Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2011., 23:27   #161
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Film pogledala,na pola sam već zijevala od muke jer mi je bio naporan ali hajde,nekako sam ga odgledala do kraja.I definitivno se nisam pokajala!!!Najbolji film ikada!Malo je filmova koji su me tako potresli,već je netko rekao "zadnjih 15 minuta mi je bilo nešto najmučnije što sam vidio..."
Znam samo jednu stvar,da sam taj film pogledala na vrijeme(kada mi je bilo nekih11-12 godina)sigurna sam da ne bih uzela ni običnu tabletu za glavu.
Po meni je film stvarno žestok i trebalo bi ga pogledati.
OK.Nekome se može sviđati ili ne,naravno da se o ukusima ne raspravlja,ali to je definitivno film koji je u meni uspio pobuditi "nešto" pa makar to bio i nagon za bljuvanjem,plakanjem ili što god... Gledala sam hrpu filmova,neki su mi dobri,neki odlični,neki su totalno neprobavljivi ali ovo je nešto što je u MENI probudilo osjećaje.Znam da kada sam ga prvi put gledala na kraju filma sam ostala šokirana,mislila sam o tome iduća 2 dana.Taj film sigurno nije nešto što će te oduševiti ali je zato nešto što će te definitivno navesti na razmišljanje,pa makar i da je droga zlo.Kud ćeš više?
Skroz se slažem. I meni je prvih pola sata bilo malo dosadno + one brze scene, al onda kad je radnja krenula
Film je definitivno potresan, potiče na razmišljanje i mislim da nikoga ne može ostaviti ravnodušnim.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 13:44   #162
Dobar, dobar!
Težak je, nije za svakoga priznajem. Vrlo konkretna radnja, koja te potrese na više razina.
Sviđaju mi se brze sekvence, vrlo pogođeno za atmosferu, bez nepotrebnog detaljiziranja i razvlačenja koje u ovakvim temema mogu ogaditi film (Aronofsky kuži zanat ).
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 16:51   #163
tek sam ga sad pogledao, možda sam trebao i prije, imao sam puno preporuka

nije loš, zadnjih 15 minuta su valjda najmučnije scene koje sam ikada doživio na filmu ili uživo, strašno. teško će biti sad izbaciti film iz glave, iako je početak bio vrlo čudan i malo nezanimljiv, brze scene s drogom su bilo prvo zbunjujuće ali kasnije sam se naviknuo, zadovoljan sam filmom baš potiče na to da razmišljaš puno nakon što ga pogledaš!

fora mi je što na kraju filma svi glavni likovi završe u istoj poziciji, tj. leže u krevetu u istoj pozi, valjda poruka da te droga neće odvesti nigdje, da svi uvijek završe na istom
__________________
the end?
papaš trumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 02:14   #164
gledala sam film dva puta .. prvi put smo ga gledali skupa frend i ja, on u rijeci,a ja u zgu
meni je film bio u nekim trenutcima presmiješan .. stara i onaj crni lik su genijalni
kada sam ga drugi put gledala, sama, primjetila sam neke scene koje prvi puta nisam.

kao npr., da su malo (možda sam ja to tako shvatila), ali kao da su napravili to u stilu kao da je tripanje super. sve one halucinacije i to.. hej, pa meni se to činilo zabavno ..šalu na stranu, stvarno je odličan film. iako sam ja očekivala da će to sve prikazati na ozbiljniji način. realniji. ako su bile svega 2-3 scene intravenoznog korištenja heroina

8/10

@papaš trumf .. pogledaj "mi djeca s kolodvora zoo" .. zadnjih pola sata je .. rekvijem je skoro pa ništa u usporedbi sa kolodvorom.

i ova zadnja rečenica ti je super
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 12:52   #165
Meni je ovo odlican film,iako sam vidio i dosta negativnih komentara.Film je stvarno sila,i tek je Trainspotting mozda bolji,od filmova s takvim temama.Jared Leto odlican,a i Jennifer Connely super,posebno onaj dio na kraju haha
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 12:54   #166
Film u biti nije loš ali mi je draža ona muzika
__________________
We buy things we don't need, with money we don't have, to impress people we don't like.
unabomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 22:16   #167
famozna lux anterna

može netko reć, pošto nisan pogleda film po čemu je zadnjih 15 odvratno?
giovannininho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 22:19   #168
ta je super mjuza al mi je ludja ona kad pleše crnac cili nadrogiran, još kad bi zna kako se zove, prije san je ima al ne mogu je sad nać
edit opet: naša je http://www.youtube.com/watch?v=V36BODvRuRs

Zadnje uređivanje Čive : 27.06.2011. at 22:32.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:29   #169
Film je fantastičan. Niti jedan lik u filmu ne postoji, a da ne priživljava vlastitu bitku u životu. Možda mrvicu pretežak kraj, ali sve u svemu jako dobar
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 23:11   #170
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Film je fantastičan. Niti jedan lik u filmu ne postoji, a da ne priživljava vlastitu bitku u životu. Možda mrvicu pretežak kraj, ali sve u svemu jako dobar
Dobro primijećeno! I agree with you!
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:14   #171
Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
Meni u filmu nista nije bilo odvratno.E,sad nekome je mozda ovo odvratno:



A mozda cak postoje i oni kojima je OVO odvratno



Al meni je ta scena mozda i najjaca u filmu

Dobro ni ovo nije bilo bas ugodno



Sve u svemu,SILA od filma..
ne znam, osobno mi je najmucnija scena kad se leto bode u venu u auto kad on i crnjo idu na floridu
aerossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:52   #172
Quote:
aerossi kaže: Pogledaj post
ne znam, osobno mi je najmucnija scena kad se leto bode u venu u auto kad on i crnjo idu na floridu
meni je to isto gadno bilo .. ali sam isto tako očekivala i više takvih scena
i općenito, briga me ako je u filmu scena u kojoj se netko drogira .. sve dok se ne bode u veni .. to mi je
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 19:33   #173
Meni je bio ok, ali ništa posebno me nije uznemirilo. Ona baba je odlično odglumila i to mi se svidjelo.

Zadnje uređivanje tidusy : 21.08.2012. at 19:39.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 19:48   #174
planiram ga konačno pogledat. dugo nisam mogla iz određenih razloga.
nadam se da nije dosadan, a naporan i težak očekujem da bude s obzirom na temu.
u protivnom neće ispunit svoju svrhu.
well, vidjet ćemo
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:31   #175
spoileri

Quote:
kozz kaže: Pogledaj post

Inače "Rekvijem" mi je malko precijenjen film. Cijelo trajanje osjećao sam emotivnu distancu od svega što se dešavalo na ekranu. Jednostavno mi je bio prehladan i u onim dijelovima koji to nebi trebali biti, a one silne vizualne i zvučne stilizacije samo su to pojačavale.

Jedino mi se sviđala uvjetno rečeno 'edukacijska' dimenzija. Čuo sam da je film trebao biti prikazivan u školama kao dio programa suzbijanja droga. Za razliku od hrpetine promašenog edukacijskog smeća kojim nas bombardiraju sa TV-a ( znate onaj spot: JUČER - scena kako mladić i djevojka sviraju klavir, DANAS - scena kako se mladić i djevojka bodu iglama, SUTRA - scena kako mladić i djevojka leže na stolu u mrtvačnici ) od "Rekvijema" bi se usrali u gaće.
da, to bi kratko, jasno i sažeto bilo to. nažalost.

imala sam ogromna očekivanja od ovog filma. iz privatnih razloga nisam ga se usudila pogledat punih 5 godina. govorili su da je strahovito težak, baca te u teški bed, morbidan...čekala sam da budem spremna.
nažalost, na kraju svega, a posebice tokom famoznih zadnjih 10 minuta filma samo sam s nevjericom gledala i šaptala : " i to je to??!!1"

film nema veze sa stvarnošću. dapače, čitavim svojim trajanjem i sinopsisom vrišti - ovo je snimala osoba koja nikad u životu nije vidjela junkiea. od traljavih greški koje bi upućivale kako se zjenice šire od heroina pa do slabo odrađenih perioda koje su se trebale odnositi na djelovanje i simptome određenih droga. još je najbolje prikazana priča o starici.

nije me dotakao. ni najmanje. također mislim da je loša ideja prikazivat ga klincima u školi jer mislim da bi 99% zaspalo već nakon 15 minuta i apsolutno izgubilo koncentraciju i interes za daljnje praćenje filma.

precijenjen, def.

ovo isto mogu samo potpisat

just sandy
Quote:
Ne berem toliku fascinaciju filmom.

Ne znam je li se Aronofsky ikad pikao (Hubert Selby, po čijem je romanu film snimljen, jest), ali film kao da prikazuje kako mi ne-džankiji zamišljamo da džankiji proživljavaju svoju ovisnost. Dala bih lijevo jaje da to nije baš tako. Vjerojatno je i gore, ali jedino mi je kraj bio uvjerljiv.
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:13   #176
Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
da, to bi kratko, jasno i sažeto bilo to. nažalost.

imala sam ogromna očekivanja od ovog filma. iz privatnih razloga nisam ga se usudila pogledat punih 5 godina. govorili su da je strahovito težak, baca te u teški bed, morbidan...čekala sam da budem spremna.
nažalost, na kraju svega, a posebice tokom famoznih zadnjih 10 minuta filma samo sam s nevjericom gledala i šaptala : " i to je to??!!1"

film nema veze sa stvarnošću. dapače, čitavim svojim trajanjem i sinopsisom vrišti - ovo je snimala osoba koja nikad u životu nije vidjela junkiea. od traljavih greški koje bi upućivale kako se zjenice šire od heroina pa do slabo odrađenih perioda koje su se trebale odnositi na djelovanje i simptome određenih droga. još je najbolje prikazana priča o starici.

nije me dotakao. ni najmanje. također mislim da je loša ideja prikazivat ga klincima u školi jer mislim da bi 99% zaspalo već nakon 15 minuta i apsolutno izgubilo koncentraciju i interes za daljnje praćenje filma.

precijenjen, def.

ovo isto mogu samo potpisat

just sandy
Slažem se da je precijenjen. Meni je jedino ona baba bila dobra, ostalo je sve podosta površno napravljeno.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 06:01   #177
odlican...

davno gledao
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:18   #178
teška realnost bez nafuravanja da bi kvazi stručnjaci mogli naći neku dubinu....mučno,teško,gadljivo....radim u struci da znam što su narkomani,ovo je puno bliže tom što gledam svaki dan nego trainspotting...trainspotting je zabava za široke mase...netko tko je imao narkomana u užem krugu poznanika ili obitelji,nema šanse da ovo pogleda do kraja....film odlicno odraduje upravo ono cemu je namjenjen....
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2022., 23:36   #179
pogledan opet nakon više od pola desetljeća i dojam je bio isti

ne znam koji film mi ima mučnije zadnje scene filma koje me hipnotiziraju toliko da ne mogu odljepiti oči sa ekrana i ostave u dojmu dugo nakon
sličan efekt je postigao i Black Swan s jedinom razlikom što sam kod njega bila iziritirana, a kod RFAD duboko potresena

film o izgubljenim pojedincima utopljenim u vlastite utopije koje su ih pojele na kraju
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 13:28   #180
Pogledao i ja. Odličan. Ellen Burstyn razvalila.

Lux Aeterna

Više opisao ovdje.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.