Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 12:21   #1
Mršavljenje

Trebam pomoć;
38 godina, 78 kg, 178 cm.
U trudnoći sam bila i na 95kg. Raznim nepametnim dijetama sam skinula kile do sadašnje težine. Nemam problema sa održavanjem ovoga. Hranim se relativno zdravo npr: raženi kruh,malo sira ili maslaca, kava, voće za doručak. Ručak obično meso/riba/jaja sa povrćem. Međuobrok voće bilo koje, ponekad i suho i koštunjičavo. Večera: jogurt ili raženi sa sirom ili sirnim namazom, ili u novije vrijeme zamutim whey.

Problem mi je što izgledam puno gore nego vaga pokazuje. Mislim da su moje izgubljene kile zapravo mišići.
Ne znam od kuda krenuti, kako korigirati prehranu, kako vježbati ( po mogućosti kod kuće ), da se to tijelo dovede u red, da izgubim barem dio ovih masnih naslaga i vratim mišiće, ako je to moguće.

Nije mi bitno u kom vremenskom roku, samo da se pokrenem.

Molim savjete ili me uputite na temu u kojoj mogu naći odgovore i savjete,

hvala
AllyMc is offline  
Old 25.10.2017., 12:23   #2
Malo niže je tema baš za to, što si mogla vidjeti da si uzela 5 sekundi vremena i pogledala malo što ima na podforumu:

Tema na kojoj se mršavi. Ili se barem priča o tome Vol.3

Ako ju pročitaš od početka, vjerujem da ćeš naći bar 95% odgovora na pitanja koja imaš.
Nečovjek is offline  
Old 25.10.2017., 12:25   #3
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Malo niže je tema baš za to, što si mogla vidjeti da si uzela 5 sekundi vremena i pogledala malo što ima na podforumu:

Tema na kojoj se mršavi. Ili se barem priča o tome Vol.3

Ako ju pročitaš od početka, vjerujem da ćeš naći bar 95% odgovora na pitanja koja imaš.
Vidjela sam, ali dugačka je i nepregledna, ne znam odakle da krenem uopće.
AllyMc is offline  
Old 25.10.2017., 12:28   #4
Quote:
AllyMc kaže: Pogledaj post
Vidjela sam, ali dugačka je i nepregledna, ne znam odakle da krenem uopće.
Ako ti je mršavljenje bitno onda valjda možeš pročitati par desetaka stranica teme i educirati se o tome. Već nakon 20-30 stranica ćeš biti "pametnija".

Pa zatim kreneš i na temu o vježbanju:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=539513&page=453

A ako želiš recept na gotovo, onda lijepo platiš nekom treneru i nutricionistu da te vode...
Nečovjek is offline  
Old 25.10.2017., 12:30   #5
Zapravo, samo treba pročitat Osnove mršavljenja i treninga, sticky tema koja je doslovno pred nosom te ima svega par opširnih,ali informativnih postova.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 25.10.2017., 12:45   #6
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Zapravo, samo treba pročitat Osnove mršavljenja i treninga, sticky tema koja je doslovno pred nosom te ima svega par opširnih,ali informativnih postova.
Istina... to je dobar temelj prije početka detaljnijeg istraživanja.
Nečovjek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.