Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 09:40   #61
Ha ha to su želje, ali neostvarive jer poslujemo po zakonu slobodnog tržišta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:21   #62
ma sta je ovo...kakva je ovo tema...ginekolog i seljak ma daj
laffee-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:46   #63
nakon 62 posta ove teme, jedino mogu zaključiti da svaki ginekolog i dalje u seljaku vidi rupu bez dna...beznadno
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:27   #64
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Pa je, ako posadis vocnjak i cekas milost Bozju da ti to zalije, taj orah je tvrdi...

Ili mislis da ovo nije prava poljoprivreda jer nema kilavljenja, mrljanja, blokade cesta i zahtjeva za 'odstetom' zbog suse?
sda, inače svi seljaci voćari koji su uložili 100 000e ili više samo sjede pred dućanom sa žujom i čekaju Božju milost da potamani lisne uši, bolesti, da padne kiša, da se trava sama pomalčira, da se jabuke same orežu


Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Mislis, moze prisiliti gradjane da kupuju od neproduktivnih ucjenjivaca?
nisam znao da su svi seljaci neproduktivni ucjenjivači.

Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
nakon 62 posta ove teme, jedino mogu zaključiti da svaki ginekolog i dalje u seljaku vidi rupu bez dna...beznadno
ja mislim da najprije u seljanki vidi rupu....
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:40   #65
Quote:
sale sitni kaže: Pogledaj post
Potaknut svađom između mojeg prijatelja ginekologa i mene, kad je on odlučio da se počne baviti poljoprivredom, postavljam forumašima pitanje:

Ako u Hrvatskoj moj prijatelj ginekolog može bez problema postati poljoprivrednik, zašto ja kao školovani poljoprivrednik ne mogu postati ginekolog?
Iskustvo je na mojoj strani, jer sam u dosadašnjem životu izvršio popriličan broj "vaginalnih pregleda"

Mojem prijatelju je jedino iskustvo gledanje emisije "Plodovi zemlje".
moj bivši ginić se bavi ribarstvom, ribolovom il tako nečim, ne znam sad. ugl, istovremeno. i dobiva nekakve poticaje od države. i ginekološku plaću. glavno da je on mene izbacio iz ordinacije jer sam ga molila da mi napravi briseve.

đubre jebeno debeloprsto šovinističko.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:40   #66
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
sda, inače svi seljaci voćari koji su uložili 100 000e ili više samo sjede pred dućanom sa žujom i čekaju Božju milost da potamani lisne uši, bolesti, da padne kiša, da se trava sama pomalčira, da se jabuke same orežu

Ocito nisu ulozili dovoljno... Cica iz mog primjera posve lijepo proizvodi...

nisam znao da su svi seljaci neproduktivni ucjenjivači.

Samo oni koji traze da ih drzava zastiti zatvaranjam granica
...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:58   #67
možda su uložili sve što su mogli i imali.

očigledno ne razlikuješ zatvaranje granica od kontroliranog uvoza i zaštite domaćih proizvođača.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:32   #68
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
možda su uložili sve što su mogli i imali.

očigledno ne razlikuješ zatvaranje granica od kontroliranog uvoza i zaštite domaćih proizvođača.
Ako nisu imali dovoljno, nisu se time trebali baviti

Ja trazim zastitu domacih potrosaca kroz zakone slobodnog trzista...

A sto se tice zatvaranja granica vs kontroliranog uvoza prilicno mi je svejedno jeli nesto govno ili se pas posro...

I ne zelim da me seljaci stite od nekvalitetnih uvoznih proizvoda... Bilo bi dovoljno da me zastite od svojih...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:46   #69
U Hrvatskoj svatko može kupiti zemlju i baviti se poljoprivredom neovisno o zanimanju i znanju ! Sa takvim načinom smo poljoprivredni muzej sa preko 20 milijuna parcela , sa praznim stajama iz 17 stoljeća koje su imale kapacitet za kravicu 1 - 3 , konjske , volovske ili kravlje zaprege za obradu zemlje ! Sa prelaskom na mehanizaciju 2, 8 ha koliko je prosječno imanje u Hrvatskoj , te su površine za rekreaciju a ne za neki bitni prihod osim u nekoliko kultura !

Kako smanjiti broj parcela ? Kako smanjiti broj vlasnika zemljišta ? Kako organizirati proizvodnju i prodaju ? Kako riješiti navodnjavanje ? To su pitanja za društvo na Trgu Svetog Marka ! Oni moraju na to odgovoriti sa 5 zakona koji bi bili Strategija razvoja poljoprivrede !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 10:09   #70
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj svatko može kupiti zemlju i baviti se poljoprivredom neovisno o zanimanju i znanju ! Sa takvim načinom smo poljoprivredni muzej sa preko 20 milijuna parcela , sa praznim stajama iz 17 stoljeća koje su imale kapacitet za kravicu 1 - 3 , konjske , volovske ili kravlje zaprege za obradu zemlje ! Sa prelaskom na mehanizaciju 2, 8 ha koliko je prosječno imanje u Hrvatskoj , te su površine za rekreaciju a ne za neki bitni prihod osim u nekoliko kultura !
Ajd da se i s tobom slozim
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 12:42   #71
Da li bi začetnik teme svoju ženu ili kćerku poslao na medicinski pregled ili operaciju nekom poljoprivredniku koji je odjednom odlučio postati doktor?

Za neka zanimanja treba dugoročno školovanje a za neka ne, to je jednostavno tako.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:08   #72
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Da li bi začetnik teme svoju ženu ili kćerku poslao na medicinski pregled ili operaciju nekom poljoprivredniku koji je odjednom odlučio postati doktor?

Za neka zanimanja treba dugoročno školovanje a za neka ne, to je jednostavno tako.
Upravo tako.
A koliko je hrane cijenjeni forumaš pojeo koju su proizveli klošari bez nadzora?


...ili je cijenjeni forumaš mišljenja da treba ukinuti Agronomski fakultet?
sale sitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:11   #73
Quote:
sale sitni kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
A koliko je hrane cijenjeni forumaš pojeo koju su proizveli klošari bez nadzora?


...ili je cijenjeni forumaš mišljenja da treba ukinuti Agronomski fakultet?
Vjerojatno nekoliko tona.

Ne treba ukinuti, ali 99% hrane uzgoje ljudi bez fakulteta.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:18   #74
"Govore mi; što bi se on bavio tako uzvišenim stvarima kao što je politika, bolje mu je da uzgaja rajčicu. Mogu vam reći da je puno teže uzgajati kvalitetnu rajčicu, nego biti zastupnik u Saboru", izjavio je Budiša.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:24   #75
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post

Ne treba ukinuti, ali 99% hrane uzgoje ljudi bez fakulteta.
Eto...odgovorio si sam sebi na pitanje.

Samo bih nadodao da se puno ljudi slučajno našlo u proizvodnji hrane(to je ono što se trpa u usta a zbog nepoznavanja elementarnih tvari, toksini se talože u masnom tkivu konzumenta).
sale sitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:23   #76
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Kako smanjiti broj parcela ? Kako smanjiti broj vlasnika zemljišta ? Kako organizirati proizvodnju i prodaju ? Kako riješiti navodnjavanje ? To su pitanja za društvo na Trgu Svetog Marka ! Oni moraju na to odgovoriti sa 5 zakona koji bi bili Strategija razvoja poljoprivrede !
Ne oni nego onaj koji želi da se to napravi.Kad bi bilo manje parcela i manje vlasnika vjerovatno bi prinosi počeli bit na eu i svjetskom nivou a samim tim i zarada?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 20:36   #77
držim da bi ginić mogao biti jako dobar poljoprivrednik. zato jer mu je jasno da ništa o tome ne zna i da se mora dobro i debelo uputiti u materiju. a sigurna sam da literaturu neće tražiti po tavanima, kod bakine tete, kod pradjeda koji je uzgajao krumpir. tražit će suvremene stvari. a kako se u poljoprivredu upušta vjerojatno zato jer želi živjeti u skladu s prirodom, jer mu je dosta gradskog života, vjerojatno je i to da se želi baviti ekološkom, održivom poljoprivredom. što je veliki plus u odnosu na one koji su učili iz iskustva - ali na žalost socijalističkog iskustva, gdje je bilo važno samo proizvesti udarničke količine, a na koji način potpuno je nebitno.

također je važno i to da ginekolog nije budala koja će ulagati novac koji ipak nije pao s neba, premda neki tvrde da je ginekologija božansko zanimanje (nećemo sad o tome), u nešto što nije dobro promišljeno i za što nije napravljen jako dobar plan.

i na kraju, ne znam ima li uopće koga tko misli da će ginekolog sam uzeti motiku i kopati. radit će za njega oni koji su s koljena na koljeno skupljali iskustva, pa će mu moći prenositi ta nasljedna znanja, a on će moći primijeniti ono što je dobro.

ne slažem se s tvrdnjom da bi država trebala braniti ili ograničavati uvoz i time omogućavati opstanak poljoprivrednicima. teško da bi im to i na krate staze omogućilo ikakav boljitak. opstanak se postiže ponudom za koju postoji potražnja, odgovarajućom kvalitetom, prilagodljivošću novim vremenima, a sigurno ne time da država naređuje ljudima koje će proizvode kupovati i od koga. sigurna sam da bi ginekolog i po tom pitanju bio uspješniji, jer je i u svom poslu morao usvajati novu tehnologiju, nove načine rada, nova znanja, biti konkurentan, pa će mu to i u poljoprivredi biti sasvim podrazumijevajuće
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:36   #78
Malo listam teme na ovom pdf i morala sam se nasmijati ovoj temi.

Mene isto kopka cemu ta zainteresiranost doktora za poljoprivredu i uspjesnost njihovog uzgoja. Moram priznati i da sam malo zavidna i tuzna sto oni imaju i posao i novac za pokretanje svog vlastitog uzgoja..

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.