Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2004., 19:38   #41
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Vrlo umisljeno mislim da ga itekako razumijem, a tebe zalim jer si popusila spiku. Ali ako volis...
Ajde, molim te, napiši mi redatelja (redatelje) za kojeg smatraš da može predstavljati tvoj filmski ukus, senzibilitet koji tražiš...
__________________
Annie Hall
Annie Hall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 20:30   #42
Quote:
Annie Hall kaže:
kozz...ja još čekam da mi pojasniš svoj izbor redatelja i njihove filnove koje si gledao...ajde pliz, zanima me...

hehehe ovo ce bit super...kozz cijeli dan trci po gradu i moli da mu netko posudi te filmove da ih nabrzaka pogleda kako bi ti mogao odgovorit...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 03:38   #43
Voljeti Larsa i ne bit snob je mission imposible na ovom topicu Al' ajde..

Meni je Plesač u Tami jednostavno dobar ganutljiv film. Valjda imam višu toleranciju na mučenje žena () pa mi sva ta nevjerojatna nepravda nije ispala smješna. Ono, imaš ovakav emocionalni pravac:

---------------:2up:------> (apscisa je količina emocija)
----------->shipka

Mrkva je otišla negdje iza 2up A opravdanost tog nasilja sam našao u mjuzikl-djelovima koji su mi ježili kožu i držali otvorena usta. Ona čista tuga mi nije previše značila makar me potresla. Da nije bilo Bjork i njene muzike nemam pojma kak bi taj film ispao.

Doggyville, kod njega zamjeraju nedostatak scenografije. A ne znam, meni je taj cijeli film ispao kao paralela na način razmišljanja glavne junakinje. Nikog ne sudi, a kada oni to iskoriste onda ih sa neke moralne visine sve prokune. Tu sam našao sebe i neke svoje životne dvojbe pak mi je to onda sjelo. (Vidite kak koristim riječi tipa "pak" da ne ispadnem snob? )
Makar je to isto mogao napravit sa scenografijom. Ma kajaznam, volim kad netko eksperimentira, kad vidiš da se igra. Druge možda živciraju sve te điđe miđe.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 03:41   #44
p.s. kak vam se svidio njegov film sa Motovuna? Điđa miđa na kvadrat
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 14:32   #45
Nisam gledala Ples u tami, a ni Dogville. Idioti i Lomeci valove su mi bili sasvim dovoljni. Nisam bas toliki mazohist.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 15:10   #46
Quote:
shipka kaže:
Doggyville, kod njega zamjeraju nedostatak scenografije.
[snob] tko to ??? pa to i jest conditio sine qua non (jebitese sto niste ucili latinski )....ilitiga sastojak bez kojeg film ne bi bio to (za seljake ).... [/snob]
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 17:51   #47
pogledao sam samo dogville i meni je to mrak film
libo me racku preserava li se redatelj, ili ne
zeli li se napraviti najpametnijim i stotijaznam
pruzio mi je par sati vrhunske zabave, natjerao me da se emocionalno angaziram, razmislim malo o smislu zivota i tako to
a film koji to uspije meni je dobar film


zbog dogvillea odlucih pogledati i sve ostale njegove filmove



Fatih Akin - je li to redatelj glavom kroz zid koji sad igra u kinoteci?
ako jeste,
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:59   #48
Malo da osvježimo topic . Von trier je izbačen s festivala u Cannesu jer je izjavio da suosjeća s Hitlerom i da je nacist. Inače njegov novi film Melankolija je dobio dosta dobre kritike.

http://www.jutarnji.hr/lars-von-trie...tivala/947214/
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:11   #49
Jedini film Larsa von Triera koji sam gledao bio je Antikrist.

Stvarno sam se pokušao maksimalno koncentrirati na film, naći neki smisao u svom tom neredu, simboliku, bilo što!
Ni dan danas ne znam što znače one životinje koje se provlače kroz cijeli film!

Jedino mi je početna slow-mo scena prekrasno snimljena i prožeta odličnom glazbom. Sve ostalo je - WTF?
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 12:22   #50
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Malo da osvježimo topic . Von trier je izbačen s festivala u Cannesu jer je izjavio da suosjeća s Hitlerom i da je nacist. Inače njegov novi film Melankolija je dobio dosta dobre kritike.

http://www.jutarnji.hr/lars-von-trie...tivala/947214/
Pogledala sam na youtubu to što je pričao.. i iskreno.. .mene nije toliko šokirao izjavom. Mislim, on nije rekao da bi činio isto što hitler, da je podržao nacistički pokret, rekao je da ga moze razumjeti i da se moze zamisliti na hitlerovom mjestu u podrumu.

Po meni to nije izjava nacista, već vrlo empatične osobe koja se moze uzivjeti u lik neke druge osobe.
Mislim, da nije toliko empatičan i pronicljiv, zar bi mogao raditi filmove kakve radi?

a pola toga što je govorio 'yes, im a nazi' su bile u šaljivom tonu, sam je zaključio da će ljudi to tako protumačiti, pa se i našalio na svoj račun.
al dobro, mozda ja i griješim, pošto i sama znam svašta provaliti, pa moji doma i na faxu to na x-načina shvate. (al nikako na onaj pravi )
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:54   #51
Ma von Trier nije nacista, samo provocira, izjavama i filmima. Njegovi filmovi su baš-posebni.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:59   #52
Mislim da je to dio hipsterske ironije bacati fore na nacizam, samo sto ima nekih koji to rade dobro (Hipster Hitler) i nekih koji to rade lose (Von Trier). Steta sto se ljude iz Cannesa izbacuje zbog losih i neukusnih fora, a ne zbog losih i neukusnih filmova
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:00   #53
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Nisam gledala Ples u tami, a ni Dogville. Idioti i Lomeci valove su mi bili sasvim dovoljni. Nisam bas toliki mazohist.
Tek sad, 7 godina kasnije, vidim ovo. Ne svidaju ti se Idioti? Come on!
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:15   #54
Po meni je on neloš redatelj, ali definitivno precijenjen.

Dogville mi se svidio, ali je sve ono moglo stati u sat i 45 minuta, stvarno je predugačak.
China White is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:19   #55
Quote:
Annie Hall kaže: Pogledaj post
Volite ga ili mrzite? Dopuštate li tom "gadu" da olabavi vaše emocionalne kočnice? Priznajte, jeste li se rasplakali na Dancer In The Dark?

Ja jesam
Teško je to reći.
Na "Dancer in the dark" nisam cmoljila, ali me "Lomeći valove" ostavio s nekom čudnom nelagodom u želucu još dugo nakon gledanja
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 17:05   #56
Dogville - prvi film na mojem popisu najboljih filmova svih vremena.
Melankolija mi zvuči vrlo zanimljivo.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 21:37   #57
...meni su dobri svi ti skandinavski filmovi...još se sjećam ciklusa filmova o inspektoru hamiltonu...legenda...
__________________
...složna braća kuću grade,a nesložna dvije...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 21:58   #58
Trier je toliki fejker da može odglumiti orgazam.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 00:37   #59
'Film bi trebao biti poput kamenčića u cipeli' - njegovo je poimanje smisla filmskog djelovanja.
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:14   #60
Meni je on genije. Obozavam njegove filmove, jer ulaze u dubinu ljudske (zle) prirode!
Najvise me je odusevio sa filmom Nymphomaniac. Tu je genijalno spojio zestoku erotiku sa filozofskim pitanjima dobra i zla. Glavna glumica je pokidala ulogu.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.