Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 09:16   #601
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
cula sam da se izdavanje vize ceka i po tri mjeseca. jel to znaci da oni cijelo to vrijeme zadrzavaju moju putovnicu kod sebe?!
Ako se viza traži u Zagrebu, čeka se oko 2-3 tjedna.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:04   #602
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustava kako se vadi viza za Brazil, ako se ne ide preko agencije.


Hvala
HRVATSKIM DRŽAVLJANIMA VIZA ZA BRAZIL NIJE POTREBNA !
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:12   #603
[QUOTE=kubamanijak;8740784]evo mi je stigla potvrda iz našeg ministarstva vanjskih poslova:
Temeljem Vaseg upita upucenog ovom Ministarstvu elektronskom postom dana 29. svibnja 2007. godine, obavjestavamo Vas da od 28. ozujka 2007. godine, dekretom predsjednika Republike Paragvaj, broj: 10.267, drzavljanima Republike Hrvatske, nositeljima valjanih putovnica, nije potrebna viza za ulazak i boravak do 90 dana u Republici Paragvaj

A KOLIKO SAM SE NAMUČIO U ČILEU DOK SU MI JE IZDALI 2002.
UŽIVAJTE SVI U DIVNOM GRAHU S KUKURUZOM I LUKOM - SPECIJALITET
PARAGVAJA!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:23   #604
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Na svu srecu, amerikanci ne kompliciraju previse s tim vizama. Cak i na granici su cisto pristojni. Cak pristojniji od recimo njemackih granicnih policajaca...
Ne treba generalizirati ni ljubaznost ni neljubaznost osoblja na granicama -
ja s njemačkim policajcima na granici na minhenskom i frankfurtskom aerodromu imam vrlo pozitivna iskustva! Na bečkom schwehatu sam doživio
vrlo ugodnu dobrodošlicu u Austriju ali i neugodni izlazak iz nje! USA policija
se i u NYC i u MIA pokazala dostojna svoje uloge i zadatka!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:28   #605
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Da li je itko od Vas u zadnje vrijeme isao u Egipat - tocnije na krstarenje Nilom i da li mi moze reci kako izgleda sa vizom, da li ju mogu dobiti na aerodromu u Egiptu ili stvarno moram uzeti preko njihove ambasade.
Letimo iz Züricha...
Hvala!
VIZU DOBIJEŠ NA AERODROMU ZA 15 $ ! LIJEPO SE PROVEDI U EGIPTU AK SE VEĆ NISI VRATILA I NATRAG!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:24   #606
O vizama - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Koliko se sjecam, ova je tema vec bila obrađena, ali ja bih ponovo pitala ljude koji u ovome imaju iskustva. Idem u posjet stricu na 2 mjeseca u NY. Redovni sam student, ali sam upisala fakultet koji me uopce ne zanima (ne pitajte iz kojih razgloga) i zaposlila se. Dala sam samo jedan ispit krajem sijecnja i nista do sad. Posto je plan odlaska za par tjedana, sada sam dala otkaz. Otisla bih u ameriku i vratila se te studirala nesto drugo (sto me zanima).
Al sada se jako bojim razgovora u ambasadi posto moj indeks ne nagovjestava da se namjeravam vratiti. Imam garantno pismo i u ozbiljnoj sam vezi. Ali cinjenica je da u indeksu stoji samo jedan polozen ispit. Kolko oni rigorozno gledaju na sve to? Kakva imate vi iskustva koji ste putovali? kakva pitanja postavljaju? I hoce li im cinjenica da bih otisla na 2 mjeseca zvucati sumnjivo?
_Dalija_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:34   #607
U pravu si, tema je otvorena. Spajam s temom o vizama.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:43   #608
Quote:
_Dalija_ kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam, ova je tema vec bila obrađena, ali ja bih ponovo pitala ljude koji u ovome imaju iskustva. Idem u posjet stricu na 2 mjeseca u NY. Redovni sam student, ali sam upisala fakultet koji me uopce ne zanima (ne pitajte iz kojih razgloga) i zaposlila se. Dala sam samo jedan ispit krajem sijecnja i nista do sad. Posto je plan odlaska za par tjedana, sada sam dala otkaz. Otisla bih u ameriku i vratila se te studirala nesto drugo (sto me zanima).
Al sada se jako bojim razgovora u ambasadi posto moj indeks ne nagovjestava da se namjeravam vratiti. Imam garantno pismo i u ozbiljnoj sam vezi. Ali cinjenica je da u indeksu stoji samo jedan polozen ispit. Kolko oni rigorozno gledaju na sve to? Kakva imate vi iskustva koji ste putovali? kakva pitanja postavljaju? I hoce li im cinjenica da bih otisla na 2 mjeseca zvucati sumnjivo?
koliko znam (tj. ako se nesto nije promjenilo), ti samo iz referade furas potvrdu da si redovan student zbog dobivanja vize. bez indeksa.
ne brini, garantno pismo strica, cista proslost (da su ostali iz familije odlazili njemu i normalno se vracali) i potvrda da si redovan student bi trebale (citaj: morale) bit dovoljne.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:11   #609
Ali to što si dala nedavno otkaz ti baš i ne ide u prilog. Ne želim dizati paniku, ali uz to da ćeš dobiti vizu postoji još samo jedna solucija - da nećeš. Uglavnom, javi.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:28   #610
ovo mi je hitno, ako netko zna: da li se viza dobiva isti dan kada imam termin ili treba čekat za pomorsku vizu. dobit ću od kompanije garantno pismo i sve što je potrebno. trebaop bih imat termin 28.6. a 30.6 popodne bi trebao bit na ukrcaju u Miami-u, ne znam da li je to izvedivo. ili mi mogu oni ubrzat postupak...
please help
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:41   #611
Ne dobiva se isti dan, isti dan ti kazu oce ti je dat ili ne, a moraju ti upisat u putovnicu pa to traje jos koji dan.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:44   #612
Quote:
Desirée kaže: Pogledaj post
Ne dobiva se isti dan, isti dan ti kazu oce ti je dat ili ne, a moraju ti upisat u putovnicu pa to traje jos koji dan.
meni su je dali odmah
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 06:18   #613
jel zna netko nesto o proceduri za izdavanje vize za Taiwan? naime namjeravam ici tamo u prosincu, ali nema tajvanske ambasade ili veleposlanstva u HR, a kak mi se cini niti diplomatski odnosi ne postoje ... Ako je netko trazio vizu za Taiwan molim da objasni ovdje postupak i jel je tesko dobiti turisticku vizu. thanks
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:50   #614
pozdrav!

ovak, zanima me jel netko bio na lijecnickom pregledu za izdavanje vize..?
danas idem kod svoje dotoresse i sta da joj kazem sto bi trebalo bit u tome?

radi se o spanjolskoj konkretno...

hvala
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:39   #615
Jel ti to treba za ambasadu ili za HZZO?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:47   #616
za ambasadu...
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:01   #617
Onda ne znam. Nisu ti dali nikakav formular?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:47   #618
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Onda ne znam. Nisu ti dali nikakav formular?
bas nista, ja nemam pojma sto bi trebalo biti... malo sam snjofala po stranim stranicama, najcesce sto se spominje u vizama je nekakva potvrda da nemam nisa zarazno... al nemam pojma dal se to i ovdje podrazumijeva...

ako je netko to vec radio, javiteeee
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:26   #619
saznala sam za tu lijecnicku potvrdu, za one kojima treba, to je mala potvrda velicine ispricnice od generalca...

a sad drugo pitanje... kad dobijem vizu, dal se moram pokupiti iz zemlje najkasnije na datum isteka ili mogu jos ostat (s obzirom da za boravak do 90 dana ne treba viza pa sam misla to pocet "koristit" kad mi istekne )
a ak to nejde tak kak sam si ja zamislila nakon koliko vremena opet mogu uci u spanjolsku bez vize?

hvala!
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:50   #620
Nazoves ambasadu i rijesis to?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.