Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 18:13   #141
Mozda. Sto vise cekas manja je sansa da ce pomoci. Posavjetuj se s dermatologom, nije minoxidil jedini, postoji i finasteride. Radi se o lijekovima, pa stvarno trebas savjet lijecnika.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:34   #142
Minoksidil

Bok svima! Imala bih jedno pitanje vezano uz minoksidil. Koristim ga vec eto par mjeseci zbog alopecije areate i moram priznati da mi se "kružić" koji je bio promjera 4 sa 4 cm počeo lagano popunjavati sa sitnim dlačicama.:-) E sad, mene zanima slijedeće, pošto su mi se uz tu alopeciju dosta prorijedile obrve da li se minoksidilom mogu mazati i obrve? Hvala.
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:55   #143
Pozdrav,
Koristim minoxidil koja 2 tj i tijekom umasiravanja u vlasište ispadne mi kojih 30-ak vlasi. Zanima me od vas koji imate pozitivnih iskustava tj. kome se opadanje zaustavilo, što to znači da vam ni tokom masaže vlasišta minoxidilom više kosa uopće ne ispada?! Meni ispadne kojih ( 60-ak) vlasi dnevno što mi se iako je u granicama normale s obzirom na moje očajno stanje kose čini jako puno
tweet861 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:03   #144
Ponavljam svoj post od prošle godine, potaknuta lupanjem srca zadnjih par dana (da, ići ću i kod doce). Nadam se da će mi se netko udostojiti odgovoriti.


Koristim minoxidil (2-postotni) već četiri godine, jer mi je, kao nuspojava korištenja psihotropnih lijekova počela ispadati kosa. I djeluje, ponovo imam gustu, nakon pranja i grivastu kosu.

No, prije par dana sjetila sam se farmaceutkinju u ljekarni pitati koliko se dugo smije koristiti. Prenerazila se kad je čula da ga nanosim toliko dugo, i rekla da se već nakon mjesec dana treba napraviti pauza, te da on nije za dugotrajnu upotrebu.

To su mi potvrdile još dvije farmaceutkinje na dvije različite lokacije u Zagrebu.

Zbunjuje me što se ovdje, na forumu, kao i svagdje na internetu, tvrdi upravo suprotno, da se minoxidil mora nanositi praktički do kraja života, jer, u suprotnom, otpadnu sve vlasi koje su narasle nakon njegove intervencije (tako pišu i svjetski priznati stručnjaci i doktori, ako je suditi po netu).

Komu/čemu vjerovati?

Do sada nisam imala nuspojava, osim što sam se udebljala desetak kila, i više, i djelujem pomalo naotečeno, no mislim da to ipak imam zahvaliti psihofarmacima. Plaši me i to što piše da nakon dugotrajne upotrebe srce dolazi u opasnost, a i lijekovi koje jeduckam također slabe srce.

Opća doktorica mi savjetuje da napravim pauzu od (čak!) pola godine. Što mi je činiti? Da li da napravim pauzu od jedan do tri mjeseca (to su mi savjetovale farmaceutkinje u ljekarnama), da poslušam LOM-icu ili što?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 03:14   #145
Samo da iznesem moje mišljenje o minoxidilu...

Koristim ga već 2 mjeseca. Imao sam velike zaliske, a sada mi je mlada kosa poćela rasti gdje je god rasla do prije 2-3 godine kad sam počeo dobivati zaliske... Dakle totaln osam zadovoljan sa minox i više nemam zaliske !!

U početku je jako iritirao vlasište, te je kosa počela otpadat masovno da sam se mislio odustati, ali odlučio sam ići do kraja i sad se sve vraća, te dobivam novu kosu...

P.S. Prekratko ga koristim da bi rekao koje me još nuspojave čekaju !

Pozdrav
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 14:19   #146
pozdrav. dermatolog mi je propisao alomax 2% i alpicort f.bila sam u ljekarni i nemaju alomax ali su mi rekli da uzmem minoxidil.da je jeftiniji a isti po sastavu.na kraju sam naručila minoxidil.
sad me zanima da li radim grešku ili je to jedno te isto.
ip76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 09:08   #147
E ovako, resio sam da pocnem sa Minoksidliom. Nisam nikada koristio. Zanima me, da li bih mozda trebao da pocnem sa onim od 2% ili odmah da krenem sa onim od 5%?
Ko bi rekao is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 20:50   #148
U Gradskoj ljekarni onaj njihov vlastiti ne-brandirani pripravak od 100ml kosta 178.11 kuna!

Cista pljacka za kolicinu koja nije dovoljna ni za dva mjeseca. Nikad vise! Od sada samo preko interneta.
Fomuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:48   #149
Pozdrav, zanima me moze li se minoksidil kupiti u ljekarnama u splitu, i ako netko zna koliko kosta..? moram li imati recept ili je u slobodnoj prodaji?
takodjer, treba li se koristiti redovito (ja bih ga koristio za rast brade jer mi raste kao da imam 14god, a ne 24 ) ili je dovoljno koristiti dok izraste pa onda prestane? znam da mogu guglati, ali misljenja su podijeljena, a ako netko ima iskustva bio bih zahvalan..
Lencar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 09:02   #150
Bok,ako nekoga zanima jer više ne koristim minoxidi imam 3 bočice kirklandovog neotvorenog sa nekorištenog sa kapaljkom neka se javi na pm.Riječ je o 5% minoxidilu kupljenom u kanadi.
Ja sam se na propeciji preporodio i prestao koristiti minoxidil.
michelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 16:48   #151
Pozdrav ljudi!

Imam pitanje i bio bi vrlo zahvalan kad bi mi netko pomogao.

Postoji li neka ljekarna, ili nešto slično, koja prodaje ili pravi prema narudžbi minoxidil bez propilenglikola?

Koristim minoxidil već tri mjeseca, i mogu reći da sam djelomično zadovoljan, jer su mi zalisci gdje prije nije bilo kose popunjeni skroz. ali mi problem stvara
PPG koji mi ne odgovara, svrbi i stvara veliku količinu peruti. Tako da mi na tjemenu gdje mi je kosa prorjeđena ne može djelovati zbog prevelike količine mrtvih stanica...

Preporučeno mi je da probam Minoxidil s glicerinom, pa me zanima zna li
netko ljekarnu ili kako se može naručit takav minoxidil??
boka987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:03   #152
Quote:
Fomuras kaže: Pogledaj post
U Gradskoj ljekarni onaj njihov vlastiti ne-brandirani pripravak od 100ml kosta 178.11 kuna!

Cista pljacka za kolicinu koja nije dovoljna ni za dva mjeseca. Nikad vise! Od sada samo preko interneta.


odakle narucujes? vidim i ja da je dosta jeftinije na netu... konkretno e bayu
teclat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:04   #153
Quote:
boka987 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Imam pitanje i bio bi vrlo zahvalan kad bi mi netko pomogao.

Postoji li neka ljekarna, ili nešto slično, koja prodaje ili pravi prema narudžbi minoxidil bez propilenglikola?

Koristim minoxidil već tri mjeseca, i mogu reći da sam djelomično zadovoljan, jer su mi zalisci gdje prije nije bilo kose popunjeni skroz. ali mi problem stvara
PPG koji mi ne odgovara, svrbi i stvara veliku količinu peruti. Tako da mi na tjemenu gdje mi je kosa prorjeđena ne može djelovati zbog prevelike količine mrtvih stanica...

Preporučeno mi je da probam Minoxidil s glicerinom, pa me zanima zna li
netko ljekarnu ili kako se može naručit takav minoxidil??

vjerujem da ti u ljekarni, npr. Gradska ljekarna Zagreb mogu smiksati magistralni pripravak s glicerinom
teclat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:07   #154
Pozdrav!

Dermatologica mi je u nalaz napisala korištenje Alomaxa, kupila sam Belupov u ljekarni 5% 60 ml i platila užasnih 218, 75 kn!

Postoji li igdje jeftinija verzija minoksidila jer je ovo strašno, plus što u uputama piše da smijem raspršiti 10 puta iz pumpice što odgovara količini 1 ml, ali meni to nije prekrilo ni približno pola tjemena, pošto mi se inače vrlo gusta kosa prorijedila difuzno po cijelom tjemenu za 50% ako ne i više.

Bude li vama dosta 10 špricaja za cijelo tjeme?
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:52   #155
Zar nije alomax isto što i minoxidil? Pitaj u ljekarni koja je cijena njihovog pripravka, čitala sam da je dosta povoljnije nego od Belupa. Ja uzimam 2% i dosta je povoljnije nego Belupov
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:33   #156
Zdravo svima!
Ja se s kosom i opadanjem mučim evo godinama, dijagnoze službeno nema i dermatologica mi je odavno propisala minoksidil/alomax (da, isto je to) i nisam ga koristila jer me bilo strah simptoma i svašta sam nešto drugo, prirodnije probala, no na kosi nema napretka, naprotiv, ide sve gore, pa se u zadnje vrijeme premišljao oko odluke. Sto biste mi savjetovali, vrijedi li započinjati ili ne? Koliko vam je kose vraćeno uz pomoć minoxa? Znam da je vise za održavanje stanja, no i neki ponovni rast bi značio puno u mom slučaju. Je li to zaista malo ili je bas vidljivo u vašim slučajevima? Ne bi mi se bio problem prskati svaki dan, ionako nešto trackam svakako, uvijek neka ulja i dosta novaca ide na sve to, tako da je mirnije kupiti jednu stvar i gotovo. I da, neki su pitali, ja sam čitala na stranim forumima da ljudi to obično koriste godinama, a ako djelovanje prestane, prebace se na višu koncentraciju.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:56   #157
Nitko baš? :/
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:54   #158
Quote:
boka987 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Imam pitanje i bio bi vrlo zahvalan kad bi mi netko pomogao.

Postoji li neka ljekarna, ili nešto slično, koja prodaje ili pravi prema narudžbi minoxidil bez propilenglikola?

Koristim minoxidil već tri mjeseca, i mogu reći da sam djelomično zadovoljan, jer su mi zalisci gdje prije nije bilo kose popunjeni skroz. ali mi problem stvara
PPG koji mi ne odgovara, svrbi i stvara veliku količinu peruti. Tako da mi na tjemenu gdje mi je kosa prorjeđena ne može djelovati zbog prevelike količine mrtvih stanica...

Preporučeno mi je da probam Minoxidil s glicerinom, pa me zanima zna li
netko ljekarnu ili kako se može naručit takav minoxidil??
imaš na Horvaćanska cesta 31a naručiš i sutradan ti naprave, pa je moguće da ti uvaže zahtjev.




Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dermatologica mi je u nalaz napisala korištenje Alomaxa, kupila sam Belupov u ljekarni 5% 60 ml i platila užasnih 218, 75 kn!

Postoji li igdje jeftinija verzija minoksidila jer je ovo strašno, plus što u uputama piše da smijem raspršiti 10 puta iz pumpice što odgovara količini 1 ml, ali meni to nije prekrilo ni približno pola tjemena, pošto mi se inače vrlo gusta kosa prorijedila difuzno po cijelom tjemenu za 50% ako ne i više.

Bude li vama dosta 10 špricaja za cijelo tjeme?
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Nitko baš? :/
Horvaćanska cesta 31a
moj 5% minox košta 72kn 100ml očito povoljnije
maliDio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:12   #159
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!
Ja se s kosom i opadanjem mučim evo godinama, dijagnoze službeno nema i dermatologica mi je odavno propisala minoksidil/alomax (da, isto je to) i nisam ga koristila jer me bilo strah simptoma i svašta sam nešto drugo, prirodnije probala, no na kosi nema napretka, naprotiv, ide sve gore, pa se u zadnje vrijeme premišljao oko odluke. Sto biste mi savjetovali, vrijedi li započinjati ili ne? Koliko vam je kose vraćeno uz pomoć minoxa? Znam da je vise za održavanje stanja, no i neki ponovni rast bi značio puno u mom slučaju. Je li to zaista malo ili je bas vidljivo u vašim slučajevima? Ne bi mi se bio problem prskati svaki dan, ionako nešto trackam svakako, uvijek neka ulja i dosta novaca ide na sve to, tako da je mirnije kupiti jednu stvar i gotovo. I da, neki su pitali, ja sam čitala na stranim forumima da ljudi to obično koriste godinama, a ako djelovanje prestane, prebace se na višu koncentraciju.
pokušat ću jednostavno
minox ti unaprijedi krvotok da ti više materijala za dlake dolazi u vlasište.
muškarci čelave zbog DHT testesterona, a imaju ga i žene. isto muško čelavljenje postoji i u žena. kad taj hormon zatvara isključivo vlasište kose svojim nakupljanjem.
stvarno mnogo ulja jesu DHT blokeri i mnogi mixevi za kosu su rađeni od njih. primjer kokosovo ulje, bademovo ulje.

da se borim za svoju kosu najprije bi u rutinu ubacio DHT bloker ulja, pa onda i minox ili nešto za cirkulaciju krvi.
youtube kanal: Nappturelle

neznam kakva je tebi kosa, ali blaži šamponi i bolja ulja ti mogu i volumen prirodno vratiti.
sretno

Zadnje uređivanje maliDio : 17.12.2017. at 14:20.
maliDio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:04   #160
Quote:
maliDio kaže: Pogledaj post
imaš na Horvaćanska cesta 31a naručiš i sutradan ti naprave, pa je moguće da ti uvaže zahtjev.







Horvaćanska cesta 31a
moj 5% minox košta 72kn 100ml očito povoljnije
Bio jučer i ne daju bez liječničke preporuke.
__________________
vau vau
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.