Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 22:34   #1001
Quote:
dilataciju Infudibulum-a hipofize u desnu stranu ,ali da se microadenom nemoze sa sigurnoscu potvrditi
to je i moja dijagnoza.
infudibulum je držak hipofize, meni su objasnili da ta asimetričnost obično znači da ju nešto s druge strane gura, to može biti adenom, ali nije sigurno. takvo stanje je potrebno pratiti, ponoviti MR kroz godinu dana
jesi li vadila prolaktin?
uzimaš li terapiju bromokriptin za hipofizu? metformin za inzulinsku rezistenciju?

do tad si pomogni s prehranom po montignac dijeti - izbaci šećere pa će se gušterača i lučenje inzulina kolko - tolko stabilizirati
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:30   #1002
Ne pijem tablete za hipofizu , pijem siofor za inzl.rez. i letrox za stitnu ,
pb je sto ja nemam doktora kakvog treba samo me salju od jendog do drugog doktora ,
jer ja progesivno gubim vid na ljevo oko imam hemiparzu ljevostranu spasticu . Ja se ne osjecam nikako dobro ,
ali borim se jer ne zelim da se predajem.Trazim nekog dobrog doktora koji ce mi pomoc ,
Radila sam juce uz stitne

Desni Lobus:15x48x16=5,7ml
Lijevi Lobus:17x45x14=5,3ml
Istmus volumena:0,02 ml
Ukupni volumen 11ml,uredan volumetrijski nalaz.
Parenhim je grube heterogene strukture,
desni lobus donji pol i dorozalno hipoehogeni nodus 17x10mm.,a lijevi lobus donji pol i dorozalno hipoehogeni nodus 17x7mm.
Traheja medioponirana,limfonodi bez signifikantnog uvecanja.
Kontola Tireologa

Radila sam i prolaktin prije godinu dana bi je 624

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.07.2012. at 16:32. Reason: spajanje postova
msa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 15:38   #1003
ne znam kako da ti pomognem. mogu ti preporučiti privatnu kliniku u HR za koju sam se raspitivala da imaju endokrinologa i rade MR hipofize. ali to će ti biti skupo. ne znam možeš li u neku državnu bolnicu u HR, ako da - pokušaj dobiti termin u bolnici sestara milosrdnica u vinogradskoj. oni bi ti mogli napraviti kompletnu obradu.
za BIH stvarno ne znam
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 23:26   #1004
Mozes li mi molim te dat broj od te Klinike (privatne) i ime , pa cu ja nazvati , a bila sam u Bolnici sestara milosrdnica u vinogradskoj kod Dr.Dubravka Herman , ona mi je rekla da ja nisam Endokrinoloski pb , nego Neuroloski i da se ispitam na MS , i ustanovili su Neurolozi da se kod mene ne radi o MS nego najvjerovatnije o Kusingu tj micoradenom na hipofizi....
msa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 12:29   #1005
Moze li mi neko reci kolika je cena Dostinex-a u Hr,ovde u Srbiji su oko 55e.Hvala unapred.
Ladybug85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 23:00   #1006
Bok svima ! Imam 20 godina. Moj problem je počeo prije 3 mjeseca kada s počeli moji prvi ispadi sa disanjem i osjećajem probadanja u prsima, nakon urađenih nalaza pluća i srca rekli su da je sve okej. A onda je počelo moje loše raspoloženje, svakodnevno plakanje bez ikakvog posebnog razloga, depresija,napetost. Kad sam izvadila prolaktin bio je 5400 dakle 10 puta povišen od gornje normalne granice, nakon toga liječnik me poslao na MR gdje je otkriven adenom veličine 13mm, propisao mi je bromokriptin. Pijem ga 2 mjeseca, snizio mi je prolaktin vrlo brzo na 1600,a mjesečnice uredovao. No moje loše raspoloženje nikako da prestane,pa me zanima je li ovo čisto posljedica djelovanja adenoma ili bi ipak trebala potražiti pomoć psihologa. Ludim, jer najljepše razdoblje svoga života provodim u plaču, depresiji i tuzi,bez ikakvoga razloga. Je li i'ko imao sličan slučaj ? Hvala unaprijed ! Presretna sam što sam našla ljude koje ovo razumiju.
Lanaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 09:33   #1007
Stitnjaca

Quote:
Lanaaaaa kaže: Pogledaj post
Bok svima ! Imam 20 godina. Moj problem je počeo prije 3 mjeseca kada s počeli moji prvi ispadi sa disanjem i osjećajem probadanja u prsima, nakon urađenih nalaza pluća i srca rekli su da je sve okej. A onda je počelo moje loše raspoloženje, svakodnevno plakanje bez ikakvog posebnog razloga, depresija,napetost. Kad sam izvadila prolaktin bio je 5400 dakle 10 puta povišen od gornje normalne granice, nakon toga liječnik me poslao na MR gdje je otkriven adenom veličine 13mm, propisao mi je bromokriptin. Pijem ga 2 mjeseca, snizio mi je prolaktin vrlo brzo na 1600,a mjesečnice uredovao. No moje loše raspoloženje nikako da prestane,pa me zanima je li ovo čisto posljedica djelovanja adenoma ili bi ipak trebala potražiti pomoć psihologa. Ludim, jer najljepše razdoblje svoga života provodim u plaču, depresiji i tuzi,bez ikakvoga razloga. Je li i'ko imao sličan slučaj ? Hvala unaprijed ! Presretna sam što sam našla ljude koje ovo razumiju.
DRAGA LANA,

OBAVEZNO ODI IZVADITI HORMONE ŠTITNJAČE I ANTITIJELA ŠTITNJAČE JER SIMPTOMI KOJE TI IMAŠ SIMPTOMI ŠTITNJAČE. JAVI SE S REZULTATIMA I OBAVEZNO TO IDI IZVADITI. I MENI JE TAKO POČELO S PROBADANJEM U PRSIMA, DEPRESIJOM, A KASNIJE ATROFIJOM MIŠIĆA, VUKLA SAM SE GODINU DANA PO DOKTORIMA, NISU MOGLI NAĆI ŠTO JE. ZATO DA SE POŠTEDIŠ DALJNJIH MUKA, ODI VADI HORMONE ŠTITNJAČE. I ANTITIJELA OBAVEZNO.
Lalaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 11:38   #1008
Quote:
Lalaloo kaže: Pogledaj post
DRAGA LANA,

OBAVEZNO ODI IZVADITI HORMONE ŠTITNJAČE I ANTITIJELA ŠTITNJAČE JER SIMPTOMI KOJE TI IMAŠ SIMPTOMI ŠTITNJAČE. JAVI SE S REZULTATIMA I OBAVEZNO TO IDI IZVADITI. I MENI JE TAKO POČELO S PROBADANJEM U PRSIMA, DEPRESIJOM, A KASNIJE ATROFIJOM MIŠIĆA, VUKLA SAM SE GODINU DANA PO DOKTORIMA, NISU MOGLI NAĆI ŠTO JE. ZATO DA SE POŠTEDIŠ DALJNJIH MUKA, ODI VADI HORMONE ŠTITNJAČE. I ANTITIJELA OBAVEZNO.
A vadila sam hormone štitnjače, točnije sve moguće, bili su u redu, tako da dalje to nisam gledala, pa što su tebi rekli? Osjećaš li se sada bolje? Meni svi govore da su ova moja probadanja i problemi sa disanjem sve na psihičkoj bazi,a ja nikako ne znam kako da ih se riješim.Svaki dan imam osjećaj kao da me nešto drugo boli. :/
Lanaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:20   #1009
Evo i mene, izgleda, u klub. Naime, bila sam u subotu na MR mozga radi vertiga, na kraju mi je tehničar rekao da mu se čini da je ovak sve ok, ali da bi bila na hipofizi neka cista ili adenom....sutra mi bude gotvo nalaz, bar bi trebao biti.

Samo se nadam da ne bude ništa (još) strašnijeg od ovog i da je tehničar dobro vidio, mada me čudi da je uopće nešto išao govoriti. I muči me to da će mi nalaz biti gotov za takoreći 3 dana, a znam da se inaće čeka na očitanje oko 2 tjedna...valjda nije nešto tak jako hitno?!

Uglavnom, htjela sam pitati, kaj mi je sad prvo dalje za raditi? Naručiti se kod endokrinologa ili?

I, dal se obavezno ostaje u bolnici na ležanju, odnosno, nije moguće napraviti kompletnju obradu bez ostanka u bolnici?
Hvala!
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 21:36   #1010
Pročitala sam doslovno cijelu temu i pronašla odgovore na moja gore postavljena pitanja .

Sad još samo da sutra dočekam nalaze.....strah me
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 23:55   #1011
Quote:
msa24 kaže: Pogledaj post
Mozes li mi molim te dat broj od te Klinike (privatne) i ime , pa cu ja nazvati , a bila sam u Bolnici sestara milosrdnica u vinogradskoj kod Dr.Dubravka Herman , ona mi je rekla da ja nisam Endokrinoloski pb , nego Neuroloski i da se ispitam na MS , i ustanovili su Neurolozi da se kod mene ne radi o MS nego najvjerovatnije o Kusingu tj micoradenom na hipofizi....
Moja sestra je imala Cushingov sindrom (ranije sam pisala tu na temi). Ukratko od tumora je dobila Cushinga ( koji je opasniji od običnog tumora). Dovela se u stanje da je od običnog tumora dobila dijabetes i bila na inzulinu 4x dnevno kako bi regulirala šećer (koji nikad nije inzulinom tada uspjela regulirati), zdebljala se 15 kg, nije imala mengu mjesecima, problemis a nogama, cirkulacija, hormoni....
Sve u svemu nakon operacije prije hm 3 godine sad je doslovno kao nova, čak si više ni inzulin ne daje, izmjenila se jako (na bolje) i fizički a rekla bih i psihički .

Javi se u Bolnicu sestara milosrdnica u Vinogradsku dr. Gnjidiću. On je najbolji za Cushinga i SVE po pitanju hipofize...

Zadnje uređivanje pistacija : 29.08.2012. at 00:00.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 21:27   #1012
Nalaz je pokazao cistu na hipofizi, od 5 mm.
Ja sam mislila obaviti endokrinološke nalaze u svom gradu, kolko je to moguće, i MR hipofize, pa onda s tim nalazima otić do dr. Gnjidića, čisto da čujem mišljenje...šta mislite, jel to ok?

ČItala sam da su neki ostajali u bolnici na pretragama po 7 dana..pa kaj su vam sve radili?

Mislila sam prvo otići kod dr Vizner na polikliniku Villi, al opet, te sve nalaze nemrem tam raditi..znači, to bi eventualno, bilo samo njeno mišljenje onda..ah, nisam pametna ni sama.
Mislim, znam da nije to sad najstrašnije kaj me moglo snaći, al opet, ne mogu se ni praviti kao da nije ništa.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 18:16   #1013
neznam vise di bi postavilan pitanje

bolujem od hipotireoze 3.god.pijem euthyrox.
zadnjih godinu dana menstruacija mi je pocela izostajat, pa mi je ginekolog prepisao diane 35,pila sam ih 3.mj i poceja mi je pritisak u glavi,ginekolog je rekao da prestanem i prestala sam.sad kad ih ne pijem javilo mi se dva puta u mjesecu po deset dana prvo pritisak u glavi,pa neka tupa bol,pa kao da mi je u glavi vrucina.,bila sam u drugom mj.na magnetskoj rezonanci hipofize i bilo je sve u redu.,sad neznam sta mi je bila sam na neurologiji oni kazu da imam tenzijsku glavobolju,,strsno me je strah neznam sta da mislim,,mislila sam mozda da odem na magnetsku rezonancu cijele glave. jer ovo sto osjecam ne prestaje??
lavicaa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:54   #1014
Prije 10 mjeseci na MR-u je uočen najvjerojatnije recidiv tumora kojeg sam operirala 2009., veličine 5 mm. Tumor je najvjerojatnije nehormonski.

Zakazana mi je kontrola za ovaj 11 mjesec, sa slikama MR-a, nalazima hormona itd.

U međuvremenu sam zatrudnila, u prvom sam mjesecu trudnoće. Što sad učiniti, smijem li na MR i koliko će biti valjani nalazi hormona u ovom stanju? Što ako tumor kroz trudnoću naraste? Skroz sam zbunjena, molim pomoć.
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:51   #1015
Thumbs up

Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Prije 10 mjeseci na MR-u je uočen najvjerojatnije recidiv tumora kojeg sam operirala 2009., veličine 5 mm. Tumor je najvjerojatnije nehormonski.

Zakazana mi je kontrola za ovaj 11 mjesec, sa slikama MR-a, nalazima hormona itd.

U međuvremenu sam zatrudnila, u prvom sam mjesecu trudnoće. Što sad učiniti, smijem li na MR i koliko će biti valjani nalazi hormona u ovom stanju? Što ako tumor kroz trudnoću naraste? Skroz sam zbunjena, molim pomoć.
I ja sam u gotovo istoj situaciji. Trudna sam i imam ademon od 13 mm na hipofizi. Ja sam planirano ostala trudna uz znanje i odobrenje endokrinologa s Rebra. I dobila sam ovakve upute: odmah prestati piti bromergon i svaka 3 mj. kontrolirati vidno polje jer će adenom u trudnoći rasti pa ću ako počne pritiskati vidni živac nastaviti s terapijom. I to je to. Inače nije dokazano da terapija utječe na plod, ali dok nema potrebe ne treba ju piti. S tim se složio i moj ginekolog iz Vilija. Sad sam u 3. mj trudnoće i sve je super.
Što se tiče MR bolje je nemoj ga raditi. Rekao mi je da ga napravim čim budem mogla poslije poroda.
Briza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:43   #1016
Da, ali moj tumor nije hormonski tako da nikakve tablete ne pomažu. Smijem li ostati trudna - iskreno, nisam upitala endokrinologa jer ga na zadnjem pregledu nisam ni vidjela, mijenjao ga je asistent kojem sam rekla da planiram trudnoću. Nakon toga su moji nalazi pregledani na konziliju, asistent ih je obavijestio da planiram trudnoću i predložili su praćenje.

I sad mene zanima - što ako tumor naraste a ne može se regulirati tabletama?
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:37   #1017
Thumbs up

Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Da, ali moj tumor nije hormonski tako da nikakve tablete ne pomažu. Smijem li ostati trudna - iskreno, nisam upitala endokrinologa jer ga na zadnjem pregledu nisam ni vidjela, mijenjao ga je asistent kojem sam rekla da planiram trudnoću. Nakon toga su moji nalazi pregledani na konziliju, asistent ih je obavijestio da planiram trudnoću i predložili su praćenje.

I sad mene zanima - što ako tumor naraste a ne može se regulirati tabletama?
Raspitala sam se što i za takav slučaj. Ako naraste, jedina smetnja može biti problemi s vidom, a tada se može operirati, ali to je zaista u iznimnim situacijama. Dosta sam se informirala jer se moj tumor spustio u kavernozni sinus gdje je neoperabilan, tako da mi nije bilo druge usprkos njemu ostati trudna ili nikako.
Gle, ja sam se prepustila uživanju u trudnoći i svom starijem kikiću i ne nastojim o tome razmišljati. Najbitnije mi je da ne utječe na plod.
Briza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:53   #1018
Draga, puno ti hvala na ovim umirujućim riječima. Živim daleko od zg-a pa nisam na izvoru informacija, a docent Vrkljan koji me vodi do sad mi nije bio ni na jednoj kontroli, uvijek ga mijenja neki mlađi kolega. Hvala ti i nek ti je sa srećom u trudnoći i svemu nakon toga!!!
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 17:29   #1019
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Draga, puno ti hvala na ovim umirujućim riječima. Živim daleko od zg-a pa nisam na izvoru informacija, a docent Vrkljan koji me vodi do sad mi nije bio ni na jednoj kontroli, uvijek ga mijenja neki mlađi kolega. Hvala ti i nek ti je sa srećom u trudnoći i svemu nakon toga!!!
Nema na čemu. I tebi sretno i uživaj u svakom trenutku, o problemima ćemo misliti ako do njih dođe.
Briza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 16:40   #1020
stigla mi je čestitka danas - prolaktin 179,8 (2-30)

ovom prilikom bi se zahvalila predragoj doktorici šulentić, što je bila humana i stručna
pa je usprkos svim indikacijama ukinula bromergon iz terapije - jer ona ne vjeruje nalazima hormona iz OB Bračak
i što me nije htjela poslati na kontrolni MR hipofize - jer je ionak svejedno jer imam adenom ili nemam
i za najmudriji savjet do sad - ako hoćete dijete seksajte se!
hvala vam doktorice, u ove dvije godine to mi nije palo na pamet!
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.