Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 21:14   #1
T-mobile (drugi dio)



Nastavak teme o 098 / 099 T-mobile operateru,
stara tema je zaključana, nalazi se ovdje.
__________________
....diplomirani seljak....

Zadnje uređivanje backtothesleep : 12.02.2013. at 22:41.
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:55   #2
jel još netko ima problem s iphoneom da mu se gubi 3G odnosno uopće ne može aktivirati 3G? već sam par iphonea vidjela s tim problemom, a ja imam i austrijski A1 i s njim 0 problema, tako da nije stvar u mobitelu.
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:55   #3
copy/paste sa stare teme:

Iphone mi je na servisu već 20-tak dana, skoro 15 radnih...Iphone je pod garancijom predan u t-mobile centru na servis, a u međuvremenu je istekla garancija
Prijatelj mi rekao da imam pravo na novi uređaj ukoliko ne dobijem nazad uređaj sa servisa u roku 20 radnih dana...
Zna netko više o tome??
bianconero8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:03   #4
Mislim da se prije radi o 45 radnih dana.

Sent from Xperia Arc using Tapatalk 2
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:50   #5
Quote:
J. Knoxville kaže: Pogledaj post
Mislim da se prije radi o 45 radnih dana.

Sent from Xperia Arc using Tapatalk 2
Načuo sam da više ne postoji rok od 45 dana, nego "razumni rok"...
Što god to značilo....
Antonio Vivaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:24   #6
Quote:
Antonio Vivaldi kaže: Pogledaj post
Načuo sam da više ne postoji rok od 45 dana, nego "razumni rok"...
Što god to značilo....
a razmuni rok je oko 45 dana. moraju u tom roku dati riješenje. ako ne daju, inspektorat ,prijava,pisamce i da vidis kak riješe sve....

Zadnje uređivanje Makyme : 13.02.2013. at 16:59.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:48   #7
Prvo pravilo je pogledati jamstvene. Obično tamo za mobitele piše kraći rok i ako ga prekrše traži se novi uređaj ili raskid ugovora (ako je kupljen bez tarife).

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:04   #8
Gledam ponudu na T-Mobile.. gdje je nestao iPhone 4S? Vidim da imaju iPhone 4.. jel to to ??
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:11   #9
Oni nikad ništa nemaju ....prije koji tjedan rijetki mobiteli su bili dostupni za kupnju.

Zadnje uređivanje tomisličak : 16.02.2013. at 11:26. Reason: uklonjeno nepotrebno QUOTE
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 17:15   #10
Dobiju male kolicine pa brzo rasprodaju...
hrvatska1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:13   #11
nije baš pitanje više osvrt na Tmobile

istekao mi ugovor, nije mi neka nužda ali reko idem kad mi je usput ući u tmobile i vidit kakvih mobitela ima

stoji izložen sony P, uredno istaknute cijene u raznim kombinacijama....uzmem broj odem do žene i pitam koliko taj mobitel dođe u mojoj tarifi. Veli ona da tog moba više nema za kupit, ja reko ok, a sony J, isto izložen kao i onaj prvi, ni njega nema.
Pa dobro zašto ih držite onda u trgovini? -Pa tu stoje dok ne dođu novi modeli????!!!!!

Mislim meni nije jasno kako možeš držati izloženo, i na tom uredno imati istaknute cijene, nešto što ne prodaješ. Pa bio bi red da ako ih već drže izložene da na njima naljepe nije dostupno i bok.

Plus još jedna meni osobno glupost, svaki T centar ima različitu ponudu, web ima različitu ponudu, SKZ ima različitu ponudu, a na nijednom mjestu ne možeš vidjeti sve mobitele koje je moguće nabaviti kod njih i njihove okvirne cijene
__________________
Para buši di burgija neće!
rocco21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:18   #12
tmobile stalno neki klinac mijenja, tarife su im katastrofalne....
ljudi koji su na bonovima imaju bolje opcije nego mi na pretplati. Mob na pretplatu jeftiniji za neku sitnu razliku od samog uređaja. katastrofa.
cijelu vječnost skupljam one bodove i dobijem 200kn popusta

Zadnje uređivanje tomisličak : 18.02.2013. at 09:44.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:28   #13
bok, jedno pitanje.
Zanima me koje brzine ostvarujete preko mobilnog interneta?

Trenutno sam u firmi i baš na mjestu na kojem sjedim signal je jako loš. Instalirala sam si neki speed test programčić i on kaže da DL vuče drito 53 kbps. A UL 162 kbps. Par put sam ponavljala i brzine ne odudaraju znatno.
Znam da mi vani radi pristojnije (za normalno neko ograničeno surfanje kakvo već je na mobitelima) mada nije to ništa wow.
U specifikacijama vele da moja xperia ima max brzinu HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps.

Koliko je u T-mobile mreži u mobilnom internetu moguće povući maksimalno?

Kad odem van testirati ću i vani, na nekoliko točaka u gradu...baš me zanima!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 11:52   #14
šta sad opet nema s3 lte???
i vidim opet su digli cijenu, prvo je s3 obični na total xl koštao 1000 kn, pa sad lte 1400, pa su ga digli na 1600 i sad ispada 1800.
pa jel t mobile inače i vani ovako neozbiljna ogromna kompanija, ili samo ovde kod nas je cirkus???
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:55   #15
Jeli jos itko ima problem sa ulogiranjem na m.moj.hrvatskitelekom.hr? Pokusavam uc preko mobitela, upisem korisnicko ime i lozinku, sto ucitava cjelu vjecnost. Idem na laptop i otvori normalno i moj.hrvtelekom i mobilnu verziju m.moj... Idem preko istog wifi-a kao i sa mobitelom, ali ne uspijeva. sve mi se cini da tmobile blokira... Opet... i ona aplikavija ESMS ne radi, a radila je....

Sent from my Lumia 710 using Board Express
a01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:56   #16
ja sam išla prije sat vremena i normalno mi je radilo.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:07   #17
Quote:
a01 kaže: Pogledaj post
Jeli jos itko ima problem sa ulogiranjem na m.moj.hrvatskitelekom.hr? Pokusavam uc preko mobitela, upisem korisnicko ime i lozinku, sto ucitava cjelu vjecnost.
...ukoliko se spajaš preko SIM kartice - restartiraj i>Phgone,
ako se spajaš na Wi-Fi - promijeni Postavke:
Postavke / Wi-Fi / ime mreže / DHCP / DNS
upisati 8.8.8.8 ...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:24   #18
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
bok, jedno pitanje.
Zanima me koje brzine ostvarujete preko mobilnog interneta?

Trenutno sam u firmi i baš na mjestu na kojem sjedim signal je jako loš. Instalirala sam si neki speed test programčić i on kaže da DL vuče drito 53 kbps. A UL 162 kbps. Par put sam ponavljala i brzine ne odudaraju znatno.
Znam da mi vani radi pristojnije (za normalno neko ograničeno surfanje kakvo već je na mobitelima) mada nije to ništa wow.
U specifikacijama vele da moja xperia ima max brzinu HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps.

Koliko je u T-mobile mreži u mobilnom internetu moguće povući maksimalno?

Kad odem van testirati ću i vani, na nekoliko točaka u gradu...baš me zanima!
Sve to ovisi o mikrolokaciji, tj. kako je pokrivena baš dotična točka na kojoj se nalaziš u tom trenutku. Ja npr na poslu i doma imam jako dobru vezu, na mom mobu zna potegnuti i 9Mbps a u lokalnom bircu 200m od kuće a i iza zgrade od firme jedva da lovim 3g uz 1Mbps jedva Ako neka zgrada, debeli zidovi ili neki brežuljak ili tko zna što zaklanja antene, signal će na mikrolokaciji biti lošiiji.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 08:31   #19
apsolutno znam da sve ovisi o mikrolokaciji kao što ovaj kutak zgrade u kojem mi je ured je maltene van dosega signala.
samo nisam imala ideju koliko se u praksi realizira kad se sve uzme u obzir uključujući gustoću prometa u tom momentu u mreži (iako znam teoretske maksimalne brzine pojedinih tehnologija, što se učilo na faksu) .. nekoć je max bilo cca 400kbps (prije x godina kad sam jednom mjerila)

jučer sam po gradu izmjerila i po 3 i 5 pa čak i 6,5 Mbps. (ostala ugodno iznenađena, btw)

nisam rekla kamo moje pitanje smjera..

gledam one tablete. recimo samsung galaxy.

uz ugovor na 24mj, onaj paket (valjda L) od 3GB što košta 175kn/mj tablet košta 3500kn. 24x175=4200 + 3500= 7700 -toliko košta uređaj+usluga.

XL paket od 20GB prometa košta 250kn/mj. u tom paketu uređaj košta 1500 i na 2 godine 24x250+1500= 7500kn uređaj+usluga.

ako sam uređaj košta cca 4500, a što plaćamo tamo u onih 3000?. pokušavam shvatiti
podatkovnu sim karticu i brzinu koju uspiješ ostvariti (jao si ga stanovnicima ove poslovno-stambenog bloka u kojoj trenutno sjedim) i ograničen promet (ne-flet).

a ja imam u sklopu svoje govorne usluge u tarifi EXTRA total+ S neograničen promet sa brzinom koju uspijem realizirati* +150min razogovra i 50 sms-ova za 100kn/mj u kojih je uključen PDV, radijska frekvencija i par tramvajskih karata

što nije razumnije napraviti kopiju sim (twin card) kartice (mislim da to košta parsto kuna) i jednu imati u mob-u a drugu u tabletu (kupljen na slobodnom tržištu) i naizmjence koristiti po potrebi.

ponuda kakvu nude za tablete po tim cijenama je ... smiješna.

ili ja nešt nisam dobro razumjela? podatkovna sim kartica kao sklop nije ništa drugačija od govorne sim kartice, koliko je meni poznato

*koja ovisi o dostupnim resursima mreže i mogućnostima uređaja kojeg koristim- koji u mom slučaju je 7,2Mbps. Da imam galaxy, max brzina je 42Mbps što sumnjam baš da bi ikad uspjela realizirati...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 19.02.2013. at 08:45.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 09:06   #20
aaaa sad sam shvatila. ovaj moj neograničen promet je neograničen do 512MB! eureka!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.