Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2014., 15:05   #21
Trebam pomoć:

U pregovorima sam za dugogodišnji najam nedovršene kuće, gdje bi jedna od stavki bila mogućnost mog prvokupa kuća. Prije nego što uđem u dogovore oko sadašnje vrijednosti nekretnine, trebao bi napraviti vlastitu procjenu, pogotovo što vjerujem da će druga strana sve svesti na bruto površinu kuće multiplicirano sa nekom cifrom po metru kvadratnom.

Kako odrediti vrijednost nedovršene kuće?

Kuća izvana izgleda gotovo potpuno dovršeno (fasada, prozori, vrata, keramika na balkonima), dok su iznutra goli zidovi, nisam siguran jesu li provučene instalacije unutar katova.

Što sve moram uzeti u obzir kada računam koliko je ulaganje prethodnog investitora?
- cijena zemljišta
- papirologija (arhitekt, građevinska dozvola, lokacijska dozvola)
- grubi građevinski radovi (izrada zidova+ploča)
- krov
- vrata i prozori
- fasada

Od ovih parametara, poznata mi je cijena zemljišta, ostale stavke su uglavnom nepoznate. Možete li reći unutar kojih parametara variraju cijene?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 19:25   #22
Da li bi netko od diskusanata mogao odgovoriti na pitanje...

Ako usporedimo cijenu kvadrata stana, te cijenu kvdarata stambenog prostora sto se tice kuce, koji je omjer izmedju tih dvaju cijena, ako pricamo o sjevernom dijelu Zagreba.

Pretpostavimo istu godinu izgradnje i ostale bitne cindbenike za cijenu stana istima (godina izgradnje, nacin grijanja, instalacije i sl)....

Koliko sam informiran cijena kvadrata u kucama nije toliko padala posljednjih godina krize naspram cijene kvadrata stana...

Hvala oijepo
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:11   #23
Pozdrav svima , zanima me otprilike stan u kući , odnosno dvojni objekat sa 76m2 dio koji se prodaje i oko 100 drugi dio koji se ne prodaje . E sad ovaj prvi dio ima i 187m2 okucnice i supu od oko 5m2 , nalazi se u Zapresicu udaljenosti od OS 2,3 minute hoda , do kolodvora koji je spojen sa Zg ( oko 15-20 min putovanja do Glavnog ) ima jedno 3 min s autom . Do srednje se moze doci s busom jedno 15 min treba sveukupno. Kuca stara 10 godina u dobrom stanju.
bonsaiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 11:48   #24
Pozdrav,

Malo ozivljavanje mrtvog threada
Zanima me jel iko zna kolika moze biti razlika između 2 procjene. Prije 5 godina mi je rađena procjena na oko 1000€/kv, koliko bi kogla biti danas? Stan je starogradnja na istoku zagreba. I koliko moze odstupati od procjenjivaca do procjenjivaca? Zanima me jel gledam da su cijene kvadrata narasle oko 10ak% u zadnjih 4-5 godina.
sar90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 12:01   #25
Quote:
sar90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Malo ozivljavanje mrtvog threada
Zanima me jel iko zna kolika moze biti razlika između 2 procjene. Prije 5 godina mi je rađena procjena na oko 1000€/kv, koliko bi kogla biti danas? Stan je starogradnja na istoku zagreba. I koliko moze odstupati od procjenjivaca do procjenjivaca? Zanima me jel gledam da su cijene kvadrata narasle oko 10ak% u zadnjih 4-5 godina.
Meni je u 2 godine( 2018.vs 2020) procjena veća 20%. Također starogradnja, ali na suprotnoj strani grada,djelomično renoviran, jedino što je drugačije nego 2018.je namještaj, a to ne bi trebalo igrati ulogu.
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 12:19   #26
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Meni je u 2 godine( 2018.vs 2020) procjena veća 20%. Također starogradnja, ali na suprotnoj strani grada,djelomično renoviran, jedino što je drugačije nego 2018.je namještaj, a to ne bi trebalo igrati ulogu.
Isti procjenitelji?
sar90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 12:46   #27
Quote:
sar90 kaže: Pogledaj post
Isti procjenitelji?
Ista banka, ali ne znam tko/ koja firma je bila prvi put na procjeni jer je prodavatelj bio s njima, a ne ja. Ali pretpostavljam da unutar jedne banke svi slično procjenjuju ( poslije procjenitelja banka još interno odobrava procjenu pa ako odudara jako od tržišnih procjena, oni je mogu revidirati).
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 07:47   #28
Quote:
sar90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Malo ozivljavanje mrtvog threada
Zanima me jel iko zna kolika moze biti razlika između 2 procjene. Prije 5 godina mi je rađena procjena na oko 1000€/kv, koliko bi kogla biti danas? Stan je starogradnja na istoku zagreba. I koliko moze odstupati od procjenjivaca do procjenjivaca? Zanima me jel gledam da su cijene kvadrata narasle oko 10ak% u zadnjih 4-5 godina.
Procjena banke će pratiti rast cijena na tržištu, ali na kraju se sve svodi da li banka procjenjuje da li ste kreditno sposobni i da li ćete plaćati kredit, tj. ukoliko je razlika procjene i cijene nekretnine prihvatljiva banci, banka će "navući" procjenu taman da možete dobiti kredit.

Ovo vrijedi čak i kada, po novom, uzmete u obzir činjenicu da bi procjena morala za određeni postotak biti viša od ugovorene cijene nekretnine. Za npr. Zagreb ugovorena cijena mora biti 85% iznosa procjene i to bi kao trebao biti max iznos kredita koji bi vam odobrili, ali eto u našem slučaju se pokazalo da se toga baš i ne pridržavaju što dokazuje gornju tvrdnju da se procjene "navlače".
...Columbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 18:46   #29
zna li netko jeli realno da procjenitelj procijeni stan na Jaruščici u Zagrebu na 2000 eura kvadrat. nisam siguran točno pod koje naselje spada jer je taman na granici Blato-Jaruščica.
radi se o novogradnji (uporabnu treba dobiti u 3mj), stan je 1 kat (od 5), trosoban 64kvadrata, garažno parking mjesto, lift.
Zgrada je tik pored kauflanda i arena parka. Autobusna stanica je na cca 200-300m.
Škola, dom zdravlja, vrtić sve u krugu 1-2km.
Za stan bi dali dio kapare i trebali bi dići kredit u iznosu od cca 1850eura kvadrtat.
Banka mi daje 85% od procjene, znači procjena bi mi trebala biti bar 2000 da bi mogli dići kredit traženi.
je li to realno?
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2020., 16:48   #30
Ako si kreditno sposoban banka sa procijeniteljem narihta vrijednost procjene.Tako je moj kupac pričao sa procijeniteljem.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 08:45   #31
Ne bih se pouzdao u to
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2021., 16:17   #32
Pozdrav,je li netko u skorije vrijeme radio procjenu nekretnine? Preporuke, please..
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 15:11   #33
Pozdrav, zna tko koliko treba da se napravi procjena? Koliko dana to traje?
trikipikis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2021., 12:03   #34
Quote:
trikipikis kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna tko koliko treba da se napravi procjena? Koliko dana to traje?
Ako je stan u pitanju onda bez beda se za jedan dan napravi. Kuća isto ako ima točne nacrte. Ako kuća nema nacrte pa treba prvo mjeriti i to onda malo duže.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2021., 14:06   #35
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
zna li netko jeli realno da procjenitelj procijeni stan na Jaruščici u Zagrebu na 2000 eura kvadrat. nisam siguran točno pod koje naselje spada jer je taman na granici Blato-Jaruščica.
radi se o novogradnji (uporabnu treba dobiti u 3mj), stan je 1 kat (od 5), trosoban 64kvadrata, garažno parking mjesto, lift.
Zgrada je tik pored kauflanda i arena parka. Autobusna stanica je na cca 200-300m.
Škola, dom zdravlja, vrtić sve u krugu 1-2km.
Za stan bi dali dio kapare i trebali bi dići kredit u iznosu od cca 1850eura kvadrtat.
Banka mi daje 85% od procjene, znači procjena bi mi trebala biti bar 2000 da bi mogli dići kredit traženi.
je li to realno?
Daj ti meni toga procjenitelja!!!!Meni za stan na Tuškancu od 70m2 kaže 1500e/m2!!!
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 09:20   #36
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Ako je stan u pitanju onda bez beda se za jedan dan napravi. Kuća isto ako ima točne nacrte. Ako kuća nema nacrte pa treba prvo mjeriti i to onda malo duže.
Ma cekamo vec tjedan dana preko pbza, kuca je u pitanju... Sporo
trikipikis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 11:31   #37
Meni je PBZ dozvolio da ja angažiram procjenitelja, samo sam morala donijeti račun od istog.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 07:53   #38
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Meni je PBZ dozvolio da ja angažiram procjenitelja, samo sam morala donijeti račun od istog.
ma znam da se to moze, al reko valjda bude za par dana procjenjeno s njihove strane da se ne zezam ja s nekim, sad vidim da je to pogreska..
trikipikis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.