Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2012., 13:18   #1
FET - Transfer smrznutih embrija

Budući da nam novi zakon o MPO dopušta smrzavanje zametaka, mislim da bi dobro bilo imati i temu za tu

Kakva su vam očekivanja, protokoli? Ipak su stvari drugačije nego u stimuliranim ili prirodnim ciklusima.

Čula sam za razne varijante pripreme za FET, očito svaka klinika ima svoj način. I svaka pacijentica svoj, naravno.

Kod mene nema ovulacija pa je svejedno koji dc će biti transfer - čim endometrij bude dobar.
Začudo, protokol koji imam je za sad estrofem za endometrij + decapeptyl da mi ipak slučajno ne prorade jajnici. Nisam pitala zašto dec, ali valjda zato što uvijek imam puno antralaca, pa se boji da neki ne dobije volju za rastom
UZV mi je bio 2dc, idući je 9dc. Od dana koji odredimo da je kao "punkcija" ili "ovulacija" će ići utrići i onda 5.dan transfer (imam smrznute blastice).

To je sve u IVF Centru.

Još ne znam kako će biti s eventualnim bolovanjem (iako dr kaže da možemo namjestiti transfer u subotu), putovanjem nakon transfera (bit će blagdani pa ne znam hoćemo li putovati mm-ovima, tj.hoću li ja smjeti ići)...to ćemo sve u hodu rješavati.

Eto ne znam što da očekujem, nisam baš previše optimistična. Ali tko zna
Malo me strah tog odmrzavanja budući da imamo samo 2 embrija, ali što bude, bude. Na to stvarno ne mogu utjecati
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:11   #2
Znači krenula si. Držim fige i čekam daljnji razvoj događaja. Ja sam upravo izašla iz postupka sa negativnom betom. Imam 2 morule i 1 blasticu pa sam da dr. dogovorila da odmorim ovaj i slijedeći ciklus i u drugom mj startam. E sada pomalo se bojim hoće li bar jedna biti uspješno odleđena.Na FET nikada nisam išla tako da o tome ne znam ništa. Nadam se da će živnut ova tema.
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 09:56   #3
Mene jako strah odleđivanja, ali me strah i konačnog rezultata, iako sam na minus već pripremljena

Nakon onih decapeptyla više nisam dobila nove, ali sam sad na utrićima do 5.dana nakon zamišljene punkcije

Iskreno, super je bez čestih uzv i lijekova. A vidjet ćemo koliko to znači za tijelo...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:56   #4
Znam, isto se i sama bojim. Sve se mislim kako će se odledit iako sam svijesna i do sada sam naučila da je u MPO pravilo, da pravila nema. Eto nekom vrate već drugi dan i uspije trudnoća iako nije obečavajući embrij, a meni vratili super dvije blastociste i sve prognoze su bile ok, i na kraju ništa. Moramo se nadat najboljem. Idi korak po korak i ne razmišljaj previše unaprijed. A ako prođe sve super do transfera, onda naravno da ima i šanse da se mrve izbore. Držim fige i piši . Nadam se da će se još netko uključit.
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 14:57   #5
a joj tu nema nikoga
moj slijedeći postupak je FET pa su me baš zanimala iskustva...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:48   #6
Vidim nema nikog tu...uglavnom, obavila sam drugi ultrazvuk i endometrij mi je 11dc bio između 5 i 6. Tako je bar doc rekao i nije nešto naročito bio zadovoljan. Na FET idem iz čistog prirodnog ciklusa, bez estrofema. Nadam se, pošto nikada nisam imala problematične cikluse, da će mi endometrij biti dobar. Jedino mi je debljina bila upitna kad sam bila na klomifenima. Javim se ponovno, sutra imam ultrazvuk.
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:09   #7
sretno gabi!!

možeš se javiti na chat, tamo nas je više
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:30   #8
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
sretno gabi!!

možeš se javiti na chat, tamo nas je više
Hvala ti

Evo treći ultr. obavljen. Danas mi je 13 dc i endometrij 7. Kao nije loše,ali treba deblji. S obzirom na to da mi ciklusi kako sam krenula u mpo vode više nisu 28 dana, već mi varira i kasni cca od 3 pa sada zadnje čak 6 dana, kaže dr. da misli da debljina odgovara fazi ciklusa. Nadam se da ću malo nabildat još sa ciklicom i ananasom. U petak ponovno pregled i vjerovatno odbrojavanje za transfer
Ovo mi je prvo iskustvo sa smrzlićima i nadam se da se neću razočarat..
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 09:25   #9
Sretno Gabi!

Nek budeš prva tu na ovoj temi koja je uspjela, da i druge curke imaju nadu i ohrabrenje!
Leonicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 10:15   #10
za endometrij da se deblja!!!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:03   #11
Jutroo..
Ja sa pregleda i endometrij 15dc 7,6 . Folikula nema..o bila vj jučer, tako da nemam punkcije. Od danas odbrojavamo pet dana, transfer u utorak ako se odlede kako treba. Jedna blastocista i dvije morule. Malo mi taj endometrij onak li-la. Nadala sam se ipak da će biti bar preko 8. Što se tiće ljekova, jedino utriće uzimam 3x1.
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:05   #12
Jel se sprema itko na FET ? Javite se!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 20:29   #13
Ja se spremam na FET prvi put, sad mi je prvi ciklus nakon stimulacije i neusješnog et-a. Šta mislite da li je prerano ići slijedeći ciklus?
Geja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:46   #14
Nije!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:46   #15
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Nije!
Stvari bih trebala dobiti 07.01. Dr. Vlašić je do 15. 01. na GO. Da li će me uzeti u postupak ako nema mog doktora? Da li je bolje zvati krajem mjeseca ili kad krene M? Prvi mjesec će se sigurno brzo popuniti zbog GO.
Geja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 22:23   #16
Te detalje ti sigurno zna Red Pepper, posalji joj pp. Sretno na fet-u!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 16:12   #17
Thumbs up

Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Te detalje ti sigurno zna Red Pepper, posalji joj pp. Sretno na fet-u!
Odgovorila je na drugoj temi, nema postupaka do 07.01., ja odgađam za veljaču, neće mi ništa biti ako pričekam još jedan mjesec. Čekam već više od pet godina.
Geja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:09   #18
Upravo tako! I ja cekam, strpljen spasen Sretno!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:56   #19
Ajme žene pa sve na forumu je zamrlo dajte javljajte se pišite javit će se i druge žene da malo izmjeniti iskustva i simptome
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:05   #20
O vidi, postoji i ova tema

Evo moja curica je rezultat FET-a, danas sam 15+1 tt i sve je u redu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.