Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 14:17   #1
Dvorišna vrata

Trebao bih na vikendici napraviti ulazna vrata širine cca 4m. Razmišljao sam da napravim (ili nabavim) okvir dvokrilna vrata od željeza pa da između vodoravno stavim daske. Pitanje je: da li stupove koji će držati vrata betonirati ili mogu ići željezni koji se ubetoniraju u zemlju? I da li donju trećinu vrata zatvoriti i staviti dijagonalno šipke da se spriječi izvijanje? Ima li možda koji dućan koji nudi već gotove konstrukcije ili nešto slično? Hvala.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:08   #2
Quote:
sined kaže: Pogledaj post
Trebao bih na vikendici napraviti ulazna vrata širine cca 4m. Razmišljao sam da napravim (ili nabavim) okvir dvokrilna vrata od željeza pa da između vodoravno stavim daske. Pitanje je: da li stupove koji će držati vrata betonirati ili mogu ići željezni koji se ubetoniraju u zemlju? I da li donju trećinu vrata zatvoriti i staviti dijagonalno šipke da se spriječi izvijanje? Ima li možda koji dućan koji nudi već gotove konstrukcije ili nešto slično? Hvala.
pusti betonske kraju jer na njih je teško postaviti šarke Uzmi ti lijepo malo jaču čeličnu koju ćeš betonom zaliti u zemlji No ako je ne ukopaš bar 1,5 m onda zaboravi na posao Ako praviš dvokrilna onda ti ne trebaju dijagonale
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:22   #3
Hvala na savjetu. A kojeg bi promjera trebali biti noseći stupovi?
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 06:53   #4
minimum fi 80 mm
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 15:03   #5
Quote:
sined kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu. A kojeg bi promjera trebali biti noseći stupovi?
Puno ti je bitnija debljina stijenke samog profila nego njegova vanjska dimenzija,osim naravno estetskog dojma.
rinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:02   #6
I mislio sam staviti što puniju cijev. Hvala na savjetima.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:11   #7
evo da se prikrpam na temu, sorry sined

ja tražim neku oprugu za zatvaranje dvorišnih vrata, znači da se ona sama zatvore kad uđem u dvorište
dal, postoji tako šta, ili neki savijet za sam svoj majstor izvedbu

hvala
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:38   #8
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
evo da se prikrpam na temu, sorry sined

ja tražim neku oprugu za zatvaranje dvorišnih vrata, znači da se ona sama zatvore kad uđem u dvorište
dal, postoji tako šta, ili neki savijet za sam svoj majstor izvedbu

hvala
Zavisi od dimenzije tvojih vrata,ali mislim da se može bez problema montirati neki od hidrauličnih zatvarača koji se stavljaju na ulazna vrata većine zgrada.
rinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:47   #9
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
evo da se prikrpam na temu, sorry sined

ja tražim neku oprugu za zatvaranje dvorišnih vrata, znači da se ona sama zatvore kad uđem u dvorište
dal, postoji tako šta, ili neki savijet za sam svoj majstor izvedbu

hvala
mnogo je bolje da nagneš lagano vrata
Ako možš donju šarku odmaknuti od štoka riješio si problem
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 08:39   #10
Quote:
rinovski kaže: Pogledaj post
Zavisi od dimenzije tvojih vrata,ali mislim da se može bez problema montirati neki od hidrauličnih zatvarača koji se stavljaju na ulazna vrata većine zgrada.

ma mala su vrata, negdje oko 1m x 0.80m, okvir je od željeznih cijevi, a između su letvice, tako da nisu jako teška
jel imaš neki link sa cijenma i modelima za te hidraulične zatvarače
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 08:41   #11
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
mnogo je bolje da nagneš lagano vrata
Ako možš donju šarku odmaknuti od štoka riješio si problem
mislim da ne bi bilo dobro tako, jer se vrata na kraju trebaju zatvorit na bravi, a ne znam da bi to bila dovoljna sila da se zatvore
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:51   #12
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
ma mala su vrata, negdje oko 1m x 0.80m, okvir je od željeznih cijevi, a između su letvice, tako da nisu jako teška
jel imaš neki link sa cijenma i modelima za te hidraulične zatvarače
Nemam neki poseban link,pošto to imaš u skoro svakom dućanu tipa "uradi sam",ili u nekom od većih prodajnih centara,da sad ne reklamiram nikog posebno.
Cijena im se kreće oko 200-tinjak kuna za neki solidan(ali kad kažem solidan onda mislim za tvoja vrata,pošto oni idu po kilaži!).
rinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:34   #13
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
mislim da ne bi bilo dobro tako, jer se vrata na kraju trebaju zatvorit na bravi, a ne znam da bi to bila dovoljna sila da se zatvore
kakav god "automat" da staviš na vrata bravu MORAŠ PROMIJENITI jer obična se sigurno neće zatvoriti bez velike sile

uostalom zašto bi i morala biti "zaključana" ? Zar ti nije dovoljno da budu samo naslonjena na štok ?
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:17   #14
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
kakav god "automat" da staviš na vrata bravu MORAŠ PROMIJENITI jer obična se sigurno neće zatvoriti bez velike sile
Potpisujem
rinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 08:25   #15
ok,

dečki hvala na savjetima,

idem ovih dana u šoping pa ću vidit šta ima u ponudi
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 01:18   #16
Baš me zanima kako je prošla kupnja...

Mene osobno zanima nešto drukčije. Radi se o kliznim dvorišnim vratima. Ima li netko kakav nacrt, projekt, kakav dobar link ili nešto slično za klizna vrata?? Ne zanima me toliko automatika koliko sama konstrukcija vratiju i klizne šine. Ili ako netko zna kavu dobru firmu na podrucju istarske ili primorsko-goranske županije.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 01:36   #17
ja sebi sam radio

Quote:
VladT kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako je prošla kupnja...

Mene osobno zanima nešto drukčije. Radi se o kliznim dvorišnim vratima. Ima li netko kakav nacrt, projekt, kakav dobar link ili nešto slično za klizna vrata?? Ne zanima me toliko automatika koliko sama konstrukcija vratiju i klizne šine. Ili ako netko zna kavu dobru firmu na podrucju istarske ili primorsko-goranske županije.
evo copa paste sa teme uradi sam.http://img152.imageshack.us/my.php?image=img1088lw4.jpg ,kombinacija hrast zeljezo,beton.cijena matrijala oko 5000 kn (piva uracunata).letvice sam naso u pevecu zadnja klasa neobradjene al su bile 9 kn/kom.vrijeme trajanja radova.1 dan kopanje temelja za sinu i pristup.radnika 2 ja i kum..2 dan salanje razvlacenje mreze armiranje stupova,varenje sine za armaturu.3 dan betoniranje (mikser)prilaza i temelja,pijenje pive i tjeranje macki od friskog betona.4 dan salanje stupova i betoniranje rucno.5 dan mjerenje rupe izracun matrijala kupovina zeljeza ciscenje farbanje temeljnom.6 dan mjerenje rezanje varenje montaza(moram priznat da je stari vario cisto zbog brzine on je auto limar).onda slijedi farbanje ograde i montazea letvica koje sam jos prije pofarbo u sandolin.razvuklo se na tri dana.trajalo je desetak dana ali ne cijelih jer se radilo prek tjedna
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 19:27   #18
zna li netko postoji li za kupiti gotova nazubljena šipka za automatska pokretna vrata ili se mora dati izraditi?
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:32   #19
Znam ja. Ima za kupiti....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 08:14   #20
Bob ti je dao točnu informaciju. Okoristi se njome.
Ja bih samo dodao da možeš pogledati i u Metro-u.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.