom na dimenzije kuhinje. Jel to puno drvo? U Zana stilu je metar oko 4,5 tisuće, a i puno drvo od Svee.

iskreno, uopće mi nije bitno da je kuhinja od punog drveta! Čak mi frendovi arhitekti savjetuju iveral ... spika je u stilu: ma daj, pa nećeš valjda cijeli život imat istu kuhinju ... i u tome su potpuno u pravu! Ja hoću svoju chiaru
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 08:59   #58
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
dakle, tiha patnja chiara košta 23 000 kn, dimenzije 5,35 x 2,35 m, samo drvo, bez el. aparata, samo napa uključena u cijenu.
najskuplja stavka je ona rustikalna dekorativna napa jer aparat plus taj dekor koštaju 5 000 kn.
ne znam točno što mi je sve žena stavila u ponudu jer imam gužvu na poslu i oko kredita pa ne stignem ići u rigo, ali budem... drugi tjedan tek


pazi sad ... treba dakle pitati, da li prodaju samo masku za napu ... naime, gotovo ista napa je cca 2500, proizvođač Faber ... ako se to može izvesti, eto uštede
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:09   #59
eh, izgleda da mi neće trebati napa sa odvodom zraka, nego ću morati staviti filter - jer sam promijenila tlocrt kuhinje.

elegant, znači ti si definitivno odlučila - chiara i to je to?
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:14   #60
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
eh, izgleda da mi neće trebati napa sa odvodom zraka, nego ću morati staviti filter - jer sam promijenila tlocrt kuhinje.

elegant, znači ti si definitivno odlučila - chiara i to je to?

YES! a ni ta tvoja ponuda ne izgleda mi monstruozno ... recimo da i ja imam ostu veličinu kuhinje, ako ne i nešto manju, pa će će cijela stvar biti u okvirima prihvatljivih financija ... no, završnu riječ ću imati nakon uvida u ponudu

btw i kod mene napa samo sa filterom
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.