Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 16:07   #561
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Dodaš limuntus da reguliše pH tj. da ga snizi, može i da se pravi sa popustom od 1%, a onda se doda na 500g ulja jedna kačika ulja ili nečeg drugod tražila sam po sveskama pa sam našla da tako piše. Kupovni sapuni svi sadrže pufere koji regulišu pH, a ovo za limuntus sam negde pročitala i logično mi je pošto je njemu pH kiseo. Da ja sam namerno radila sa više NaOH jer deterdženti najbolje peru kad je pH od 8 do 12, dok za kožu mora biti bar 7 ako već nemože 5,5 koji bi bio idealan. To sa paprikom sam navela više kao primer koji pokazuje koliko je NaOH reaktivan, naravno da nemože da se poredi. Inače popust može biti do 15%.
Hvala za info o limunskoj kiselini... nisam znala da može spustiti ph sapuna
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:35   #562
betula, zobeno mlijeko sam koristila jednako kao i sva druga mlijeka, dakle, smrznula kockice i udri dalje (radila sam sama zobeno mlijeko 1:4). Uspio super iako jesam čitala da ne daje baš dobre rezultate pa iskreno ne znam je li me to posrala sreća taj put ili je bilo nešto drugo posrijedi
Što se tiče limunske, iz pročitanog može ići 1,5% PPO i to u trag rastopljena u malo vode koju si oduzela od početne količine vode (probala nisam, ali zapisala sam kad sam čitala o upotrebi limunske kao regulatora ph)
Našla sam da može ići i B5 isto u trag i isto rastopljen u malo vode a kako inače stvarno volim djelovanje B5 na koži lica, mislim da će on biti sljedeći sastojak za isprobavanje (uz kavu, limunsku... )
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:26   #563
elly, super što ti nisi imala problema sa zobenim mlijekom... to daje nadu
I ja sam ga mislila sama raditi ali ima različitih recepata pa ne znam što je bolje. Neki rade tako da potope zob u vodu preko noći, sutra procijede i bace tu vodu, zatim smiksaju zob zjedno s novom vodom pa procijede i tako dobiju mlijeko. Drugi ne bacaju vodu u kojoj se namakala zob i procijede bez mljevenja. Kako si ti radila?

Hvala ti i na ovim objašnjenjima za ph regulatore (misli se na običnu limunsku kiselinu u malim vrećicama?), napiši molim te što je PPO... slaba sam s tim kraticama
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:33   #564
ja sam potopila zob (ali ono sjeme zobi a ne zobene pahuljice!) cca pola sata-sat, bacila tu vodu, nalila novu u omjeru 1 čaša zobi+4 čaše vode, sve odmah zblendala u blenderu i procijedila. Tako radim i za pit zobeno mlijeko.
PPO= per pound of oils (iliti ga: "na cca 0,5kg") - to je kratica na koju ćeš stalno nailaziti u recepturama za sapune jer se sve što se dodaje stavlja u odnosu na količinu ulja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:52   #565
Super, onda ću koristiti onu zob od Alnature koju si mi ranije preporučila
ajooooj, per pound of oils
hvala ti
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 17:43   #566
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Što se tiče limunske, iz pročitanog može ići 1,5% PPO i to u trag rastopljena u malo vode koju si oduzela od početne količine vode (probala nisam, ali zapisala sam kad sam čitala o upotrebi limunske kao regulatora ph)
Našla sam da može ići i B5 isto u trag i isto rastopljen u malo vode a kako inače stvarno volim djelovanje B5 na koži lica, mislim da će on biti sljedeći sastojak za isprobavanje (uz kavu, limunsku... )
elly, sinulo mi je da imam u frižideru D-pantenol kojeg koristim za kremice. Jesi mislila na njega kada si spomenula B5 za snižavanje ph sapuna? Ide li ista količina kao i limunske, 1,5% na 0,5 kg ulja?

Zadnje uređivanje betula : 17.07.2014. at 17:48.
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:43   #567
Exclamation "Barba" sapuni za muškarce!



Sapuni su rađeni tehnologijom hladnog postupka, a suše se oko 4 tjedna. U te prirodne sapune idu uvijek prirodna ulja i glina ili natrijeva lužina. U sapun za tijelo i lice mogu se osjetiti mirisi pamuka, verbane i bergamota dok se u sapunu za brijanje može osjetiti miris zoba.

http://www.mcorner.net/obozavamo-nov.../#.VFD80jTF-Hc

Jeste probali možda? Kakvi su dojmovi? Što kažete?
Arsimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:00   #568
ljudi koju zaštitu koristite dok stavljate NaOH u vodu i gdje to radite...na balkonu, u garaži ?
__________________
ponekad su smješak i zagrljaj jedini ljek koji trebamo :)
buddha-tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 08:08   #569
nije sad to najpametniji odgovor, ali prvih par puta sam se jako frikirala oko toga i čuda poduzimala... sad sapune radim u kuhinji, obavezno samo otvorim prozore i iako ja sebe ne zaštitim, preporučujem rukavice i naočale. To je to.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:27   #570
PROBLEM SA SAPUNOM!!! HELP!!!

ekipa bokic...
trebam malu pomoc...
ovo mi je zadnja tura sapuna i ispali su ovak...
recept je bio vrlo jednostavan...
sad stoje vec 3 tjedna...

zbog cega bi ovo moglo biti???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20141106_200851.jpg‎
Views:	141
Size:	9.8 KB
ID:	14073  
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:35   #571
Quote:
Mireille kaže: Pogledaj post
ekipa bokic...
trebam malu pomoc...
ovo mi je zadnja tura sapuna i ispali su ovak...
recept je bio vrlo jednostavan...
sad stoje vec 3 tjedna...

zbog cega bi ovo moglo biti???
ne vidim baš najbolje sliku na mobu, pa ne mogu procijeniti što je konkretno problem? (lomi se, mrlje...?)
Pomaže li ti što ovaj članak?
Kakav je recept i jesi li već radila po njemu?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:24   #572
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne vidim baš najbolje sliku na mobu, pa ne mogu procijeniti što je konkretno problem? (lomi se, mrlje...?)
Pomaže li ti što ovaj članak?
Kakav je recept i jesi li već radila po njemu?
hej... hvala sto si tako brza... ;-)

ovako... recept je tocno ovakav:
350g maslinovog (70%)
150g kokosovog (30%)
160g destilirane vode
68,91g NaOH (mislim da sam zaokruzila na 69g)

kalkulator koji sam koristila je SoapCalc
mislim da sam napust stavila 8% al ubi me nisam si koza zapisala...

dodatno sam stavila dok sam miksala sa stapnim mikserom:
10g soli
10g secera
5g titan dioksida
5g kaolin gline
Zbog gline i titana je malo mrvljiv, al to mi nije problem, to sam ocekivala...

Nije mi jasno od cega su te kao neposusene mrlje na sredini sapuna...
nisu kao one DOS mrlje, to sam isto vec gledala...
jos mi jedino pada na pamet da je NaOH lose kvalitete (jer sam ovaj put koristila drugo pakiranje) pa je mozda ostalo previse ulja ne saponificirano...? nisam pametna...
stavila sam ga u obljepljenu kartonsku kutiju... izvadila drugi dan, razrezala, stavila kod radiatora da se susi... da mu to mozda nije smetalo iz nekog razloga? evo, luda sam vec...
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:08   #573
ne znam jesi li gledala po netu i da li bi to mogao biti "soda ash"? Probaj jednu kocku napariti iznad šalice vruće vode. Ako mrlje nestanu, onda je soda ash.
A zašto sol i šećer u smjesi?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:24   #574
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne znam jesi li gledala po netu i da li bi to mogao biti "soda ash"? Probaj jednu kocku napariti iznad šalice vruće vode. Ako mrlje nestanu, onda je soda ash.
A zašto sol i šećer u smjesi?
nije soda ash ziher..............znam kak to izgleda... soda ash se pojavi gore na vrhu tocenog sapuna kao prah (ko da si napudrao sapun dok je jos u kalupu bio)... ovo moje je u sredini sapuna i nema veze sa prahom... na slici izgleda kao sa strane, al zato sto je sapun razrezan nakon sto je izvadit iz kalupa...

sol ide kao za tvrdocu sapuna, a secer za pjenu i ubrzavanje traga... tako sam bar procitala... nebi trebalo biti do toga...
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:31   #575
evo osla naparit jednu kocku (mada sam ziher da nije soda ash, no nikad ne reci nikad ;-D) ... nije rijesilo problem...
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:16   #576
iskreno, nemam neki pametan odgovor i sad samo pričam pa možda tebi nešto padne na pamet... možda da je neravnomjerno prošao kroz proces saponifikacije tj. zbog dodatka šećera jedan dio sapuna je prošao gel fazu jedan dio nije
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:27   #577
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
iskreno, nemam neki pametan odgovor i sad samo pričam pa možda tebi nešto padne na pamet... možda da je neravnomjerno prošao kroz proces saponifikacije tj. zbog dodatka šećera jedan dio sapuna je prošao gel fazu jedan dio nije
da... hm.... isto nemam poima vise...

ako tko drugi ima kakvu ideju... slobodno... dapace... please share...

nego... jos jedno pitanjce... gdje kupis NaOH ako nije tajna? ja sam ovaj zadnji uzela preko oglasa i imam nekih sumnji u njegovu cistocu... ako je bed online, moze i inbox...
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:37   #578
brat kemičar pa me opskrbi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:41   #579
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
brat kemičar pa me opskrbi
not fer...

ako se sjetis jos koje ideje koji bi mogao biti problem sa famoznim sapunom... vici... thx
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:34   #580
otopila sam one sapune u 1:1 vode i cekala da vidim sta ce se desiti... nesto ulja se odvojilo... tako da bi moj zakljucak bilo da su one tocke po sapunu stvarno bile kako su i izgledale, nesaponificirano ulje... sumnjam da recept i SoapCalc nisu dobro odradili... ili je NaOH los, ili su ulja bila losa, mjesana s nekim drugim ili nesto... grrrr... ili mi je vaga poblesavila mozda... vidis... pa da... idem odmah provjerit...
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.