Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 16:45   #1
Arrow U borbi s kilogramima

napokon sam se odlucila za mrsavljnje...nakon par godina, kile sam vecinom dobila poslije poroda...premda sam cvrsto odlucila pocinjem pisati blog i voditi dnevnik...nadam se da cu pomoci nekome da uspije u svome naumu kao i ja...danas mi je treci dan i osjecam se odlicnooo i naravno odlucnooo... http://mylittleshunshine.blogspot.com/ ovo je moj blog, pa ako nekog zanima nema me prati...pocinjem sa ATIKINSOVOM DIJETOM...pase mi jer nisam uobrocena, nego jedem kad zelim...slampava sam osoba kod jela no mozda mi je to najveci problem ali ne mogu protiv toga... BORIMO SE PROTIV FAT BASTARDS
water_lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:50   #2
Sa Zdravlja
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 22:56   #3
Sretno draga!!
Praticu te...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 01:05   #4
hvala jako mi puno to znaci...
water_lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:06   #5
Draga Lili!
Evo i ja brojim danas 4.dan Atkinsa....imam 135 kg (sad se već nadam manje bar 2 kg)......čitala sam tvoj blog....suosjećam s tobom.....držim ti fige i smršavi kao i ja barem 40 kg

OBAVEZNO moraš piti vitamine ja sam si u DM-u kupila multi, kalcij, magnezij, željezo......odi na temu atkins2 imaš tamo sve i forumaši su super i sve objasne
livana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:22   #6
lijepo da si se odlučila vratiti zdravlje, ali mislim da je pogrešno nazivati to prolazak kroz pakao
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:40   #7
mislim da će ti blog i pratnja forumaša biti dodatni poticaj u ostvarivanju cilja... blog je u bookmarku! ja sam jedna od onih koja ima cca 7-8 kg viška, i bori se sa time već mjesecima.. žalosno je što to nije puno kila, al se jednostavno nemogu natjerat izdržat.. smršavim 4 kg, i opet sve vratim... ne jedem puno, jako sam izbirljiva oko hrane, ali slabost su mi sladoled, kolačići, i čips...a sjedim po cijele dane... ti ćeš mi biti poticaj da se pokrenem, napokon, i sredim se kako trošiš kalorije? vježbaš li išta? pričaj nam, što djeluje, što ne..
garnier86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:28   #8
LIVANA i ja sam blizu tvojih kilograma...ali sam napokon odlucila stati tome na kraj...nije mi dalo mira pa sam se vagala, cetvrti mi je dan i skinula sam 4 kg, iako ja to ne osjetim i ne vidim jos...ali polako...zelja mi je skinuti barem do 85-90kg, tako sam nekad imala i osjecala sam se odlicno...za vitamine cu pogledati ovih dana, hvala za uputu...

UPUCAJ GA SAD jesam da napokon, nemam puno godina, ali upravo zato, mlada sam i sad bi trebala najbolje izgledati a ja sam se zapustila ko neka baba...a prolaz kroz pakao jeee jer mi tesko pada zbog slatkisa i kolaca, ali svakako je na kraju prolazak u sexy mene hihihihihihi

GARNIER pa sa blogom sam i krenula da mi bude poticaj, imam ga i od strane muza, ali ovo je drugacije...kad neko vjeruje u tebe i tako kad ti da rijeci podrske jako je lijepo...prije sam isla na dijete silne ali sam odustajala nakon dan dva...ovo je za mene vec napredak...i sad kad sam napokon odlucna vjeruj mi nije tesko, samo sebi trebas reci nee, jer sva ta hrana i sve to nece pobjeci, kad smrsavim dovoljno i kad ucvrstim te kile naravno da cu si opet priustiti koju slasticu ali u umjerenim kolicinama, jer ja sam osoba od onih koji pojedu kutiju keksa ili pola torte u pola noci i odu spavati...slaba sam na slatkoo jakooo...iskreno ni ja se ne krecem, imala sam tezak porod i dugo sam se oporavljala...i naravno uljenila...jedina moja kretnja je otici do trgovine i skakati za klincem...prije sam bar nesto vjezbala jogu ali sada ni to...nisam se odlucila jos za neku rekreaciju, ali vrlo vjerojatno cu krenuti u teretanu kroz neko vrijeme...


JAKO CIJENIM OVO STO ME PRATITE I PODRZAVATE...HVALA VAM OD SRCA...
water_lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 08:30   #9
ja sam za 4 dana skinula 1 kg...............ššššššššmrrrrrrrrrrrrcccccccccccc cccc.....a ti 4 blago tebi...ali nema veze nisam ih natukla u mj dana pa ih nebum ni skinula tak brzo bila bi zadovoljna i s 2 kg tjedno.....super zvuči 85-90 kg ali ja bi u ovom momentu bila sretna i sa 100 kg ma i 110 prolazi pa onda polako prema kak si rekla 90 kg...sretno
livana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:18   #10
Cure uspjet će te, zajedno je lakše. Sve usputno što kile budu padale bit ćete ponosnije i zadovoljnije.ja se sada osjećam super,super, ništa mi nije teško, stavila sam kom. i na blog,drugi dan, imate moju potpunu podršku.
Kod mene je bila jedinica, pa devetka pa osmica i sad opet sa zadovoljstvom čekam sedmicu, kao na lotu
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 09:12   #11
water lily samo naprijed ti to možeš !! pratim tvoj blog
santa.rka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:48   #12
9-ti mi je dan i odlicno se osjecam, nakon male pauze u opadanju kilograma veceras opet pomak...krenulo je dalje...
hvala vam svima...
water_lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 10:48   #13
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
lijepo da si se odlučila vratiti zdravlje, ali mislim da je pogrešno nazivati to prolazak kroz pakao
I to je razlog zašto neće uspjeti - možda će uspjeti smršaviti dosta, ali zbog toga što to shvaća kao pakao (a čitala sam blog) - neće održati težinu. Jo-jo joj ne gine. Jer već sam start nije dobar. Ja bi joj predložila da odgodi mršavljenje do dana kad ZBILJA to odluči.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 00:26   #14
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
I to je razlog zašto neće uspjeti - možda će uspjeti smršaviti dosta, ali zbog toga što to shvaća kao pakao (a čitala sam blog) - neće održati težinu. Jo-jo joj ne gine. Jer već sam start nije dobar. Ja bi joj predložila da odgodi mršavljenje do dana kad ZBILJA to odluči.
okee to je tvoje misljenje...bilo je suvisno jer sam odlucila da cu ovaj puta uspjeti...je pakao je jer do sada nisam uspjela...tesko je odreci se svega toga..a sad to prevedi kako god oces...ako zelis prati blog i za nekih pola godine kako cu se hvaliti tezinom i uspjehom...danas mi je 15 dan i tezim 8 kg manje...sretna sam i ovaj osjecaj ne mislim napustiti...a sad ti tvrdi kako oces...svi imaju svoje misljenje...ne slazem se sa tobom al oke...zbog ovakvih ljudi kao sto si ti ja cu se i truditi da dokazem da to mogu i da to zelim i da cu uspjeti...hvala
water_lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 06:58   #15
Quote:
water_lily kaže: Pogledaj post
okee to je tvoje misljenje...bilo je suvisno jer sam odlucila da cu ovaj puta uspjeti...je pakao je jer do sada nisam uspjela...tesko je odreci se svega toga..a sad to prevedi kako god oces...ako zelis prati blog i za nekih pola godine kako cu se hvaliti tezinom i uspjehom...danas mi je 15 dan i tezim 8 kg manje...sretna sam i ovaj osjecaj ne mislim napustiti...a sad ti tvrdi kako oces...svi imaju svoje misljenje...ne slazem se sa tobom al oke...zbog ovakvih ljudi kao sto si ti ja cu se i truditi da dokazem da to mogu i da to zelim i da cu uspjeti...hvala
Cestitam ti!Super napredak...
Samo nastavi...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 12:28   #16
Quote:
water_lily kaže: Pogledaj post
danas mi je 15 dan i tezim 8 kg manje...

jedina nezdravija stvar od prekomjerne težine je brzo mršavljenje.
Mislim,svaka čast, ali optimalno mršavljenje je 2 kg mjesečno. Ovako si nanjela veliku i nepovratnu štetu svom ogranizmu.Prvenstveno jetri. Uspori malo ženo draga. Sve što brzo skineš,se još brže vrati.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:31   #17
Quote:
water_lily kaže: Pogledaj post
okee to je tvoje misljenje...bilo je suvisno jer sam odlucila da cu ovaj puta uspjeti...je pakao je jer do sada nisam uspjela...tesko je odreci se svega toga..a sad to prevedi kako god oces...ako zelis prati blog i za nekih pola godine kako cu se hvaliti tezinom i uspjehom...danas mi je 15 dan i tezim 8 kg manje...sretna sam i ovaj osjecaj ne mislim napustiti...a sad ti tvrdi kako oces...svi imaju svoje misljenje...ne slazem se sa tobom al oke...zbog ovakvih ljudi kao sto si ti ja cu se i truditi da dokazem da to mogu i da to zelim i da cu uspjeti...hvala
svaka cast zenooo!!!
ja imam 15 ak kg viska(bemu selo 80 kg/170cm)
Da i moja opsesija su hebeni slatkisi.........


uz tebe sam ( amozda potajno i ja uspijem smrsaviti )
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:36   #18
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post

jedina nezdravija stvar od prekomjerne težine je brzo mršavljenje.
Mislim,svaka čast, ali optimalno mršavljenje je 2 kg mjesečno. Ovako si nanjela veliku i nepovratnu štetu svom ogranizmu.Prvenstveno jetri. Uspori malo ženo draga. Sve što brzo skineš,se još brže vrati.
zar nije logično da netko s tolikim viškom kad si reducira prehranu mršavi duplo više nego mi koji imamo manji višak? čista logika. jednako unosimo autorica i ja, ja mršavim 2-4 kg mjesečno, (imam cca 15 kg viška) ona 8-12 kg mjesečno (40kg viška) a neka mršavica koja skida ukupno 4 kg viška možda pola kg mjesečno. ne?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 20:43   #19
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
zar nije logično da netko s tolikim viškom kad si reducira prehranu mršavi duplo više nego mi koji imamo manji višak? čista logika. jednako unosimo autorica i ja, ja mršavim 2-4 kg mjesečno, (imam cca 15 kg viška) ona 8-12 kg mjesečno (40kg viška) a neka mršavica koja skida ukupno 4 kg viška možda pola kg mjesečno. ne?
Ne, granice zdravog mršavljenja bez posljedica za organizam se ne određuju količinom viška.
Zdravo mršavljenje za sve je 2 kg jer toliko organizam može podnjeti bez težih posljedica.( pritom mislim da se jetra ne može obranit od toksina uzrokovanih mršavljenjem(pogotovo ako ne uzima dovoljne količine vitamina C), nadalje štitnjača, zapravo,cijela hormonalna slika,čak i srce,itd).
Zapravo,čak i da skida 4 kg mjesečno, ne bi bio toliki problem.
Ali u 15 dana 8 kg Dobro, prvih 4-5 je vjerojatno voda,možda i više. Ali opet. I dalje jetra pati zbog količine slobodnih radikala na koju nije naviknuta.
edit: da ne govorim o samoj pukoj teoriji:
u mjesec dana sam skinula 12 kg prije 4 godine. Posljedice osjećam dan danas. Od poremećenih hormona štitnjače koji mi uzrokuju nesanicu(na prste mogu prebrojati noći kad sam zaspala bez tableta),opadanje kose i lomljive nokte do PCOSa ( i to prilično teškog oblika). A da ne spominjem da sam sve kile vratila + još sam ih dobila.Naravno, to ne jamči da će se to dogoditi autorici,ali po logici bi se trebalo.
Naravno,ne želim da se to dogodi autorici,ali joj zbog zdravlja,savjetujem da uspori.

Zadnje uređivanje 5rich : 25.07.2011. at 21:02.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 21:08   #20
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Naravno,ne želim da se to dogodi autorici,ali joj zbog zdravlja,savjetujem da uspori.
a kako bi trebala usporiti? evo i zbog sebe pitam. tako da svaki drugi ili treći dan jede po starom? mislim, žena se drži plana prehrane i gubi kg. ili treba jesti količinski više kako bi opadanje bilo manje? nisam bezveze napisala ta 4 kg jer ću toliko ja izgubili u prvom mjesecu montija u kojemu se ne pridržavam montija svaki dan nego brljavim. s tim da ja vježbam već 4 mjeseca a sad sam krenula i kontrolirati vrstu i količinu hrane.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.