Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 18:24   #61
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
E pa procitala sam sve postove na slicnu temu pa jos nismo sigurni sto da stavimo na vanjske stepenice! Zato molim savjet . Mislili smo staviti kamen, no majstori kazu: zasto ne granit, manje upija vlagu i tvrdji je. No graniti su tako ruzni . Za kamen smo mislili staviti Veselje Unito(Jadrankamen) jer vec imamo cela za njih. No izgleda da upija vise od 2% vlage (vazno nam je da ne upija vlagu jer je ispod stepenica stan...) Pa smo razmisljali o Dolitu (jadrankamen) koji je jedan od najboljih....No neki kazu: uzmite granit pa sad razmisljamo o granitu. Gledam boje, ali za one koje su bijeli kazu da su mekani, porozni i upijaju vlagu, te da treba kupiti one tockaste (ruzne...hehe)...Zar onda i neki granit vise upija vlagu od mramora?? Kako onda covjek da zna
Sto je bolje za vanjsko stepeniste onda, mramor ili granit? I koji i kakav granit treba izbjegavati. Svidja mi se Jadrankamenov website na kojem se lijepo vidi sav kamen te sva njegova svojstva. Na koji god website od granita da naidjem, tamo se uvijek i samo vidi njegova slika i nista drugo, pa je nemoguce dobiti konkretnu info o njegovim svojstvima (poroznost, vlaga, tvrdoca itd).
Hvala na odgovoru...ako je ovo bilo jasno
Granit i mramor oba dva vuku vodu u sebe,al granit dosta manje ,mramor nije nikako za van,prije postavljanja treba betone premazat hidroizolacijom i stavit rubnu traku u coskove,onda slijedi postavljanje kamena na polusuhu glazuru koja se zalijeva cemetnim mlijekom,nakon postavljanja gazista postavlja se sokl,svi spojevi tj coskovi se silikoniraju,,,kad se sve zavrsi najbolje premazat kamen impregnacijom da sto manje vuce vodu,,sretno,pozdrav
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:25   #62
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
Granit i mramor oba dva vuku vodu u sebe,al granit dosta manje ,mramor nije nikako za van,prije postavljanja treba betone premazat hidroizolacijom i stavit rubnu traku u coskove,onda slijedi postavljanje kamena na polusuhu glazuru koja se zalijeva cemetnim mlijekom,nakon postavljanja gazista postavlja se sokl,svi spojevi tj coskovi se silikoniraju,,,kad se sve zavrsi najbolje premazat kamen impregnacijom da sto manje vuce vodu,,sretno,pozdrav
Kamen je najskuplji u jadran kamenu tako da bolje da tamo ne kupujes materijal.poz
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 20:31   #63
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
Kamen je najskuplji u jadran kamenu tako da bolje da tamo ne kupujes materijal.poz
super informacije, puno hvala...otprilike smo napravili jedan dio posla vec...to sto si spomenuo sa hidroizolacijom i rubnom trakom... Ali znas, ispalo je da je u Jadrankamena najjeftinije. Brodomerkur dobavlja iz Jadrankamena i naravno je skuplje, u Petrokamenu je takodjer puno skuplje a u nekih manjih dobavljaca, ja osobno sam nasla 2 je isto skuplje...jel ti znas negdje gdje je jeftinije negoli u Jadrankamenu- to govorim za mramor...a za granit smo jedino gledali u Petrokamenu i cijene djeluju ok...jel negdje mozda jeftinije. Puno hvala, vidi se da si strucan.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 07:24   #64
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
super informacije, puno hvala...otprilike smo napravili jedan dio posla vec...to sto si spomenuo sa hidroizolacijom i rubnom trakom... Ali znas, ispalo je da je u Jadrankamena najjeftinije. Brodomerkur dobavlja iz Jadrankamena i naravno je skuplje, u Petrokamenu je takodjer puno skuplje a u nekih manjih dobavljaca, ja osobno sam nasla 2 je isto skuplje...jel ti znas negdje gdje je jeftinije negoli u Jadrankamenu- to govorim za mramor...a za granit smo jedino gledali u Petrokamenu i cijene djeluju ok...jel negdje mozda jeftinije. Puno hvala, vidi se da si strucan.
Ja kupujem u garesnici tamo je nekih 40posto jeftinije a isti kamen,a prijevoz do zg ispada oko 200kn .poz
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:25   #65
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
Ja kupujem u garesnici tamo je nekih 40posto jeftinije a isti kamen,a prijevoz do zg ispada oko 200kn .poz
ako misliš na žarkovo, meni nisu baš bili povoljni...

tkototamopjeva, probaj za granit pitati "granit Nikić" ili "granit Selston", meni su oni dali najbolju ponudu... samo upiši u gugl
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:08   #66
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
ako misliš na žarkovo, meni nisu baš bili povoljni...

tkototamopjeva, probaj za granit pitati "granit Nikić" ili "granit Selston", meni su oni dali najbolju ponudu... samo upiši u gugl
Mi smo u Splitu. Ali svejedno cu nazvat sve tri firme!!! Hvala, bas te brzi
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 08:15   #67
Ne mogu odoliti. U Splitu si i razmišljaš o granitu? Grijeh!
Pogledaj oko sebe, vidi koje ti se stepenice sviđaju i pitaj. Uostalom, od kojeg je kamena izgrađen cijeli Split i okolica?
Pripazi da površina bude štokana, paljena ili na neki drugi način ohrapavljena, samo ne glatka. Ako ne znaš zašto - pitaj Keruma.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:14   #68
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Ne mogu odoliti. U Splitu si i razmišljaš o granitu? Grijeh!
Pogledaj oko sebe, vidi koje ti se stepenice sviđaju i pitaj. Uostalom, od kojeg je kamena izgrađen cijeli Split i okolica?
Pripazi da površina bude štokana, paljena ili na neki drugi način ohrapavljena, samo ne glatka. Ako ne znaš zašto - pitaj Keruma.
HAHAHA, lol, ta o Kerumu ti je dobra. Znam koje mi se svidjaju...svidja mi se mramor, sto mi se svidja nije upitno..antikiran smo mislili, a granit valjda paljen.No sto se mramora tice mozda je to samo mit, 3 splitska majstora su nam rekli da je bolje staviti granit! I mi smo mislili staviti bracko Veselje, cak imamo vec i cela, a onda nas je strajk u Jadrankamenu smeo, pa smo od tada culi i te info o granitu...pa vise nismo sigurni...majstor koji ce na tome raditi kaze: kupi granit, bolji je za sjevernu stranu...eto, zato nedoumica..volili bi staviti sto kvalitetnije i pametnije, bas me briga za famu!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:30   #69
Ja preporucujem ovaj topli "cotto" za vanske upotrebe



Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:31   #70
bas lijepo izgleda taj "cotto" , "googlat" cu malo taj materijal. stepenice koje trebamo pokriti izgledaju po prostoru poput vasih..
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:03   #71
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
bas lijepo izgleda taj "cotto" , "googlat" cu malo taj materijal. stepenice koje trebamo pokriti izgledaju po prostoru poput vasih..
Ovu nisu moje skale!!! Ovo sam uzeo s Interneta. U glavnom taj "cotto" postoji u svakakvim formama i bojama, isto tako moze biti glatak ili hrapav. U Italiji je jako popularan i jako ga puno koriste i za unjutrasnja i za vanska poplocavanja. Sada ne znam kakva je sitvacija u Hrvatskoj... ali eto,meni taj "cotto" je bas lijep pa htjeo sam ti ga predloziti.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:35   #72
Vanjsko stepenište

potrebne su mi stepenice za na kat kuce...

sto je najpovoljnije? betonske, zeljezne? koje su bolje? koliko kostaju kakve?
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 09:00   #73
Najbolje su od rupičastog lima ili nešto slično, ali pocinčano.
To dolazi u obzir samo temo gdje je moguće zaleđivanje i nanos snijega.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 10:19   #74
Kako zacementirati stepenice?

Pozdrav!

Nedavno mi je jedna pametna osoba uništila kvalitetne stoljetne betonske stepenice razbijajući s njih led čekićem

Ostali su tragovi udaraca pa sam tražila tu osobu da prekrije tragove. Ona je napravila neku smjesu i sad su stepenice šarene, odnosno djeluju kao da su na njih bačene bijele mrlje i pjesak, ružno i prljavo.

Zanima me kako napraviti i gdje kupiti smjesu da to popravim?
svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 12:09   #75
Quote:
svoj majstor kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nedavno mi je jedna pametna osoba uništila kvalitetne stoljetne betonske stepenice razbijajući s njih led čekićem

Ostali su tragovi udaraca pa sam tražila tu osobu da prekrije tragove. Ona je napravila neku smjesu i sad su stepenice šarene, odnosno djeluju kao da su na njih bačene bijele mrlje i pjesak, ružno i prljavo.

Zanima me kako napraviti i gdje kupiti smjesu da to popravim?
Za to treba puno više od sam svoj majstor.
Postoje stvari za reparaciju ali problem je ako se ide djelomično poravljati.
Ne mislim da je to obični beton koji se može popraviti miješanjem cementa i kvarcong pijeska.
Takve stvari (ako nije baš neko umjetničko djelo) rade ljudi koji postavljaju kamen ili klesari.
Nama se dogodilo da smo radili u Ratkajevom prolazu pri iznošenju stvari neka peć je okrnila rub stepenica pa se to riješilo na gore opisani način.
Vjrovatno je taj koji je to radio zamiješao nešto s cementom i špahtlom prešao preko oštećenja i "zdravo đaci". Moguće je da to brzo i otpadne jer sumnjam da je stavljao impregnaciju,pogotovo ako je to radio netko od susjeda kojem građvina nije djelatnost.
Možda bi se poliranjem ili finim brušenjem moglo postići da se donekle dobije izjednačenost.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 13:16   #76
skuplja pita neg tepsija
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 14:28   #77
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
skuplja pita neg tepsija
najbolji komentar
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 08:24   #78
Da ne otvaram novu temu stavit ću ovdje.
Trebamo vanjsko metalno stepenište s rešetkastim gazištima. Gdje kod nas kupiti ovakvo gazište dimenzije 600×240?
http://www.perfom.rs/slike/proizvodi...enik_crtez.jpg
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:59   #79
Radi neka firma u Zagrebu, a radi i bivša Željezara u Topuskom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:05   #80
Vanjske stepenice

Zamolio bih ako ima kojeg dobrog majstora ili netko sa iskustvom da mi moze reci kolika bi bila cijena za izgradnju vanjskih stepenica za potkrovlje , visina im bi bila oko 5 metera.Zanima me najniza cijena.
onigirio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.