Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 10:10   #41
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
dali je istina da se nesmiju imati spolni odnosi tjekom terapije klomifenima..???to sam negdje procitala pa me zanima cisto informativno*?
Ja nigdje nikad nisam čula/pročitala da se ne bi smjeli imat spolni odnosi u vrijeme pijenja Klomifena.


Sretno!
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 11:51   #42
Ja sam danas bila na prvim folikulometrijama sa klomifenom(prvi ciklus s stimulacijom) klomifene sam pila od 5do9dc a danas mi je 9dc i na uzv i na ljevom i na desnom jajniku ima dosta malih folikula ali nijedan jos vodeci..jel to za 9dc ok?sljedeci put idem na 11dc na uzv.zanima me ako bi dobro reagirala na klomifen,kad bi se trebali izdvojit ti vodeci folikuli ? citala sam da ovulacija sa klomifenima nastupa 4-7dana nakon zadnje popijene tablete ?
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:37   #43
Donatela, ja još ne znam puno o terapiji s Klomifenima, tako da ti ne mogu pomoći
Držim fige da sutra uzv pokaže barem dva vodeća folikula
Meni je danas 25.dc. Mislila sam da će m stići danas, imam sve simptome, ali još ništa za sada
Postajem nestrpljiva
Roly, u kojoj si ti fazi? Ima li još netko 'na klomifenima'?
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 15:35   #44
Quote:
Tulipančica kaže: Pogledaj post
...
Roly, u kojoj si ti fazi? Ima li još netko 'na klomifenima'?...
u fazi smo čekanja moje menstruacije koja će vrlo vjerojatno opet doći bogtepitajkad.
kad počnem s klomifenima javim kak sam se osjećala.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:49   #45
Tulipancica...ipak hvala...ocito na ovom forumu nema puno klomifenki s kojima bi mogle podjeliti iskustva..ja jedino mogu reci da nisam imala nekih narocitih nuspojava osim male razdrazljivosti...i to je to..eto sutra idem na drugu folikulometriju 11dc i molim Boga i nadam se da su se izdvojila makar dva vodeca folikula....ako sutra još uvik ne bude vodecih folikula na vidiku to bi znacilo da na klomifen ne reagiram vjerojatno...a toga se bojim jer se spominjalo da mozda necu reagirati na klomifen jer pijem terapiju za epilepsiju i u kombinaciji sa takvom hormonskom terapijom klomifen ponekad nema ućinak...nadam se da se to ipak nece dogoditi...ali vidjet cemo....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 23:12   #46
Evo da se i ovdje priključim
Ovaj sam mjesec pila Klomifene od 3.-7.dana ciklusa i išla na folikulometrije. Na Klomifen sam dobro reagirala, nije bilo nuspojava hvala Bogu.
Na folikulometriji me poslala doma na 12.dan kad je vodeći folikul bio 18mm, rekla je da je O uranila zbog tableta i naredila da se bacimo na posao
Sad čekamo...
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 15:54   #47
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Evo da se i ovdje priključim
Ovaj sam mjesec pila Klomifene od 3.-7.dana ciklusa i išla na folikulometrije. Na Klomifen sam dobro reagirala, nije bilo nuspojava hvala Bogu.
Na folikulometriji me poslala doma na 12.dan kad je vodeći folikul bio 18mm, rekla je da je O uranila zbog tableta i naredila da se bacimo na posao
Sad čekamo...
a jesi dobila stopericu ili nisi??imala si samo jedan folikul sa klomifenima??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:08   #48
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
a jesi dobila stopericu ili nisi??imala si samo jedan folikul sa klomifenima??
Nisam dobila štopericu, rekla je da ćemo sad probat ovako, a sljedeći ciklus sa štopericom. Imala sam samo jedan vodeći folikul i više nezrelih. Na zadnjem pregledu (nakon O) mi je potvrdila ovulaciju iz desnog jajnika i točno pokazala nekakav prokrvljeni vijenac gdje se odvila.
Malo sam razočarana s obzirom da inače imam redovite ovulacije, ne kužim zašto Klomifen nije malo ''podebljao'' šanse
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:14   #49
evo i mene opet sa klomifenskim izvjestajima

i kod mene nazalost samo jedan jedini folikul vodeci..(danas na 13dc)a pila sam ga od 5do9dc po 2tablete a i bez klomifena imam jedan folikul...samo sto evo tjese me doktorove rijeci da ce klomifen pomoci da to bude dobra i kvalitetna ovulacija..jer prosli ciklus bez stimulacije sam imala jedan folikul koji je rastao pa prestao rasti pa opet nastavio rast pa jedva jedvice puknuo sa stopericom na 23 dc i to je bila nekvalitetna ovulacija i tad sam imala jako kratku lutealnu fazu od samo 9dana... a sad ce sa klomifenima po rijecima doktora prica bit malo drugacija a, i nakon o.cu dobit tablete progesterona(duphastone)a sad dali ce to upalit necu o tom razmisljat ...vidit cemo..i kad folikul dosegne dovoljnu velicinu dobit cu stopericu,najvjerojatnije cu ju dobit u utorak tako mi je receno...eto pa javim dalje....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:45   #50
Hi curke! Možda to bude jedan, ali vrijedan
Držim fige da ovaj put uspije.
Črkica, koji dan ti je inače bila ovulacija, pa je sada uranila?
Meni ova terapija totalno zbrčkano krenula. Prvu tabl. sam popila jučer. Trebam ih piti 3-7 dc. Na prvu folikulometriju sam trebala ići u četvrtak, 7 dc, ali moj gin od srijede nije tu, i sad ću tek ići u ponedjeljak To će biti već 11 dc i sad me pomalo i strah, jer su mi zadnja dva ciklusa bila kraća i ovulacija je bila baš oko 10-11 dc.
Da sam ga nazvala odmah, vjerojatno bi mi rekao da ih ni ne pijem ovaj ciklus, jer mi je to prvi put da ih pijem. Ali sad kad sam već počela piti, šta je tu je. I sad sam ja naravno u brizi i panici, što ako nešto krene krivo?!
Mislila sam da ću se ovaj ciklus malo opustiti, a ono je samo još gore

Vi sad čekate izostanak m, je li tako? Ne idete više ginu?
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 15:34   #51
Tulipancica...zar ti neides u mpo kliniku...inace ja se ljecim na humanoj u Ri i kad nema moje mpo doktorice onda me uvijek pogleda neki drugi doktor na uzv...sa klomifenima obavezno moras biti pod uzv nadzorom...nek te pogleda neki drugi doktor na 7dc ne mora to biti tvoj ionako je 7dc tek pocetak do ovulacije ce ti se dr vratiti....

ja idem na folikulkometrije svaki drugi dan evo danas mi je 14 dc ciljali smo odnos sinoc sutra cu vidit sto ce mi reci kakvo je stanje na uzv(klomifene sam pila od 5-9dc) i sutra idem ponovo na uzv i vjerovatno cu sutra dobiti stopericu jer mi se oko 16dc ocekuje ovulacija a prosli mj sam u prirodnom ciklusu imala o.tek na 23 dc i to jedva...ja cu ici na uzv jos sigurno dva puta mozda cak tri sve dok se ne vidi da je bila ovulacija i da je folikul puknuo i da se vidi žuto tijelo....i tek onda ne/cekam m.... ugl još dva ciklusa sa klomifenima i u 6 mj idem na inseminaciju ako ne uspije......tulipancica sretno....i odi kod drugog gin ako te tvoj ne moze pogledat
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 15:47   #52
Aha, Donatela, kod tebe ovulacija još nije bila. Uh, malo sam zbunjena..

Ne, nisam ja u MPO klinici, kod privatnika sam sada. Tako da ne znam kome bih sada mogla tek tako otići.
Ne mogu vjerovat da se sve moralo baš tako posložiti
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 16:08   #53
Tulipančica ja sam ti isto još uvijek kod moje doktorice, to mi slijedi sljedeći mjesec ako se nije ništa uhvatilo.
Prošli sam mjesec bila na normalnoj folikulometriji odnosno bez Klomifena i ovulacija je bila tek 19. dan.
Ovaj mjesec sam pila Klomifene i bila naručena 9.dan ciklusa na prvi uzv (jer sam isto kao i ti imala peh da je 7.dc padao u subotu, a 6.sam još curila).
Sljedeći uzv je bio 12.dan kad je vidla pa je folikul dosta narasao i poslala me doma za zadatkom za taj i sljedeća dva dana.
Na 19.dan opet došla k njoj samo da pogleda je li ovulacija bila dobra, vidla žuto tijelo i rekla ''To je to, sad čekaj, a ako nije uspjelo, pravac bolnica''.
I sad čekamo
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 19:01   #54
Quote:
Tulipančica kaže: Pogledaj post
Aha, Donatela, kod tebe ovulacija još nije bila. Uh, malo sam zbunjena..

Ne, nisam ja u MPO klinici, kod privatnika sam sada. Tako da ne znam kome bih sada mogla tek tako otići.
Ne mogu vjerovat da se sve moralo baš tako posložiti
ja sam poznata inace po kasnijim ovulacijamazato sam i pila klomifene tek od 5do 9dc ciklusi su mi inace 31-32dana mada znam da bi sa klomifenima to sve trebalo ici malo brze ali ne,nisam još imala ovulaciju(inace ju osjetim po probadanjima u jajnicima a jos to nisam osjetila)...tek na 13dc mi se izdvojio vodeci folikul i to samo jedan...prvi dan sam isla na uzv na 9dc i bilo je punoo malih folikula a nijedan vodeci,potom sam isla na 11 dc folikuli su malo narasli ali opet nijedan vodeci nije bio i onda tek na 13dc se izdvojio jedan jedini vodeci folikul i sad ulazem nade u njega....sutra ce se vidit na uzv 15 dc kakvo je stanje s folikulom i dobit cu štopericu za njegovo zavrsno sazrjevanje,..ono sto se ja pitam je dali ti moji folikuli uopce sadrze jajnu stanicu...a koliko znam to se nemoze vidjeti preko uzv nego tek kad se obavi punkcija vidi se dali je folikul bio prazan ili normalno sadrzi jajnu stanicu koju spermij mora oploditi...ali ok necu se sad time zamarat...nego kad dođem do tog nivoa..

jedva cekam sutra na taj uzv da vidim jeli taj folikul dovoljno narastao...i jeli se napokon bliži ovulacija...

sto se tice tvog doktora...ako si kod privatnika a njega nema...onda otiđi kod nekog drugog privatnika nek te prati na uzv kad si vec pocela uzimati klomifene jer inace neces znati ni kako reagiras ni kad je ovulacija ni koliko imas folikula ni nista...a uz sve postoji mogucnost komplikacija u nekim slucajevima npr hiperstimulacija zato obavezno idi na folikulometrije kod nekog drugog privatnika ili makar socijalca....koji vam je sljedeci korak ako sa klomifenima ne uspije???(a nadam se da hoce)isto ces privatno u mpo ili??

Zadnje uređivanje donatela : 05.03.2012. at 19:09.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:32   #55
Črkica, znači ti si sad na čekanju.. Držim fige da dočekaš +

Donatela, baš si mi sve lijepo objasnila
Osjećaš li se nekako drukčije dok piješ klomifene? Ja zasad isto, nikakvih nuspojava. Iako, tek sam dva popila.

Za dalje ne znam ništa. Nisam još o tome razmišljala, jer se nadam da će ovako uspjeti
Javi kako je bilo danas!
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:22   #56
Baš me zanima kako je donateli prošlo danas na folikulometriji, javi se donatela, čekamo vijesti
Hvala tulipančica na figama, trebaju mi jaaako, ja ih držim i tebi i ostatku borkinja
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:52   #57
Evo me! Imam super vijesti sa mojih klomifenskih folikulometrija danas na 15dc neocekivan tijek dogadjaja jer sam prekjucer imala samo jedan folikul a danas ovako : ljevi jajnik: dva vodeca folikula desni jajnik:3 vodeca folikula,sva tri mjere 15x19mm endometrij 10mm kaze mi dr da mi je s toliko folikula vodecih velika mogucnost viseplodne trudnoce..joj ja se nadam da ce se bar jedna mrva uhvatit ovaj ciklus..nadam se da su mi sad vece sanse sa ovoliko folikula jupiii...danas akcija u cetvrtak opet uzv ovulacija ce bit tek za dva tri dana..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:21   #58
Bravo donatela, već su me ruke i noge od tolikih figa zabolile, ali očito se isplatilo :klap:
Sad brzo dole s foruma i na posao, neka se mala mrva dobro uhvati.
Nemoj se odmah dići nego probaj malo ostati ležati (barem pol sata), tak je meni moja savjetovala. A i od silnog posla ćeš sigurno biti umorna pa će ti dobro doći
Eto, malo sam odmorila prste, sad opet nastupaju fige i navijanje za još dobrih vijesti
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:42   #59
Erkica hvala na figama,nadam se da ce ovaj ciklus upalit i meni i tebi i tulipancici i da cemo skupa odbrojavat uskoro a joj da bar...poslušat cu tvoj savjet i ostat cu lezat jer prosli put je pola tog iscurilo iz mene cak i sutradan je curilo..ma dignut cu i noge u zrak ako triba po ure Samo da plivaci otplivaju di triba i naprave svoje a mm ce me gledat koda sam prolupala al briga me..nadam se da ce mi ovaj ciklus s klomifenima bit dobitni cekamo bebaca vec oko 2ipo god kad bi upalilo sad mislim da bi od srece u nesvjest pala..uh samo nek se uhvati..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:54   #60
Donatela

Koji preokret, super! I to samo za dva dana! Odlično
Sad u akciju, i onda opuštanje!
Baš mi je drago. Očito onda reagiraš na klomifene!

Još i ja da podnesem svoj izvještaj i onda kolektivno čekanje

Držim vam fige!!!
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.